ADV TOP
ADV LEFT

Boostrix, pediacel nebo adacel?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod E-liska » neděle 04. srpen 2013, 21:24
Noodle píše:Elisko, dik za odpoved.
Proc dala jen tech 5 mesicu presne netusim. Mluvila o tom, ze dve starsi deti chodi do skolky a muzou dotahnout nemoc domu (hlavne ted je velky vyskyt ceneho kasle, kdy deti i umiraji!!!)...proste typicke zastrasovani, aby bylo po jejim. Proto hledam nejakou "legislativni" odpoved,at mi nemuze zas rict, ze jinak, nez rekla ona to nebude...
A je jeste nekde napsano, ze musi byt schema 3+1? V pribalovem letaku u hexy je ze schema je 2+1 nebo 3+1...tudiz by na to mela pristoupit...No a to jsem ji jeste nerekla, ze vlastne Hexu nechci, ale chci Pediacel...Pneumokoky jsem ji uz rekla, ze ockovat nebudem.

Je tam, že od 6ti měsíců věku lze 2+1, nebo 3+1 podle místních zvyklostí.... a z vyhlášky je jasné, že "zvyklosti" v ČR velí 3+1 bohužel (píše se tam o poslední čtvrté dávce)... Takže pokud ona sama nepovolí, tak smůla, oporu v tomto přímo nenajdeš. Jedině změna pediatra, kterému nevadí "jiné zvyklosti" ;).
JInak jak už jsem tu mnohokrát psala, tak já mám dobrou zkušenost s tím přijít hned na začátku s jasnou představou o vlastním očkovacím kalendáři, nejlépe hozenou na papíře (dá se třeba využít moderní očkovací kalendář z vakciny. net a případně si to podle sebe doupravit). A vybalit to všechno naráz. Ono se zdá, že to může bejt pro doktora všechno najednopu velkej šok :D ale je to fakt lepší, než se postupně handrkovat - protože pak vlastně "furt s něčím prudíš" a doktor je čím dál míň ochotný a navíc si začíná říkat, kde to skončí.... Mně se fakt vyplatila ta "šoková terapie" :D Jak jsem se toho bála, tak to proběhlo naprosto v pohodě, doktor byl rád, že má jasno, založil si ten plán do karty a nemusí se hrozit, co zas budu příště vymejšlet za exrabuřty ;)
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Kacenka1 » neděle 04. srpen 2013, 21:25
Ivav píše:Mohu jednu technickou? Snad nebudu úplně plevelit, zakladatelce se omlouvám. :oops:

Adacel je méně zatěžující oproti Infarixu tím že má menší obsah přídavných (nosných či jak se to) látek?

Povinně musím v těch 5-6letech naočkovat záškrt, tetanus a dávivý kašel takže tohle mi vyjde nastejno?

Adacel (ten bez polia) je běžně dostupný v ČR? Takže když ukecám dětskou lékařku aby mi recept napsala seženu ho? A bude tam nějaký doplatek? (né že bych se rozhodla jinak kdyby byl, ale aby mně manžel nezabil za nějakou šílenou částku).

A ještě hloupý dotaz Rozdíl mezi zkratkami Adacelu Tdap a Infarixu DTaP je jen prostě pro rozlišení že?

Jaký rozestup by jste pak doporučili mezi Adacelem a MMR vakcínou? Potřebuji dceru naočkovat před nástupem do školy. A chci první Adacel abych "vyzkoušela" jak to její křehká imunita zvládne. A pak tedy tu potvoru MMR. :-?

Mudr. jsem řekla, že chci Adacel místo Infanrixu a řekla ok, že mi ho objedná, ale musim si ho zaplatit: 610.-Kč.
Takže to určitě možné je, je běžně k sehnání.
Kacenka1
Drbna
Drbna

4517 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod E-liska » neděle 04. srpen 2013, 21:32
Noodle píše:...jo a taky jsem ji rekla, ze interval u hexy je dva mesice a ona rekla, ze ocku mesic...
je nekde receno, kolik min a max je ten interval?

komplexně vše zde ;)
http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP.htm

Ivav
DTaP – dětská kombinovaná vakcína proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli (acelulární)
Tdap/tdap – kombinovaná vakcína se sníženým obsahem účinné látky

Taky si ty zkratky ale pletu :oops: Třeba zrozna tady v diskusi jsem to napsala opačně. Ale nemoci jsou to ty stejné. Ta Tdap je určena na posilovací dávky pro starší děti a dospělé.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Ivav » neděle 04. srpen 2013, 21:35
Děkuji moc. To jsem chtěla slyšet. ;-) Takže problém z této strany to nebude.
Jen to musím dobře podat. :)

E-liska - jéé konečně to chápu. Děkuji. No myslím že to bude na přeočkování v pěti letech slečně stačit. ;-)
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2505 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Noe » neděle 04. srpen 2013, 22:20
Doufám, že nevadí, mohu se taky vtírnout s dotazem? :oops:

Malý byl očkovaný v 6. a necelém 8. měsíci Hexou, potom jsem přešla k jiné dr. a dohodla se s ní, že budeme očkovat ve schématu 2+1 a Pediacelem. Malý má čerstvě 18 měsíců, a zatím doočkovaný nebyl, v zimě byl nemocný, potom zase někdo z rodiny, a ještě k tomu má neustále vyrážku na rukou, líčkách a nohou, myslím si, že je to potravinová alergie, ale zatím jsem nepřišla na to co to je. Vyhodilo se mu to po tom 6. měsíci. Celkově má hodně citlivou pokožku, dokonce měl jednu dobu jakoby atopák, měl suchá červená místa v loketních a kolenních jamkách. Nejraději bych ho nenechala očkovat vůbec, ale dr. už to asi nepřekousne, a bude ho chtít co nejdříve píchnout. Otázka - do kdy musí být ta poslední dávka naočkována? A pokud nenaočkuji kvůli té vyrážce, co potom? Je vůbec opodstaněné nenaočkovat kvůli vyrážce?

A ještě jeden dotaz :oops: (zakladatelce se moc omlouvám). Zítra máme jít na přeočkování s pětiletým, ale nechci ho nechat naočkvat, opět tady lítají virózy v rodině, a ještě k tomu měl šílenou kožní reakci po druhé dávce MMR. A mám už strach mu něco nechat píchnout. Přemýšlím o tom Adacelu, musí to být píchnuto do 6 let, nebo může být i později?
Moc děkuji
Noe
Krafařka
Krafařka

648 příspěvků
27. únor 2008
Příspěvekod E-liska » neděle 04. srpen 2013, 22:45
Noe píše:Doufám, že nevadí, mohu se taky vtírnout s dotazem? :oops:

Malý byl očkovaný v 6. a necelém 8. měsíci Hexou, potom jsem přešla k jiné dr. a dohodla se s ní, že budeme očkovat ve schématu 2+1 a Pediacelem. Malý má čerstvě 18 měsíců, a zatím doočkovaný nebyl, v zimě byl nemocný, potom zase někdo z rodiny, a ještě k tomu má neustále vyrážku na rukou, líčkách a nohou, myslím si, že je to potravinová alergie, ale zatím jsem nepřišla na to co to je. Vyhodilo se mu to po tom 6. měsíci. Celkově má hodně citlivou pokožku, dokonce měl jednu dobu jakoby atopák, měl suchá červená místa v loketních a kolenních jamkách. Nejraději bych ho nenechala očkovat vůbec, ale dr. už to asi nepřekousne, a bude ho chtít co nejdříve píchnout. Otázka - do kdy musí být ta poslední dávka naočkována? A pokud nenaočkuji kvůli té vyrážce, co potom? Je vůbec opodstaněné nenaočkovat kvůli vyrážce?

A ještě jeden dotaz :oops: (zakladatelce se moc omlouvám). Zítra máme jít na přeočkování s pětiletým, ale nechci ho nechat naočkvat, opět tady lítají virózy v rodině, a ještě k tomu měl šílenou kožní reakci po druhé dávce MMR. A mám už strach mu něco nechat píchnout. Přemýšlím o tom Adacelu, musí to být píchnuto do 6 let, nebo může být i později?
Moc děkuji

Řešila jsem velmi podobné zrovna teď... max interval uvedený v příbaláku mezi 2.-3. dávkou (u 2+1) je 12 měsíců. Přešvihla jsem o měsíc a pediatr v tom nespatřoval žádný problém, prý by to řešil až kdyby to bylo několik měsíců.
U nás: hexa 7 a 9 měsíců, kolem roku se objevila občasná "flekatóza" nejasného původu, zřejmě alergická, ale ne ekzém, bez svědění, jen "estetický" problém (ťuk, ťuk) . Takže jsem se rozhodla to pro jistotu stáhnou na minimum a dostal ve 22 měsících Infanrix (DTaP).
Vyrážka může být důvodem nenaočkovat vůbec - pro tebe - ale otázka je, jestli to bude taky dost pádným důvodem pro pediatra...
POkud máš zájem, lze alespoň udělat homeopaticky detoxikaci toho očkování.
Preventivně se dá podávat tkáňové soli - Kali Mur a přidala bych případně i Nat Sulph

Přeočkování nevím, ale podle tohoto bych to chápala, že času je dosti.
"Posilující očkování proti tetanu lze provádět každých 10-15 let, kombinované očkování proti tetanu, záškrtu a dávivému kašli každých 10 let." (http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP.htm)
Vyhláška teda stanoví přeočkování v rozmezí od pěti do šesti let.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Noe » neděle 04. srpen 2013, 23:07
E-lisko moc děkuji za info. Tak nějak jsem si to myslela, ale nebyla jsem si jístá. Jsem zvědavá na co zítra s dr. přijdeme. Takže v podstatě máme dva měsíce na to doočkovat.
O homeopatické detoxikaci očkování popřemýšlím, děkuji.

A to přeočkování v pěti, myslím, že rpo ni bude podstatná ta vyhláška, ale tak aspoň to posuneme o rok. Uvidíme co zítra bude říkat, asi začne litovat, že mě k sobě vzala :palma:
Noe
Krafařka
Krafařka

648 příspěvků
27. únor 2008
Příspěvekod Ame » pondělí 05. srpen 2013, 07:55
DTaP vs. Tdap:
d/D = diftérie, záškrt
t/T = tetanus
aP/ap = acelulární (nebuněčná) pertuse, černý kašel (vs. celobuněčná, "na lžičku" - už se kvůli dominanci hexy nedává, že?)

velké písmeno = hodně antitoxinu konkrétní nemoci v očkovací dávce
malé písmeno = málo antitoxinu v očkovací dávce

Adacel/Pediacel mají lepší spektrum antitoxinů proti černému kašli, než Infanrixy, čekají od něj proto lepší ochranu (ti, co věří na očkování)

Adacel/Pediacel mají více krátkodobých reakcí typu třídenní horečka, Infanrixy více dlouhodobých typu alergie (to je taky z vakciny.net, akorát teď nedohledám, kde to psali, mám pocit, že spíš někde v novinkách, ne u popisu nemocí)
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006