ADV TOP
ADV LEFT

Nemáme MMR, ale rádi bychom do školky-je nějaká možnost?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Nemrut » pátek 16. srpen 2013, 12:27
Kachni, děkuji za odkaz, přesně tohle se mi hodí!

Babátko - já už jsem dneska hlášení podala ;-)
Jelikož se tam uvádí i kontakt na mudru, jsem zvědavá, zda a jakým způsobem se tím vůbec bude někdo zabývat.
Nemrut
Klevetnice
Klevetnice

3272 příspěvků
04. únor 2011
Příspěvekod Babátko » pátek 16. srpen 2013, 13:57
Nemrut píše:Kachni, děkuji za odkaz, přesně tohle se mi hodí!

Babátko - já už jsem dneska hlášení podala ;-)
Jelikož se tam uvádí i kontakt na mudru, jsem zvědavá, zda a jakým způsobem se tím vůbec bude někdo zabývat.

Já podám až večer,musím mít na to klid :)
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň
Příspěvekod Baru » pátek 16. srpen 2013, 16:17
Babátko - a ve školce na tom trvají - my jsme očkovali až teď v pěti letech, do školky chodí od necelých tří - do státní. Dokonce to měl od dr. napsané v přihlášce, že není očkovanej a nikdo to neřešil. Ve školce jste se ptali?
Baru
Treperenda
Treperenda

1402 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Babátko » pátek 16. srpen 2013, 18:48
Baru píše:Babátko - a ve školce na tom trvají - my jsme očkovali až teď v pěti letech, do školky chodí od necelých tří - do státní. Dokonce to měl od dr. napsané v přihlášce, že není očkovanej a nikdo to neřešil. Ve školce jste se ptali?

Nene,ve školce sjem se ještě neptala,to mě popravdě nenapadlo :) zkusim do ně jaké napsat :)
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň
Příspěvekod Llevelyn » pátek 16. srpen 2013, 19:12
Odtud http://www.ferovanemocnice.cz/ockovani- ... ni-96.html

Dítě, které nemá splněna všechna očkování a nemá zároveň kontraindikaci nebo není proti nákaze imunní, nemůže být přijato k předškolnímu vzdělávání. Nemůže se účastnit ani zotavovacích akcí na základní škole například lyžařského výcviku, školy v přírodě apod. Zotavovací akcí se podle zákona rozumí více než pětidenní pobyt třiceti a více dětí ve věku do patnácti let.
Pokud by škola takové dítě přijala, vystavuje se riziku vysoké pokuty. Někteří rodiče chápou tuto sankci jako diskriminační a domnívají se, že jejich dítě, kterému zpravidla chybí pouze některá očkování, neohrožuje veřejné zdraví. Obracejí se proto na soudy. Zatím však v této věci není známé žádné rozhodnutí.

poslední věta není už pravda, soud rozhodl ve prospěch školky a vyloučil z docházky nenaočkované dítě. http://llp.cz/pripady/2317/

k věci http://zdravi.e15.cz/clanek/mlada-front ... lce-469682
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Katkausa » pátek 16. srpen 2013, 20:09
Bebatko, memu synovi je ted 3.5 roku. Prvni davku MMR dostal asi ve 2.5 letech, preockovani po 6ti mesicich jsem odmitla. Dr. prskala jak mohla. Nakonec me donutila jen k tomu, ze jsem ji napsala a podepsala papir, ze preockovani planuju kolem 5teho roku.
Co se tyce prihlasky do skolky, tak mi to samozrejme dala pekne sezrat. Napsala tam tucne, ze preockovani na MMR mu chybi :roll: a jine sahodlouhe vypisy (totalni kraviny, jako kdyby byl syn buhvi jak nemocny).
Zkratim to - do skolky ho i presto vzali a pripada mi, ze to, co je v prihlasce napsano, nikdo moc neresil.
Byt tebou, osobne bych se na to primo ve skolce neptala, zbytecne na to jen upozornis a oni dostanou strach. Proste bych to nechala, co dr.napise, to jim dala a cekala. Treba budes mit stesti jako my. ;-)
Obrázek

Obrázek

Je jenom jedna cesta za štěstím a to přestat se trápit nad tím, co je mimo naši moc.
-Epiktétos-
Katkausa
Klevetnice
Klevetnice

3868 příspěvků
24. duben 2008
konečně zase Čechy :-)
Příspěvekod Babátko » sobota 17. srpen 2013, 11:53
Llevelyn píše:Odtud http://www.ferovanemocnice.cz/ockovani- ... ni-96.html

Dítě, které nemá splněna všechna očkování a nemá zároveň kontraindikaci nebo není proti nákaze imunní, nemůže být přijato k předškolnímu vzdělávání. Nemůže se účastnit ani zotavovacích akcí na základní škole například lyžařského výcviku, školy v přírodě apod. Zotavovací akcí se podle zákona rozumí více než pětidenní pobyt třiceti a více dětí ve věku do patnácti let.
Pokud by škola takové dítě přijala, vystavuje se riziku vysoké pokuty. Někteří rodiče chápou tuto sankci jako diskriminační a domnívají se, že jejich dítě, kterému zpravidla chybí pouze některá očkování, neohrožuje veřejné zdraví. Obracejí se proto na soudy. Zatím však v této věci není známé žádné rozhodnutí.

