ADV TOP
ADV LEFT

MMR - 1. dávka ve 3 letech (stačí jedna?)

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod -hannah- » středa 11. září 2013, 09:22
Holky, prosím, našla jsem tu v jedné starší diskusi informaci od Llevelyn, že když se první dávka MMR očkuje až ve třech letech, že pak stačí jen jedna. Když jsem ale hledala dál, nepodařilo se mi to nikde najít.

S doktorkou jsem byla domluvená na odsunu až po druhém roce věku a na jaře, když jsem byla se starším na pětileté prohlídce, jsem "slíbila", že se ukážu po prázdninách, ještě než začnou všechny choroby a nechám mladšího naočkovat.

Jenže se mi tam furt nějak nechce a do toho jsem našla tuhle informaci. Pokud by byla pravda, že po třetím roce věku už stačí jen jedna dávka a bylo to někde fakt napsaný a podložený (abych mohla zamávat papírem), tak se s ní už rovnou domluvím na tom, že přijdeme na jaře (malej je narozenej na konci března) a nechám dát jen tu jednu dávku.

Snad mi pak podepíše i papíry do školky - jestli se nemýlím, tak zápisy tu bývají právě na jaře, tak by se to mělo všechno akorát tak stihnout. Ona má se mnou svatou trpělivost, furt něco odsouvám a měním, chci schémata 2+1, na pětileté jsem odmítla přeočkovat a řekla, že do šesti let je času dost no a nechci už moc pokoušet její trpělivost. Ale kdyby tohle opravdu šlo, že jo ... :D

Poradíte někdo, prosím? Díky moc.
-hannah-
Howgh
Howgh

5359 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mirabelka » středa 11. září 2013, 09:36
ehm.. ciste laicky a logicky

dle nekterych zahranicnich (jako nas) ockovacich kalendaru se ockuje:

1.davka 12 az 18 mesicu
2.davka 4 roky

takze ja myslim, ze staci ...

Ber to tak, ze mudra byde rada, ze do toho konecne jdete :-)
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Kacenka1 » středa 11. září 2013, 09:52
Já jsem nechala očkovat taky po 3 narozeninách, nyní 6 let a druhou dávku plánuju kolem 10-12 roku..
Mudr. nic neříká, jsme dohodnuté, že si to sama budu hlídat a přijdu až budu chtít :D
Kacenka1
Drbna
Drbna

4518 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod Jankap » středa 11. září 2013, 09:58
Mnoha pediatrům stačí pro školku jedna dávka.
V některých zemích se druhá dávka očkuje kolem deseti let.

Spíš je otázka, zda chceš, aby ty nemoci prodělal nebo zda chceš prodělání pokud možno zabránit.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod -hannah- » středa 11. září 2013, 09:58
No ale může pak bez problémů podepsat přihlášku do školky? Nevím, jestli nejsou povinné ty dvě dávky - fakt netuším. Kdyby to bylo tak, že po třetím roce stačí jen jedna, bylo by to vyřešený i co se tohoto týká. Jen to ale někde najít.

Už mě to fakt unavuje. Nemělo by to být správně tak, že přijdu k dr. a ta mi dá všechny možnosti a všechno vysvětlí, abych si na základě toho mohla vybrat? Místo toho to matky složitě studujou samy, a pak ještě chodí za doktorkou se staženým zadkem, jestli jako už nechtějí náhodou až moc. :-?
-hannah-
Howgh
Howgh

5359 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod -hannah- » středa 11. září 2013, 10:03
Janko, bohužel, tahle otázka vůbec není v rinku. Nějaký MMR by mi bylo úplně u --- (víš čeho), nebýt té šikany a vydírání ohl. přijetí dítěte do školky. A i kdybych chtěla, aby ty nemoci prodělal, tak je to stejně jen moje zbožný přání a naprostá utopie, protože kde tyhle nemoci v dnešní době sehnat? Já bych klidně i nechala očkovat spalničky a zarděnky, ale třeba příušnice mi přijdou jako úplnej nonsens. Ale to už je zas o něčem jiným. Teď potřebuju vyřešit, jestli mi legálně stačí jedna dávka tohohle nesmylu a přitom moje dítě nebude diskriminováno. Kdyby to bylo, jak píšeš, že stačí jedna dávka a papír do školky bude podepsanej, tak je to super. Další přeočkování bych pak řešila až před pubertou, kdy už můžou bejt tyhle nemoci problém.
-hannah-
Howgh
Howgh

5359 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Míša » středa 11. září 2013, 10:06
Ale má první a poslední dávku ve 27 měsících, další jsem mu nedala a zatím ani nehodlám, dr. jsem podepsala papír, že je očkvání odsunuto na přání matky na pozdější dobu vzhledem k častým onemocněním horních a dolních cest dýchacích a od té doby nikdo (tedy hlavně sestra) neprudí.

