ADV TOP
ADV LEFT

MMR 1. dávka a zjištění protilátek - VYSLEDKY

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mio » středa 14. srpen 2013, 11:01
Dobrý den

u syna nyní 6,5 roku jsem nechala zjistit hodnoty protilátek na příušnice a spalničky, v jeho 3,5 roku byl očkovaný jednou dávkou MMR, druhou jsem nedávala. Neštovice prodělal v 6 letech s neurotickými problémy, které po 3 měsících postupně vymizely.

Výsledek příušnice IgG 0,932 Hraniční, IgM 0,265 Negativní

Výsledek spalničky IgC Elisa 6,27 IgM negativní

Nejsem schopna najít co to vlastně znamená, jak vysokou ochranu má, nebo nemá žádnou? Do jakého rizika půjdu jestli ho už nenaočkuji ? Co vlastně ty hodnoty ukazují? Jak bych se měla dál zachovat? Naočkovat ho třeba kolem jeho 10 let?

Ještě připíšu , že 2x ročně jezdíme k moři (španělsko, turecko, itálie , řecko , manžel tlačí i do asie, tam vždy odmítám) je to problém?

Děkuji za všechny rady a odpovědi

Mio

kod osika - občas se třepu, když pomyslím na důsledky jak očkování tak i neočkování

P.S. Pokud by to někoho zajímalo nebo pokud to zrovna řeší nechala jsem zjistit i tetan a záškrt, na přeočkování v 5 letech nebyl , výsledkem je záškrt 0,331 IU/ml (ochrana je od 0,1 IU/ml a tetan 1,500 IU/ml dlouhodobá ochrana, kontrola doporučena po 5-10 letech).
Mio
Pískle

18 příspěvků
13. srpen 2013
Příspěvekod Nemrut » středa 14. srpen 2013, 14:12
Zkus, jestli ti to nevysvětlí v laboratoři, u které jsi nechávala testy dělat.
Já nechávala dělat protilátky ne na nemoci z MMR ( to jsme ještě neočkovali), ale z Hexavakcíny u Synlabu a pár hodnot, kterým jsem nerozuměla, mi v pohodě vysvětlili + poradili jak dál, kdy nechat třeba znovu otestovat.
Nemrut
Klevetnice
Klevetnice

3272 příspěvků
04. únor 2011
Příspěvekod Llevelyn » středa 14. srpen 2013, 20:33
Mio píše:..... jak vysokou ochranu má, nebo nemá žádnou?
.......Do jakého rizika půjdu jestli ho už nenaočkuji ?
.........Co vlastně ty hodnoty ukazují?
.........Jak bych se měla dál zachovat? Naočkovat ho třeba kolem jeho 10 let?
.

- no, ono protilátky nemusí vždy mít příčinnou souvislost s onemocněním, je to jedna z možností, imunita vs. očkování je dost málo probádaná oblast, vychází se z hypotéz
- pokud už nenaočkuješ, dle mého neriskuješ nic, resp ne víc než ostatní, kteří netestovali ) při setkání s divokým virem je možných několik scénářů - protilátky se zvýší a nemoc nepropukne, nemoc proběhne atypicky, nemoc proběhne standartně - záleží na konkrétním serotypu viru a na konkrétní zdrav. situaci
- hodnoty ukazují nějaká čísla :D čistě technicky by měl mít nedostatečnou ochranu proti spalničkám i příušnicím, ale viz výše
- naočkovala bych až před začátkem produktivního věku, nemoci nejsou nijak zásadně " škodné" a to že po dalším očkování budou protilátky vyšší a to že danými nemocemi neonemocní je stejnak ve hvězdách
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Jankap » středa 14. srpen 2013, 21:37
Mio,
je potřeba počítat s tím, že může chytit spalničky. "Přednostně" je totiž chytají děti neočkované a částečně očkované. Odměnou je doživotní imunita.

Po těch neštovicích měl neurotické nebo neurologické problémy?
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Mio » čtvrtek 15. srpen 2013, 06:22
Jani nevím do které kategorie to patří, přes den byl dobrý, ale v noci se mnohokrát za noc budil s příšerným řevem, pohled do prázdna, nereagoval na nás, když zase usnul třepal se po celém těle, nebo měl záškuby

mio
Mio
Pískle

18 příspěvků
13. srpen 2013
Příspěvekod Mio » čtvrtek 15. srpen 2013, 06:37
Llev - takže je na tom jako neočkované dítě? Tak to je ta nejhorší varianta, jedna dávka je vlastně na nic, to radši žádná . Já počítala tak trochu s tím, že pokud bude naočkovaný jednou dávkou a nemoc potom chytne ( tedy ještě v dětském věku ) tak nemoc proběhne mírněji než pokud by naočkován nebyl vůbec. Tohle nebude tedy pravda ?

A co když ho nechám být úplně co to udělá v dospělosti? Manžel říká, že by na studiích nemohl ani bezpečně vycestovat třeba do anglie .

A co to Turecko je tam nějaké nebezpečí, občas jsem postřehla, že jsi psala , že spalničky jsou cestovní očkování ...

Koho napadla taková blbost neprodělávat dětské nemoci ??????

P.S. Mám známou chlapec nyní 10 let, vážně nemocný se střevem , na biologické léčbě, 9 měsíců nevěděli co s ním, on denně horečky 40 C a bolesti , denně 10x průjem, nemohl ani sám vstát ze záchodu , v 10 letech má 19 kilo, do doby před 9 měsíci naprosto zdravý chlapec, na domácí stravě, mají zahradu a domek, od malička na domácí zelenině, vždycky jsem "záviděla" nebo spíše obdivovala jak veškerou zeleninu baští a má rád. Údajně je tohle důsledek očkování před několika lety, samozřejmě že doktoři o tom nemluví. Jen z jedné sestřičky vypadlo, že tuhle nemoc v době před 15 lety viděla jednou teď je jí hodně.
Mio
Pískle

18 příspěvků
13. srpen 2013
Příspěvekod Nemrut » čtvrtek 15. srpen 2013, 07:31
Mio, podle mojí zkušenosti, v Turecku je riziko, pokud se budete pohybovat mimo turistické oblasti.
Cestovali jsme po Turecku několikrát na vlastní pěst (ještě bezdětní), hodně ve východních částech, a manžel tam od děcka chytil neštovice, které jako malý neprodělal. Běžně jsme se setkali s tím, že chodí s opupínkovanými dětmi do restaurací, obchodů, neřeší to, nevadilo mi to, přišlo mi to celkem přirozené. Berou to tak, že děti si to stejně musí prodělat a dospělí to už mají za sebou. Tipuju, že se spalničkami a ostatními typickými dětskými nemocemi to může být obdobné.
Pokud pojedete s cestovkou do ryze turistických letovisek, tam bych se toho nebála.

Když vidím, jak jste dopadli s protilátkami, jsem víc a víc rozhodnutá MMR nedat. Kéž by šly ty nemoce chytit přirozenou cestou, jako si to odbyla naše generace :-?
Nemrut
Klevetnice
Klevetnice

3272 příspěvků
04. únor 2011
Příspěvekod Mio » čtvrtek 15. srpen 2013, 07:53
Děkuji nemrut - jezdíme v okruhu cca do 80 km od Antalye, většinou se pohybujeme po hotelu, ale i 2-3x za pobyt vyjdeme ven právě na nákupy a posledně jsme byli i v restauraci, no fuj vůbec jsem si to riziko neuvědomila, na druhou stranu jsme v restauraci byli skoro sami kromě personálu, kluci si chytili rybu a raka a oni nám ho potom upekli. Manžel se nebude chtít omezovat kvůli tomu, že malý není naočkován, chce jim vždy dopřát nějaký zážitek. To je dilema.

Mio
Mio
Pískle

18 příspěvků
13. srpen 2013
Příspěvekod Mio » čtvrtek 15. srpen 2013, 08:09
Lley - ty se v tom vyznáš, nemohla bys mi prosím vysvětlit, co je to IgG a IgM a jaká by u nich měla být ta správná hodnota ?

Mio
Mio
Pískle

18 příspěvků
13. srpen 2013
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 15. srpen 2013, 09:00
Mio píše:Llev - takže je na tom jako neočkované dítě? T.

ne, má nějaké protilátky, ale dle tabulek nedostatečné ( ale ty čísla fakt nemusej nic znamenat), já bych se nebála, jsou to dříve běžné dětské nemoci. Neštovice mívají neuro komplikace, je to silný virus. Dtto spalničky, mírně vyšší riziko neuro komplikací. Já naše mladší nenaočkovala vůbec.

