ADV TOP
ADV LEFT

Které z očkovaných nemocí jsou opravdu smrtelné?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gehenna » úterý 06. srpen 2013, 20:35
Mufinek píše:Ale kazdy (a) ma tu svoji pravdu a svuj nazor co se ocko a nejen ocko tyce, tak ze mi tyhle debaty prijdou ponekud ..k nicemu..protoze ockovaci budou bojovat za ocko a neockovaci za neockovani a tak to bude porad dokola...

A co třetí skupina lidí, co chtějí očkovat, ale v jiných rozestupech a třeba ne vše?

Všichni umřeme. To je základní věc, se kterou je třeba se smířit a z ní vycházet.
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Jankap » úterý 06. srpen 2013, 21:48
Teď jsem na to narazila, nádherně se to hodí k tématu:
Obrázek
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Ratta » úterý 06. srpen 2013, 23:24
Cecetka píše:pisete, proc ockovat, kdyz ty nemoci tady nejsou. Ale proc tady nejsou? Protoze v druhe pol.20.stol. byla velka proockovanost a tim se ty nemoci casem temer vymytily. Pokud bude procento populace neproockovane, nic se nestane. Pokud bude neproockovana polovina populace, bude to horsi. Pokud se nenecha ockovat 90% populace, nemoci se vrati zpet.
Me ted na cytologii zjistili HPV, zalezi na organismu, jak se s tim virem vyporada. Zda se s nim popere nebo se rakovina projevi. Kdybych byla naockovana (jakoze tenkrat zadne takove ockovani nebylo a dnes jsem na neho jiz stara), mela bych mnohonasobne vetsi sanci, ze se me telo s touto infekci vyporada. Bez ockovani mam velkou sanci, ze podlehne.

Tak a ted me ukamenujte.

Eh, klidně si svůj názor měj, doufám, že si k němu taky přišla po svědomitém studiu :).

Nicméně, já osobně se cítím dotčena tím, že mně moje studium tím, co říkáš, upíráš :) (bacha na smajla, dělám si napůl legraci, neberu to osobně, ale chci naznačit něco, co beru vážně), vím žes to neměla v plánu, jen jsi napsala svůj názor. Ale všechno se vším souvisí :)

Vysvětlím:

Že nevidím důvod očkovat, protože že nemoci prakticky nejsou, jsem napsala třeba já, a taky jsem napsala, že jsem k tomu přišla po relativně pečlivém studiu.

Ty jsi mi (já vím, i jiným, sorry za sebestřednost) jako argument nabídla "informace", které, omílá každý pediatr, časopis pro tupé maminečky a každý bezdětný poloprimitvní diskutér na Novinkách a iDnes, prosím, neber si to osobně jako urážku, to je fakt, bez emocionálního zabarvení z mé strany a bez nějaké antipatie vůči tobě, nechci tě zhazovat, neznám tě tolik, takže nemám důvod.

A teď se vžij do mně: mám se teď jako urazit - jako že mně podceňuješ (v kontextu toho, že jsem psala o svém pečlivém studiu), nebo jak jsi to myslela???

Nápověda: pokud chceš rovnocenně diskutovat s někým, kdo nesouzní s mainstreamem, nastuduj si to, co si nastudoval i ten dotyčný, a důvěřuj mu v tom, že mainstreamové informace (které mu jako x-tá v pořadí teď servíruješ) má dávo zmáklé. Pokud chceš, aby tě tvůj protějšek vyslechl, zkus mu projevit respekt. Třeba tím, že mu budeš důvěřovat v tom, že ty nejdostupnější informace (které ty tady nabízíš), už zjistil, a nestačily mu, ptal se dál. Že tomu, co tvrdíš ty, kdysi věřil taky (páč to není těžké, promiň, tomu jsme věřily kdysi všechny, to znamená, že jsme si všechny tvoje argumenty vyslechly už nejednou od někoho jiného) a že to z nějakého důvodu opustil. Zeptej se na důvod, proč jsme to opustily, pokud tě to zajímá. Pokud tě to nezajímá, tak nešiř osvětu mezi těmi, kdo dosud (logicky) projevili větší zájem o problematiku, než ty. Pokud ti to připadá ode mně jako hozený šutr, tak věř, že to nebyl záměr. Šutry se hází po těch, co nějakým způsobem ohrožují. Já ti píšu proto, že ti chci pomoct. Ne změnit tvůj názor, ale chci ti pomoct stát se rovnocenným partnerem do debaty, jinak by tě lidé, kterým to v podstatě adresuješ, taktně ignorovali. Promiň, pokud to zní nadřazeně, není to tak míněno, ale neumím to jinak napsat, já jsem "ten autista". Protože kdybych se na tebe dívala zvrchu, neztrácela bych s tebou čas, víš.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Sally » úterý 06. srpen 2013, 23:42
Ame píše:
Cecetka píše:piseMe ted na cytologii zjistili HPV, zalezi na organismu, jak se s tim virem vyporada. Zda se s nim popere nebo se rakovina projevi. Kdybych byla naockovana (jakoze tenkrat zadne takove ockovani nebylo a dnes jsem na neho jiz stara), mela bych mnohonasobne vetsi sanci, ze se me telo s touto infekci vyporada. Bez ockovani mam velkou sanci, ze podlehne.