Do školky to dr. vypisovala, co má očkováno a taky proto jsem mu to nechala dát.
Jitka
ObrázekObrázek
Míša
Howgh
Howgh

17468 příspěvků
14. březen 2007
Praha 4 - Záběhlice
Příspěvekod Inkognito » středa 11. září 2013, 10:18
Já se s dovolením připojím s dotazem - dítě má necelé 3 roky, očkované MMR zatím není, do školky ho přijali teď od října a očkování vůbec neřešili (řekla bych, že si pořádně nepročetli papíry, neb dr. tam aktivně napsala, že toto očkování chybí). Nechali byste očkovat? Resp. jaká jsou rizika, když očkovat nenechám?

Inko X
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Josefka » středa 11. září 2013, 10:21
Takže aby to bylo v 15 měsících povinné, tak to není?? Mi tvrdila MUDRa minulý týden, že ano. Ellen má teď v 13 měsících píchlou HEXu a osypala se. Kdo ví, zda se do 15 měs dá vůbec do kupy a já hledám info, jak očko MMR odložit.
Josefka
Howgh
Howgh

6172 příspěvků
28. září 2006
Plzeň
Příspěvekod -hannah- » středa 11. září 2013, 10:23
Inko, já bych asi očkovat nenechala a tiše doufala, že zpětně ty papíry už nikdo pročítat nebude a očkovala bych až před nástupem do školy (tam to asi taky vyžadujou, ne?). Rizika jsou jasný - že si toho jednou někde někdo všimne a začnou dělat problémy, ale i tam se snad dá domluvit, že hned necháš doočkovat. Nevím, no ...
-hannah-
Howgh
Howgh

5359 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Jankap » středa 11. září 2013, 10:24
-hannah- píše:Janko, bohužel, tahle otázka vůbec není v rinku. Nějaký MMR by mi bylo úplně u --- (víš čeho), nebýt té šikany a vydírání ohl. přijetí dítěte do školky. A i kdybych chtěla, aby ty nemoci prodělal, tak je to stejně jen moje zbožný přání a naprostá utopie, protože kde tyhle nemoci v dnešní době sehnat? Já bych klidně i nechala očkovat spalničky a zarděnky, ale třeba příušnice mi přijdou jako úplnej nonsens. Ale to už je zas o něčem jiným. Teď potřebuju vyřešit, jestli mi legálně stačí jedna dávka tohohle nesmylu a přitom moje dítě nebude diskriminováno. Kdyby to bylo, jak píšeš, že stačí jedna dávka a papír do školky bude podepsanej, tak je to super. Další přeočkování bych pak řešila až před pubertou, kdy už můžou bejt tyhle nemoci problém.

Rozumím. Záleží na doktorce. Znám lidi, kterým stačila jedna dávka. A znám lidi, kde doktorka trvala na dvou. Přeju štěstí, ať stačí jedna :erik:
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod -hannah- » středa 11. září 2013, 10:25
Josefko, povinný to sice je, ale vyhláška nestanovuje žádnou horní hranici, do kdy to být musí. Tzn. že můžeš odsouvat a odsouvat a třeba neočkovat vůbec. Jediný, kde narazíš, je právě to zmiňovaný přijetí do školky. Takže stačí napsat revers, podepsat 2x, jednou si nechat a jednou dát doktorce, ať si to založí do karty. Ona je z obliga a není co řešit ... dokud teda nezačneš řešit tu školku
-hannah-
Howgh
Howgh

5359 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Datlik » středa 11. září 2013, 10:30
Josefko, není stanovena horní hranice, kdy očkovat. Je vhodné odložit alespoň po 2. roce věku, aby byla uzavřená hematoencefalická bariéra (živé viry z vakcíny se tak snadno nedostaly do mozku). Všechno tady někdy někde bylo.

Zakladatelko - taky beru jako fakt, že stačí jedna dávka po 3. roce, ale už nevím, jestli jsem to četla jen tady nebo našla i další podklady. Momentálně bych tuto vakcínu nedávala vůbec (takže jsem se dlouho nedívala na nic týkající se toho, zda 1 dávka stačí), hlavně ne příušnice, nevím, jak to vyřeším.
Datlik
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
19. květen 2011
Příspěvekod Inkognito » středa 11. září 2013, 10:38
No, se školkou problém nebude, spíš s doktorkou, ta na mě už solidně tlačí delší dobu. Spíš mě zajímají rizika, když vakcínu nedám a dítě nemoc chytne. Rizika samotné vakcíny mám naštudované.

INKO X
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Niksa » středa 11. září 2013, 10:43
Hannah,
naše hodně pro-očkovací MUDr. papír do školky podepsala bez problémů s tím, že jedna dávka (máme ji ve dvou letech) stačí, že ta další je jen boostovací. Že by sice s tou druhou nečekala moc dlouho - prý jsou pak horší reakce (?!?! Víte o tom někdo něco??), ale nechala to být. Zato měla problém s tím, že nemáme čtvrtou dávku Prevenaru... :palma: Já už ho nechci...!!
Niksa
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
25. září 2006