ADV TOP
ADV LEFT

MMR zas a znovu - prosím o radu

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 30. září 2013, 16:27
Ahojte,

ráda bych se poradila. Dcera bude mít za 2 měsíce 3 roky a teď od října mi ji vezmou do školky. Není zatím naočkovaná MMR vakcínou, přiznám, že jsem očkování nestudovala moc do hloubky, ale vzhledem k tomu, že nějaké informace jsem si přečetla, rozhodla jsem se v těch 15 ti měsících neočkovat a počkat. Dá se říct, že nemám moc jasno v tom, jestli očkovat teď, později nebo vůbec, názory se hodně různí a já tak nějak nevím co bylo nejlepší, jaká jsou např. rizika, když MMR nebudu očkovat vůbec.

Ve školce to nijak neřešili (podle mě si nepřečetli zprávu od doktorky, kde to, že jí vakcína MMR chybí, bylo uvedeno). Mudr. na nás nijak zvlášť netlačí, takže by se dalo říct, že mě zatím nic nenutí, abych ji očkovat nechala. Jen mě zajímá, kdyby čistě hypoteticky chytla např. spalničky n. zarděnky, jaký to může mít průběh a následky, když nebude vůbec zaočkovaná. Já sama jsem třeba spalničky i zarděnky měla v dětství, ale byla jsem proti nim očkovaná. Prodělala jsem i příušnice, které se tehdy neočkovaly vůbec.

Jinak další děti mám očkované dle normálního kalendáře, staršího imunita nic moc, prostřední nebývá moc nemocná. Nejsme alergici, ekzematici atd., takže věřím, že by to snad ustála v pohodě. Navíc teď nebyla víc jak měsíc nemocná, takže si říkám, jestli ji před nástupem do školky nenaočkovat a mít to z krku. Ale fakt nevím. Prosím o názory.

Díky moc,
inko Nerozhodná
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Mischkad » pondělí 30. září 2013, 16:30
Ahoj, určitě přijdou fundovanější. Ale za sebe, já bych s očkováním MMR počkala klidně po 3 roce. Malej byl očkovanej v 2a3/4 a druhou mu hodlám nechat píchnout až někdy tak kolem 10 - 11 roku.

M.
Mischkad
Klevetnice
Klevetnice

3288 příspěvků
03. březen 2009
Květníček
Příspěvekod Ratta » pondělí 30. září 2013, 16:47
Mně se na očkování holek na zarděnky a kluků na příušnice nelíbí, že je odsuzuje na celoživotní přeočkovávání. Jsem své mámě vděčna, že mi obě nemoci včas zajistila a nemusím se jimi víc zabývat. Bohužel, díky očkování jsou dnes úzký profil. Já bych je svým dětem taky ráda včas dopřála.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 30. září 2013, 20:40
Ahoj, čistě teoreticky, se může stát cokoliv :D , např u spalniček je trochu vyšší riziko neuro komplikací, příušnice a zarděnky by měly být v pohodě, pokud nemá dítě nějaký skrytý problém ( ale ten můžou spustit i vakcíny). V podstatě spíš nemá možnost ( bohužel) jak nemoc dostat.

Druhá věc je, že nenaočkovanou ti asi nevezmou do školky. :-Z Resp. nemusí vzít, nebo mohou vyloučit z předškolního vzdělávání.

Já neočkovala, chystám se možná naočkovat až v pubertě , účinnost vakcíny je max. 10 let a tak se budou muset chudáci stejně přeočkovávat ( tedy holky by měly, kluci nemusí).
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Inkognito » pondělí 30. září 2013, 20:56
No, mě ji už ofiko přijali, podle mě ředitelka papíry důkladně nepročetla. Zajímá mě, jestli konkrétně ty spalničky může chytnout i přes očkování a jestli je rozdíl v průběhu u očkovaného a nenaočkovaného dítka.

Z příušnic a zarděnek si nic moc nedělám.
Inko zakladatelka
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Kristule » pátek 01. listopad 2013, 11:53
Kristule
Kecka
Kecka

1960 příspěvků
27. listopad 2010