ADV TOP
ADV LEFT

Očkování proti pylům a trávám

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Dandy » úterý 27. srpen 2013, 13:22
Moc prosím všechny, kdo mi mají co říct k tomuto tématu o radu. Syn dříve silný potravinový alergik tomuto odrostl, ale ve třech letech se z něj stal pylový alergik (jarní stromy, ted potvrzené i trávy). Přechází mu to v astma, má opravdu silné projevy prakticky od unora do června. To je v tu dobu trvale na antihistaminikách, i přes to spadne za sezonu tak 5 až 10x do astmatického zachvatu kdy musí foukat inhalátor (ten zatím nemá trvale, ale čekáme na vysledky testů a asi bude). Čekáme na vysledky testů a po nich dr. doporučila vakcínu .... Co se ostatních očkování tyče, jsem velmi skeptická, nenechávám očkovat nic naví ... Vojta ma hexu, mladší trojčat už mají jen HIB ... posouvám vše co se dá, z očkování mám strach. Jen u té na pyly prostě nevím. Je ve formě kapek nebo tablet .. ví někdo co to obsahuje za další "svinstva" na jestli je to srovnatelné s očkováním jako takovým nebo se toho nemusím tolik bát. Děkuju všem kdo si najdou čas. Syn má šest let.
Dandy
Kecka
Kecka

1553 příspěvků
27. prosinec 2006
Příspěvekod Mirabelka » úterý 27. srpen 2013, 13:27
Asi nepomuzu, protoze za mych mladych let to urcite bylo jinak..

Ale uzivala jsem rikali tomu vakciny. Bylo to 6 lahvicek a postupne jsem brala vic a vic kapek z jedne a pak postupovala na dalsi...

Bylo to celkem k prdu.

Osobne me nejvic pomohla akupunktura ( do usniho bolce a obliceje)
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Stazka » úterý 27. srpen 2013, 13:49
Syn od trech let uziva onu vakcinu (kapicky se 3x tydne kapou na lacno pod jazyk), nyni je mu 6 pryc a alergie se vyrazne zlepsila (letos Xyzal jen po dobu asi mesice - jinak ma taky jarni stromy a travy).

Co je okolo jsem, priznam se, nestudovala, mohla bych se ti podivat. Jedna se o vakcinu Staloral (Francie).
Stazka
Žvatlalka
Žvatlalka

136 příspěvků
29. prosinec 2008
Příspěvekod Mamamila » úterý 27. srpen 2013, 15:19
Mirabelka píše:Asi nepomuzu, protoze za mych mladych let to urcite bylo jinak..

Ale uzivala jsem rikali tomu vakciny. Bylo to 6 lahvicek a postupne jsem brala vic a vic kapek z jedne a pak postupovala na dalsi...

Bylo to celkem k prdu.

Osobne me nejvic pomohla akupunktura ( do usniho bolce a obliceje)

to jsem měla taky, máma mi k tomu už nedovede vyprávět příběh, jen ví, že jsem měla ambulky a ty se dávkovaly. Teď když mám projevy zase naplno a prakticky celý rok, tak nejsem schopna podat dr. vyjádření, jak vše probíhalo. A ona je celá rozmzelá
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Elda » středa 28. srpen 2013, 12:28
Dandy, nejedná se o vakcínu ve smyslu očkovací vakcíny. To, co alergologové nazývají vakcínou je vlastně směs alergenů, který se dodává po dobu tří až pěti let pod jazyk. Imunitní systém si za tu dobu zvykne a přestane přemrštěně reagovat na daný alergen. Ona směs alergenů je namíchána podle potřeb pacienta - čili působí-li mi potíře pyly a trávy, dostanu ve vakcíně směs tohoto.

Dcera právě končí pětiletý cyklus. Brala staloral, 100% roztoči.Za tu dobu opravdu přestala reagovat na roztoče - ustaly noční astmatické záchvaty, přestala se budit s otoky obličeje.
Ovšem s věkem se objevily další alergie, takže předpokládám, že další pětiletka nás ještě čeká - tentokrát to budou asi pyly, trávy, plísně...

jak je to s účinkem po letech nevím. Každopádně momentálně jsem ráda, že se mi dítě nebudí přidušené, s oteklým jazykem a obličejem jak meloun.
Elda
Kecka
Kecka

1954 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zeravka » pátek 30. srpen 2013, 12:17
Před lety jsem chodila na tzv.vakcíny k alergologovi,ale nebrala jsem je jako kapky,ale dávala mi je sestra ve formě injekcí,vždy před sezonou mi jich dala postupně několik(asi 5?už si to přesně nepamatuju).Pomohly mi velmi,mohla jsem být pak bez léků a neteklo mi stále z očí,nosu a nedusila jsem se.Dá se říct,že mám klid,v těhu a při kojení jsem alergii řešila pomocí homeopatik a také mi to pomohlo,dokonce bez vedlejších účinků jako u vakcín otok a svědění v místě vpichu,které je trochu nepříjemné a trvá několik dní. Vy to budete mít ale zas jinak když budete mít kapky,tam to bude nejspíš pozvolné,takže ne takový nářez.
Zeravka
Žvatlalka
Žvatlalka

160 příspěvků
11. srpen 2013