ADV TOP
ADV LEFT

Hliník v Infanrix Hib

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kristinkax » sobota 18. květen 2013, 16:08
Ahoj, prosím Vás, pokud někdo z Vás ví množství hliníku v této vakcíně, napište mi. Dr.Petráš mi psal, že je zde stejně Al jako v Infanrixu, z jiných zdrojů mám info, že je ho zde méně, ale nemohu najít odborné informace. Potřebuji se rozhodnout, co naočkovat, ale nemohu říci pediatrovi, že chci Infanrix Hib bez Hibu aniž bych měla odborně podložené, že je tato vakcína lepší než Infanrix. Prosím tedy o pomoc, pokud někdo víte o této problematice víc. Také se chci zeptat, jestli jste někdo očkoval jen tetanus, tato vakcína, co se hliníku týče, vychází mnohem hůře než vakcíny kombinované. Děkuji.
Kristinkax
Pískle

6 příspěvků
26. září 2012
Příspěvekod Llevelyn » sobota 18. květen 2013, 16:18
Oficiálně udávané množství hliníku ve vakcíně Infanrix Hexa je 820 ug (mikrogramů). Množství hliníku ve vakcíně Synflorix, která je obvykle aplikována současně, je dalších 500 mikrogramů. Infanrix HIB nemůžu najít ( mám málo času, ale bude to obdobné). Pediacel 330 ug (mikrogramů), Tetavax 600ug (mikrogramů).
- pokud chceš očkovat kombinace, dej raději Pediacel
- pokud chceš pouze tetanus, tak Tetavax, po roce věku dítěte

http://www.slobodavockovani.sk/news/pre ... -zlozenie/

http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2011_30.htm
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Kristinkax » neděle 19. květen 2013, 10:28
Děkuji, Pediacel jsem chtěla původně, ale nyní se mi zdá jako zbytečně velká zátěž, obzvlášt když po roce věku stačí jen jedna dávka Hib. Očkovat chci až po roce. Otázkou je, co je větší zlo, jestli více nemocí nebo hliníku. Sháním právě info k tomu Hibu, v příbalovém letáku množství hliníku udáno není. Dala bych jen tetanovku, ale tolik hliníku v jedné vakcíně je dost šílené. Pokud bude někdo schopen najít odborné informace k množství Al v Infanrix Hib, budu velmi vděčná. Děkuji.
Kristinkax
Pískle

6 příspěvků
26. září 2012
Příspěvekod Llevelyn » neděle 19. květen 2013, 17:22
Jedna dávka , pokud dítě nebylo nikdy ničím očkováno, rozhodně nestačí, resp nemyslím, že by prošla přes lékaře jako dostatečná k navození imunity. V samotné tetanovce je 600ug hliníku, hádám, že v Hib nebude výrazně méně, resp ty slovenské stránky uvádějí 500 µg. Běžně se očkují tři dávky.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..