ADV TOP
ADV LEFT

5let, očkování

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bridget » středa 06. listopad 2013, 08:31
Ahojte,

asi už tu podobná otázka někde byla, tak se omlouvám za opakování.

Prosím o radu - máme jít na pětiletou prohlídku spojenou s očkováním. Dr. jsem se neptala, ale asi je to Infarix, ona nedává nic alternativního..
Dcera je očkovaná dle očk. kalendáře. V té době jsem se očkováním nijak nezabývala. Náš třetí má vše posunuté, kvůli nemocnosti, teď je zdravější, chtěla mu dát v 15m Priorix, ale nechali jsme to posunout po 2.roce.. moc se netvářila, bude to hlásit hygieně, ale nevyhodila nás :-)

Moje otázka zní (co se týče dcery) - nejsem v očkování vůbec kovaná - mám ji nechat naočkovat Infarixem nebo jak dál postupovat?

Díky moc..
Bridget
Klábosilka
Klábosilka

523 příspěvků
05. květen 2011
Příspěvekod Xsamotar » středa 06. listopad 2013, 08:36
Já jsem dr. na pětileté hlásila, že očkovat budeme na jaře (kvůli větší pravděpodobnosti zdraví u dcery, teď je pořád nastydlá). Je tam interval na očkování mezi 5. a 6. narozeninami. Očkovat nechám Boostrix. Jsou tam stejné látky, ale v nižší dávce (nebo jak to napsat, prostě mi to přišlo lepší). Akorát budu muset vakcínu platit.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Mys_mys » středa 06. listopad 2013, 08:38
Nejnovejsi je tady tahle, cetla jsi ji?

http://baby-cafe.cz/forum/diskuse/101/37471

Ja jsem nakonec nechavala preockovavat Boostrixem a doktorka nechapala proc to, kdyz se jedna o tu stejnou latku a pry je to jen vyhazovani penez.
Vakcina stala cca 600 kc

Jeste lepe vychazi Pediacel
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Bridget » středa 06. listopad 2013, 09:24
No, popravdě..já nevím, co mám dělat..něco jsem k očkování přečetla, ale vím, že nic nevím..

Volala jsem mudře a prý mají směrnici, že to musí být v pěti letech..no, je mi z toho zle..ale máme přijít, až bude malá zdravá..

a to jsem jí ani neřekla, že Infarix teda nechcem, že raděj jinou vakcínu..

a přitom je to tak milá mudr.

ach..
Bridget
Klábosilka
Klábosilka

523 příspěvků
05. květen 2011
Příspěvekod Mys_mys » středa 06. listopad 2013, 09:31
Bridget píše:No, popravdě..já nevím, co mám dělat..něco jsem k očkování přečetla, ale vím, že nic nevím..

Volala jsem mudře a prý mají směrnici, že to musí být v pěti letech..no, je mi z toho zle..ale máme přijít, až bude malá zdravá..

a to jsem jí ani neřekla, že Infarix teda nechcem, že raděj jinou vakcínu..

a přitom je to tak milá mudr.

ach..

Vymysli si, preockovani je mezi 5 a 6 rokem.
Jsem byla na 5 lete prohlidce a sestra se hned hnala vypisovat udaje do prukazky, ze se bude ockovat, tak to jsem jen oznamila, ze ockovat se nebude a ze lhuta je mezi 5 a 6 rokem. Nasledne jsem byla upozornena, ze si to musim pohlidat, aby se nezapomnelo. No hlidat jsem si to nemusela, i tak jsem byla v hledacku, ze mala neni ockovana ...
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Xsamotar » středa 06. listopad 2013, 09:36
V pěti letech ano. Ale pět je dítěti celý rok...

A milá.. no hlásit na hygienu, když nechceš očkovat Priorix v 15 měsících. Když Priorix vlastně žádnou horní hranici do kdy musí být naočkován nemá..

Já jsem kvůli hlášení na hygienu hledala novou dr. A jsem mnohem spokojenější. Mladší nemá ještě ani doočkovaný Hib. O Priorixu zatím nepadlo ani slovo. Dva jí byly v září.

Ale záleží na tom, jak moc s tím chceš hýbat, nebo jestli je ti to jedno.
Každopádně co dr. udělá, když budeš mít zdravé dítě až na jaře? Protože u nás to tak dopadlo loni. Mladší byla od září do března věčně s rýmou nebo kašlem.
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Mys_mys » středa 06. listopad 2013, 09:38
Xsamotar píše:V pěti letech ano. Ale pět je dítěti celý rok...

A milá.. no hlásit na hygienu, když nechceš očkovat Priorix v 15 měsících. Když Priorix vlastně žádnou horní hranici do kdy musí být naočkován nemá..

Já jsem kvůli hlášení na hygienu hledala novou dr. A jsem mnohem spokojenější. Mladší nemá ještě ani doočkovaný Hib. O Priorixu zatím nepadlo ani slovo. Dva jí byly v září.

Každopádně co dr. udělá, když budeš mít zdravé dítě až na jaře? Protože u nás to tak dopadlo loni. Mladší byla od září do března věčně s rýmou nebo kašlem.

To je presne jasne. Kasel a ryma neni nemoc. Pocita se jen pokud se dostavi i teplota :palma:

Kolikrat jsem tahle musela diteti hlasit teplotu, aby se neockovalo. Tez jsem byla za spatnou matku, kdyz mam nemocne dite a nejdu za doktorkou..
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Xsamotar » středa 06. listopad 2013, 09:51
Mys_mys píše:
Xsamotar píše:V pěti letech ano. Ale pět je dítěti celý rok...

To je presne jasne. Kasel a ryma neni nemoc. Pocita se jen pokud se dostavi i teplota :palma:

Kolikrat jsem tahle musela diteti hlasit teplotu, aby se neockovalo. Tez jsem byla za spatnou matku, kdyz mam nemocne dite a nejdu za doktorkou..

Jo, to právě bylo u původního dr.
Napsal ATB kapky do nosu s tím, že máme za týden přijít na očkování, aby se neprošvihl termín (jakože ten nejkratší možný interval mezi dávkami) :palma:

Nová dr. neřeší. Když řeknu, že je nastydlá a očkovat nechci, tak to tak je.
A kupodivu mi jí poradili právě na sociálce, kde jsem byla kvůli hlášení od původního dr. :D
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Maty » středa 06. listopad 2013, 09:59
Bridget, myslím, že tou hygienou vyhrožuje neoprávněně. Neb to je povinnost pouze při odmítnutí očkování, kdežto ty jsi požádala o odsun z důvodů zdravotních rizik, která jsou už dávno veřejně známá.

Aby dala dr. pokoj, hodila bych jí písemně nějakou žádost o odsun očkování nejmladší, protože tam je určena pouze nejnižší hranice, od kdy se SMÍ očkovat, nikoliv MUSÍ.

Je to zbytečné bububu, fakt. A chytré zdravotní důvody tu najdeš v mnoha diskuzích o očkování, jsou tam odkazy na všemožné výzkumy, případně ti poradí Amaz :-)

Ještě že máme tak báječnou dr., sice na mě hodila jedním očkem, ale napsala si "žádá o odsun do pozdějšího věku" a bylo vyřešeno, neprudila, nebubákovala.
Je to jen o tom doktorovi, o ničem jiném.
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10396 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Bridget » středa 06. listopad 2013, 12:54
Holky, díky za odpovědi..

Budu muset promyslet, co jí říct a rozhodnout se jak dál s očkováním..
Ona jako taková milá je..ale strašně mě štve, jak "jede" se stádem..a asi se bojí nějaké kontroly nebo nevím, tak mě do očka tlačí, abych to dělala tak, "jak se to má"..

A na tu samotnou pětiletou prohlídku bych měla jít co nejdřív nebo během roku, kdy jí ještě těch pět let bude..prostě dřív než jí bude šest..?
Bridget
Klábosilka
Klábosilka

523 příspěvků
05. květen 2011
Příspěvekod Sharki » středa 06. listopad 2013, 14:33
A neuvažovali jste o vyšetření protilátek před očkováním? třeba to očko vůbec není potřeba...
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Llevelyn » středa 06. listopad 2013, 17:16
Mys_mys píše:Nejnovejsi je tady tahle, cetla jsi ji?

http://baby-cafe.cz/forum/diskuse/101/37471

Ja jsem nakonec nechavala preockovavat Boostrixem a doktorka nechapala proc to, kdyz se jedna o tu stejnou latku a pry je to jen vyhazovani penez.
Vakcina stala cca 600 kc

Jeste lepe vychazi Pediacel

na přeočkování Adacel, nebo A. polio
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Bridget » středa 06. listopad 2013, 19:10
Ha, tak teď jsem zmatená..

Holky, co mám teda dělat?

O protilátkách jsem neuvažovala..já jsem v neočkování docela začátečník :-)..

Odložit nebo očkovat - a co očkovat?

Díky.
Bridget
Klábosilka
Klábosilka

523 příspěvků
05. květen 2011
Příspěvekod Mys_mys » středa 06. listopad 2013, 19:54
Bridget píše:Ha, tak teď jsem zmatená..

Holky, co mám teda dělat?

O protilátkách jsem neuvažovala..já jsem v neočkování docela začátečník :-)..

Odložit nebo očkovat - a co očkovat?

Díky.

A jak to citis ty? Chces ted ockovat a nebo odlozit na jaro/leto?
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Llevelyn » středa 06. listopad 2013, 20:15
Bridget, je několik možností
- naočkovat těsně před 6. narozeninami ( jak umožňuje vyhláška) , vybrat jinou očkovací látku ( Boostrix, Adacel, A. polio)
- neočkovat nic :D ( já nedala očkovat ani jedno z dětí, podepsala jsem reverz)
- naočkovat pouze něco ( tetanus? )
- nechat nabrat protilátky a podle toho se rozhodnout ( vyhláška tuto možnost připouští) ale platíš si to sama a vzhledem k tomu, že jde o Hexu tedy 6 nemocí, tak by to bylo drahé :( , je možné nechat stanovit jen něco (tetanus, č.kašel) a podle toho vybrat jestli očkovat nebo ne
- neřešit , naočkovat co a kdy dr. chce

adacel http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2010_23.htm

vyhláška upravující očkování č. 299/2010 (2) Přeočkování proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli se provede očkovací látkou proti těmto infekcím s acelulární pertusovou složkou v době od dovršení pátého do dovršení šestého roku věku dítěte. tedy Adacel splňuje, nebo Boostrix. Nenechala bych dítě v žádném případě očkovat Hexou :(
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..