ADV TOP
ADV LEFT

Které z očkovaných nemocí jsou opravdu smrtelné?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 08. srpen 2013, 09:05
A jsme u toho: Povinné očkování ohrožuje životy a zdraví - konkrétně životy a zdraví pediatrů, kteří omdlívají nad rozhodnutím rodičů odsouvajících/odmítajících ono očkování.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Ame » čtvrtek 08. srpen 2013, 10:08
Jerrys22 píše:
Ratta píše:
Z mné zkušenosti jsou argumentům ohledně očkování přístupnější ti bezdětní. Nejagresivnější jsou matky, které očkovaly, docela je chápu, ono je těžké si přiznat, že jsem díky své igoranci možná poškodila své dítě nebo ho aspoň vystavila smrtelnému riziku možná většímu, když ne stejnému, jako proti kterému jsem ho očkovala. A taky nikdo není rád upozorňován na své chyby.

Z toho jsem tedy pochopila, že já - -očkující matka - jsem udělala přesně to samé jako ty. Vystavila jsem své dítě smrtelnému riziku. Já tedy MOŽNÁ většímu. Ale jinak jsme na tom zhruba stejně.
Mohu ti tedy taky napsat, že jsi ignorantka a že ve svých názorech jsi velmi agresivní, ale že se ti nedivím, protože nikdo není rád upozorňován na své chyby?

Jerrys..? :? :(
Ame
Howgh
Howgh

6228 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 08. srpen 2013, 10:36
Ame píše:
Jerrys22 píše:
Ratta píše:
Z mné zkušenosti jsou argumentům ohledně očkování přístupnější ti bezdětní. Nejagresivnější jsou matky, které očkovaly, docela je chápu, ono je těžké si přiznat, že jsem díky své igoranci možná poškodila své dítě nebo ho aspoň vystavila smrtelnému riziku možná většímu, když ne stejnému, jako proti kterému jsem ho očkovala. A taky nikdo není rád upozorňován na své chyby.

Z toho jsem tedy pochopila, že já - -očkující matka - jsem udělala přesně to samé jako ty. Vystavila jsem své dítě smrtelnému riziku. Já tedy MOŽNÁ většímu. Ale jinak jsme na tom zhruba stejně.
Mohu ti tedy taky napsat, že jsi ignorantka a že ve svých názorech jsi velmi agresivní, ale že se ti nedivím, protože nikdo není rád upozorňován na své chyby?

Ame,
v ne/očkovacích diskusích si každou chvíli někdo vjede do vlasů. Je to citlivé téma vyvolávající veliké emoce.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 08. srpen 2013, 10:40
Jerrys22 píše:
Ratta píše:

Jerrys - nevím, jak to máš ty. Já mluvím o ženách, které slepě následovaly, co jim první člověk nakukal a neověřily si to. Pokud jsi si ale problematiku očkování nastudovala, a přišla jsi k názoru, že očkovat budeš, ingorantka samozřejmě nejsi. Vidíš ten rozdíl, nebo se jen chceš hádat? ;-)

A je tu ještě jeden rozdíl mezi námi dvěma: pokud nám oběma umřou děti, tobě kvůli očkování a mně kvůli neočkování, která smrt ti přijde jako nesmyslnější? Já mám v tom jasno, proto neočkuji.

(Jinak sorry za výraz "nesmyslnější smrt", nevím, jaké slovo tam napsat, protože ve skutečnosti "nesmyslnost" v případě smrti dítěte nejde stupňovat, každá smrt dítěte je absolutně nesmyslná, že už nesmyslnější být nemůže. Ale doufám, že víš, jak jsem to myslela a že se nebudeme zbytečně tahat o slovíčka.)

Pokud jsem já udělala v rozhodnutí neočkovat chybu, tak asi v tom, že jsem sáhla po nesprávných zdrojích. Pokud mi to někdo chce říct, uvítala bych, kdyby mi řekl konkrétní fakta, odkazy, které by ty zdroje zpochybnily, přinesl nové poznatky. Rozhodně ale za ně nepovažuji to, co už jsem popisovala výš - tedy všechny ty běžné kecy, kterými nás straší lékaři, které jsem už slyšela a pečlivě si dohledala: většinou se ukázaly být přímo lží, nebo aspoň polopravdou. Případně na spoustu tvrzení jsem nenašla důkazy.

Mmch, důkazy - jak už jsem psala, já neočkuji ne proto, že by mně někdo k něčemu přesvědčil, ale proto, že mně nepřesvědčil. Nelíbí se mi ani způsob argumentace odpůrců očkování. Nelíbí se mi už fakt, že kolem této problematiky plane válečný žár. Proto budu očkovat, až se to uklidní, přestane být podzřelé, vyzkouší se to a dokáže skrze generace, že to funguje a neškodí, jak tvrdí pediatři. Já vím, to znamená, že očkovat budu možná až svoje prapravnoučata.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Jerrys22 » čtvrtek 08. srpen 2013, 16:40
Ratta píše:
Jerrys22 píše:
Ratta píše:

Jerrys - nevím, jak to máš ty. Já mluvím o ženách, které slepě následovaly, co jim první člověk nakukal a neověřily si to. Pokud jsi si ale problematiku očkování nastudovala, a přišla jsi k názoru, že očkovat budeš, ingorantka samozřejmě nejsi. Vidíš ten rozdíl, nebo se jen chceš hádat? ;-)

A je tu ještě jeden rozdíl mezi námi dvěma: pokud nám oběma umřou děti, tobě kvůli očkování a mně kvůli neočkování, která smrt ti přijde jako nesmyslnější? Já mám v tom jasno, proto neočkuji.

(Jinak sorry za výraz "nesmyslnější smrt", nevím, jaké slovo tam napsat, protože ve skutečnosti "nesmyslnost" v případě smrti dítěte nejde stupňovat, každá smrt dítěte je absolutně nesmyslná, že už nesmyslnější být nemůže. Ale doufám, že víš, jak jsem to myslela a že se nebudeme zbytečně tahat o slovíčka.)

Pokud jsem já udělala v rozhodnutí neočkovat chybu, tak asi v tom, že jsem sáhla po nesprávných zdrojích. Pokud mi to někdo chce říct, uvítala bych, kdyby mi řekl konkrétní fakta, odkazy, které by ty zdroje zpochybnily, přinesl nové poznatky. Rozhodně ale za ně nepovažuji to, co už jsem popisovala výš - tedy všechny ty běžné kecy, kterými nás straší lékaři, které jsem už slyšela a pečlivě si dohledala: většinou se ukázaly být přímo lží, nebo aspoň polopravdou. Případně na spoustu tvrzení jsem nenašla důkazy.

Mmch, důkazy - jak už jsem psala, já neočkuji ne proto, že by mně někdo k něčemu přesvědčil, ale proto, že mně nepřesvědčil. Nelíbí se mi ani způsob argumentace odpůrců očkování. Nelíbí se mi už fakt, že kolem této problematiky plane válečný žár. Proto budu očkovat, až se to uklidní, přestane být podzřelé, vyzkouší se to a dokáže skrze generace, že to funguje a neškodí, jak tvrdí pediatři. Já vím, to znamená, že očkovat budu možná až svoje prapravnoučata.

Nechci se zapojovat do diskuze, ale když už jsem začala musím odpovědět.
Já jsem Ratto přesně ta matka, co nechala děti naočkovat, protože je přesvědčená, že je to dobrá věc. A stačilo mi k tomu opravdu jen vyjádření pediatra a zkušenosti minulých generací. Kupodivu to mé děti přežily a ve zdraví se dožily dospělosti, stejně tak, jako miliony jiných, očkovaných dětí po celém světě.
Tvoje argumenty ti v žádném případě neberu (ačkoliv s tebou nesouhlasím). Dělej, jak uznáš za vhodné. Nic mi do toho není. Do téhle diskuze bych se nijak nezapojovala, jen kdybys ty matky, které prostě očkují (bez informací, jak říkáš) nenazvala ignorantkami a nepodstrkovala jim pocity, které ony prostě nemají.
Jerrys22
Klábosilka
Klábosilka

359 příspěvků
21. prosinec 2012
Příspěvekod Jerrys22 » čtvrtek 08. srpen 2013, 16:41
Ame píše:
Jerrys22 píše:
Ratta píše:

Proč ten údiv? Reagovala jsem na totéž od protistrany.
Jerrys22
Klábosilka
Klábosilka

359 příspěvků
21. prosinec 2012
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 08. srpen 2013, 16:45
Jerrys22 píše:
Ratta píše:
Jerrys22 píše:
Ratta píše:

Nechci se zapojovat do diskuze, ale když už jsem začala musím odpovědět.
Já jsem Ratto přesně ta matka, co nechala děti naočkovat, protože je přesvědčená, že je to dobrá věc. A stačilo mi k tomu opravdu jen vyjádření pediatra a zkušenosti minulých generací. Kupodivu to mé děti přežily a ve zdraví se dožily dospělosti, stejně tak, jako miliony jiných, očkovaných dětí po celém světě.
Tvoje argumenty ti v žádném případě neberu (ačkoliv s tebou nesouhlasím). Dělej, jak uznáš za vhodné. Nic mi do toho není. Do téhle diskuze bych se nijak nezapojovala, jen kdybys ty matky, které prostě očkují (bez informací, jak říkáš) nenazvala ignorantkami a nepodstrkovala jim pocity, které ony prostě nemají.

Mluvila jsem o těch agresivních. Každopádně, tvůj způsob reagování jen potvrzuje mou teorii ;-). Já taky nikomu jeho neočkování neberu, ale reaguji na tu agresivitu, s jakou vystupují proti neočkovačkám, že odkud se bere. Pokud jsem jejich pocity neodhadla, můžeš mi prosím říct, co je tedy k té agresivitě vede?
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Biba » čtvrtek 08. srpen 2013, 18:22
Na dotaz zakladatelky: smrtelné jsou potencionálně všechny uvedené nemoci, hepatitida B většinou až po letech jako následek chronické hepatitidy B.
Biba
Howgh
Howgh

5127 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ame » čtvrtek 08. srpen 2013, 19:06
Jerrys22 píše:
Ame píše:
Jerrys22 píše:
Ratta píše:

Proč ten údiv? Reagovala jsem na totéž od protistrany.

jen že jsem od Tebe zvyklá na větší míru nadhledu a pochopení :oops:
Ame
Howgh
Howgh

6228 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Lenusa » pátek 09. srpen 2013, 14:58
Delší dobu jsem tu nebyla, jen teď nakoukla, ale poslední příspěvky mi nedaly.
Marně přemýšlím, jestli jsem podle Ratty ignorantka...
Dala jsem své dítě očkovat....bez větších informací....protože je to povinné....a ono přestalo mluvit. Nemluví už skoro rok.
Je to však druhé dítě. První má očkování bez problémů. U druhého početí na první pokus, těhotenství absolutně bez problémů, porod přirozený, rychlý, nekomplikovaný.... Vývoj tabulkový - chůze na roce, řeč v 15 měsících více jak 30 slov, zaznamenáno spojování, žádné zpozorované alergie.... Zkrátka nic, co by nasvědčovalo nějakým komplikacím.
A přesto se to stalo. Všichni zatím krčí rameny. Příští týden nás konečně čeká dětská psycholožka.
A popravdě, nevím, jestli bych se s nyní dostupnými informacemi rozhodla v tu chvíli jinak. Možná jo, možná ne...... nejsem si úplně jistá. Nejspíš bych doufala, že se nic nestane.
Ale je pravda, že je tam na očkování ze strany pediatrů a zejména sester příliš velký tlak a téměř nulová informovanost.
Lenusa
Žvatlalka
Žvatlalka

227 příspěvků
26. září 2008
Liberec
Příspěvekod Ratta » pátek 09. srpen 2013, 15:14
Leni, já jsem pod ignoranty myslela ty ženy, které, když slyší nějaké nové informace, tak si před nimi vytrvale zacpávají uši a jsou kvůli tomu agresivní. Není ignorantstvím důvěřovat svému lékaři a "veřejnému mínění", přijde mi to normální. Kdybychom měli za vším hledat nějakou zradu, byli bychom pěkně paranoidní. Mně kdysi taky nikdy nenapadlo zpochybňovat očkování, taky jsem se divila těm odpůrcům, co na tom mají. K tomu, abych si kladla otázky, mně přivedla vlastně naše pediatrička, když ztropila hysterickou scénu jen proto, že jsem ji slušně poprosila o malý odklad očkování, úplně bezelstně, protože mi čistě pocitově přišlo trochu brzy očkovat novorozence. Bylo mi to podezřelé, tak jsem se začala zajímat.

Taky je spousta matek které, ač mají informací dost (hm, co to vlastně znamená? Mám dojem, že objektivních informací ohledně očkování je zoufale málo), jednoduše neustojí ten strašný nátlak ze strany lékařů, vůbec se jim nedivím. Ve hře je strašně moc - zdraví dítěte, tam je zranitelná každá žena (rodič) a nikdo nepoužívá čestné prostředky (ani odpůrci očkování, abychom byli spravedliví). Tomuto se těžce čelí. A taky, jak jsem už zmínila, prostě seriózní informace příliš dostupné nejsou, já sama za sebe tvrdím, že nevím, kde je pravda.

Moc mně mrzí, co se vám stalo. Doufejme, že se to brzy spraví, takových příběhů se sťastným koncem je hodně.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Elsa » pátek 09. srpen 2013, 15:15
Lenusa píše:Delší dobu jsem tu nebyla, jen teď nakoukla, ale poslední příspěvky mi nedaly.
Marně přemýšlím, jestli jsem podle Ratty ignorantka...
Dala jsem své dítě očkovat....bez větších informací....protože je to povinné....a ono přestalo mluvit. Nemluví už skoro rok.
Je to však druhé dítě. První má očkování bez problémů. U druhého početí na první pokus, těhotenství absolutně bez problémů, porod přirozený, rychlý, nekomplikovaný.... Vývoj tabulkový - chůze na roce, řeč v 15 měsících více jak 30 slov, zaznamenáno spojování, žádné zpozorované alergie.... Zkrátka nic, co by nasvědčovalo nějakým komplikacím.
A přesto se to stalo. Všichni zatím krčí rameny. Příští týden nás konečně čeká dětská psycholožka.
A popravdě, nevím, jestli bych se s nyní dostupnými informacemi rozhodla v tu chvíli jinak. Možná jo, možná ne...... nejsem si úplně jistá. Nejspíš bych doufala, že se nic nestane.
Ale je pravda, že je tam na očkování ze strany pediatrů a zejména sester příliš velký tlak a téměř nulová informovanost.

No- potěš pámbu. Já debaty sleduju, ale taky jsem žádné "povinné" nemodifikovala, zatím snad v pohodě, nepovinná neberu.

Lenuso, dáš někde vědět, jak to dopadlo? Držím palce, ať není žádný průšvih, resp. ať je co nejmenší.

A event. pro ostatní - je tu nějaká debata, nebo založíme nějakou, kde byste psaly event. negativní vlastní zkušenosti s očkováním? Vím, že se leccos najde na internetu, ale když je to anonymní, přece jen to působí jinak.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Lenusa » pátek 09. srpen 2013, 15:52
Elso, před pár týdny jsem si tu už s holkama chviličku psala v diskuzi autici, aspici, ... ale nic se u nás od té doby nezměnilo, tak jsem nepřispívala.
Ratto, neberu si to nijak osobně, neboj, spíš se snažím zamýšlet nad tím vším.
Štve mě to. Mělo by to všechno být jinak. Třeba povinné, ale s informovaností o nežádoucích účincích a s možností odkladu na vlastní žádost. Samozřejmě, že kdybych po této blbé zkušenosti měla třetí dítě, tak už se zachovám jinak.
Naposledy mě doktorka lehce naznačila, že bývalá Dr. navrhuje s dalším očkováním počkat, tak jsem jí už s absolutní jistotou vpálila, že ani omylem, že jí to klidně podepíšu. Doufám, že další vyšetření nás od dalšího očkování MMR osvobodí, budu za to bojovat.
Taky doufám, že se to časem zlepší.....
Byla bych ráda, kdyby se výzkumy trochu pohnuly kupředu a objasnil se vznik autismu. Ať to probírám zleva či zprava, tak dědičnost mi přijde jako nesmysl.
Lenusa
Žvatlalka
Žvatlalka

227 příspěvků
26. září 2008
Liberec
Příspěvekod Llevelyn » pátek 09. srpen 2013, 15:53
Neg zkušenosti s očkováním klidně založím, tady z BC vím o 2 holkách, našemu dítěti se ( zřejmě) po první hexe rozjela potravinová alergie, reagoval přes MM na kdeco, byl to docela boj. kamarádky syn, taktéž očkovaný standartně, MMR ještě dříve než v 15 měs. - donedávna nemluvil ( letos v létě mu bylo 5) , má poruchy koordinace pohybů atd.

Potíž je, že u nás a na Slovensku oficiálně NEEXISTUJÍ žádné děti poškozené očkováním. Souvislosti se těžko dokazují, hledají, lékaři potíže bagatelizují... atd.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Elsa » pátek 09. srpen 2013, 16:04
Llevelyn píše:Neg zkušenosti s očkováním klidně založím, tady z BC vím o 2 holkách, našemu dítěti se ( zřejmě) po první hexe rozjela potravinová alergie, reagoval přes MM na kdeco, byl to docela boj. kamarádky syn, taktéž očkovaný standartně, MMR ještě dříve než v 15 měs. - donedávna nemluvil ( letos v létě mu bylo 5) , má poruchy koordinace pohybů atd.

Potíž je, že u nás a na Slovensku oficiálně NEEXISTUJÍ žádné děti poškozené očkováním. Souvislosti se těžko dokazují, hledají, lékaři potíže bagatelizují... atd.

Právě proto mě napadlo, kdyby se k tomu hodila nějaká anketa, můžem si aspoň tady udělat nějaký přehled na relativně reprezentativním vzorku.

A mimochodem, pokud má být nějaká imunitní odpověď na očkování, tak když nemají po hexe děti ani teplotu, tak to očkování má vůbec nějaký efekt, nebo to nesouvisí?
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha