ADV TOP
ADV LEFT

hexa - propásli jsme něco? jak dál?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 28. listopad 2013, 19:17
Ratta píše:
Ypsilonka píše:tak mám vše sepsáno, vytištěno a budu se na Dr. a hlavně sestřičku těšit příští týden (možná :mrgreen: )
všem děkuji moc z celého srdce :erik:

Hele, kašli na ně, nehádej se, to nemá cenu, stejně tě "přehádají", je to jejich parketa a jsou na to cvičení. Oni tě nakonec znejistí, když budou chtít a umět to. Nejsi zdravotník a nemáš speciální výcvik, jako oni, takže budou v převaze. To je to samé, jako debata s Jehovisty o jejich Bohu.

Mně připadá, že je o hodně lepší jit na to přes právní stránku věci, kde jste "laici" oba, o nemocech/vedlejších účincích vůbec hovory nezapřádat.
Už jen to, že mi vyhláška, kterou sestavili odborníci a posvětilo ministerstvo, dává možnost začít v 11m, je prostě fakt, proti kterému nikdo nemůže nic namítat a na nikoho se odvolávat. Pude hygiena proti ministerstvu? Asi spíš ne :D
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Jtinacz » čtvrtek 28. listopad 2013, 21:56
Gehenna píše:
Ratta píše:
Ypsilonka píše:tak mám vše sepsáno, vytištěno a budu se na Dr. a hlavně sestřičku těšit příští týden (možná :mrgreen: )

Hele, kašli na ně, nehádej se, to nemá cenu, stejně tě "přehádají", je to jejich parketa a jsou na to cvičení. Oni tě nakonec znejistí, když budou chtít a umět to. Nejsi zdravotník a nemáš speciální výcvik, jako oni, takže budou v převaze. To je to samé, jako debata s Jehovisty o jejich Bohu.

Mně připadá, že je o hodně lepší jit na to přes právní stránku věci, kde jste "laici" oba, o nemocech/vedlejších účincích vůbec hovory nezapřádat.
Už jen to, že mi vyhláška, kterou sestavili odborníci a posvětilo ministerstvo, dává možnost začít v 11m, je prostě fakt, proti kterému nikdo nemůže nic namítat a na nikoho se odvolávat. Pude hygiena proti ministerstvu? Asi spíš ne :D

Taky myslím, že je lepší se nehádat v těch odborných, protože do toho fakt člověk nevidí, to abych si šla vystudovat medicínu :-( U nás jde doktorka prostě po citech (dítě umře na černej kašel, případně na něco jiného)...Ještě nezapomněla dodat něco ve smyslu, že na všechny jsou vědecký důkazy, exaktní.....že to si ona necucá z prstu...
No....je to pro mě vždycky zkouška nervů
Jtinacz
Pískle

12 příspěvků
14. duben 2012
Příspěvekod Ypsilonka » pátek 29. listopad 2013, 10:08
Gehenna píše:
Ratta píše:

Gehenno a to o těch 6 měsících (maximální interval mezi 1 a 2 dávkou) je také ve vyhlášce že? to by byl pro mě asi nejsilnější argument...
Ypsilonka
Žvatlalka
Žvatlalka

250 příspěvků
07. leden 2011
Jaroměř
Příspěvekod E-liska » pátek 29. listopad 2013, 10:38
Ypsilonko - intervaly mezi dávkami NEJSOU VE VYHLÁŠCE. Tam je jen, co se očkuje za nemoci, od kdy se může začít, a do kdy má být očkování dokončeno
Ty intervaly uvádí MUDr. Petráš na vakciny.net (předpokládám, že na základě dostupných studií)

Já bych žádné papírování nevytahovala, nic s ní příliš neřešila. (když potřebuješ papírové berličky, je to takové... nevím, mám pocit, že není tak jasné, že si za tím prostě stojíš, protože VÍŠ jak to je a VÍŠ, že na to máš takhle právo)
Stačí pevné rozhodnutí a "kafemlýnek", tedy opakovat: "Na základě informací od MUDr. Petráše vím, že interval mezi základními dávkami je bez problémů až šest měsíců bez nutnosti opakovat předchozí dávku, takže máme času dost." A naopak pokud ona bude tvrdit něco jiného, tak chtít nějak dokázat opak - takže: "Opravdu? A můžete mi říct z jakého odborného zdroje Vaše informace vychází? V příbalovém letáku se o tom nic konkrétního nepíše."
Se Synflorixem podobně:
Synflorix už nechci dále očkovat, není to povinné očkování.
Proč? Jednoduše jsem změnila názor.
Nebojíte, že vám dítě umře? Ne. Moje rozhodnutí je neočkovat dále tuto vakcínu.
... atd.
Naposledy upravil E-liska dne 29. listopad 2013, 10:40, celkově upraveno 1
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod E-liska » pátek 29. listopad 2013, 10:39
Kachnickab píše:Ypsilonko ne, ten údaj je v příbalovém letáku, který prošel schválením (nevím koho, ale dá se na něj odvolat), takže je to možná praktika. Kdyby to bylo něco fuj fuj, tak to v tom letáku být nesmí (ale o co a jak se to legislatvině opírá, to fakt nevím...) :D

V příbalovém letáku to právě taky není - tam se jen píše, že když promeškáš termín, máš se poradit se svým lékařem :D
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Ypsilonka » pátek 29. listopad 2013, 10:43
Kachnickab píše:Ypsilonko ne, ten údaj je v příbalovém letáku, který prošel schválením (nevím koho, ale dá se na něj odvolat), takže je to možná praktika. Kdyby to bylo něco fuj fuj, tak to v tom letáku být nesmí (ale o co a jak se to legislatvině opírá, to fakt nevím...) :D

tam jsem to právě nenašla :(
Ypsilonka
Žvatlalka
Žvatlalka

250 příspěvků
07. leden 2011
Jaroměř
Příspěvekod Isha4 » úterý 28. leden 2014, 00:50
Ahoj všem,
pokud má syn(23m) naočkovanou hexu v 6.-12.-18. měsíci, splňuje očkovací schéma 2+1?
Pokud ano, kdy se očkuje další nutná dávka?
Díky I.
Isha4
Klábosilka
Klábosilka

478 příspěvků
07. září 2008
Milovice
Příspěvekod Gehenna » úterý 28. leden 2014, 01:35
Isha4 píše:Ahoj všem,
pokud má syn(23m) naočkovanou hexu v 6.-12.-18. měsíci, splňuje očkovací schéma 2+1?
Pokud ano, kdy se očkuje další nutná dávka?
Díky I.

Podle mě jo.
Další přeočkování je v 5 letech.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.