:sunny:
"Infekce HPV viry je v současné populaci velice, až extrémně častá. Je to svým způsobem pandemie s tím otazníkem, že nevíme, jak dlouho to v této intenzitě už vlastně trvá. Uvádí se, že promořenost dívek již ve věku 15–25 let HPV infekcí je asi 25%. Promořenost populace evropských žen je dnes cca 80% "
"Pouze 1,75 % infikovaných žen tedy infekci HPV úspěšně nepřekoná. U 98,25 % infikovaných žen si s infekcí HPV jejich imunitní systém úspěšně poradí. (U mladších žen je poté toto procento ještě vyšší, u starších je úměrně nižší.) K „odstranění“ HPV infekce z organismu v důsledku aktivity imunitního systému poté dochází obvykle v období mezi 6–24 měsíci po nákaze. Většina případů vymizí mezi 8–12 měsíci."
"HPV infekcí se proto ženy mohou v průběhu svého života nakazit mnohokrát. Je možná i reinfekce úplně stejným sérotypem HPV viru. Některé zdroje odhadují, že žena „evropská“ se v průběhu svého života průměrně nakazí HPV infekcí 4–8×."

http://www.vitalia.cz/clanky/10-ockovan ... virum-hpv/

ať všechno dobře dopadne!!! :erik:

Jenom jsem chtěla podotknout, že navíc moje gyndařka mi teď říkala, že pokud mám stálého partnera, tak mi budou dělat stěry jednou za tři roky, že to stačí... a že hpv se nakazí "všichni" a většinou se organismus s tím sám vypořádá - a pokud ne, tak ty změny jsou viditelné až po určité době, takže teď dospěli k názoru, že stačí jednou za tři roky, pokud byl předchozí stěr negativní a mám celou dobu jednoho stálého partnera.

Docela jsme si pokecaly na téma "není potřeba šťourat se v něčem, co funguje samo dobře".
Sally
Howgh
Howgh

7731 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Jankap » středa 07. srpen 2013, 00:17
Cecetka píše:pisete, proc ockovat, kdyz ty nemoci tady nejsou. Ale proc tady nejsou? Protoze v druhe pol.20.stol. byla velka proockovanost a tim se ty nemoci casem temer vymytily. Pokud bude procento populace neproockovane, nic se nestane. Pokud bude neproockovana polovina populace, bude to horsi. Pokud se nenecha ockovat 90% populace, nemoci se vrati zpet.
...
Tak a ted me ukamenujte.

Nebudu kamenovat, nabídnu informace Státního zdravotního ústavu ČR:
http://www.szu.cz/uploads/Dopady_ockovani.pdf

Variola neboli pravé neštovice.
Nemocnost i úmrtnost se minimalizovala v roce 1895. Pak je vidět, že prudce vzrostla nemocnost i úmrtnost, to se ale jednalo o první světovou válku a čtyři následující roky. V roce 1919 se začalo povinně očkovat, počty postižených šly dolů, ale je otázka, zda to bylo vlivem očkování nebo vlivem zlepšujících se celkových životních podmínek ve srovnání s válkou (graf vypadá stejně jako před válkou, kdy se neočkovalo).

Záškrt - očkování přišlo v době, kdy graf už dávno letí strmě dolů. A maximální výskyt zase spadá do let válečných.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Holly » středa 07. srpen 2013, 18:55
Sally píše:
Ame píše:
Cecetka píše:piseMe ted na cytologii zjistili HPV, zalezi na organismu, jak se s tim virem vyporada. Zda se s nim popere nebo se rakovina projevi. Kdybych byla naockovana (jakoze tenkrat zadne takove ockovani nebylo a dnes jsem na neho jiz stara), mela bych mnohonasobne vetsi sanci, ze se me telo s touto infekci vyporada. Bez ockovani mam velkou sanci, ze podlehne.

