ADV TOP
ADV LEFT

Srovnani infarix Ipv a Boostrix polio

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mirabelka » pátek 20. září 2013, 10:17
Ahoj vsichni,

Potrebuju pomoct. Mate nekdo nahodou odkaz nabo srovnani vakcin
Infarix Ipv a boostrix polio?

Nemuzu to nikde najit.

Situace nas dohnala a ja hledam alespon mirnejsi variantu, kdyz uz asi budu muset neco pichnout.

Dekuji
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Jankap » pátek 20. září 2013, 11:03
http://www.betterhealth.vic.gov.au/bhcv ... /gwcinfiv/

Já jsem tedy pro Boostrix, je to redukovaná vakcína. Jde o přeočkování, ne? Redukované se mohou použít jen pro přeočkování.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Mirabelka » pátek 20. září 2013, 11:30
Jankap diky,

tyhle pribalove letaky a instrukce mam prectene , ale dela mi problem z toho vycucnout to srovnani, tak patram, jestli ma nekdo prehlednou tabulku ucinnych latek a toho ostatniho. Nekde jsem videla takove hezke tabulky... ale uz nevim kde a myslim, ze tam to IPV nebylo.

Ano je to preockovani.. mam z toho bolehlav. Jdeme na 4 letou prohlidku, kdy ma chlapec dostat dle zdejsiho kalendare MMR( nejlepe Tetra :-Z ) a infarix IPV.

Jsem odhodlana dat to MMR ackoliv jsem tehotna... mam to probrane ze vsech stran a proste tomu neutecu. Priorix tetra neprichazi v uvahu! A rozhodne to neminim dat zaroven s tim infarixem, ale minim se domluvit na treba za mesic boostrix Polio.

Mam zjistene, ze je zde dostupne, v pribalaku je psane od 4 let. Bohuzel nikde nemuzu najit zadnou jinou informaci nez ze boostrix jako takovy ze zde ockuje az od 8 let a vubec nevim jestli mi dr ten B- polio objedna...

Tak patram po argumentech..

(od 1 ledna 2014 je uzakonene, ze deti bez plneho ockovani dle ocko kalendare nebudou prijmute do zarizeni ) :-Z :-Z :-Z
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Jankap » pátek 20. září 2013, 11:41
Aj, tak to je blbý! Zařízení je jen školka?

Tak srovnání nemám.
Ale Infanrix je určený pro základní očkování, proto obsahuje hodně velkou dávku, aby se "vybudil imunitní systém" miminek. Starší děti ho někdy hůře snáší, je na ně moc silný.
Boostrix a Boostrix polio jsou redukované vakcíny určené pouze k přeočkování, mají v sobě méně antigenů, na přeočkování to stačí.
U nás je Infanrix v 5 letech hrazený pojišťovnou, Boostrix ne (použije se Boostrix, ne Boostrix polio).
V 10 letech se už automaticky očkuje Boostrixem polio.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Mirabelka » pátek 20. září 2013, 12:43
Jankap jeste jednou diky..

Tak mam ujasneno tlacit pro boostrix..

Zarizeni je day care, family daycare I preschool...
Jakekoliv zarizeni na hlidani deti schvalene statem.

Chuvu nechci. A ani nemuzu..

Treba se jeste ozve llyev s nejakym vyjadrenim.

A ja vam dam vedet jak jsme v utery dopadli.
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Llevelyn » pátek 20. září 2013, 13:46
Určitě Boostrix, ten první, s min. měsíčním odstupem MMR. Kdyby naopak, tak odstup delší. Tabulku bych udělala, ale nestíhám :(
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Mys_mys » pátek 20. září 2013, 16:15
Llevelyn píše:Určitě Boostrix, ten první, s min. měsíčním odstupem MMR. Kdyby naopak, tak odstup delší. Tabulku bych udělala, ale nestíhám :(

A nebylo tu nekde porovnani obou vakcin?
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Mys_mys » pátek 20. září 2013, 16:25
Nejaky vypis latek je tu http://baby-cafe.cz/forum/diskuse/101/41724 Ale asi se jedna jen o Boostrix a ne Boostrix polio :oops:
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Mirabelka » sobota 21. září 2013, 08:35
holky, dekuju vsem MOC.

Uvidime jak to ukecam. Asi to dopadne na MMR prvni a B-Polio pak pokud mi ho objednaji. Protoze pochybuju, ze ho maji na sklade..

Jeste jdu na radu v pondeli za jednou maminou tady, jestli z toho opravdu neni nejaka klicka ven... :palma:
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Mirabelka » úterý 24. září 2013, 06:52
Tak jsem se vratila od Dr...respektive imunizacni sestry. K dr jsme se ani nedostali.

Meli jsme hodinovou (musim rict prijemnou debatu). IS se mnou probrala moje obavy a i kdyz na nektere reagovala, jako ze studie prokazaly opak a neni, zadne riziko (Varicela vs Tehotenstvi), tak absolutne nenutila, nepremlouvala.

Naopak vsechno si zapsala a jeste kvuli snizenym protilatkam matky na Rubelu volala do vakcinacniho centra. Na jinem miste skonzultovala obavy z pripadne reakce (minula reakce na MMR u ditete) a vysledek je:

Naockovano :Meningococal C - aby se naockovalo aspon neco, jako ulitba rezimu. Plus vydan papir pro zarizeni, ze dite je na tzv. Catch up...

MMR - doporuceni na odber krve a stanoveni titru protilatek. Dle vysledku se uvidi jeli nutno vubec preockovavat.

Infarix IPV - odlozen. Bohuzel Boostrix Polio neni mozne naockovat. Neni schvalen pro pouziti v Australii do veku 10 let.

Varicella - odlozeno na neurcito ...

Jsem happy.. Maly byl taky statecny.

A absolutne si nedovedu tu debatu predstavit v Cechach. Totalne predposrana a v podstate to byla hezka debata..

Dekuju vsem za pomoc
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Jankap » úterý 24. září 2013, 10:35
Gratuluju, hlavně k příjemné diskusi.

Boostrix (tedy Boostrix bez Polia) u vás tedy k dispozici není?
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Mirabelka » úterý 24. září 2013, 10:41
Jankap jsou oba , ale certifikovane k pouzit I Od 10 let.
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Jankap » úterý 24. září 2013, 11:26
Aaaaa, tak to je škoda!
Takže držím palce, ať je reakce (organismus s dobrou imunitou se brání), ale pouze místní a bez jakýchkoliv dlouhodobých následků :erik:
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Zazik » čtvrtek 26. září 2013, 12:49
Holka tak to je i přes tu /litbu režimu krásný.
Tady je to celkem jasný jak by to dopadlo....ohrožuješ dítě bububu sociálka bububu, nenapíše papír a hotovo....jaképak štráchy s náma.
Ach jo. :xx:
Zazik
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
17. říjen 2012