ADV TOP
ADV LEFT

Jak se chovat s neočkovaným prckem

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kustka26 » úterý 18. červen 2013, 13:45
Dobrý den, jdu si pro radu a vaše zkušenosti, mám syna předčasně narozeného (dnes 10m. /8m.) o 2 měsíce dříve. Doposud nemá očkování - žádné má svalovou hipotonii a kuli tomu ho zatím nechtějí očkovat. Je léto a máme ještě staršího brachu který chce mezi děti a výlety a tak... Nevím jak postupovat když malej není očkovaný, jestli mužem na dovču a tak... máte někdo neočkovaného prcka a kam všude s ním smíte nebo chodíte? DR. se ptát nechci protože si bude myslet že už mi hrabe ale prostě se o něj bojím :( Děkuju
Kustka26
Pískle

5 příspěvků
17. červen 2013
Příspěvekod Delin » úterý 18. červen 2013, 14:15
Kustko naše dcera nebyla ničím očkovaná ještě v 19 měsících.jezdili jsme s ní na výlety normálně po česku, byli na dovolenè v Maďarsku, hraje si na písku, chodíme do bazénu...
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011
Příspěvekod Gehenna » úterý 18. červen 2013, 14:21
Popř. můžeš uvažovat o tom, jak jsou na tom s očkováním a prostředím pohybu nejbližší lidi okolo vás (rodiče, prarodiče)... mně se to sice dvakrát nezamlouvá, ale furt jste s nimi nejčastěj.
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Kustka26 » úterý 18. červen 2013, 14:30
Delin píše:Kustko naše dcera nebyla ničím očkovaná ještě v 19 měsících.jezdili jsme s ní na výlety normálně po česku, byli na dovolenè v Maďarsku, hraje si na písku, chodíme do bazénu...

Děkuji moc za příspěvek, mě právě zajímá jak to dělají ostatní. Taky se mi ho nechce držet pod pokličkou doma ale nemám takové to zdravé uvažování, asi jsem unavená :(
Kustka26
Pískle

5 příspěvků
17. červen 2013
Příspěvekod Kustka26 » úterý 18. červen 2013, 14:35
Gehenna píše:Popř. můžeš uvažovat o tom, jak jsou na tom s očkováním a prostředím pohybu nejbližší lidi okolo vás (rodiče, prarodiče)... mně se to sice dvakrát nezamlouvá, ale furt jste s nimi nejčastěj.

Nějak jsem nepochopila váš komentář :( Co se vám nezamlouvá ?
Kustka26
Pískle

5 příspěvků
17. červen 2013
Příspěvekod Gehenna » úterý 18. červen 2013, 14:37
Kustka26 píše:
Gehenna píše:Popř. můžeš uvažovat o tom, jak jsou na tom s očkováním a prostředím pohybu nejbližší lidi okolo vás (rodiče, prarodiče)... mně se to sice dvakrát nezamlouvá, ale furt jste s nimi nejčastěj.

Očkovat prarodiče.
Ale je to jedna z cest.
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Kustka26 » úterý 18. červen 2013, 14:44
Gehenna píše:
Kustka26 píše:

Očkovat prarodiče.
Ale je to jedna z cest.

Aha děkuju, to mne nenapadlo..
Kustka26
Pískle

5 příspěvků
17. červen 2013
Příspěvekod Bludicka » úterý 18. červen 2013, 15:23
Taky jsem měla u dítěte po nějakou dobu odložené očkování.
Jediné co tu v ČR hrozí nějak víc je černý kašel, takže jsem byla odhodlaná k dítěti preventivně nepouštět lidi s "normálním" silnějším kašlem. Jinak společnostem dětí i dospělých jsme se nevyhýbali, byl v tom i nějaký tábor a podobné akce s větší kumulací lidí, zas jsem hlídala, aby společnost byla bez kašle.
Ono totiž účinek očkování proti černému kašli vyprchává ještě ve starším školním věku a může se pak onemocnění jevit jako urputný normální kašel.
U těch dalších věcí z hexavakcíny jsem došla k názoru, že to momentálně mimino nemá jak chytit (tetanus, obrna, žloutenka B), záškrt v ČR běžně v populaci není, takže riziko úplně nevyloučené, ale hodně malé a poslední hib mi přišel jako věc, kde riziko ohlídat podle ničeho nejde, ale subjektivně jako nižší riziko než z nevhodně brzkého očkování.
Bludicka
Drbna
Drbna

4237 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ratta » úterý 18. červen 2013, 16:04
Pokud kojíš, tak vytrvej co nejdéle, to je nejlepší ochrana, má protilátky od tebe. Jinak ten černý kašel může být teoreticky průšvih hlavně první půlrok, pak už prý není tak nebezpečný, jak hodně nepříjemný.

