ADV TOP
ADV LEFT

Očkování 10-11letých dětí

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sebasty » úterý 17. březen 2015, 10:57
Oživuji diskuzi, v týdnu nás čeká 11letá prohlídka a měl by dostat pigáro - Boostrix Polio.
Jednak chci nechat odebrat protilátky, jestli je to vůbec potřeba a pak....jaké jsou alternativy "nabušeného" Boostrixu Polio? Je něco bez obrny a tetanu?
Sebasty
Diskutérka
Diskutérka

2593 příspěvků
05. říjen 2006
Příspěvekod Jankap » úterý 17. březen 2015, 12:21
Sebasty píše:Oživuji diskuzi, v týdnu nás čeká 11letá prohlídka a měl by dostat pigáro - Boostrix Polio.
Jednak chci nechat odebrat protilátky, jestli je to vůbec potřeba a pak....jaké jsou alternativy "nabušeného" Boostrixu Polio? Je něco bez obrny a tetanu?

Protilátky nech, bude velmi zajímavé je vědět. Je jen otázka, zda se nebude doktorka cukat.

Bez tetanu není nic.
Jedinou alternativou je Boostrix nebo Adacel (vakcíny bez dodatku "Polio"), které neobsahují obrnu (polio).
Boostrix, Adacel i Boostrix Polio už jsou redukované vakcíny, tedy vakcíny určené pouze pro přeočkování. Nejsou tak nebušené jako dětské verze vakcín.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Sebasty » úterý 17. březen 2015, 12:54
JankaP, děkuji za odpověď ;-).

Naše dr.je v pohodě, nabízela mi odběr protilátek u mladší dcery u které jsme posunuly očko až na 8.narozeniny, tak doufám, že to klapne i se starším.
TAT se ale nově může přeočkovávat až v 15ti, ne?
Sebasty
Diskutérka
Diskutérka

2593 příspěvků
05. říjen 2006
Příspěvekod Jankap » úterý 17. březen 2015, 14:29
Sebasty, tak to máte dobrou Mudru.

Jak je to s 15letým přeočkováním, to nevím. Hele, co kdybys napsala Petrášovi? To je odborník, vyzná se ve lhůtách. www.vakciny.net
Ale pozor, on je pro-očkovací. Rozumný, ale pro-očkovací. Není pro oddalování přeočkování bez důvodu.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Třebule » úterý 17. březen 2015, 21:00
Sebasty, prosím, napiš, co se dozvíš- dcera bude mít 10let, doktorka se už o tom očkování zmiňovala a řeším jiné věci a kapacitu na tohle už zdá se mi nemám... Ale musím aspoň prozkoumat ten její očkovák, pochopila jsem až teď z diskuze, že dcera spadá do doby, kdy se leccos měnilo... Hřeším na to, že zatím všechna očka zvládla narozdíl od mladšího dobře, ale to není úplně optimální přístup...
Děkuji!
Třebule
Klábosilka
Klábosilka

451 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Jankap » úterý 17. březen 2015, 21:49
Třebule píše:Hřeším na to, že zatím všechna očka zvládla narozdíl od mladšího dobře, ale to není úplně optimální přístup...

Pokud zatím zvládla všechna očka bez reakce a pokud nepodstoupila žádnou celostní léčbu, tak by měla mít i další očka bez reakce.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Třebule » středa 18. březen 2015, 20:07
Janko, jak s tím souvisí celostní léčba?
Totiž- absolvovala konstituční homeo- v druhé třídě (to bylo kvůli chování, ne kvůli nemocem), nyní (pololetí čtvrté třídy) jsme šli znovu- nemocnost, nosní mandle (ano, v tomto věku je zralá na AT...), uši.
Tuším tedy, že veškerá očkování absolvovala před oběma homeo...
Třebule
Klábosilka
Klábosilka

451 příspěvků
20. březen 2009
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 19. březen 2015, 00:09
Třebule píše:Janko, jak s tím souvisí celostní léčba?
Totiž- absolvovala konstituční homeo- v druhé třídě (to bylo kvůli chování, ne kvůli nemocem), nyní (pololetí čtvrté třídy) jsme šli znovu- nemocnost, nosní mandle (ano, v tomto věku je zralá na AT...), uši.
Tuším tedy, že veškerá očkování absolvovala před oběma homeo...

Při očkování se do těla dostávají nemoci, i když oslabené, a různé adjuvanty (sajrajty).
Pokud je organismus dost silný, tak se proti tomu brání a dochází k reakci na očkování (horečka, únava, nenálada atd.). V ideálním případě to pár dní trvá a pak je ten člověk znovu fit, protože nepřítele zvládl, ubránil se.
Pokud je dost silný na to, aby se bránil, ale nepřítel je moc silný, tak dochází k narušení organismu. To jsou ty děti, které byly do očkování ok, ale od očkování už nejsou ok. Rozsah toho narušení může být široký - někdo je od té doby velmi často nemocný, někomu to spustí chronické potíže, u někoho dojde k narušení psychomotorického vývoje apod.
Pokud má ale organismus jiné problémy, kterého ho zaměstnávají, tak už nemá kapacitu na obranu proti nepříteli a k reakci nedojde. Takže k reakci na očkování nedošlo třeba u 10letého dítěte s ADHD, protože problémy vyjádřené nálepkou ADHD organismus vytížily naplno. Reakci také nemá hodně dospělých, protože už mají jiné, závažnější problémy.

Dobrá celková homeo léčba uvede organismu do lepšího celkového stavu, zbaví ho (aspoň části) problémů, zbaví ho únavy.

A teď u konkrétního pacienta:
Dítě dostalo po narození očko proti TBC. Na ramínku se mu utvořila bulka s hnisem, takže s dalším očkováním se čekalo. Reakce byla jen místní, během půl roku bulka zmizela. Z mého hlediska dobrá reakce.
Po dalším očkování v 6m organismus reagoval horečkou, kterou rodiče nesráželi. Po odeznění horečky bylo dítě v pořádku. Žádné trvalé následky, dobrá reakce.
Další dávka očkování přišla v 7m. Bezprostředně po očkování byla jen rozmrzelost. Asi týden po očkování se objevil zánět předkožky, prudký, s rozsáhlým otokem. To už je závažnější reakce.
V 8m bylo dítě znovu očkováno. Bezprostřední reakce žádná, ale začaly se vracet problémy s předkožkou, to se táhlo několik let. Očkování tedy způsobilo chronické problémy, což už je zase o něco závažnější reakce.
Na žádné další očkování už dítě reakci nemělo. V dalších letech se objevily další chronické problémy, ty ale neměly souvislost s očkováním, ani časovou.
Dítě podstoupilo několikaletou homeo léčbu, která jeho problémy odstranila, došlo k poměrně výrazným změnám, které zaznamenali nejen členové rodiny, ale i prarodiče a ve škole. Z chronických problémů momentálně zbývá jen lehký ekzém, který dítě nijak nezatěžuje (nesvědí, neotravuje, není na viditelném místě). Zároveň to ale znamená, že se vrátilo do stavu, kdy je schopné reagovat na očkování a kdy by znovu mělo reakci. Ta reakce by možná byla jen místní, ale možná by došlo k návratu některých homeoléčbou odstraněných potíží. Čím později to dítě bude přeočkováno, tím větší je naděje na méně závažnou reakci.

Snad jsem se do vysvětlování nezamotala a snad je to srozumitelné.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Julianna_ls » úterý 19. květen 2015, 18:58
Dnes mi doktorka vydala normálně potvrzení o zdravotní způsobilosti pouze do dosažení věku jedenácti let (což je na tři měsíce), aby mě donutila naočkovat dceru. Potvrzení jsem potřebovala na víkend, tak jsem si ho vzala. Musím teď jen najít čas sepsat tu žádost o přezkoumání. Jsem vzteky bez sebe.
Julianna_ls
Krafařka
Krafařka

775 příspěvků
20. srpen 2012
Příspěvekod Janickab » úterý 16. srpen 2016, 12:51
Ahoj všem, zkusím toto téma znovu.
Není tu někdo, kdo nedal tuto kombinaci v 10-11letech?
Mám očkované děti, ale tím, jak se objevuje víc a víc informací, mi toto očkování přijde poměrně zbytečné, jsem ochotná zaplatit si protilátky na tetanovku, to udělají v laborce bez řečí...
Ale...asi to nebude úplně hladké, kdybych se to rozhodla bojkotovat, asi mi na tom vadí nejvíc ta kombinace. Dítě zdravé, ale kdyby se jí zbytečným očkováním opět rozjel "jen" exém, asi bych si to nemohla nespojit...
Z informací na netu mi přijde, že je nějaká osekaná možnost ve 14 letech...někde jsem našla, že už placená....nevadí, spíš tápu, jak si přebrat, že to bude aspoň o něco lepší, jak se k ní dostat, ještě pár měsíců máme do 11 let, i když už jsme termín měli...
Tetanu se nebojím, na poli nepracuje :-), zvlášť třeba po protilátkách, černý kašel...ok, nějaký výskyt tu je, ale i u očkovaných, tak nevím, jak moc je účinný, ale kdyby šel aspoň samostatně....pak tam je obrna..?...no nevím. Pere se to ve mě...

Kdybyste to někdo řešil víc než jen v hlavě, budu ráda za info.
Díky moc
J.
Janickab
Treperenda
Treperenda

1066 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Blanci » středa 17. srpen 2016, 02:00
Janickab píše:
Mám očkované děti, ale tím, jak se objevuje víc a víc informací, mi toto očkování přijde poměrně zbytečné
Díky moc
J.

,,, jenom citace ...
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006