ADV TOP
ADV LEFT

Pediacel 2+1?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Levandule » úterý 16. červenec 2013, 10:34
Ahoj ,máme třetí dítko a chtěla bych ho nechat naočkovat,co nejpozději a co nejšetrněji,jenže se v tom absolutně nevyznám :( .Pokoušela jsem se tím prokousat :D Naše doktorka mi dnes nabízela Pediacel.Myslím,že by nebyl problém domluvit Pediacel 2+1
U první dcery to bylo úplně jinak a u syna jsme očkovali normálně hexou,jen nám nejvhodnejší termín vybíral léčitel a následně na to homeo.
Ten Pediacel je celkem nová vakcína,mám z toho trochu obavy,ale asi lepší než hexa.Máte s tímto očkováním už některá zkušenost? Popř,kdy jste nechaly(začaly)očkovat?
Kod moje holky :) .Tak mi prosím moje holky poraďte
Levandule
Žvatlalka
Žvatlalka

296 příspěvků
02. březen 2009
Příspěvekod Mirabilis » úterý 16. červenec 2013, 15:14
já ho budu dávat během následujícího měsíce ve schématu 2+1, přijde mi to rozhodně lepší než hexa, žloutenku pro mimino považuju za zbytečnou
Obrázek
Obrázek
Mirabilis
Kecka
Kecka

1800 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod Maggiemae » úterý 16. červenec 2013, 15:38
Nejmladší má takto naočkováno, nakonec to vyšlo ve 12, 14 a 20 měsících.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Zuzka84 » úterý 16. červenec 2013, 19:20
ty jo, tak to neznám. ale v tom očkování se taky pořád neumim moc zorientovat :roll: . Nás třetí má tedy hexu ve schématu 2+1 - první vakcína v roce věku
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Levandule » úterý 16. červenec 2013, 19:48
No já ho taky nechám naočkovat místo hexy,jestli se teda s doktorkou domluvíme,ale počítám ,že jo,když mi ho sama nabídla.Chci,až po půl roce.
Levandule
Žvatlalka
Žvatlalka

296 příspěvků
02. březen 2009
Příspěvekod Sharki » středa 17. červenec 2013, 08:02
A ten pediacel standardně proplácí pojišťovna nebo jsou jenom zaseknutí u hexy?
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Maggiemae » středa 17. červenec 2013, 08:25
Bohužel jsou zaseknutí u hexy. Nás stojí 780/dávka a ještě jsem musela podepsat papír, že jsem byla totálně poučena o všech rizicích a prostudovala si příbalák, na rozdíl od hexy, komický.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Helča » středa 17. červenec 2013, 08:27
Holky a dr. vám naočkuje dítě 2+1 jenom tak? Ta naše není proti, ale chce vyjádření očkocentra
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3937 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod Sharki » středa 17. červenec 2013, 08:29
Helča píše:Holky a dr. vám naočkuje dítě 2+1 jenom tak? Ta naše není proti, ale chce vyjádření očkocentra

Po půl roce věku se to tak dle naší dr. očkuje (asi to dostala v nějakých očkovacích instrukcích)
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Sharki » středa 17. červenec 2013, 08:38
Maggiemae píše:Bohužel jsou zaseknutí u hexy. Nás stojí 780/dávka a ještě jsem musela podepsat papír, že jsem byla totálně poučena o všech rizicích a prostudovala si příbalák, na rozdíl od hexy, komický.

To je absurdní.. Jo já vlastně zapomněla, že u hexy žádná rizika neexistují, takže příbalák je zbytečné číst :palma:

Taky mi přijde docela smutné, že naše dr. říkala, že jsem za její praxi jedinná co řeší takhle očkování a chce ho odložit minimálně do 6ti měsíců :? A to má před důchodem, jako náctiletá jsem k ní chodila i já...
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Helča » středa 17. červenec 2013, 08:43
Sharki píše:
Helča píše:Holky a dr. vám naočkuje dítě 2+1 jenom tak? Ta naše není proti, ale chce vyjádření očkocentra

Po půl roce věku se to tak dle naší dr. očkuje (asi to dostala v nějakých očkovacích instrukcích)

no jasně, to chápu, ale vůbec jakékoliv odložení/rozložení očkování. Řekla mi, že kvůli kontrole to chce mít v pořádku a chce mít v kartě založeno vyjáření očkocentra, že schvalují jiné očkování než je zvykem
Že některý dr. to nepotřebuje ;-)
Helča
Klevetnice
Klevetnice

3937 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod Sharki » středa 17. červenec 2013, 08:49
Helča píše:
Sharki píše:

no jasně, to chápu, ale vůbec jakékoliv odložení/rozložení očkování. Řekla mi, že kvůli kontrole to chce mít v pořádku a chce mít v kartě založeno vyjáření očkocentra, že schvalují jiné očkování než je zvykem
Že některý dr. to nepotřebuje ;-)

Očkocentrum nevyžadovala, ale chtěla buď podepsaný reverz nebo si tam důkladně napsala, že je dítě nemocné (buď měl rýmečku on nebo sourozenec, tak jsem řekla, že proto očkovat nebudem). Jinak jen tak z rozmaru očkovat až po půl roce se jí taky nelíbilo a cukala se. Nakonec "rýmečky" bylo nejjednodušší řešení :roll:
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Ratta » středa 17. červenec 2013, 09:00
Naše doktorka odmítla očkovat cokoliv jiného, než hexu ve schématu 3+1 :-Z. Pediacel a schéma 2+1 vůbec neznala a nechtěla znát.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Levandule » středa 17. červenec 2013, 09:38
My jsme u CPZP a ta tam píše,že můžeme čerpat až 1500Kč na hrazená očkování,tak zkusím na to vzít ten Pediacel
Levandule
Žvatlalka
Žvatlalka

296 příspěvků
02. březen 2009
Příspěvekod Beth » pondělí 16. únor 2015, 10:14
Holky, máte, prosím, někdo zkušenost, že jste žádaly svoji pojištovnu o proplacení Pediacelu a vyhověli vám? To zn. proplacení v plné výši nebo alespoň třeba dvě dávky?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Beth
Pískle

72 příspěvků
04. leden 2015