ADV TOP
ADV LEFT

hexa - propásli jsme něco? jak dál?

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Okaa » čtvrtek 28. listopad 2013, 07:48
..
Naposledy upravil Okaa dne 03. únor 2017, 18:37, celkově upraveno 1
Okaa
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
23. duben 2008
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 28. listopad 2013, 08:04
Ypsilonka píše:Tak jsem právě volala dr. protože malý začal zase trochu chrčet a měl trochu zvý´šenou teplotu, že nepřijdeme, že se ozvu jen co bude zdráv. No a sestřička na mě spustila, že kvůli propásnutému termínu po dvou měsících volala na hygienu a tm ji řekli, že se to musí naočkovat co nejdříve, jinak se bude muset začít od znova a navíc ještě na mě vyhrkla, že mi bude MUSET!!!! naočkovat i druhou dávku Synflorixu najednou.....POMOOOOOOC.....jako na tu Hexu jsem s argumentací připravená, ale co ten Synflorix??? taky má nějakou lhůtu dokdy se musí přeočkovat druhá dávka? A poradíte mi kde najdu na netu ten příbalový leták k Hexe, abych měla něco v ruce až tam půjdu argumentovat?

Děkuji, děkuji :erik:

Ypsilonko, klid. Zaprvé SESTRA nebude muset nic, očkuje lékař. Takže v tom smyslu bych se vyjádřila, že o tom si popovídám potom s doktorem. Navíc rozhovor se setrou bývá kolikrát horší než s doktorem, takže se zatím neplaš, třeba doktorka bude v pohodě ;-)
Zadruhé Synflorix je NEPOVINNÉ očkování, takže nemusíš opravdu vůbec nic. Pravda je, že na vakciny.net uvádějí maximální interval mezi první a druhou dávkou 2 měsíce... Kdy jste měli tu první dávku?
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Ypsilonka » čtvrtek 28. listopad 2013, 08:20
První dávku Synlforixu jsme měli 26.9. takže to jsme propásli.....tak to raději dávat nebudu....kolikrát mi opravdu přijde že ordinuje sestra a ne doktorka.... :-Z
Ypsilonka
Žvatlalka
Žvatlalka

250 příspěvků
07. leden 2011
Jaroměř
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 28. listopad 2013, 09:12
Ypsilonka píše:Tak jsem právě volala dr. protože malý začal zase trochu chrčet a měl trochu zvý´šenou teplotu, že nepřijdeme, že se ozvu jen co bude zdráv. No a sestřička na mě spustila, že kvůli propásnutému termínu po dvou měsících volala na hygienu a tm ji řekli, že se to musí naočkovat co nejdříve, jinak se bude muset začít od znova a navíc ještě na mě vyhrkla, že mi bude MUSET!!!! naočkovat i druhou dávku Synflorixu najednou.....POMOOOOOOC.....jako na tu Hexu jsem s argumentací připravená, ale co ten Synflorix??? taky má nějakou lhůtu dokdy se musí přeočkovat druhá dávka? A poradíte mi kde najdu na netu ten příbalový leták k Hexe, abych měla něco v ruce až tam půjdu argumentovat?

Děkuji, děkuji :erik:

Klííííd! Nenecháš kvůli "něčí pravdě" zmrzačit dítě... Jsou to fanatikové, farmaceuti jim poravidelně vymývají mozky, podle toho musíš ty jejich argumenty brát. Nedivila bych se, kdyby na tu hygienu nevolala, že to byla jen taková zastrašovací finta, ony to tak dělají. Kdyby se potřebovala něco dovědět, volala by někomu, kdo tomu rozumí, a ne úředníkovi, který dává razítka. A volala by doktorka, ne sestřička, logicky, to není její kompetence a není důvod, proč by si přidávala práci, myslím, že jí má i tak dost :).

Jako fakt, to je argumentace :palma:
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 28. listopad 2013, 09:17
Ratta píše:Jako fakt, to je argumentace :palma:

Že se ještě divíš :D
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Buggyna » čtvrtek 28. listopad 2013, 09:39
Kachnickab píše:jinak celkově k promeškaným termínům tady hlavně tabulka úplně na konci.

