ADV TOP
ADV LEFT

Nastřelení náušnic nenaočkovanému dítěti?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trotinette » úterý 28. květen 2013, 13:05
Jindriska píše:Tak já teda nevím, ale pokud půjdu čistě po fyzické věci, tak nenosím-li nakonec náušnice, dírka se poměrně rychle zacelí. Pokud jde o obřízku, pochybuji, že by "nepoužíváním" cokoli dorostlo... Takže ta trvalost zásahu do organismu mi přijde dost nesrovnatelná.
J.

;-)

Pravda, tuším, že Leila Abasová přirovnávala píchání uší k obřízce. Afričani by byli zděšeni, že necháme dětem uši píchat. Ale jinak...
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre
Příspěvekod Janika3 » úterý 28. květen 2013, 13:06
Přesně tohle jsem řešila před týdnem. Dostala jsem pocit, že by bylo dobré teď dát náušničky, chtěla jsem striktně nastřelovat. Pediatru jsem neřešila, objednávala se do salonu, ale paní, ejhle, je sestřička, a rovnou hlásí, takže rok a půl, to už všechna očkování předpokládám máte? :D Pak mě ona i nezávisle naše mudra ujistily , že mi to v celém městě, dokud nebude mít alespoň dvě hexy, nikdo nedá...

tak jsem znovu sedla na net a vyjelo na mě nastrelovani-nausnic tecka cz ...a náhoda tomu chtěla, že druhý den jeli k nám do města a máme je :D

Nevím, ozbrojit se trpělivostí a zkusit obejí pár nastřelovačů, který budou předpokládat, že už oočkovaná je, je možná taky varianta, ale jsem ráda, že jsme nemusely absolvovat.
(paní byla moc fajn, uši zatím týden skvělé...)
Janika3
Krafařka
Krafařka

637 příspěvků
07. prosinec 2010
Příspěvekod Kkatus » úterý 28. květen 2013, 13:09
Jindriska píše:Tak já teda nevím, ale pokud půjdu čistě po fyzické věci, tak nenosím-li nakonec náušnice, dírka se poměrně rychle zacelí. Pokud jde o obřízku, pochybuji, že by "nepoužíváním" cokoli dorostlo... Takže ta trvalost zásahu do organismu mi přijde dost nesrovnatelná.
J.

jindrisko, ja nenosim nausnice od 12, t.j. 23 rokov a dierky mi nezarastli.
bolest pri vykone je tiez fakt.
a co napriklad akupunkturne drahy? ako si mozes byt ista, ze nieco nenarusis? a poznam x pripadov, kedy boli dierky urobene nakrivo, takze v skutocnosti naozaj ku krase nepridali, nehovoriac o riziku infekcie...

ale pozor... hovorime tu o tejto konkretnej teme, momentalne nozaj spamujem, zakladatelka sa pytala na nieco ine. a ja tiez niesom vo svojich rozhodnutiach ohladne deti dokonala. takze zelam bezproblemovy priebeh! :)
k.
Kkatus
Diskutérka
Diskutérka

2215 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Jindriska » úterý 28. květen 2013, 13:22
Kkatus píše:
J.

jindrisko, ja nenosim nausnice od 12, t.j. 23 rokov a dierky mi nezarastli.
bolest pri vykone je tiez fakt.
a co napriklad akupunkturne drahy? ako si mozes byt ista, ze nieco nenarusis? a poznam x pripadov, kedy boli dierky urobene nakrivo, takze v skutocnosti naozaj ku krase nepridali, nehovoriac o riziku infekcie...

ale pozor... hovorime tu o tejto konkretnej teme, momentalne nozaj spamujem, zakladatelka sa pytala na nieco ine. a ja tiez niesom vo svojich rozhodnutiach ohladne deti dokonala. takze zelam bezproblemovy priebeh! :)
k.

Njn, trošku to uhnulo od tématu, ale myslím, že ve vší slušnosti, tak to snad neva, ale také už končím :-) Ale stejně mi to srovnání trošku pokulhává, protože ucho jednomu nezaroste, spoustě jiných ano, s obřízkou už opravdu nenadělá nikdo nic ;-)
Ad. akupunturní dráhy - ty fakt nějak neřeším, takže by mě při rozhodování asi opravdu na mysli nepřišly-
Jinak zakl. také přeji, pokud na nastřelování dojde, ať se povede a je ke spokojenosti všech.
J.
Jindriska
Diskutérka
Diskutérka

2255 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Jankap » úterý 28. květen 2013, 13:29
Tady článek k tématu:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article ... rt=classic

Výzkum zkoumal aplikaci náušnic u britských a súdánských dětí. Je tam uveden jeden případ, kdy komplikací byl tetanus. Ale zároveň je tam uvedeno, že:
The procedure was performed in both groups by non-medical staff. (v obou skupinách, tj. britské i súdánské nebyla procedura provedena zdravotnickým personálem)
There was one case of tetanus in the Sudanese group following ear piercing in the first week of life. (případ tetanu v súdánské skupině se objevil po propíchnutí uší v prvním týdnu života)
Upozorňují i na nebezpečí HIV/AIDS při užívání jedné jehly opakovaně.

Takže já bych nevolila jen tak někoho, ale člověka, kde je záruka dobré hygieny nástrojů. Upřímně řečeno, to byl viděla jako důležitější než očkování.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Klaris » úterý 28. květen 2013, 13:45
já už jen jednu malinkou poznámečku - ať uděláš co děláš, někdy se nezavděčíš
já dírky píchnuté coby mimino - nechala jsme si je v 16ti zarůst (ne ani po 15ti letech nejsou zcela zacelené)
moje dvě holky 6 a 8 - uši píchnuté nemají, jednou mi to zcela jistě vyčtou ;)
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Janika3 » úterý 28. květen 2013, 13:47
dodatek k bolesti naší malé, strašně řve, když jí držím znahybněný třeba jen prstíček.. jen cvaklo podruhé a pustila jsem ji, bylo ticho jednou si sáhla na jedno ucho a dál všem tvrdí, že náušničky má maminka :)
Janika3
Krafařka
Krafařka

637 příspěvků
07. prosinec 2010