Ale pokud ti dítě nereagovalo na první dávku očkování ( není to běžné) nemusí být ani druhá dostatečná. A nebo s to stává, pokud očkuješ v inkubaci nějaké nemoci, nebo nemocné dítě a imunita má " na práci " něco jiného přednostně a nezareaguje.

Al ejestli tě má ničit strach, tak očkování ještě zvaž, nebo nastuduj ty nemoce a to okolo, aby ses nebála ( je to zybtečné, ale blbě se to předává, to musíš pro sebe přijmout sama).

Imunoglobulin G (IgG) je nejhojnější řadou protilátek v krvi a tkáňovém moku, IgM ( imunoglobulin M) je druhá nejčetnější třída protilátek. Další IgA, IGE, IgD. pOkud by jste jeli do Asie, tak bych možná dala dítěti extra porci imunoglobulínů raději než očko ( ale jsou tuším prasečí a nejsou taky úplně neškodné)
Naposledy upravil Llevelyn dne 15. srpen 2013, 09:05, celkově upraveno 1
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Mio » čtvrtek 15. srpen 2013, 09:03
Na první dávku opravdu reakce pouze 8 a 9. den a to zvýšená teplota kolem 37,2

Llev - díky

M
Mio
Pískle

18 příspěvků
13. srpen 2013
Příspěvekod Miladka » čtvrtek 15. srpen 2013, 09:12
Promiň, trochu se vetřu, neporadím, i když mladší MMR nemá a asi mít nebude. Akorát jsem na tom tak, že jsem si v době kdy to bylo aktuální nastudovala hromadu informací a nějak jsem se rozhodla, ale teď už bych to spatra "neuargumentovala". Obecně se asi míň bojím těch samotných nemocí. Přijde mi že člověka obecně víc straší akutní dlouhodobější nemoc, viz např. borelioza, která může skončit bez následků, než teoretické celoživotní omezení např. alergií - což mi ale přijde naopak horší. Nicméně tohle se tady neřeší ;-)

Ale chci se zeptat, kde sis nechala dělat ty protilátky? Aktuálně to řeším u sebe s tetanovkou, kdosi mi tvrdil, že to stojí 2,000, je to tak?

Díky moc,

Milada
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Nemrut » čtvrtek 15. srpen 2013, 10:02
Mio - v okolí Antalye, Alanye, Beleku, Side atd. bych se osobně vůbec nebála, ani v restauracích a venku, tato přímořská letoviska jsou "stát ve státě", budovaná přímo pro turismus, vlastněná především Rusy a téměř nepoznamenaná životem většinových Turků. Sice tam bude i dost cizinců, ale to bude kdekoliv jinde na dovolené.
Riziko je spíš hodně ve vnitrozemí a pak obecně ve východních oblastech, kam stejně asi i kvůli současné bezpečnostní situaci nepojedete ;-)
My zvažujeme jet do Turecka příští rok na jaře, opět autem, dcera (nyní 2r.) MMR mít nejspíš nebude, daleko na východ nepojedeme. Osobně se toho neobávám a neberu to ani jako nějaké omezení, že očkovaná nebude, ale srovnat si to v hlavě a zvážit riziko si musí každý sám, v tom je každá rada drahá :oops:
Nemrut
Klevetnice
Klevetnice

3272 příspěvků
04. únor 2011
Příspěvekod Mio » čtvrtek 15. srpen 2013, 17:44
Miladko - platila jsem 3800,- za čtyři nemoci - tetan, záškrt, spalničky a příušnice, jednotlivě nevím spočítali mi to celkem.
Mio
Pískle

18 příspěvků
13. srpen 2013
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 15. srpen 2013, 22:13
Mio píše:Jani nevím do které kategorie to patří, přes den byl dobrý, ale v noci se mnohokrát za noc budil s příšerným řevem, pohled do prázdna, nereagoval na nás, když zase usnul třepal se po celém těle, nebo měl záškuby

mio

Podle mého neurologické.
Já bych hledala cesty, jak zlepšit jeho imunitu. Dokáže to homeopatie nebo čínská medicína.
I s tím stavem, který popisuješ, by si měl dobrý homeopat poradit.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006