ADV TOP
ADV LEFT

Doočkovat nebo nechat být?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 09. květen 2013, 12:12
Už jsem psala tam kde se pohybuju, že příbuzné drsně píchli Synflorix, aniž by to její matka vůbec věděla. Čirou náhodou moje máti vyprávěla, jak píchli malou do jedný nohy, do druhý, tak jsem se pak ptala té příbuzné, jestli chtěli pneumokoka, ta byla přesvědčená, že dostali jen hexu, tak jsme zalistovaly očkovacím průkazem a byla docela vzteklá. Teď se na mě obrátila, že zítra jdou na další dávku, a jestli by bylo možné to odmítnout.
Tak se chci zeptat, kdo tomu rozumí. co s tím? Jasně že je to každého rozhodnutí, po první dávce nebyla reakce žádná a v očkování se ani ona, ani já zas až tak nevyznáme, ale tak nějak jsme to obě pojaly, že co je "povinné", píchnem, nic navíc nechceme.

Že je celá ta situace bezprecedentní, o tom žádná. Že já jsem dostala do ruky oficiální brožurku, kde se píše, že když už, tak Prevenar, který pokryje víc těch kmenů - ale člověk taky neví, jestli to tlačí nějaká farma-lobby, nebo je to pravda..
Ale teda jak to vidíte, doočkovat nebo si postavit aspoň dodatečně hlavu?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2845 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 09. květen 2013, 12:44
Nedoočkovávala bych a jestli si to rodiče přejí, tak možno Prevenarem 13 a hlavně v min. 1 měsíčním odstupu od Hexy.

A tlačí to lobby, tedy lékaři jsou ( finančně) motivováni k očkování. :palma:
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 09. květen 2013, 12:52
Ano, postavila bych si hlavu. Není přípustné, aby doktor do mého dítěte napíchal něco bez dohody se mnou nebo s manželem! Tohle bych si s pani doktorkou opravdu ujasnila.

A když už očkovat, tak jak říká Llev, v odstupu.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 09. květen 2013, 13:02
Llevelyn píše:

Obecně je to jasný, šlo mi spíš o to, jestli je fakt lepší ten Prevenar než Synflorix, když už. Protože pak nechápu, když už mají nutkání to píchnout, proč aspoň nedají rodičům na vybranou..
Jinak díky za odpověď.
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2845 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 09. květen 2013, 13:18
Na ty vakcíny se ti podívám a napíšu srovnání..

-co se týče složení kmenů tak ej to jedno, ty navíc v Prevenaru 13 nejsou zajímavé ( u nás se nevyskytují, byl vyvinut mimo ČR)
- pomocné látky
Prevenar 13
- adsorbován na fosforečnan hlinitý (0,125 mg hliníku)
- další pomocné látky Chlorid sodný, Kyselina jantarová, Polysorbát 80, Voda na injekci

Synflorix
adsorbováno na fosforečnan hlinitý 0,5 miligramů Al3+
-konjugovaná na protein D (odvozený zkmenů netypovatelného
Haemophilus influenzae ) jako proteinový nosič 9-16mikrogramů
-konjugovaná na tetanický toxoid jako proteinový nosič 4-10mikrogramů
-konjugovaná na difterický toxoid jako proteinový nosič 3-6mikrogramů
další pomocné látky
- Chlorid sodný
Voda na injekci

Prevenar je menší svinstvo, co se týče přidaných látek
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Zazik » čtvrtek 09. květen 2013, 13:39
Elsa píše:
Llevelyn píše:

Obecně je to jasný, šlo mi spíš o to, jestli je fakt lepší ten Prevenar než Synflorix, když už. Protože pak nechápu, když už mají nutkání to píchnout, proč aspoň nedají rodičům na vybranou..
Jinak díky za odpověď.

prevenar má jinačí podmínky než synflorix(Synflorix nedoplácíš nic, Prevenar doplácíš ca 400kč vpich...zřejmě se liší dle doktora).
Rozhodně odmítnout může nejdná se o povinné očko tudíž by tě neomhla strašit ani doplatky ani nucením doočkovat.
Zazik
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
17. říjen 2012
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 09. květen 2013, 13:52
Llevelyn píše:Na ty vakcíny se ti podívám a napíšu srovnání..