:sunny:
"Infekce HPV viry je v současné populaci velice, až extrémně častá. Je to svým způsobem pandemie s tím otazníkem, že nevíme, jak dlouho to v této intenzitě už vlastně trvá. Uvádí se, že promořenost dívek již ve věku 15–25 let HPV infekcí je asi 25%. Promořenost populace evropských žen je dnes cca 80% "
"Pouze 1,75 % infikovaných žen tedy infekci HPV úspěšně nepřekoná. U 98,25 % infikovaných žen si s infekcí HPV jejich imunitní systém úspěšně poradí. (U mladších žen je poté toto procento ještě vyšší, u starších je úměrně nižší.) K „odstranění“ HPV infekce z organismu v důsledku aktivity imunitního systému poté dochází obvykle v období mezi 6–24 měsíci po nákaze. Většina případů vymizí mezi 8–12 měsíci."
"HPV infekcí se proto ženy mohou v průběhu svého života nakazit mnohokrát. Je možná i reinfekce úplně stejným sérotypem HPV viru. Některé zdroje odhadují, že žena „evropská“ se v průběhu svého života průměrně nakazí HPV infekcí 4–8×."

http://www.vitalia.cz/clanky/10-ockovan ... virum-hpv/

ať všechno dobře dopadne!!! :erik:

Jenom jsem chtěla podotknout, že navíc moje gyndařka mi teď říkala, že pokud mám stálého partnera, tak mi budou dělat stěry jednou za tři roky, že to stačí... a že hpv se nakazí "všichni" a většinou se organismus s tím sám vypořádá - a pokud ne, tak ty změny jsou viditelné až po určité době, takže teď dospěli k názoru, že stačí jednou za tři roky, pokud byl předchozí stěr negativní a mám celou dobu jednoho stálého partnera.

Docela jsme si pokecaly na téma "není potřeba šťourat se v něčem, co funguje samo dobře".

Sally neblázni... jednou za tři roky je úplně stejný nesmysl, jako když někdo tvrdí, že žena žijící v dlouhodobém svazku počítajícím se na desítky let by prakticky nemusela na stěry chodit vůbec. :? Jednak na to musejí být dva a jseš úplně 100% přesvědčená, že i tvůj manžel (partner) splňuje tuto podmínku? To bych já taky nemusela chodit nikam a stejně jednou za rok radši zajdu... ;-)
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007
Příspěvekod Cecetka » středa 07. srpen 2013, 19:30
Sally píše:

Taky mám stálého partnera už hodně dlouho a přece se to ukázalo. Pokud tvoje gynDr. má takový názor, tak rychle od ní pryč. Protože při včasném zjištění se konizací dá rakovině předejít. Pokud se však bujení rozjede, pak už je to léčba náročná :-?

Já osobně jsem pro očkování obecně. Podle mě pozitiva převyšují negativa. Ale to by bylo na dlouho.
Cecetka
Klábosilka
Klábosilka

429 příspěvků
22. září 2006
Severní Morava
Příspěvekod Blanci » středa 07. srpen 2013, 19:43
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Blanci » středa 07. srpen 2013, 19:55
Jankap píše:Teď jsem na to narazila, nádherně se to hodí k tématu:
Obrázek

jééé, děkuji, Kantorka miluji :erik:
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Mufinek » středa 07. srpen 2013, 20:17
Gehenna píše:
Mufinek píše:Ale kazdy (a) ma tu svoji pravdu a svuj nazor co se ocko a nejen ocko tyce, tak ze mi tyhle debaty prijdou ponekud ..k nicemu..protoze ockovaci budou bojovat za ocko a neockovaci za neockovani a tak to bude porad dokola...

A co třetí skupina lidí, co chtějí očkovat, ale v jiných rozestupech a třeba ne vše?

Všichni umřeme. To je základní věc, se kterou je třeba se smířit a z ní vycházet.

Ano, na treti skupini jsem poneku zapomnela, dekuji za doplneni...a ano, umreme to mame jiste ..
Mufinek
Treperenda
Treperenda

1009 příspěvků
20. květen 2012
Příspěvekod Sally » středa 07. srpen 2013, 20:37
Cecetka píše:
Sally píše:

Taky mám stálého partnera už hodně dlouho a přece se to ukázalo. Pokud tvoje gynDr. má takový názor, tak rychle od ní pryč. Protože při včasném zjištění se konizací dá rakovině předejít. Pokud se však bujení rozjede, pak už je to léčba náročná :-?

Já osobně jsem pro očkování obecně. Podle mě pozitiva převyšují negativa. Ale to by bylo na dlouho.

Tak já myslím, že si tady někdo plete pojmy s dojmy.... infekce virem neznamená automaticky rakovinu. Přečti si laskavě ty odkazy, co tu proběhly. Konizace čípku není jediným řešením (to je až řešení při hodně pokročilém stádiu).