Pokud se pletu, opravte mně někdo.

Obrna je snad teď jen někde v Afganistánu nebo jiných -stánech, tak se doufám nechystáte :)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Zafu » úterý 18. červen 2013, 16:18
Ahoj,
já nemám pořádněo čkovené ani jedno dítě.
Starší (6let dostal první vakcínu ve dvou letech, do té doby jsem ho brala naprosto všude, dětsé supinky, lázně, obchody...prostě všude a nikdy nechytl nic (dokonce ani neštovice ne :)

Já si myslím,že běžná dětská populace je tak proočkovaná,že nakazit se něčím proti čemu se očkuje je dost vzácné.Až na ten černý kašel,teda.

Jen jednou jsem uvažovala, že ho snad naočkuju,to když řádila žloutenka ve vlacích na naší trati a on na všechno v tu dobu sahal a olizoval...to jsem se fakt bála.
Zafu
Kecka
Kecka

1764 příspěvků
09. srpen 2007
Příspěvekod Janika3 » úterý 18. červen 2013, 17:49
Také rok a půl, neočkováno, a minimálně rok ještě nebude, pokud možno déle. Jo, z doktorů nám nikdo neřekl nic (zaplaťbůh možná-ty naši by jen strašili), rozumnou prevenci dohledávám sama. Žijem naprosto normálně, mhd, bazén, písek, výlety, vlaky, náušice... a ostatní matky tímto faktem neděsím :)

pokud má někdo další tipy, ráda si přečtu, co vychytat
Janika3
Krafařka
Krafařka

637 příspěvků
07. prosinec 2010
Příspěvekod Kustka26 » úterý 18. červen 2013, 18:03
Moc vám všem děkuju za reakce... malému je 10měsíců a kojím doteď ale už je toho málo max. 100ml večer a ráno tak snad mu to ještě něco dává. Kojit se snažím ale mléko ustává bohužel.
Kustka26
Pískle

5 příspěvků
17. červen 2013
Příspěvekod Martyk » úterý 18. červen 2013, 18:31
Syn byl očkován v 15M poprvé, chodili jsme normálně všude, na dovolené jsme byli v Itálii. Jen prvních půl roku jsem se vyhýbali větší společnosti, nákupním centrům apod.
Martyk
Howgh
Howgh

11702 příspěvků
02. leden 2009
Praha Západ
Příspěvekod Ratta » úterý 18. červen 2013, 20:52
Kustka26 píše:Moc vám všem děkuju za reakce... malému je 10měsíců a kojím doteď ale už je toho málo max. 100ml večer a ráno tak snad mu to ještě něco dává. Kojit se snažím ale mléko ustává bohužel.

To nevadí, lepší, než nic, akorát na ranní a večerní kaši :), můj syn už v půl roce nechtěl víc. Taky není očkovaný a jsem ráda - jsme s mužem alergici, syn měl taky ve třech měsících zlý ekzém, kterého jsem ho ale zbavila, myslím, že je to i díky tomu, že jsem neočkovala, jinak je zdravý jak řípa.

Pokud máš strach, zkus si něco nastudovat, abys věděla, jakému riziku čelíš, lékaři většinou nic neřeknou, jen to, jak je hexa dobrá a neškodná a že všude kolem řádí epidemie černého kašle (blbost, stačí kouknout na statistiky; mně vytáčí, když lékař neví, co to vůbec značí termín epidemie - správná odpověď zní 2000 incidencí na 100 000 obyvatel :-Z). Možná, že se bojíš příliš, a možná, že hazarduješ, to je čistě o úhlu pohledu, každý si na to musí odpovědět sám. Já jsem si odpověděla tak, že neočkuji ;-)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Fasciopi » středa 19. červen 2013, 02:55
Můj malý byl poprvé očkovaný až po prvním roce, do té doby jsem s ním dělala úplně vše jako s jiným dítětem. Cestovali jsme MHD, vlaky, a dokonce letadlem do zahraničí. Nechytl nic, všechny nemoci přišli až se školkou, ale ani obrna ani žloutenka to nebyly :) byly to normální horečky, neštovice a tedkom se přidaly zápaly plic.
Fasciopi
Klevetnice
Klevetnice

3555 příspěvků
24. září 2008
Moravskoslezský kraj