ADV TOP
ADV LEFT

očkování - Prevenar

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Maruška » čtvrtek 28. červen 2007, 19:58
Ahoj právě si čtu článek o tomto typu očkování, vím, že je to asi na každé z nás, ale chtěla jsem se zeptat jak se na toto očkování díváte vy? A kdybyste daly mimčo očkovat?
Obrázek
Obrázek

-----------------------------------------
Anička /květen 2007/, Vašíček /květen 2011/
Maruška
Treperenda
Treperenda

1289 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Zuzka84 » čtvrtek 28. červen 2007, 20:23
marusko - davidek byl naockovany prevenarem nekdy v 8mesicich , vetsinou ho hodne doporucuji, ja jsem ho taky hodne chtela pro malyho a tak jsem se pidila jestli by jsme na to nemohli dostat nejaky prispevek az jsem zjistila ze malej spada do rizikovy skupiny a ma to uplne zadarmo :D . no kazdopadne myslim, ze to muze mimco uchranit nekterych zbytecnych trapenich navic, jasne ze to neni 100procentni, ale tam kde je nejake vyssi riziko castych nemoci zpusobenych pneumokokem je to myslim dobra vec :)
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Marry » čtvrtek 28. červen 2007, 20:34
Nikolka zatím naočkovaná není a to jsme už byli 3x píchat ouška, ale Dr říkala, že kdyby jsem šli jěště po čtvrté píchat tak nás naočkuje a spadáme už do rizikové skupiny a zaplatí to pojištovna. Hodně jsme nad tím přemýšlela, ale už dva měsíce máme klid a třeba už píchat nebudeme. Uvidím.
Obrázek

Obrázek
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
okr: Olomouc
Příspěvekod Lenour » čtvrtek 28. červen 2007, 22:04
Taky právě o tomto očkování přemýšlím. Asi ho malýmu nechám dát- i když cena se mi zdá přemrštěná :-?
Jako malá jsem trpěla na záněty středouší- malej tedy zatím nic -ŤUK, ŤUK ;)
ale radši ho nechám naočkovat.
Nevíte jestli některá zdravotní pojištovna něco nepropácí??? My jsme u VZP a ta se k ničemu nemá :roll: :-? ;)
Srazík ??
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Seznam str. 4571
Lenour
Howgh
Howgh

11062 příspěvků
22. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Petula_ » čtvrtek 28. červen 2007, 22:58
Ahojte,

my máme malého naočkovaného už komplet - PREVENAREM.

Obě očkování nám uhradila zdravotní pojišťovna v rámci příspěvků nad-standard.

Pro toto očkování jsem se rozhodla v souvislosti s mým prodělaným zápalem plic v dětství, kdy mi byly podány léky, které mi prakticky zničily imunitní systém... Udělám vše proto, aby můj syn byl podobných "zážitků" ušetřen...

Očkováni jsme byli ve dvou dávkách (je dávkován dle věku http://www.prevenar.cz/ockovaci_schema.html ). Očkovali jsme první dávku cca v roce 3/4, druhou dávku jsme absolvovali těsně před 2.rokem... Nechávala jsem očkovat vždy v době, kdy nebyla min. 2 měsíce před a po aplikována další očkování.

Co se týká úhrady očkování mimo standard ... viz. http://www.prevenar.cz/downloads/uhrada_ockovani_prevenarem_zdravotnimi_pojistovnami_2007_3.pdf

Hrazená očkování viz http://www.prevenar.cz/novinky_ockovani.html

Peťula

P.S. ... neměli jsme žádné zásadní reakce /pouze při prvním očkování otok nožičky/
Obrázek

ObrázekObrázek
Petula_
Klábosilka
Klábosilka

387 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Kimmy » pátek 29. červen 2007, 02:09
Ja mam naockovane obe deti - kluk asi ve trech letech, holcicka v necelych dvou... oboji bez vedlejsich ucinku.

Kimmy
Kimmy
Howgh
Howgh

6836 příspěvků
20. září 2006
Praha
Příspěvekod Budulinek » pátek 29. červen 2007, 05:41
Holky. nic o tom očkování nevím, mohly byste, prosím, napsat proti čemu chrání a................a tak podobně.
Zatím nás čeká v září Meningokok.

Díky moc
Radka
Budulinek
Klábosilka
Klábosilka

399 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod -evka- » pátek 29. červen 2007, 07:10
Mám naočkované obě děti (nyní skoro 4 a 1,5 roku).
Stát dá zdarma vakcínu těm dětem, které spadají do rizikové skupiny. Pojišťovny s tím už nemají nic společného, alespoň VZP.

Jak je to s účinností - našim dětem trvalo delší dobu, než přestaly na uši trpět, a myslím že k tomu přispělo i teplé počasí na jaře. Uvidíme co přinese podzim. Ony ne všechny záněty jsou způsobené pneumokokem.
-evka-
Treperenda
Treperenda

1284 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zuzka84 » pátek 29. červen 2007, 07:34
Lenour píše:Taky právě o tomto očkování přemýšlím. Asi ho malýmu nechám dát- i když cena se mi zdá přemrštěná :-?
Jako malá jsem trpěla na záněty středouší- malej tedy zatím nic -ŤUK, ŤUK ;)
ale radši ho nechám naočkovat.
Nevíte jestli některá zdravotní pojištovna něco nepropácí??? My jsme u VZP a ta se k ničemu nemá :roll: :-? ;)

taky jsem byla u VZP a odesla jsem protoze ta opravdu na nic neprispiva :roll: . tak ted jsem u OZP a vim ze ta prispiva na ockovani ktere si vyberes 1000kc - no aspon neco, ze? VZP neprispiva pokud vim nic ani na ockovani

budulinek - tak zkus kouknout tady : http://www.prevenar.cz/
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Ekaterina » pátek 29. červen 2007, 07:40
Já jsem nechala očkovat mladšího syna (11m.), zatím dostal 1. dávku, zcela bez reakce. A důvod: má lehčí poruchu imunity, a tak se bojím, až začne starší syn chodit od září do školky, aby od něj mladší všechno nechytnul. Navíc manžel v dětství hodně trpěl na záněty středního ucha, a kdo ví, jestli sklon k tomu není dědičnej.
Spadáme kvůli té poruše imunity do rizikové skupiny, takže jsme měli očkování zdarma.
Ekaterina
Krafařka
Krafařka

842 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Majdalenka » pátek 29. červen 2007, 08:19
Ahojky
Taly máme malou očkovanou ,ale bohužel to paní dr. trvalo trochu dýl než nám ho dala ,dostali jsme ho až opo 12 tém píchání ouška a to je naše dr. pod podporou tohoto očkování podepsána .

Od očkování máme od oušek celekm klídek .

Majdalenka
Majdalenka
Žvatlalka
Žvatlalka

112 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Susanx » pátek 29. červen 2007, 08:26
Ahoj chtěla bych nechat naočkovat malého proti pneumokoku, ale zatím nemá ještě žádné očkování. Má zvýšené jaterní testy, tak se nám očkování přesouvá až na dobu, kdy budou zase v normě. A na prevenaru čtu že se očkuje už od druhého měsíce. Nevíte některá kolik Prevenar stojí?
Obrázek
Obrázek
Susanx
Klábosilka
Klábosilka

391 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod -evka- » pátek 29. červen 2007, 13:19
Prevenar stojí 1600Kč.

Jo, syn neměl žádné nežádoucí účinky, dcerka to vždycky odhorečkovala + rudý, tvrdý a bolavý flek na noze. Ona takhle reagovala i na infanrix hexa.
-evka-
Treperenda
Treperenda

1284 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lenour » sobota 30. červen 2007, 22:23
Zuzka84- tak s VZP si mi nepotěšila, ale myslela jsem si to :( :( Zkusím se kouknout po jiné pojištovně ;) Díky ;)

Susanx-myslím že očkovat od druhého měsíce je zbytečně brzo. Mě o tom očkování řikala doktorka až ted a že by malej dostal první dávku v roce ;)
Srazík ??
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Seznam str. 4571
Lenour
Howgh
Howgh

11062 příspěvků
22. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Kateřina » úterý 03. červenec 2007, 10:30
Ahoj holky, já jsem nechala Barču (13 měsíců) očkovat včera. Doktorka nám to doporučila. Nerada bych to zakřikla, ale zatím bez reakce, akorát včera byla trošku unavenější. Jsme pojištěný u Metal-Alianze a ta přispívá 1500,-Kč....
Kateřina
Pískle

31 příspěvků
02. březen 2007