ADV TOP
ADV LEFT

MMR - 1. dávka ve 3 letech (stačí jedna?)

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod -hannah- » středa 11. září 2013, 10:58
Jak to očkování teda má být správně? První v patnácti měsících, pak další někdy ve dvou letech nebo v kolika, a pak se teda ještě očkuje jednou před pubertou nebo ne? Já bych teda v ideálním případě nechala naočkovat fakt až těsně před školkou, tzn. na jaře v těch třech letech, a pak další až v pubertě.
-hannah-
Howgh
Howgh

5359 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Flyingfrog » středa 11. září 2013, 11:09
Podle očkovacího kalendáře první dávka v 15m, přeočkování za 6-10m.
Případně déle.
Čili jen 2x. Já doufám, že holku naočkuju v 3,5l (cca březen, abych dostala "ano" do školky) a druhou dávku bych ráda kolem 12 roku. Doktorku mám zatím vstřícnou, neuháněcí.
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod -hannah- » středa 11. září 2013, 11:30
No takto nějak bych si to též představovala. Nemáte někdo odkaz na něco fundovaného (ne jen jedna paní povídala), co bych si mohla nastudovat? Třeba jak je to v jiných zemích, a tak .... něco, co podobá tomu, jak bych to chtěla. :D
-hannah-
Howgh
Howgh

5359 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lendulin » středa 11. září 2013, 11:37
Šestiletá byla očkovaná ve 20 měsících (dál se mi to nepodařilo odsunout). Imunitně se sesypala a následovala změna dr. Po dvou sezonách haprování diagnostikovaná celiakie. Druhou dávku zatím nemá, možná v těch 10 letech, ale dr. říkala, že jen když na tom budu trvat, jinak netřeba.
3apůl letá nemá zatím ani první dávku, s vyplněním přihlášky do školky neměla dr. a následně ani školka problém.
Lendulin
Diskutérka
Diskutérka

2934 příspěvků
21. září 2006
Praha 11
Příspěvekod Mirabelka » středa 11. září 2013, 11:41
-hannah- píše:No takto nějak bych si to též představovala. Nemáte někdo odkaz na něco fundovaného (ne jen jedna paní povídala), co bych si mohla nastudovat? Třeba jak je to v jiných zemích, a tak .... něco, co podobá tomu, jak bych to chtěla. :D

Nepotesim te... v Australii ted zmenili ocko kalendar.

byvalo jak jsem psala 1.davka MMR 12 m
2. davka MMR 4 roky

od cervna2013 : 1.davka MMR 12 m
2.davka MMRV (priorix tetra) 18 m

Nastesti to tady neni povinne. Ovsem dodrzeni ocko kalendare jsou podminene veskere socialni davky.
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Delin » středa 11. září 2013, 11:56
OT Mirabelko týká se to i případného daňového zvýhodnění na dítě? Hodně by mne to zajímalo.

My jsme sice teprve u našeho třetěte započli první očkování, ale MMR také řeším.

Chci podat pouze jednu dávku před nástupem do školky a naše OLPDD vypisuje na přihlášku co má naočkováno. S předchozími dětmi nebyl problém při přijetí, přestože ani jedno nemělo ukončené očkování MMR před nástupem do školky. Malé budou za chvíli dva roky, takže to u nás ještě není aktuální.
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011
Příspěvekod Mirabelka » středa 11. září 2013, 12:12
Delin píše:OT Mirabelko týká se to i případného daňového zvýhodnění na dítě? Hodně by mne to zajímalo.

uprimne... nevim, ale myslim, ze ne.

Tyka se to ale napr. vsech "bonusu" a rabatu, kdy stat proplaci cast (az 50%) skolkovneho.

Neresim to, protoze my diky bohu nesplnujeme podminky pro zadne socialni davky a prizpevky.
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Delin » středa 11. září 2013, 12:32
Díky Mirabelko.
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011
Příspěvekod -hannah- » středa 11. září 2013, 12:49
Na http://www.immunizationinfo.org/vaccines/measles jsem se dočetla:

History of the Vaccine

The first measles vaccine was licensed for use in the U.S. in 1963. Today, measles vaccine is generally given in combination with mumps and rubella vaccines (MMR) or MMR combined with varicella (MMRV).

Originally, just one dose of MMR vaccine was recommended, and about 90-95% of children were protected. In 1989 , the American Academy of Family Physicians, the American Academy of Pediatrics, and the Centers for Disease Control and Prevention’s Advisory Committee on Immunization Practices changed the recommendation to two doses so that almost all children (99.7%) would be protected.

This change and a higher vaccination rate have nearly eliminated these three diseases in the United States. Continued immunization of children is needed to prevent the spread of measles imported from other countries.

Monovalent measles and rubella vaccines are no longer produced in the United States.

Takže jestli dobře chápu, tak pokud chce mít člověk jistotu, že ta první dávka k něčemu byla, stačí nechat udělat test na protilátky. Ale kdybych měla podepsanej papír do školky, tak mi to už stejnak může bejt jedno.
-hannah-
Howgh
Howgh

5359 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mio » středa 11. září 2013, 14:08
řeším to samé už několik let.

My máme 1 dávku ve 3,5 letech, druhou pořád oddaluji a mezitím řeším a zjišťuji co dál.

Test na protilátky jsem nechala udělat letos kdy je dítku 6,5 roku - výsledky jsou hraniční, na dotaz co to znamená mi v laboratoři dali odpověď :

pokud by v této době došlo ke styku s infekcí, s největší pravděpodobností by dítko neonemocnělo. Patří mezi ty děti, které si vytvořily protilátky po podání první dávky. Ochrana proti spalničkám není celoživotní a to ani u osob očkovaných 2x, ale délka protekce je přísně individuální.

Mio
Mio
Pískle

18 příspěvků
13. srpen 2013
Příspěvekod Inkognito » středa 11. září 2013, 14:48
Nevíte, jestli je něco proti něčemu, když dítko do školky přijali, chodí tam a MMR naočkované nemá? Myslím, jestli jsou na to nějaké předpisy, mohla by je popotahovat hygiena, nebo nás?
díky
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Sylvah » středa 11. září 2013, 17:19
INKO - když vás vzali, tak myslím, že to není nic proti ničemu.

Dcera je naočkovaná ve dvou a půl letech, syn ve třech a čtvrt. Oběma chci nechat před pubertou udělat protilátky a podle toho ev. očkovat - zarděnky a těhotenství, příušnice v dospělosti a neplodnost. A podle toho se rozhodnu.

Ovšem jak na to bude reagovat naše víc než vysoce proočkovací dr., to netuším. Už tohle jsem si ustála jen proto, že jsem na ty termíny prostě nechodila....
Sylvah
Drbna
Drbna

4009 příspěvků
20. září 2006