ADV TOP
ADV LEFT

Alternativni ockovani- uhrada.

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Porrima » pondělí 05. srpen 2013, 12:13
Ahoj, rada bych se zeptala Vas alternativne ockujicich vase deti, jak to mate s uhradou tohto ockovani. Mam doporuceni z ockovaciho centra Motol na podklade rodinne anamnezi pro maleho. Rovnou mu tam pri prvni navsteve pichli Hib. Byly jsem domluvena s nasi dr., ze ho podle toho planu bude ockovat. Souhlasila sice ne moc ochotne , ale souhlasila. Nyni po mne chce uhradu celeho totho ockovani. V Motole jsem neplatila nic. Tak se chci zeptat jak to mate vy?
Kod vodka- tu jsem nepila, ani nepamatuji.
Porrima
Krafařka
Krafařka

714 příspěvků
19. srpen 2010
Příspěvekod Xsamotar » pondělí 05. srpen 2013, 12:47
Druhorozenou očkuji Hibem. Platila jsem 1. a 2. dávku. Třetí dr. objednala sama. 4. netuším jak proběhne. Takže asi to jde, ale musí se chtít.
Prvorozené chci nechat na přeočkování Hexy píchnout Boostrix místo Infanrixu a bylo mi dneska řečeno že není problém, ale budu muset platit :roll:

Ale pokud máte doporučení z Motola, tak je to zdravotní indikace a tím pádem byste platit neměli. Nebo tak mi to alespoň dr. říkala, že se zdravotní indikací to jde přes pojišťovnu všechno.
Nebylo by pro vás snazší/levnější jezdit do Motola? Ta jedna dávka Hibu stojí zhruba 1000Kč
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Zafu » pondělí 05. srpen 2013, 13:01
Poriimo,
nic by jste platit neměli.
Já to měla se synem stejně, první Hib v Motole,pak rozpis pro Mudru jak má očkovat dál. Tenkrát byl problém že vakcíny nebyly. Už si nevybavím,jestli mi nedali vakcíny z Motola nebo je dr objednávala. Ale pokuď k tomu máte indikaci tak se nic neplatí.
Zkus si zavolat do Motola a zeptat se,tam ti asi poví nejaktuálnější a nejpřesnější informace
Zafu
Kecka
Kecka

1764 příspěvků
09. srpen 2007
Příspěvekod Kacenka1 » pondělí 05. srpen 2013, 13:11
Dcera očkovaná Hibem, sama lékařka navrhla a neplatila jsem nic.
Řekla, že si to kdyžtak odůvodní.

Pro starší dceru chci Adacel na přeočkování v 6 letech a to mi řekla, že ok, že mi ho objedná, ale musim si ho bohužel zaplatit tušim 600.-
Boostrix by prý nějak šel, ale Adacel ne...tak nevím, asi fakt záleží na lékaři, jak si to eventuálně vyřeší.
Kacenka1
Drbna
Drbna

4518 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod Porrima » pondělí 05. srpen 2013, 13:14
No zatím máme druhou dávku dojednanou v Motole. Jen ja po Praze neřídím a tak v tomhle vedru to máme poměrně z ruky. Hledám novou dr. neznáte někoho z Prahy 14- Černý most, Hloubětín, Horní Počernice, Kyje ? Chápala bych poplatek za navíc injekce, doplatek za očkovací látku, ale ona po mně chce cca 7,5-8 tisíc za celé očkování.
Porrima
Krafařka
Krafařka

714 příspěvků
19. srpen 2010
Příspěvekod Kacenka1 » pondělí 05. srpen 2013, 13:21
Porrima píše:No zatím máme druhou dávku dojednanou v Motole. Jen ja po Praze neřídím a tak v tomhle vedru to máme poměrně z ruky. Hledám novou dr. neznáte někoho z Prahy 14- Černý most, Hloubětín, Horní Počernice, Kyje ? Chápala bych poplatek za navíc injekce, doplatek za očkovací látku, ale ona po mně chce cca 7,5-8 tisíc za celé očkování.

Co poliklinika Vysočany?
Kacenka1
Drbna
Drbna

4518 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod Porrima » pondělí 05. srpen 2013, 13:22
Taky by se dalo dojet.
Porrima
Krafařka
Krafařka

714 příspěvků
19. srpen 2010
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 05. srpen 2013, 17:33
Porrimo, pokud bys očkovala alternativní očkovací látkou, nech si jí předepsat a sama vyzvedni, následně by ti jí měla proplatit pojišťovna, zvlášť pokud máte na alternativní očkování indikaci. Není žádný zákonný podklad pro nehrazení vakcinace z veřejného zdravotního pojištění.

Informovala bych se na pojišťovně.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Kacenka1 » pondělí 05. srpen 2013, 20:47
Porrima píše:Taky by se dalo dojet.

píšu sz ;-)
Kacenka1
Drbna
Drbna

4518 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod Inkognito » pátek 09. srpen 2013, 18:37
syn 1 rok ještě není očkovaný, s doktorem jsme domluvení na Pediacelu, ale taky ho musíme hradit. Jen si teď nejsem jistá, jestli nemám dát něco jiného, kde je méně nemocí. Nemáte tip?
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » pátek 09. srpen 2013, 18:43
Varianta je Adacel - záškrt, tetanus, černý kašel
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..