ADV TOP
ADV LEFT

5let, očkování

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bridget » čtvrtek 07. listopad 2013, 06:51
Díky za odpovědi..
docela v tom tápu..

Jako takhle - já asi nechci vyloženě neočkovat, ale očkovat šetrněji a ne podle JEJICH :-( šílenýho očkovacího kalendáře..

Myslela jsem, že ten Infarix v 5ti letech už není Hexa ale jen Infarix, tak mi to vysvětlovala MUDr. (berte to prosím tak, že o tom nic nevím, ale chci se zajímat, chci dítě ušetřit zbytečnostem)..
A proč nemám dát Infarix? Prosím o vysvětlení, co je v něm horšího, než v těch jeho mírnějších variantách?

DÍK ZA ODPOVĚDI..
Bridget
Klábosilka
Klábosilka

523 příspěvků
05. květen 2011
Příspěvekod Madlad » čtvrtek 07. listopad 2013, 09:11
No, to je téma pro mě ;-)
Na 5ti leté prohlídce (která byla v 5,5 letech) jsem očko bez problémů odmítla kvůli dovolené a lehkému nastydnutí. Mám si to hlídat. Ale i když dcera není vyloženě nemocná, je pořád trochu zahleněná. Dr. by to sice jako překážku očkování neviděl :xx: :-Z já ale jo. No a šest jí bude koncem února. Jsem zvědavá, kdy bude 100% zdravá, jestli to do těch šesti stihnem. Když ne tak co? A to ještě dr. neví, že chci očkovat Boostrixem... (byla jsem odhodlaná napsat mu to mailem, ale v kontaktech jsem na něj žádný nenašla, tak má smůlu a počkám si až mi zase zavolají, hrozně nerada telefonuju)
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Oskar1346 » sobota 09. listopad 2013, 09:19
Bridget píše:Díky za odpovědi..
docela v tom tápu..

Jako takhle - já asi nechci vyloženě neočkovat, ale očkovat šetrněji a ne podle JEJICH :-( šílenýho očkovacího kalendáře..

Myslela jsem, že ten Infarix v 5ti letech už není Hexa ale jen Infarix, tak mi to vysvětlovala MUDr. (berte to prosím tak, že o tom nic nevím, ale chci se zajímat, chci dítě ušetřit zbytečnostem)..
A proč nemám dát Infarix? Prosím o vysvětlení, co je v něm horšího, než v těch jeho mírnějších variantách?

DÍK ZA ODPOVĚDI..

Já v létě v 5,5 nechala přeočkovat, protože jsme čekali novorozence a udává se, že vakcína proti černému kašli funguje 3-12 let. Proti záškrtu a tetanu drží protilátky déle. Jinak bych volila přeočkování v 10 letech. Z vakcín jsem vybrala Adacel, oproti Infanrixu má nižší počet antigenů (zátěže), myslím, že i hliníku (za to teď ale ruku do ohně nedám) je lépe snášen zralejší imunitou a je vhodný od 4let. Boostrix je podobný jak Adacel, liší se v počtu kmenů (snad to píšu dobře, jsem laik) proti černému kašli (má jich méně).
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové
Příspěvekod Llevelyn » sobota 09. listopad 2013, 09:30
tak, tak.. Adacel je "lepší " jak Boostrix. Dá se výběr uhrát na vyšší počet antigenů. Vakcíny pro "velké " ( děti nad 4 roky a dospělí) obsahují minimálně dvakrát méně účinné látky ve srovnání s verzí určenou k očkování mimin ( Infanrix a spol.. v podstatě Hexa je Infanrix Hexa :D , tedy všechny různé Infanrixy jsou pro mimina)

Adacel - adsorbováno na fosforečnan hlinitý1,5 mg (0,33 mg hliníku)
Boostrix - adsorbováno na hydratovaný hydroxid hlinitý (Al(OH)3) 0,3 miligramů Al3+
a fosforečnan hlinitý (AlPO4) 0,2 miligramů Al3+ tedy 0,5mg hliníku
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Nikdo » sobota 09. listopad 2013, 13:58
Lev diky za informace, u nas pisi, ze je Adacel az od 11 let. To kvuli ten imunite? nebo proc?
Nikdo
Diskutérka
Diskutérka

2888 příspěvků
21. září 2006
Nemecko