ADV TOP
ADV LEFT

omezené očkováni versus neočkování

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lilla » neděle 29. září 2013, 09:32
Sharki - a co se na socce "udat" sama? Já to udělala, paní pokrčila rameny a řekla, že je to moje věc. Tím je strašák socka u nás vyřízen.

Mám obě knížky od Elekové z Meduňky a je to dost drsné čtení:(. Byť mě bohužel nejspíš nakonec nemine, abych malou oočkovala, protože budu nutně potřebovat, aby nastoupila ve 3 letech do školky. Leda by se změnila legislativa. Ale to tak rychle asi nebude. Je to docela drsný obchod - toxikovat dítě hliníkem a dalšími věcmi jen proto, aby mohlo mezi ostatní děti.

Mě teď aktuálně překvapilo, že při odmítnutí pneumokoka musí být podpisy obou rodičů. To mi přijde trochu absurdní. Proč pro nepovinné očkování vyžadují podpis obou, resp. vůbec nějaký podpis.
Lilla
Klábosilka
Klábosilka

352 příspěvků
26. prosinec 2012
Příspěvekod Sharki » neděle 29. září 2013, 18:10
Po me chteli u pneumokoka jenom jeden podpis, stejne jako u odmitnuti toho poovinneho. Me to udani na socialku az tak nevadi, nemam duvod se socialky bat, deti nezanedbavam, spis naopak. Spis jde o to, ze pokud to udela, tak uz k ni nikdy nepujdu a jineho dr. zatim nemam
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Bren » neděle 29. září 2013, 18:32
Lilla píše:Sharki - a co se na socce "udat" sama? Já to udělala, paní pokrčila rameny a řekla, že je to moje věc. Tím je strašák socka u nás vyřízen.

Mám obě knížky od Elekové z Meduňky a je to dost drsné čtení:(. Byť mě bohužel nejspíš nakonec nemine, abych malou oočkovala, protože budu nutně potřebovat, aby nastoupila ve 3 letech do školky. Leda by se změnila legislativa. Ale to tak rychle asi nebude. Je to docela drsný obchod - toxikovat dítě hliníkem a dalšími věcmi jen proto, aby mohlo mezi ostatní děti.

Mě teď aktuálně překvapilo, že při odmítnutí pneumokoka musí být podpisy obou rodičů. To mi přijde trochu absurdní. Proč pro nepovinné očkování vyžadují podpis obou, resp. vůbec nějaký podpis.

Patrně jen nezaznamenali novelizaci zákona... Odmítnutí nepovinného očkování není důvod nikde podepisovat. Souhlas s nepovinným, tam stačí jeden rodič/zákonný zástupce.
Bren
Klevetnice
Klevetnice

3336 příspěvků
28. únor 2007
Příspěvekod Lilla » neděle 29. září 2013, 20:52
Bren, díky. V říjnu nás čeká první kolo odmítání povinného a tahle informace je pro mě dost užitečná;), ještě jsem si nezjišťovala co a jak je třeba.
Lilla
Klábosilka
Klábosilka

352 příspěvků
26. prosinec 2012
Příspěvekod Bubu » úterý 01. říjen 2013, 08:36
Ahoj Dráčku,
taky chci přispět se zkušeností a názorem.
Očkovala bych omezeně a co nejpozději. Překvapilo mě, kolik organizátorů čehokoliv očkování vyžaduje a dobrá lékařka mi poradila nechat si udělat "idividuální očkovací schéma", pod které se dá schovat leccos. I jen jedna povinná vakcína a hotovo. Pokud pediatr přistoupí na tvůj požadavek, který můžeš odůvodnit svým přesvědčním, z mého pohledu máš vyhráno. S touto větou mi vezmou děti i na tábor, do školky a já nevím, kam ještě. Je zbytečné diskutovat, jak moc jsou ty papíry smysluplné, ale úřední šiml se nažere a děti můžou žít stejně jako ostatní, i když mají za rodiče očkovací asociály.

Osobní zkušenost: starší děti naočkované vším, co bylo předepsáno, nejmladší po druhém očkování zaseknutý vývoj, totální obrat v chování, reakcích, povaze. Dlouho se nehnulo z místa (vývojově), dnes po nástupu do MŠ doufám, že rozvine pár svých slabik, které se za 3 roky naučilo využívat (cca 5). Lékaři např. v nemocnicích vehementně kroutí očima, když jim říkám o této souvislosti, dětští psycholové a speciální pedagogové pokyvují mlčky hlavou a svorně zapisují s povzdechem. To jen osobní zkušenost. Vrátit se tak v čase, naočkovala bych dítě nejdřív po roce života jen a jen kvůli buzeraci a problémům, které z neočkování plynou. Doufala bych, že to ustojí beznásledků.
Ještě ke starším dětem: prostřední zatím OK, nejstarší nevysvětlitelné potíže s trávením, střeva se chovají OBČAS jako střelená. Nikdo neví.... vyšetřováním jsme strávili intentzivně rok. Já po tak dlouhé době taky nevím. Jen bych si dnes to očko hodně rozmyslela. Měla jsem víc vnímat u prvních dětí.
Tak tolik ode mě, přeji dost sil a vyjasněný názor. Bubu :sunny:
Bubu
Klábosilka
Klábosilka

538 příspěvků
21. září 2006