ADV TOP
ADV LEFT

Očkování 10-11letých dětí

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lydushe » středa 25. září 2013, 21:29
Ahoj, jsem na mrtvici. Synovi přišla pozvánka na nějaké další očkování. Boostrix-polio.
Fakt tomu nerozumím.
Byl očkovaný podle očkovacího kalendáře z r. 2000. Dostal všech 14 debilních očkování v prvních dvou letech života a přeočkování v 5ti letech na Záškrt, tetanus a černý kašel.

V tom očkovacím kalendáři rozhodně není nic o nějakém očkování záškrtu, tetanu a černého kašle a polia dohromady.
Další má dostat až polio ve 13ti letech a pak tat ve 14ti.

Jak to je, podle čeho se teď očkuje, když dítě začne podle něčeho, a pak se to změní?

Proč se do háje očkuje zase celá ta šílená kombinace záškrtu, tat a černého kašle?
Když se prodoužil interval na očkování tetanu na 15 let? Tak těm dětem ho naperou po 5ti letech?

Já tomu prostě nerozumim. Je tu někdo, kdo mi to vysvětlí?
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod E-liska » středa 25. září 2013, 21:34
Polio se v těch 10-11 přeočkovává (jak moc je to reálně potřeba, to ale nevím).
A Tetanus, záškrt, černý kašel? - to je jednoduché, přece jen a pouze kvůli tomu černému kašli, kterej "tolik nevydrží" :-Z
E-liska
Drbna
Drbna

4635 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Lydushe » středa 25. září 2013, 21:39
E-liska píše:Polio se v těch 10-11 přeočkovává (jak moc je to reálně potřeba, to ale nevím).
A Tetanus, záškrt, černý kašel? - to je jednoduché, přece jen a pouze kvůli tomu černému kašli, kterej "tolik nevydrží" :-Z

Eliško v očkováku, podle kterýho je kluk očkovaný má polio až ve 13. roce.
Tak nerozumím proč mu k tomu cpou ještě další očkování a o dva roky dříve.

To je to, co mi fakt dere! Když si uvědomím kolik toho do něj už nacpali :cry: :palma:
Lydushe

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Sally » středa 25. září 2013, 21:46
E-liska píše:Polio se v těch 10-11 přeočkovává (jak moc je to reálně potřeba, to ale nevím).

U nás byla (je) epidemie černýho kašle, takže se začalo v těch jedenácti letech přeočkovávat. Syn (12 let) kamarádky to měl a nic moc ani v tomhle věku.

Tetanus máme taky v rozpisu, tam nevím, jak se rozhodnu - plus tam máme HPV i pro kluky (???), tak to určitě dávat nebudu.
Sally
Howgh
Howgh

7674 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod E-liska » středa 25. září 2013, 21:49
Hele a jakou měl vakcínu, neměl on ještě polio na lžičce?
E-liska
Drbna
Drbna

4635 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Lydushe » středa 25. září 2013, 22:00
E-liska píše:Hele a jakou měl vakcínu, neměl on ještě polio na lžičce?

no jo měl na lžičce. a holka ještě taky (vybojovala jsem).
Lydushe

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod E-liska » středa 25. září 2013, 22:04
Lydushe píše:
E-liska píše:Hele a jakou měl vakcínu, neměl on ještě polio na lžičce?

no jo měl na lžičce. a holka ještě taky (vybojovala jsem).

TAk tam možná stačí větší rozestup.
Oni tohleto dali do vyhlášky 2010, právě kvůli tomu pitomýmu černýmu kašli. No a když už tam jdeš... tak proč by tě tam, chuděrko, hnali za dva roky extra na polio, tak to pěkně naočkujou naráz, ať máte maminko pokoj, ne? :roll:
Navíc možná ta IPV složka v hexe má účinnost kratší (ale to netuším, jen odhaduji dle toho, že perorální vakcína by měla být účinnéjší)
E-liska
Drbna
Drbna

4635 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 26. září 2013, 07:40
Maminko, Vy nevíte, že stát Vašemu dítěti ušetří pár vpichů? Že o ty vpichy jde? :-Z

V současném kalendáři je přeočkování mezi 10. a 11. rokem Boostrixem Polio, pak až samotný tetanus mezi 14. a 15. rokem (EDIT podle následující odkazu to vypadá, že to druhé možná vypadlo? http://www.vakcinace.eu/ockovani-v-cr ).
Interval na tetanus se posunul, ale jen pro dospělé. Očko kalendář pro děti máme dokonalý, tam není důvod nic měnit.
Naposledy upravil Jankap dne 26. září 2013, 08:13, celkově upraveno 1
Jankap
Howgh
Howgh

6071 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod -evka- » čtvrtek 26. září 2013, 08:02
Byli jsme nyní a doktorka říkala, že další očkování je až za 14 roků - tetanus (pokud jsem dobře rozuměla, syn tuhle vakcinu nějak nezvládal)
-evka-
Treperenda
Treperenda