poslední věta není už pravda, soud rozhodl ve prospěch školky a vyloučil z docházky nenaočkované dítě. http://llp.cz/pripady/2317/

k věci http://zdravi.e15.cz/clanek/mlada-front ... lce-469682

Tak teď fakt nevim... :roll:
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň
Příspěvekod Babátko » sobota 17. srpen 2013, 11:54
Katkausa píše:Bebatko, memu synovi je ted 3.5 roku. Prvni davku MMR dostal asi ve 2.5 letech, preockovani po 6ti mesicich jsem odmitla. Dr. prskala jak mohla. Nakonec me donutila jen k tomu, ze jsem ji napsala a podepsala papir, ze preockovani planuju kolem 5teho roku.
Co se tyce prihlasky do skolky, tak mi to samozrejme dala pekne sezrat. Napsala tam tucne, ze preockovani na MMR mu chybi :roll: a jine sahodlouhe vypisy (totalni kraviny, jako kdyby byl syn buhvi jak nemocny).
Zkratim to - do skolky ho i presto vzali a pripada mi, ze to, co je v prihlasce napsano, nikdo moc neresil.
Byt tebou, osobne bych se na to primo ve skolce neptala, zbytecne na to jen upozornis a oni dostanou strach. Proste bych to nechala, co dr.napise, to jim dala a cekala. Treba budes mit stesti jako my. ;-)

Tak teď mám táááákhle velku hlavu a nevim co by bylo lepší.Jestli nezkusit od každýho kousek :) školek je v okolí dost.
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň
Příspěvekod Katkausa » sobota 17. srpen 2013, 20:43
Babátko píše:
Katkausa píše:Bebatko, memu synovi je ted 3.5 roku. Prvni davku MMR dostal asi ve 2.5 letech, preockovani po 6ti mesicich jsem odmitla. Dr. prskala jak mohla. Nakonec me donutila jen k tomu, ze jsem ji napsala a podepsala papir, ze preockovani planuju kolem 5teho roku.

Tak teď mám táááákhle velku hlavu a nevim co by bylo lepší.Jestli nezkusit od každýho kousek :) školek je v okolí dost.

Jo, to je mi jasny. :D Kazdopadne hodne stesti preju. At vam to vyjde jak si predstavujes.
Katkausa
Klevetnice
Klevetnice

3868 příspěvků
24. duben 2008
konečně zase Čechy :-)
Příspěvekod Santhe » sobota 17. srpen 2013, 20:58
Můžu taky poprosit o kontakt na pražské pediatry ochotné neočkovat?

Děkuji převelice, ještě z toho mít hlavu jako balon...
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8200 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Babátko » pondělí 19. srpen 2013, 11:03
Katkausa píše:
Babátko píše:

Jo, to je mi jasny. :D Kazdopadne hodne stesti preju. At vam to vyjde jak si predstavujes.

Děkuju moc,snad to vyjde :)
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň
Příspěvekod Babátko » úterý 20. srpen 2013, 06:31
Tak jsem se konečně dostala k nahlášení vedlejších účinků,to jsem zvědavá,zda MUDra bude mít zase nějaké připomínka :)
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň
Příspěvekod Babátko » pondělí 02. září 2013, 12:47
Llevelyn píše:http://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

ovšem podmínky jsou takové, že vlastně hlásíte to co je v příbaláku, takže je to často zbytečné ( ač jste příbalák jakživ neviděli) http://www.sukl.cz/leciva/co-jsou-nezad ... inky-leciv

ale hlásila bych.

Tak nevím,zda to někdo zaznamenal,ale po odeslání formuláře mi napsali,žem ina adreus pošlou dopis a v tom bude formulář pro případné další hlášení a nic dodnes nepřišlo :(
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň
Příspěvekod Nemrut » úterý 03. září 2013, 12:59
Babátko, mě se po nahlášení tato hláška neobjevila :?
Jen potvrzení, že formulář byl v pořádku odeslán.
A nepřišlo zatím nic, žádná zpětná vazba. Předpokládám, že ta je jedině v případě, že by se tímto konkrétním případem nějak víc zabývali.
Nemrut
Klevetnice
Klevetnice

3272 příspěvků
04. únor 2011
Příspěvekod Babátko » středa 11. září 2013, 12:51
Nemrut píše:Babátko, mě se po nahlášení tato hláška neobjevila :?
Jen potvrzení, že formulář byl v pořádku odeslán.
A nepřišlo zatím nic, žádná zpětná vazba. Předpokládám, že ta je jedině v případě, že by se tímto konkrétním případem nějak víc zabývali.

aha,tak kde jsem to vzala,-možná sjem to jen blbě pochopila :D
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň