ADV TOP
ADV LEFT

Nemáme MMR, ale rádi bychom do školky-je nějaká možnost?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Babátko » čtvrtek 15. srpen 2013, 14:51
Synovi je téměř 26 měsíců, MMr naočkovanou nemá a ani to v nejbliží době neplánuji.Zákon nikterak neporušuji,když není stanovená horní hranice nicméně se školkou mám prý tím pádem smůlu :( Lze tuto situaci nějakým způsobem řešit?-má smysl žádost podat i bez potvrzení očkování?Nebo zbývají jen soukromé školky?
Děkuji.
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň
Příspěvekod Santhe » čtvrtek 15. srpen 2013, 15:00
Babátko píše:Synovi je téměř 26 měsíců, MMr naočkovanou nemá a ani to v nejbliží době neplánuji.Zákon nikterak neporušuji,když není stanovená horní hranice nicméně se školkou mám prý tím pádem smůlu :( Lze tuto situaci nějakým způsobem řešit?-má smysl žádost podat i bez potvrzení očkování?Nebo zbývají jen soukromé školky?
Děkuji.

Zalezi na lekari - pokud bude ochoten napsat, ze je dite ockovano podle ocko kalendare, zakona, vyhlasky nebo co se tam pise, tak to ve skolce zkoumat nebudou...
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8199 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Sh. » čtvrtek 15. srpen 2013, 15:28
Jo, přesně tak to máme my. Valinka má 2,5 roku, do školky je přijatá, jde od února, MMR nemá (ač do školky mít už asi bude), ale do přihlášky mi dr v dubnu napsal, že očkovaná dle vyhlášky...otázka je, jakýho máš doktora, náš to tam napsal, ani se mě neptal...
Sh.
Klevetnice
Klevetnice

3090 příspěvků
27. únor 2009
Brno
Příspěvekod Gejby » čtvrtek 15. srpen 2013, 15:45
Daník MMR nemá, v nejbližší době 100% mít nebude a nikoho to nezajímalo. Pravda, berou ho povinně jako předškoláka na 4 hodiny, ale fakt to se mnou nikdo neřešil, zda by to byla překážka.
Gejby
Treperenda
Treperenda

1129 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gandelion » čtvrtek 15. srpen 2013, 17:10
Nám doktorka na přihlášku napsala, že máme individuální očkovací kalendář a prošlo to. Nikoho nezajmalo, co už máme naočkováno a co ne a v pohodě...
Gandelion
Howgh
Howgh

5231 příspěvků
31. říjen 2006
Švábovice :-D
Příspěvekod Babátko » čtvrtek 15. srpen 2013, 17:33
Tak bohužel moje doktorka,kdyby jí to nebylo blbý, tak si skoro poťukala na čelo,když jsem jí o tuto "laskavost" požádala-takže ona mi to bohužel nenapíše :(
Je pravda, že s ní spokojená nejsem a hledám jinou,ale na koho narazím těžko říct-leda obvolávast doktorky a vždy na rovinu říct o co mi jde a jestli nas to přistoupí nebo ne.Nebo já už nevím :(
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 15. srpen 2013, 17:36
Mám za to, že není povinností mít registrujícího dětského lékaře.
Co kdybys poslala přihlášku Elekové, ať ti ji potvrdí? :D
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Babátko » čtvrtek 15. srpen 2013, 17:42
Gehenna píše:Mám za to, že není povinností mít registrujícího dětského lékaře.

To jako fakt? 8-)
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 15. srpen 2013, 17:45
Babátko píše:

To jako fakt? 8-)

To první ano.
http://www.ferovanemocnice.cz/pravni-po ... -3345.html

To druhé nevím, ale třeba je to elegantní řešení :D
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 15. srpen 2013, 17:49
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Babátko » čtvrtek 15. srpen 2013, 17:56
Gehenna píše:
Babátko píše:

To jako fakt? 8-)

To první ano.
http://www.ferovanemocnice.cz/pravni-po ... -3345.html

To druhé nevím, ale třeba je to elegantní řešení :D

No jako zkusit to v podstatě můžu,když už nic jinéh nezabere,za to nic nedám :D jen zjistit kde Dr. sídlí a vypravit se za ní,když můžu vlastně ke kterémukoliv lékaři :)

Co se týče druhého odkazu,tak já bohužel důkaz o kontraindikaci nemám,neboť moje "skvělá" dr nad tí mmávla rukou.Malej začal mít po první hexe dost velké prolbémy se spaním i usínáním,budil se i 17x za noc,šílený a jí to nezajímalo-prý nějaké období.Dodnes se budí několikrát za noc,ale už je to o mnoho lepší.Nechci si však představit co by následovalo po MMR,když na hexu reagoval takto.Jen opravud není nic jiného než mé čestné prohlášení :(
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň
Příspěvekod Josefka » čtvrtek 15. srpen 2013, 19:28
OT:
A teď mi dokonce přišlo na příměstský tábor, že máme předložit očkovací průkaz. Jako a co, když bych ho měla prázdný?? Tak mi dítě ze zaplaceného kurzu vyloučí?
Josefka
Howgh
Howgh

6175 příspěvků
28. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 15. srpen 2013, 19:37
Ahoj, má dcera (5 let) nemá naočkováno nic kromě tetanu a do státní školky normálně chodí. Nemá kontraindikaci. Potvrzení pediatra do školky byl problém, naše původní dr. to tam aktivně vepsala (i když školka ve formuláři kolonku na očkování vůbec neměla, jen je-li dítě schopné docházky), načež jsem šla k jiné, ke které dcera v tu dobu vůbec nebyla registrovaná (k tomu došlo až později), a formulář mi vyplnila a podepsala bez aktivního dopisování čehokoli navíc...
Bylo to o přístupu - první dr. měla s neočkováním zásadní problém, hádali jsme se kvůli tomu při každé návštěvě u ní (pouze preventivky), druhá dr. naše rozhodnutí respektuje. Jen se pokaždé teda zeptá, jestli nechcem teda mladšího přece jen očkovat, ev. kdy, ale jsem rozhodnutá opět nechat pouze tetanus.

Jen tím potvrzuji, že potvrzení nemusí být od pediatra, ke kterému jste registrovaní. Může to být jakýkoli dětský lékař.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Okaa » čtvrtek 15. srpen 2013, 19:53
..
Naposledy upravil Okaa dne 03. únor 2017, 18:25, celkově upraveno 1
Okaa
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
23. duben 2008
Příspěvekod Babátko » čtvrtek 15. srpen 2013, 20:07
Inkognito píše:Ahoj, má dcera (5 let) nemá naočkováno nic kromě tetanu a do státní školky normálně chodí. Nemá kontraindikaci. Potvrzení pediatra do školky byl problém, naše původní dr. to tam aktivně vepsala (i když školka ve formuláři kolonku na očkování vůbec neměla, jen je-li dítě schopné docházky), načež jsem šla k jiné, ke které dcera v tu dobu vůbec nebyla registrovaná (k tomu došlo až později), a formulář mi vyplnila a podepsala bez aktivního dopisování čehokoli navíc...
Bylo to o přístupu - první dr. měla s neočkováním zásadní problém, hádali jsme se kvůli tomu při každé návštěvě u ní (pouze preventivky), druhá dr. naše rozhodnutí respektuje. Jen se pokaždé teda zeptá, jestli nechcem teda mladšího přece jen očkovat, ev. kdy, ale jsem rozhodnutá opět nechat pouze tetanus.

Jen tím potvrzuji, že potvrzení nemusí být od pediatra, ke kterému jste registrovaní. Může to být jakýkoli dětský lékař.

Inkko děkuji za tvůj příspěvek,také totak zkusím.Mohu se zeptat (klidně sz) ke komu chodíte?
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň