ADV TOP
ADV LEFT

Které z očkovaných nemocí jsou opravdu smrtelné?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lenusa » pátek 09. srpen 2013, 16:10
Nemám vůbec nic proti BC, ale osobně bych uvítala spíš samostaný web nebo blog, který by se této problematice věnoval. Tady je to uzavřená skupina a diskutuje se i jinde. Vyplavalo by tak napovrch, bohužel, daleko více případů.
Lenusa
Žvatlalka
Žvatlalka

227 příspěvků
26. září 2008
Liberec
Příspěvekod Ratta » pátek 09. srpen 2013, 16:15
Mám dojem, že Rozalio se o to snaží, je tam spousta příběhů.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Lenusa » pátek 09. srpen 2013, 16:16
Byl by odkaz?
Lenusa
Žvatlalka
Žvatlalka

227 příspěvků
26. září 2008
Liberec
Příspěvekod Ratta » pátek 09. srpen 2013, 16:17
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Elsa » pátek 09. srpen 2013, 16:17
Lenusa píše:Nemám vůbec nic proti BC, ale osobně bych uvítala spíš samostaný web nebo blog, který by se této problematice věnoval. Tady je to uzavřená skupina a diskutuje se i jinde. Vyplavalo by tak napovrch, bohužel, daleko více případů.

To muzes treba na rozalio.cz, mně šlo spíš o ten efekt, že by to byli lidi, které člověk "zná".

No jo, s malým na klíně mám zpoždění.
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Ratta » pátek 09. srpen 2013, 16:20
Elsa píše:
Lenusa píše:Nemám vůbec nic proti BC, ale osobně bych uvítala spíš samostaný web nebo blog, který by se této problematice věnoval. Tady je to uzavřená skupina a diskutuje se i jinde. Vyplavalo by tak napovrch, bohužel, daleko více případů.

To muzes treba na rozalio.cz, mně šlo spíš o ten efekt, že by to byli lidi, které člověk "zná".

No jo, s malým na klíně mám zpoždění.

Jj, taky to tak vidím. Teď jsem na rozalio koukala, ale zas tak moc těch smysluplných příběhů tam taky není.

Taky mám potvoru na klíně :)
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Blanci » pátek 09. srpen 2013, 16:38
Holky, já vím, kde je problém - právě v "povinnosti očkovat" a "absenci odškodňovat" děti - potažmo jejich rodiny, které byly povinným očkováním jakkoliv poškozené. Nemilou pravdou je, že v jiných zemích se nažádoucí účinky očkování nejenom vyskytují, ale se také odškodňují v nemalých částkách.
Bohužel, v našich končinách ty stejné vakcíny nežádoucími účinky nedisponují a vždy se najde jiná diagnóza tak, aby se povinnost očkování ani jen náznakem nezpochybnila.
Kdyby se začly zveřejňovat články o tom, jak ta která konkrétní vakcína zničila tu a tu rodinu a oni za "tuto splněnou, ale nevydařenou povinnost ochrany veřejného zdraví" dostali 10 či více miliónů (z prostředků veřejného zdravotníctví), tak by se váhy asi začly naklánět jiným směrem ...
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » pátek 09. srpen 2013, 17:29
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Meluz » sobota 10. srpen 2013, 17:28
Čaute,spýtam sa otázku,možno som pablb,ale,keď neviem,nehanbím sa opýtať :D :Čo je v tej ''tetanovke'',ktorá sa podáva po úrazoch? Je to totožné s vakcínou proti tetanu? Za aký čas je schopná vytvoriť protilátky? V tom článku z vitalia je inkub.doba pri tetane tuším týždeň a viac,je schopná ''tetanovka'' zaúčinkovať skorej?A na ako dlho vytvára protilátky,na tých cca 20 r.,ako klasická vakcína?

Mám 1 plne očkované dieťa 1 neočkované mimino,a mienim to tak nechať,ale jediné o čom ešte nie som rozhodnutá,je tetanus.Viem že sa to tu pomerne často rozoberá,ale to s tou tetanovkou mi neni jasné.Dík.