-co se týče složení kmenů tak ej to jedno, ty navíc v Prevenaru 13 nejsou zajímavé ( u nás se nevyskytují, byl vyvinut mimo ČR)
-

:roll: Takže dr. Petráš si v brožurce taky krapet cintá pentle.. No nic. Tak ještě poslední věc, když už to tu ventiluju. My nic takovýho nepícháme a já zpola v žertu říkám, že máme vlastního pneumokoka, že dalšího nepotřebujem . Na základě toho, že mívám nějakou bakteriální rýmu, streptokok pneum. tam byl zjištěný, dcera mívá problémy s uchem zřejmě stejného rázu, ale nic vážného. Dává to nějaký smysl, že když už něčím osídlení zřejmě jsme, tak se do nás další nepustí, nebo je to blbost ;-) :oops: ?
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2845 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Myška » čtvrtek 09. květen 2013, 14:00
Neporadím s očkováním, ale vzpomněla jsem si, že jsme museli oba rodiče podepsat formulář na pneumokoka - souhlas nebo nesouhlas s očkováním a uvést konkrétní název vakcíny (Synflorix, Prevenar). Tohle jí dr. nedala podepsat?
Myška
Diskutérka
Diskutérka

2417 příspěvků
18. únor 2007
Příspěvekod Elsa » čtvrtek 09. květen 2013, 14:06
Myšička píše:Neporadím s očkováním, ale vzpomněla jsem si, že jsme museli oba rodiče podepsat formulář na pneumokoka - souhlas nebo nesouhlas s očkováním a uvést konkrétní název vakcíny (Synflorix, Prevenar). Tohle jí dr. nedala podepsat?

Hele jako fakt vůbec nic. Hádala se se mnou, že jim nic než hexu nepíchali, kdyby to neměla napsané v průkazce, sama tomu věřit nebude. Taky to nechápu, na poliklinice jsme dávali podepsat každému vždycky informovaný souhlas, ale někde se k tomu ještě nedobrali. Matka chodí na ortopedii (ve stejném nejnemovaném městě) a pořád si stěžuje, že jí ani neřekli, co jí vlastně je. Vynadala jsem jí, že tohle v dnešní době prostě není možný, jenže prý je tam strach, že by je "pan doktor odmítl" a museli by jezdit jinam... Tož tak.

Opravuju - prý ještě jinak. Chtěli podepsat inf. souhlas "i kdyby očkovat nechtěla, tak podepsat musí", ústně řekla, že očko nechce a pak až na mé zkoumání zjistila, že stejně dostali...
Naposledy upravil Elsa dne 09. květen 2013, 14:43, celkově upraveno 1
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2845 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Johanka83 » čtvrtek 09. květen 2013, 14:38
Dotaz asi pro Llev, jestli můžu poprosit.

Jestli se můžu vetřít, tak moje kamarádka (lékařka neuroložka) tvrdí, že prý existuje jakási studie, že hexa s prevenarem naráz ma lepší imunitní odpověď. Jeji dítě mělo lokální reakci. Preventivně ho nacpala nurofenem, takže horečky žádné. Ten nurofen tuším, že je blbost, ale fakt může existovat možnost, že je lepší to píchat najednou? A jak poznaj, že je lepší imunitní odpověď?

Bavily jsme se o tom v letu, ale chci se jí optat jak na to přišla, tak mě zajímá, co na tom může být.

Díky. :)
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 09. květen 2013, 15:00
Johanka83 píše:Dotaz asi pro Llev, jestli můžu poprosit.