Jinak ten virus má nějaký cyklus, i v těch odkazech co tu proběhly se to píše - že ty změny jsou viditelné v řádu let, nikoliv měsíců - a že tělo se s nákazou během 18 - 24 měsíců vyrovná samo - tj. nepanikařit, nenechat si zasahovat do těla a počkat, jeslti se to nevyřeší samo, je podle mě racionální postup. Teprve když je jasné, že to tělo nezvládá, tak pak přistoupit k řešení.

A ano, jsem si jistá, že manžel si neužívá nikde bokem. To se některým lidem těžko vysvětluje, takže to vysvětlovat nebudu.
Sally
Howgh
Howgh

7731 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Bubu » středa 07. srpen 2013, 22:57
Sally píše:
Cecetka píše:
Sally píše:

Tak já myslím, že si tady někdo plete pojmy s dojmy.... infekce virem neznamená automaticky rakovinu. Přečti si laskavě ty odkazy, co tu proběhly. Konizace čípku není jediným řešením (to je až řešení při hodně pokročilém stádiu).

Jinak ten virus má nějaký cyklus, i v těch odkazech co tu proběhly se to píše - že ty změny jsou viditelné v řádu let, nikoliv měsíců - a že tělo se s nákazou během 18 - 24 měsíců vyrovná samo - tj. nepanikařit, nenechat si zasahovat do těla a počkat, jeslti se to nevyřeší samo, je podle mě racionální postup. Teprve když je jasné, že to tělo nezvládá, tak pak přistoupit k řešení.
.

Konečně někdo, kdo dovede napsat tuto větu (myslím tu 2. v pořadí). Aleluja. Děkuji.
Češky jsou plné tragédií pod vlivem lobby velkých firem. Také jsem před několika lety podlehla a nechala se naočkovat - jinak zdravá holka. Po čtvrt roce hrůzný nález, po půl ještě horší, katastrofa. No, k mému štěstí jsem neplánovaně otěhotněla a nepřišla tak o minimálně čípek, hůře o dělohu. Tuto cestu mi ukázal můj doktor.
Střih. Jsem po pár letech úplně zdravá (tedy bez známek nemoci) a hodlám nafackovat každé ženské v rodině, která přijde s tímto přiblblým nápadem naočkovat sebe či své dcery.
Kamarádky nefackuju, těm doporučím přečíst si jen úvodní dotaz k podobné diskuzi ohledně neštovic (u prookčovaného dítěte). To by mohlo stačit.
Bubu
Klábosilka
Klábosilka

538 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Jerrys22 » čtvrtek 08. srpen 2013, 06:04
Ratta píše:
Z mné zkušenosti jsou argumentům ohledně očkování přístupnější ti bezdětní. Nejagresivnější jsou matky, které očkovaly, docela je chápu, ono je těžké si přiznat, že jsem díky své igoranci možná poškodila své dítě nebo ho aspoň vystavila smrtelnému riziku možná většímu, když ne stejnému, jako proti kterému jsem ho očkovala. A taky nikdo není rád upozorňován na své chyby.

Z toho jsem tedy pochopila, že já - -očkující matka - jsem udělala přesně to samé jako ty. Vystavila jsem své dítě smrtelnému riziku. Já tedy MOŽNÁ většímu. Ale jinak jsme na tom zhruba stejně.
Mohu ti tedy taky napsat, že jsi ignorantka a že ve svých názorech jsi velmi agresivní, ale že se ti nedivím, protože nikdo není rád upozorňován na své chyby?
Jerrys22
Klábosilka
Klábosilka

359 příspěvků
21. prosinec 2012
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 08. srpen 2013, 06:34
Strašení smrtí nebo nějakými těžkými následky po ne/očkování je přesně to co škodí a dělají to obě strany :(

Jde o svobodné nezmanipulované rozhodnutí na základě relevantních informací, bez strašení smrtelnými epidemiemi, autismem atd..

:-Z :-Z :palma:
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Sharki » čtvrtek 08. srpen 2013, 08:34
Kdyby nebylo očkování povinné, nevyhrocovaly by se takto diskuze. Tak jako se tomu neděje okolo očkování proti pneumokokům (teda aspoň jsem to nepostřehla). Chtěla bych mít právo se svobodně rozhodnout, co je pro mé dítě nejlepší, aniž bych byla označena za rebelku a nezodopvědnou matku, kterou musí prověřit sociálka :palma:
Za chvíli jdu k pediatře na pětiletou prohlídku se starším. Jsem zvědavá, jak se bude tvářit na mé rozhodnutí odsunout očkování obou dětí na neurčito. Vzhledem k urgencím, které mi posílá, asi nebude nadšená....
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava