ADV TOP
ADV LEFT

Přenos černého kašle od školáka

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sally » sobota 18. květen 2013, 20:22
Nikiki píše:Ahoj. Snažím se studovat očkování. Za pár měsíců se nás to bude týkat. Už mi z toho jde hlava kolem. Starší holky mám očkované klasicky. Teď jsem byla rozhodnuta očkování odložit aspoň do půlroku, ale zas mě začalo strašit to že černý kašel je nejnebezpečnější zrovna u nejmenších dětí. A vzhledem k tomu, že starší chodí do školy a mladší možná začne do školky, bojím se aby to nedonesli, a na mimčo nepřenesli. Když to že jsou očkované není záruka že jsou 100% chráněné. Jaký na to máte názor. Ptám se spíš těch které tomu opravdu rozumí. Je větší riziko takové nákazy nebo nežádoucích ůčinků po očkování?

kód: 2holky. Správně:)

U nás (kalifornie) byla / je epidemie černého kašle, ale týká se to hlavně puberťáků - ono to očkování funguje docela dobře cca deset dvanáct let - takže právě teď se přeočkovávají sedmáci. Jak koukám na data, tak tvoje starší děti v té rizikové skupině ještě nejsou. Navíc si myslím, že v Česku toho tolik nehrozí, u nás je ta proočkovanost mnohem nižší, takže to přerostlo v "epidemii" (měl to právě třeba dvanáctiletý synek kamarádů, jezdili jsme s nima na hory, nedostali jsme to nikdo další).
Sally
Howgh
Howgh

7731 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Blanci » sobota 18. květen 2013, 20:23
Nikiki,

černého kašle přeneseného od kohokoliv (krom injekce) se nemusíš bát. Pravděpodobnost nákazy ve Tvém případě je minimální. Klidně můžeš očkování odložit na dobu, kdy Ty uznáš za vhodné. Nezapomenu připomenout, že mému synovi byl černý kašel (krom jiného) přímo naočkován ...
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Lilla » sobota 18. květen 2013, 21:02
Řeším to samé a z těch nemocí je právě černý kašel pro mě největší otazník. Mělo ho už několik lidí okolo mě a zpětně jsem se dozvěděla, že i během těhotenství jsem byla v kontaktu s kolegyní, které byl posléze diagnostikován (tj. v době, kdy jsme se viděly, už ho měla, ale ještě to nevěděla). Tak z toho mám celkem obavy :(, protože potíže má do teď (cca 5 měsíců).
Lilla
Klábosilka
Klábosilka

352 příspěvků
26. prosinec 2012
Příspěvekod Blanci » sobota 18. květen 2013, 21:35
Lilla, očkování proti černému kašli je naprosto nepolehlivé. Název nemoci nese v sobě cosi černého, nekrotizujicího, asi černé hleny a smrt ...

Není tomu tak, dnes již máme antibiotika :D

...velmi srandovní a zároveň poučný šlánek zde:
http://www.protisedi.cz/article/svetle- ... neho-kasle
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Datlik » sobota 18. květen 2013, 21:36
Lilla píše:Řeším to samé a z těch nemocí je právě černý kašel pro mě největší otazník. Mělo ho už několik lidí okolo mě a zpětně jsem se dozvěděla, že i během těhotenství jsem byla v kontaktu s kolegyní, které byl posléze diagnostikován (tj. v době, kdy jsme se viděly, už ho měla, ale ještě to nevěděla). Tak z toho mám celkem obavy :(, protože potíže má do teď (cca 5 měsíců).

Černý kašel může pěkně potrápit a vyskytuje se, ale nevím - není ten vleklý průběh zaviněn i tím, že není včas diagnostikován, nepředpokládá se, nedělá se mikrobiologické vyšetření, které musí být na Bordetellu zaměřeno? U případů, které znám, to tak bylo - až po několika měsících a negativním kde čem je napadl černý kašel. Samozřejmě všichni očkovaní, že.
Datlik
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
19. květen 2011
Příspěvekod Datlik » sobota 18. květen 2013, 21:39
Blanci píše:Nikiki,

černého kašle přeneseného od kohokoliv (krom injekce) se nemusíš bát. Pravděpodobnost nákazy ve Tvém případě je minimální. Klidně můžeš očkování odložit na dobu, kdy Ty uznáš za vhodné. Nezapomenu připomenout, že mému synovi byl černý kašel (krom jiného) přímo naočkován ...

Blanci, co se u Tvého syna přihodilo? Ve vakcíně zůstaly živé bakterie nebo nemoc způsobila odpověď na antigeny ve vakcíně? Vakcíny proti černému kašli jsou samý problém, divím se, že zrovna tím černým kašlem pediatři tolik tlačí na očkování.
Datlik
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
19. květen 2011
Příspěvekod Mulisak_cz » sobota 18. květen 2013, 22:18
To je teď nějaká nová móda, neočkovat děti?

V naší školce měly tři děti černý kašel. Asi byly očkované, ale ono to není stoprocentní. Prý to sem hodně zanášejí cizinci, kteří mnohá naše povinná očkování nemají povinná, proto se najednou objevuje nemoc, která tu dlouho nebývala. Jestli teď i místní chytnou nějakou neočkovací módní vlnu, tak se máme na co těšit. :(
Prosím, buďme k sobě slušní.
Mulisak_cz
Pískle

54 příspěvků
11. duben 2013
Příspěvekod Gehenna » sobota 18. květen 2013, 22:21
Mulisak_cz píše:To je teď nějaká nová móda, neočkovat děti?

V naší školce měly tři děti černý kašel. Asi byly očkované, ale ono to není stoprocentní. Prý to sem hodně zanášejí cizinci, kteří mnohá naše povinná očkování nemají povinná, proto se najednou objevuje nemoc, která tu dlouho nebývala. Jestli teď i místní chytnou nějakou neočkovací módní vlnu, tak se máme na co těšit. :(

Asi jako je módní vlna neplatit si reklamu.
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Sally » sobota 18. květen 2013, 23:13
Blanci píše:Lilla, očkování proti černému kašli je naprosto nepolehlivé. Název nemoci nese v sobě cosi černého, nekrotizujicího, asi černé hleny a smrt ...

Není tomu tak, dnes již máme antibiotika :D

...velmi srandovní a zároveň poučný šlánek zde:
http://www.protisedi.cz/article/svetle- ... neho-kasle

No... ona ani antibiotika nejsou všemocná.
V roce 2010 bylo v Kalifornii deset úmrtí na černý kašel (z 9000 případů - CA má asi 30 milionů obyvatel) (sorry, novější data nemůžu najít - v roce 2011 žádná úmrtí nebyla, loňská data ještě nejsou).
Sally
Howgh
Howgh

7731 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Maggiemae » pondělí 20. květen 2013, 16:31
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007