1285 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Dashena » čtvrtek 26. září 2013, 08:07
Podle mě by to chtělo jet po skončení všech očkování ještě druhé kolo, je to škoda ty skvělé moderní a bezrizikové vakcíny nevyužít ještě jednou a jistota je přece kulomet :-Z :-Z :-Z
Dashena
Klábosilka
Klábosilka

343 příspěvků
16. únor 2010
Příspěvekod Lydushe » čtvrtek 26. září 2013, 08:16
Šiš to mi tak vadí. Protilátky na tat už si umím zajistit. Já třeba po 14ti letech od očkování mám dostatečnou ochranu na dalších 5 let :)
nechápu v čem je dětský organismus tak moc jiný, že musí tat dostávat po pěti letech...
Gr!

ach jo.
Lydushe

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Sylvah » čtvrtek 26. září 2013, 08:51
Ahoj,
jako to fakt nechápu, proč???? Syn (2003) je naočkovaný v skoro v sedmi letech Infanrixem - tj. 2010. A jako opravdu nechápu, proč nás tlačí už teď do další dávky, jen proto, že měl deset.
Podle očkováku, dle kterého je očkován, měl mít Inf. v pěti letech a pak ve třinácti polio a ve čtrnácti tetanus.
Rozhodně mu nehodlám dát další x kombinaci hned po třech letech. Akorát už vidím ty boje, až budu chtít potvrdit papír na ŠvP, tábor a pod.. Uaaaaah, to je fakt zvěrstvo, tenhle business... :-Z
Sylvah
Drbna
Drbna

4011 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 26. září 2013, 12:44
Lydu, tu jsem našla na vakciny.net k tomu tetanu a délce ochrany po jednotlivých dávkách:
"Tetanus
Předpokládá se, že základní třídávkové očkování proti tetanu poskytne malým dětem ochranu po dobu jednoho roku až tří let. Tři dávky podané malým dětem zhruba odpovídají dvěma dávkám podaným dospělým. Posilující dávka podaná ve druhém roce života zajistí perzistenci ochrany na dalších zhruba pět let (moje pozn.: = přeočkování v 5-6ti letech). Následující dávka tetanické vakcíny prodlouží ochranu o dalších 10 let. (= takže do 15ti!!!) Posilujícím očkováním mladých dospělých osob kolem 20. roku by se měla ochrana prodloužit o dalších 20 let.
Počáteční sérologické studie naznačovaly dlouhodobou perzistenci protilátek specifických vůči tetanu osob v dětství očkovaných třemi dávkami ve věku pěti, šesti a patnácti měsíců. Po 14-18 letech mělo dostatečné množství protilátek asi 90 % očkovanců, po 20-25 letech ještě 85 % a po 26-30 letech 72 %. Po podání jedné booster dávky 30 let po primovakcinaci došlo k obnovení vysokých hladin protilátek.
Celosvětově dosud platí, že je vhodné podávat posilující jednu dávku alespoň každých 10 let. Jsou země, kde je tento časový limit posunut až na hranici 20 let, nebo se tam pravidelné posilující očkování neprovádí.
Posilující očkování je schopno obnovit, tedy indukovat tvorbu protilátek už během čtyř dní, ovšem v požadované míře až během 6-7 dní. Kulminují kolem 11. dne po revakcinaci. Vzhledem k tomu, že průměrná doba inkubace tetanu se stanovila na sedm dní, nemuselo by toto posilující očkování zabránit vzniku tetanu při poranění. Proto se v případě neúplného nebo prošlého očkování podává simultánně tetanický imunoglobulin s ohledem na rozsah poranění a opožděné očkování.
Relativně nízká nemocnost a úmrtnost s ohledem na nedodržování pravidelné revakcinace vedla k alternativnímu návrhu očkování, tj. očkování v dětství a osob starších 50 let. Kromě toho by zůstalo profylaktické očkování v případě poranění. Tímto postupem by se předešlo zvýšené četnosti postvakcinačních nežádoucích účinků. Uvedené alternativně ale brání skutečnost, že pravidelná revakcinace v 10letých intervalech může až 4násobně snížit incidenci tetanu.
"
E-liska
Drbna
Drbna

4635 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 26. září 2013, 13:09
No tak nějak si to právě myslím.
A s tím imunoglobulinem je to strašně vtipný.
Co jsem se setkala tak třeba tady u nás v nem. nemají ani tetanovku ani tat imunoglobulin.
Když jsem tam přišla, tak mě nutili to nějak řešit (v sobotu), ale okamžitě to samozřejmě nešlo, protože byla sobota a oni tyhle věci tam nemají - měl zajistit praktický lékař.

A když jsme se na ten imunoglobulin ptali v jiné nem. tak řekli, že se to nedělá a dává se normální očkování :?

Jen imunolog se mě ptal, jestli jsem dostala imunoglobulin. Naštěstí už jsem měla nabraný protilátky a věděla jsem, že jich mám dostatek.

Ale riskovala jsem, riskovala :D

l
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 26. září 2013, 13:11
jednalo se o hluboké zranění, takže tam mohly být ty anaerobní tyče (a že byly.. ) podle dalšího výtěru

inko l.
Inkognito Inkognito