Ak by niekoho zaujímalo,ako som sa rozhodovala ja ,tak to bol/je dlhý proces a keď som zhodnotila pravdepodobnosť (podobne ako tuto ktosi uvádzal) že moje dieťa nejakého nakazeného stretne,že sa nakazí,a že to bude mať ťažký priebeh/komplikácie,na strane jednej, a pravdepodobnosť komplikácií po očko. priamych a možných nepriamych, celoživotných,autoimunitných ,a neliečiteľných porúch,ktoré máme v rodine hojne včetne mňa (a neočkovaná generácia starých,rodičov nie)na strane druhej,vyšlo mi to silne v neprospech očkovania.S prihliadnutím k tomu,že očkovanie nemusí zafungovať, a dokonca može danú chorobu,alebo jej príznaky spustiť,mi to príde ako nevýhodný kauf.S prihliadnutím k tomu,že ma možu buzerovať po úradoch a nezobrať mi dieta do školky a na tábory,a k psychickej stránke celej rodiny,mi to ešte furt vychádza mierne v neprospech očkovania.(a bohvie čo bude za pár rokov,že...)Takže neočkujem a v podstate sa nebojím tých smrtelných chorob viac ako povedzme spomínaného zrazenia autom a pod.

Jediné čo mi ešte straší v hlave je tetanus,nákaza u nás reálne hrozí´(pastviny s kravami) ,preto by mi odpoveď mohla pomocť pri rozhodovaní.Mimochodom,otec mojho tchána zomrel na tetanus,neviem presne kedy ale určite pred rokom 1970,nakazil sa v nemocnici :-Z ,operovali ho tuším na žlčník a nemocnicu práve malovali,aspoň tomu to pričítajú príbuzní...
Meluz
Pískle

13 příspěvků
03. březen 2013
Valašské Království
Příspěvekod Jankap » sobota 10. srpen 2013, 18:39
Meluz píše:Čaute,spýtam sa otázku,možno som pablb,ale,keď neviem,nehanbím sa opýtať :D :Čo je v tej ''tetanovke'',ktorá sa podáva po úrazoch? Je to totožné s vakcínou proti tetanu? Za aký čas je schopná vytvoriť protilátky? V tom článku z vitalia je inkub.doba pri tetane tuším týždeň a viac,je schopná ''tetanovka'' zaúčinkovať skorej?A na ako dlho vytvára protilátky,na tých cca 20 r.,ako klasická vakcína?

Až budu doma, tak ti hodím odkaz na článek (doufám, že najdu rychle), zrovna nedávno jsem to někde četla.

"Tetanovka" po úrazu znamená v praxi různé věci.
Pokud je reálné nebezpečí nákazy tetanem, tak by se měl dávat tetanický imunoglobulin, tedy jen protilátky. Nevyvolává imunitní odpověď organismu, je to jen dodávka protilátek, které za nějakou krátkou dobu vyšumí. Jako každý lék má určitě nějaké možné vedlejší účinky. Mělo by následovat očkování.
Pokud nehrozí nákaza tak akutně, tak lékař doporučí (nebo dá, to nevím) klasické očkování. Protilátky by se měly začít tvořit do týdne nebo deseti dnů, to bylo právě v tom článku. Podle mého osobního názoru by očkování po úrazu organismus oslabilo, preferovala bych ten imunoglobulin (samozřejmě po zhodnocení rizika tetanu, úraz neznamená automaticky reální riziko).
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » neděle 11. srpen 2013, 21:42
Meluz,
poradíš si s angličtinou?

Q & A on Tetanus and Human Tetanus Immunoglobulin
http://www.hpa.org.uk/webc/hpawebfile/h ... 7131148455
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Llevelyn » neděle 11. srpen 2013, 21:52
Nákaza tetanem je reálná ( tedy ne že by to nebylo možné, je, jak moc to je otázka).. prostě stačí i malá hlubší rána něčím kontaminovaným clostridiemi bez přístupu kyslíku.

Dobře popsané tu http://tema.novinky.cz/tetanus

k věci http://www.slepicarna.cz/forum-tema-932-stranka-1
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Oskar1346 » úterý 17. září 2013, 11:02
Sharki píše:černý kašel ten by snad měl být nebezpečný jen pro úplně malá miminka (která by teoreticky měla chránit imunita od matky skrz mat. mléko)

Mohla byste prosím některá rozvést téma ochrany mateřským mlékem nebo hodit odkaz na vysvětlující článek? Já jsem k tomuto moc nenašla (pravda, brousím jen v českých vodách).
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové