ADV TOP
ADV LEFT

Nastřelení náušnic nenaočkovanému dítěti?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trotinette » úterý 28. květen 2013, 08:12
Ahoj holky,

nevím, kam tuto diskuzi nejlíp umístit, jestli přímo do očkování, ale už to tam je :)

Máme desetiměsíční holčičku, která ještě není vůbec naočkovaná. Nejsem si jistá, jestli jí můžeme nechat nastřelit náušnice?

U její starší sestry, která byla očkovaná "klasicky", paní doktorka chtěla počkat, až bude mít v sobě aspoň tři hexy. Moc jsem nad tím tehdy nepřemýšlela.. Ale přitom vím, že si některé malé slečny nosí náušnice už z porodnice (ne nastřelované, ale píchané).

10 měsíců sice není úplně vhodný věk na nastřelování, ale věk teď neřeším, spíš jen tu "nutnost" mít dítě naočkované, pokud bychom jí náušničky už chtěli dát. Je totiž skoro holohlavá, vypadá jak její brácha v malém a my (já :)) bychom z ní chtěli mít přece jen holčičku. Zvlášť když dostala ke křtinám nádherné náušničky.

Díky. T.
Naposledy upravil Trotinette dne 28. květen 2013, 08:53, celkově upraveno 1
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre
Příspěvekod Trixl » úterý 28. květen 2013, 08:37
Trotinette píše:... vím, že si některé malé slečny nosí náušnice už z porodnice (ne nastřelované, ale píchané).

V porodnici se neočkuje tak odpověď bych viděla, že už sis dala? Ta pistole možná potřebuje ouško určité velikosti, třeba to u novošků nejde z tohoto důvodu. Naše mudra má na dveřích taky že naušnice až ... ale to si nevzpomenu kdy. Vysvětlení ta nemá.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trotinette » úterý 28. květen 2013, 08:50
Trixl píše:
Trotinette píše:... vím, že si některé malé slečny nosí náušnice už z porodnice (ne nastřelované, ale píchané).

V porodnici se neočkuje tak odpověď bych viděla, že už sis dala? Ta pistole možná potřebuje ouško určité velikosti, třeba to u novošků nejde z tohoto důvodu. Naše mudra má na dveřích taky že naušnice až ... ale to si nevzpomenu kdy. Vysvětlení ta nemá.

Hm, asi spíš hledat rozdíl mezi nastřelením a pícháním, a to není téma dotazu. Píchat bych nenechala. Taky jsem slyšela, že velikost ouška pro nastřelování roli hraje. Ale možná jen proto, aby se stará paní dr. vůbec trefila? A to nechci zlehčovat.
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre
Příspěvekod Trixl » úterý 28. květen 2013, 09:43
Hlavně jestli dodržuje hygienu. Nevím co by tak závažného mohlo se píchnutím/nastřelením přenést, že by dítě nutně muselo být už očkované. Pokud to nedělám doma nebo u někoho při špatné hygieně.
Proto si myslím, že sis na otázku vlastně už sama odpověděla.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Ela » úterý 28. květen 2013, 09:44
Já byla s malou na nastřelení na ušním nedávno a nikdo se mě neptal, zda je očkovaná či ne. Řekla bych, že když nepůjdeš k pediatře, tak to ani nikoho nezajímá.
Ela
Howgh
Howgh

9044 příspěvků
24. listopad 2006
Příspěvekod Jindriska » úterý 28. květen 2013, 10:09
Asi bych se nebála, že není očkovaná, ale hodně dobře bych si pohlídala, kde nechám nastřelit. Známá si takhle kdesi nechala udělat piercing a zánět slušnej. Takže spíš bych hlídala, že jdu někam, kde dokdržují všechny hygienické zásady.
J.
Jindriska
Diskutérka
Diskutérka

2255 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Kkatus » úterý 28. květen 2013, 12:09
Ahoj, ja si rypnem...
ockovat nechces, pravdepodobne kvoli obavam zo zasahu do imunity.
tak preco chces dietatu, ktore sa nemoze samo rozhodnut a ani branit nastrelit nausnice?
aby bola pekna... nieje pre mna argument. je to trvaly zasah do organizmu a este k tomu bolestivy. u niekoho, kto nechce ockovat by som cakala komplexnejsi pristup.
kaktus
Kkatus
Diskutérka
Diskutérka

2215 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Jankap » úterý 28. květen 2013, 12:25
Já nechávala ouška píchnout ve 2m, malá měla jen TBC z porodnice. Očko/neočko se neřešilo.
Šla jsem ke známé orl doktorce, vím, že je pečlivá (ehm i co do hygieny), i proto jsem upřednostnila píchání.
Chtěla jsem co nejdřív. Mám známou, co je bez dírek a na nastřelení se několikrát objednala a ze strachu to znovu rušila. (Možná se vám to zdá jako debilní důvod, ale vy tu dámu neznáte. A malá se styku s ní těžko vyhne.)
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Trotinette » úterý 28. květen 2013, 12:39
Kkatus píše:Ahoj, ja si rypnem...
tak preco chces dietatu, ktore sa nemoze samo rozhodnut a ani branit nastrelit nausnice?
aby bola pekna... nieje pre mna argument. je to trvaly zasah do organizmu a este k tomu bolestivy. u niekoho, kto nechce ockovat by som cakala komplexnejsi pristup.
kaktus

.. ale pro mě to argument je ;-) čekala jsem, že i taková reakce přijde.
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre
Příspěvekod Dypecek » úterý 28. květen 2013, 12:41
Trotinette píše:
Kkatus píše:Ahoj, ja si rypnem...
kaktus

.. ale pro mě to argument je ;-) čekala jsem, že i taková reakce přijde.

:roll:
Dypecek
Howgh
Howgh

5725 příspěvků
21. září 2006
brno
Příspěvekod Trotinette » úterý 28. květen 2013, 12:44
Jankap píše:..Mám známou, co je bez dírek a na nastřelení se několikrát objednala a ze strachu to znovu rušila..

Nápodobně znám případy, kdy děvčátka žijící v cizině neměly dírky na náušnice, a pak, když je vlastním rozumem chtěly, měly strach jít si je nastřelit. Já bych ostatně taky měla strach a jsem vděčná našim, že zrovna toto vyřešili za mě, zvlášť, když jsem taky poloplešatá a mohu aspoň nosit náušnice a cítit se více žensky.

Dá se to přirovnat ke křtu v miminkovském věku? Také si to často rodiče rozhodnou sami za dítě s tím, že pro ně dělají to nejlepší ... Ale radši končím, protože dírky v uších, očkování, křest je už moc komplikovaný šmodrchanec.
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre
Příspěvekod Kulliferdaa » úterý 28. květen 2013, 12:46
Měla by mít alespoň jednu hexu, kvůli tetanu. Takhle to řeší naše dr., která i ty náušnice nastřeluje.
Kulliferdaa
Krafařka
Krafařka

610 příspěvků
03. červen 2012
Příspěvekod Kkatus » úterý 28. květen 2013, 12:48
Trotinette píše:
Dá se to přirovnat ke křtu v miminkovském věku? Také si to často rodiče rozhodnou sami za dítě s tím, že pro ně dělají to nejlepší ...

nie, ale da sa to prirovnat k obriezke, ale toto prirovnanie si uz urcite tiez pocula a pred rozhodnutim vzala do uvahy. takze uz mizim..
Kkatus
Diskutérka
Diskutérka

2215 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trotinette » úterý 28. květen 2013, 12:50
Kulliferdaa píše:Měla by mít alespoň jednu hexu, kvůli tetanu. Takhle to řeší naše dr., která i ty náušnice nastřeluje.

Děkuji za věcnou poznámku. Právě čtu, že pediatři opravdu nenastřelují dřív než po hexe.
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre
Příspěvekod Jindriska » úterý 28. květen 2013, 13:01
Tak já teda nevím, ale pokud půjdu čistě po fyzické věci, tak nenosím-li nakonec náušnice, dírka se poměrně rychle zacelí. Pokud jde o obřízku, pochybuji, že by "nepoužíváním" cokoli dorostlo... Takže ta trvalost zásahu do organismu mi přijde dost nesrovnatelná.
J.
Jindriska
Diskutérka
Diskutérka

2255 příspěvků
23. září 2006