ADV TOP
ADV LEFT

Snížená imunita - očkování

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Cepcolatko » pondělí 11. listopad 2013, 21:26
Ahoj holky,
chtěla bych vás moc požádat o názor. Máme 9 měs. holčičku, zatím neočkovanou. Zpočátku jsme měli odklad do půl roku věku vzhledem k těžkým poporodním komplikacím (respirační a oběhové selhání, sepse). Neurologicky je dcerka v pořádku, nicméně nám ještě pro jistotu nabrali imunoglobuliny a zjistilo se, že dcera má velmi nízké hladiny protilátek. Dr. z rizikovky se nejdříve vyjádřila, že očkování zatím v žádném případě ne, náběr zopakovat a pak se uvidí. Opakovaný náběr dopadl stejně, ovšem pro změnu jsme dostali po konzultaci s očkocentrem Motol doporučení očkování zahájit. Celou věc jsem ještě probrala se svou imunoložkou, ta to pro změnu na očkování nevidí - dcerka je oslabená a zjevně si nedokáže protilátky tvořit sama. Doporučila náběr zopakovat po půl roce, tzn. že bychom začali v ideálním případě někdy po roce věku. No a já jsem na vážkách. Původně jsme chtěli dát šetrnější schéma 2+1, Pediacel nebo Hib. Bojím se obojího – naočkuji, spustí se tím něco, co už nevrátím. Nenaočkuji, dcera něco chytne. Naše pediatrička je toho názoru, že právě proto že je oslabená, by se měla naočkovat. Prostě úplně opačný názor na fungování imunity. Navíc stále zdůrazňuje, že je pro nás povinný i Prevenar, což je vakcína, o jejíž bezpečnosti nejsem úplně přesvědčená. Jinak dcera v podstatě nemarodí (musím zaklepat), jednou měla asi dvoudenní rýmu, je kojená.
Cepcolatko
Pískle

4 příspěvků
02. září 2013
Příspěvekod Xsamotar » pondělí 11. listopad 2013, 21:32
Z jakého důvodu by pro Vás měl být povinný Prevenar?
A schéma 2+1 se stejně doporučuje začít až po roce věku dítěte, ne? Takže bych počkala ten půlrok, nechala nabrat, a pak se uvidí. Rozhodně bych na to netlačila a byla bych ráda, že je dítě zdravé.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 11. listopad 2013, 21:56
Prevenar není povinný, pro nikoho, pouze doporučený.

Neočkovala bych, určitě bych počkala na další náběry, i poté bych velmi zvažovala co naočkovat ( zbytné je očkovat nemoci, které malá nemá šanci chytit, např záškrt, ten počká, nebo žloutenka B, polio.. )

Lehké riziko je pouze u černého kašle, který se v republice vyskytuje, je sice dobře léčitelný ATB , ale u dětí s respiračními obtížemi by průběh nemusel být zcela bez rizika.

Očkovat bych začala co nejpozději, klidně po roce věku.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Ratta » pondělí 11. listopad 2013, 22:25
Taky bych počkala s očkováním aspon půl roku (pak vám bude stačit schéma 2+1), snažila bych se kojit, pokud to půjde a do jara raději s dítětem moc netrajdat mezi lidi. Pokud máš strach, abyste miminko s mužem nenakazili vy, dejte se zaočkovat proti černému kašli. I když nejsem si jistá, jestli očkování chrání proti přenašečství, některé zdroje tvrdí, že ne, ale snad se k tomu tady vyjádří někdo povolanější.

EDIT: ještě mně napadlo, že i kdybyste začali očkovat "normálně", tak stejně bude dítě chráněné nejdřív tak v půl roce, když absolvuje celé očkování. A pertussis ohrožuje na životě hlavně děti do 6 měsíců (neumí kašlat), i když velká sranda to není ani pro dospělého.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Naja » úterý 12. listopad 2013, 08:25
Též bych ještě vyčkala. A k tomu černému kašli vyšel zajímavý článekzde. Ze současné černokašlové mediální masáže mám intenzivní pocit, že někde ve skladu budou vakcíny, kterým tiká expirace. Ale možná jsem zbytečně paranoidní. ;-)
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Xsamotar » úterý 12. listopad 2013, 08:52
Naja píše:Též bych ještě vyčkala. A k tomu černému kašli vyšel zajímavý článekzde. Ze současné černokašlové mediální masáže mám intenzivní pocit, že někde ve skladu budou vakcíny, kterým tiká expirace. Ale možná jsem zbytečně paranoidní. ;-)

Tak to jsem asi taky. Protože po přečtení pár článků mě napadlo úplně to samé :)
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Cepcolatko » úterý 12. listopad 2013, 09:07
Llevelyn píše:Prevenar není povinný, pro nikoho, pouze doporučený.

Neočkovala bych, určitě bych počkala na další náběry, i poté bych velmi zvažovala co naočkovat ( zbytné je očkovat nemoci, které malá nemá šanci chytit, např záškrt, ten počká, nebo žloutenka B, polio.. )

Lehké riziko je pouze u černého kašle, který se v republice vyskytuje, je sice dobře léčitelný ATB , ale u dětí s respiračními obtížemi by průběh nemusel být zcela bez rizika.

Prevenar proto, že spadáme do rizikové skupiny kvůli prodělané sepsi....ale prostě ať pročítám o pneumo vakcínách co chci, vychází mi, že ta rizika plynoucí z očkování jsou prostě větší, respektive nemůžu nikdy vědět, v jaké souhře faktorů se moje dítě ten který okamžik ocitne a jestli tím to riziko nákazy nakonec ještě nezvýším...co já vím, jaké brebery má právě teď v nose...prostě tomu nevěřím. Potíž je v tom, že naše dr. je nekompromisní a bez toho nebudeme mít "splněno" na to, aby potvrdila papíry pro školku...každopádně toto už neřešíme, raději školkovat nebudeme než toto

ad černý kašel - vím, je to masáž, o té expiraci vakcín už jsem někde slyšela :? ale riziko tu nějaké je, já se nechala přeočkovat, manžel zatím ne, přenašečství to nezabrání a příznaky po nákaze mohou pak být tak mírné, že by nepoznal, že se máme od dítěte izolovat :-? , navíc manžel je migrenik, tak mám strach, abych ho tím nedorazila

spíš mě pořád vrtá hlavou ta imunita, v Motole tvrdí, že je to normálka, prostě vývojová věc, imunoložka zase že ty hodnoty jsou opravdu nízké, taky se nemusí nijak pohnout další dva roky no a co pak, že....asi nemůžu být tak dlouho s dítětem v izolaci...

jinak děkuju za názory, člověku už z toho hrabe
Cepcolatko
Pískle

4 příspěvků
02. září 2013
Příspěvekod Llevelyn » úterý 12. listopad 2013, 09:12
Naja píše:Ze současné černokašlové mediální masáže mám intenzivní pocit, že někde ve skladu budou vakcíny, kterým tiká expirace. Ale možná jsem zbytečně paranoidní. ;-)

já si myslím, že je to " protitah" na rodiče, kteří nechtějí brzo očkovat a chtějí vyčkávat s očkováním. Strašák je dost silný, v průběhu posledních cca 4 let umřely 3 děti (při nehodách jich zemřelo víc, ale .. chápete :D ) a to nejde nevyužít. A rovnou se dobře prodávají vakcíny pro dospělé. Jako bonus.. :-Z

věřila bych imunoložce, v Motole jsou přeci jen dost "proočkovací"
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Ratta » úterý 12. listopad 2013, 09:23
Článek (ne ten masážní) v závěru jen trochu naznačil, že výskyt černého kašle stoupá díky informovanosti. Jsem přesvědčená, že jsem taky překonala černý kašel někdy kolem roku 2006-7, už si nepamatuji přesně, až dodatečně mi to došlo, když jsem se začala zajímat o příznaky kvůli očkování dítěte. Kéž bych se nepletla! Další děcko budu proto kojit jak vzteklá...
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » úterý 12. listopad 2013, 10:20
Llevelyn píše:věřila bych imunoložce, v Motole jsou přeci jen dost "proočkovací"

Njn, logicky. Očkovači mají za cíl očkovat (tedy údajně posílit imunitu proti vybraným nemocem), imunologové pořešit celkovou imunitu.

Chápu argumenty chránit dítě s narušenou imunitou proti nemocem, ale je to přece jen hodně selektivní. Očkování je zásah do imunitního systému, o kterém nikdo neví, jakou bude mít u konkrétního dítěte odezvu. A hlavně - nechrání proti jiným nemocem (i když i ta ochrana proti těm očkvaným je diskutabilní, ale to tady řešit nechci, k objektivním informacím se člověk stejně nedobere). Já bych se třeba víc bála chřipky a jejích komplikací. Jenže co když hexa rozhodí imunitní systém a ochrama proti chřipce tak zůstane slabší, než kdyby se neočkovalo? Pokud jsem správně pochopila princip současných vakcín, přidaný hliník slouží na to, aby zvýšil účinnost vakcíny - vyvolal patřičnou odezvu imutního systému. Možná se pletu, ale můj selský rozum si to představuje tak, že tím imunitní systém dostane trochu za uši, aby s ním zamávalo i menší množství vakcíny, než bez hliníku. To mně v kontextu i tak oslabeného imuntiního systému a nadcházející zimy docela děsí...
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Pájík » úterý 12. listopad 2013, 10:30
Cepcolatko píše:
Llevelyn píše:Prevenar není povinný, pro nikoho, pouze doporučený.

Prevenar proto, že spadáme do rizikové skupiny kvůli prodělané sepsi....ale prostě ať pročítám o pneumo vakcínách co chci, vychází mi, že ta rizika plynoucí z očkování jsou prostě větší, respektive nemůžu nikdy vědět, v jaké souhře faktorů se moje dítě ten který okamžik ocitne a jestli tím to riziko nákazy nakonec ještě nezvýším...co já vím, jaké brebery má právě teď v nose...prostě tomu nevěřím. Potíž je v tom, že naše dr. je nekompromisní a bez toho nebudeme mít "splněno" na to, aby potvrdila papíry pro školku...každopádně toto už neřešíme, raději školkovat nebudeme než toto

ad černý kašel - vím, je to masáž, o té expiraci vakcín už jsem někde slyšela :? ale riziko tu nějaké je, já se nechala přeočkovat, manžel zatím ne, přenašečství to nezabrání a příznaky po nákaze mohou pak být tak mírné, že by nepoznal, že se máme od dítěte izolovat :-? , navíc manžel je migrenik, tak mám strach, abych ho tím nedorazila

spíš mě pořád vrtá hlavou ta imunita, v Motole tvrdí, že je to normálka, prostě vývojová věc, imunoložka zase že ty hodnoty jsou opravdu nízké, taky se nemusí nijak pohnout další dva roky no a co pak, že....asi nemůžu být tak dlouho s dítětem v izolaci...

jinak děkuju za názory, člověku už z toho hrabe

Prevenar není povinný pro nikoho a o tom, že je nutný do škoky slyším poprvé. Po nás teda dětká chtěla podepsat papír, že ho nechci i když je nepovinný tak jem chvilku brblala, proč papír u nepovinnýho očka nicméně papír jí stačil jiný řeči neměla tož si říkám, že v okolí znám jen horší a měnit se mi jí taky zatím nechce.....pokud jí nadále bude stačit papír s autogramem má ho mít.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3764 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Datlik » úterý 12. listopad 2013, 13:46
Skoro vše, co bych napsala, už napsáno bylo - taky doporučuji odložit, nedávat Prevenar (to slyším poprvé, že by tím pediatr podmiňoval papír do školky) ... jen mě napadá - pokud dcerka špatně tvoří protilátky, stejně nebude na očkování pozitivní odezva - přičemž negativní vlivy zůstanou ... možná to vidím špatně, nevím...
Datlik
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
19. květen 2011
Příspěvekod Cepcolatko » pondělí 14. duben 2014, 10:46
Datlik píše:Skoro vše, co bych napsala, už napsáno bylo - taky doporučuji odložit, nedávat Prevenar (to slyším poprvé, že by tím pediatr podmiňoval papír do školky) ... jen mě napadá - pokud dcerka špatně tvoří protilátky, stejně nebude na očkování pozitivní odezva - přičemž negativní vlivy zůstanou ... možná to vidím špatně, nevím...

Ano ano, takto jsme to také vyhodnotili, že existuje šance, že by se to v podstatě minulo účinkem...ono jde asi také o to, že - jak jsem pochopila - imunotesty se běžně miminkům před očkováním nedělají, většinou až když se něco podělá, prostě se to zkusí a až když je něco špatně, je nějaká reakce nebo větší nemocnost, tak pak se pátrá...
Cepcolatko
Pískle

4 příspěvků
02. září 2013
Příspěvekod Cepcolatko » pondělí 14. duben 2014, 10:54
Ahoj holky,
tak oživuji téma.
Máme po opakovaných náběrech a výsledky jsou téměř stejné, tj. velmi nízká hladina protilátek ve všech třídách Ig. Vtipné je, že imunoložka nás odesílá do Motola, takže je mi jasné, jaké tam dostaneme vyjádření (resp. vyjádření od nich už mám z podzimu - s doporučením očkovat méně valentní vakcínou). Jsem teď na vážkách, jak to uchopit. Dát Inf.Hib pouze s jednou dávkou Hibu teď na jaře, dokud nejsou chřipky, nebo ještě odkládat? Prostě skoro žádný posun v imunitě nenastal, pravda ale je, že dítě téměř nemarodí. Máme za sebou jen jednu virozu.
Ach jo, to jsou dilemata :(
Cepcolatko
Pískle

4 příspěvků
02. září 2013