Jestli se můžu vetřít, tak moje kamarádka (lékařka neuroložka) tvrdí, že prý existuje jakási studie, že hexa s prevenarem naráz ma lepší imunitní odpověď. Jeji dítě mělo lokální reakci. Preventivně ho nacpala nurofenem, takže horečky žádné. Ten nurofen tuším, že je blbost, ale fakt může existovat možnost, že je lepší to píchat najednou? A jak poznaj, že je lepší imunitní odpověď?

Bavily jsme se o tom v letu, ale chci se jí optat jak na to přišla, tak mě zajímá, co na tom může být.

Nejsem Llev :D - a ani teda nemám odpověď na tvůj dotaz, ale spíš další otázku. Co jako kámoška má přesně na mysli pod pojmem "imunitní odpověď"?
Myšleno
A) Míra bezprostředního vyburcování imunitního systému vakcínou jako celku?
B) Titry konkrétních protilátek krátce (většinou se udává měsíc) po podání vakcíny?
C) dlouhodobé titry konkrétních protilátek, třeba 10 let po očkování?
D) ještě něco jiného, co mě nenapadlo

Protože co se účinnosti vakcíny týče, tak mě zajímá tak leda varianta C. Všecko ostatní je celkem pěkný, ale de facto k ničemu, že ano...

A hlavně bych se jí zeptala, zda četla studii, prokazující snížení účinnosti vakcíny (nižší titry protilátek měsíc po očko) připoužití antipyretik :roll:

Dále bych se jí zeptala, jak je možno statisticky hodnotit vliv jednotlivých vakcín na zdraví (jejich nežádoucí účinky), když podává dvě zároveň... Doktoři jsou totiž povinni hlásit nežádoucí účinky vakcín na hygienu a následně na SÚKL, dlouhodobě se to sleduje. A takhle jako co? Mají lidi "mrzáčka" po hexe, nebo prevenaru? :grr: :-Z
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 09. květen 2013, 15:13

Jen namátkou jsem zagooglila jak hexa společně s prevenarem a tu hned pěkný odkázek :grr: :
http://vactruth.com/2012/12/27/1742-adverse-events/
Jen jsem to prolítla, nevím, jak extrémně je to důvěryhodný, ale zdroje tam uvedený mají, tak se dá kouknout.
Pro neangličtináře překládám ze začátku článku:
"... Podle důvěrných dokumentů, které unikly z firmy Pfizer (výrobce Prevenaru), a odpovědi Evropské agentury pro léčiva (EMA), jsou si jak výrobce, tak agentura vědomi významně vyššího čísla nežádoucích neurologických příhod u dětí očkovaných Prevenarem 13 současně s Infanrix Hexa (podle belgického očkokalendáře ve schématu 2 a 4 měsíce)..."
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Blanci » čtvrtek 09. květen 2013, 16:29

Tohle jsou jenom kecy očkovací mašinérie, holky, nevěřte takovým blábolůůům, proboha!

Každá vakcína obsahuje jed - minimálně hliník. Kdyby Ti někdo řekl, že když Tvé dítě sní jednu lžičku jedu, tak možná nebude mít ploché nohy, ale když sní dvě lžičky toho jedu najednou, tak možná nebude mít ploché nohy a možná ani křivé zuby a tělíčko se s větší otravou lépe vyrovná - dala bys kolik lžiček???
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Blanci » čtvrtek 09. květen 2013, 16:31
Elso, já bych si stěžovala na daného lékaře a v žádném případě bych v očkování nepokračovala
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 09. květen 2013, 16:39
čistě technicky - imunitní odpověď ( laboratorně zjištěná) nemusí vůbec nic znamenat :D tedy dítě může onemocnět očkovanou chorobou stejně, i když v laboratoři testy potvrdily přítomnost protilátek. Ve hře je xy dalších faktorů. Třeba, pokud v době očkování tělo ( skrytě) bojuje s nějakou nemocí, nemusí očkování zanechat v těle ( krom hliníku :D ) žádné stopy.

A očkování proti pneumokokům je leda megabyznys :palma:
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..