Trochu OT, ale pochopila jsem z toho správně, že přeočkování proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli by stačilo v klidu podat po 5-10 letech? Jde mi o to očkování v 5 letech dítěte, ráda bych posunula/nedala vůbec...
Buggyna
Krafařka
Krafařka

632 příspěvků
15. červen 2008
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 28. listopad 2013, 09:45
Buggyna píše:
Kachnickab píše:jinak celkově k promeškaným termínům tady hlavně tabulka úplně na konci.

Trochu OT, ale pochopila jsem z toho správně, že přeočkování proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli by stačilo v klidu podat po 5-10 letech? Jde mi o to očkování v 5 letech dítěte, ráda bych posunula/nedala vůbec...

O tom celkem podrobně diskuse tady: http://baby-cafe.cz/forum/diskuse/101/37471

Pokud ti jde o tetenus a záškrt, pak ochrana je dostatečná do těch 10ti let určitě, i dýl.
POkud jde o černý kašel, ochrana nemusí být dostatečná.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 28. listopad 2013, 10:02
Buggyna píše:

já kluky očkovat nenechala, beru to podle " důležitého" tetanu a tam je minumum 10 let, takže nechám dát 10 let od poslední dávky. Dr. brblala, zapsala do karty, mě nechala podepsat papír a bylo. Ale my děti ani do školy neposíláme.. :D

Zakladatelce - hexu lze očkovat až 6 měs po druhé dávce, synflorix dávat nemusíš vůbec, případně dej POUZE ten a hexu až později.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Leela » čtvrtek 28. listopad 2013, 10:04
Ypsilonko, vážně klid :)
Já mladšímu nechala ještě neinformovaná naočkovat první a druhou hexu i se Synflorixem, ale pak jsem si to načetla a kousla jsem se. Jednak taky kvůli rýmě či kašlíku jsme na třetí dávku nešli podle jejich schématu, a pak už jsem po tom 2+1 šla úmyslně. První dávku dostal asi ve 4 měs., druhou až tak po dalších 2. A pak jsem zahájila debatu, že ten interval může být delší (ne víc než rok, a i to se asi dá řešit ne nutně celým přeočkováním), čili 3. dávku měl cca v roce a než mi ho mohli oočkovat počtvrtý, věděli jsme, že se budem stěhovat a utla jsem je s tím, že si to pořeším s novým panem dr.
A co se týče toho Synflorixu, 3. dávku jsem už odmítla. Řekla jsem jim, (sestra byla snad ještě nasupenější než dr, fakt nechápu, co to maj ty sestry za syndrom mocnosti), že jsem ještě nevěděla, co vím dnes, že jsem si o tom dost načetla a že jsem si to prostě rozmyslela. A že jestli je to očko k něčemu, i ty dvě dávky k navození imunity stačí, alespoň po dobu nejnutnější (nevím, plácnu do cca 5 let - jakože teda mi stačí pokryt to, kdy je uplně malinkej). No sklaply obě, nemohly nic. Já rozhoduju. A nový pan dr celkem bez problémů, nakonec de facto sám uznal, že 4. dávka hexy je pro ozdobu :D
Jáchym 09/2007, Eliáš 04/2011, Tereza 02/2014
Leela
Diskutérka
Diskutérka

2024 příspěvků
26. listopad 2007
Zvičina na dohled
Příspěvekod Jtinacz » čtvrtek 28. listopad 2013, 10:21
Prvni hexu jsme ockovali v 7. mesici, i to byl problem jako noha, dite co umre na cerny kasel apod. Ted odkladame protoze je porad nemocna...jako ne dramaticky, ma proste rymu a ani to nechci riskovat. Takze ted uz nezabira cerny kasel, ale ted se dozvidam perly typu: bylo by skoda, kdyby takova krasna holcicka umrel na epoglititidu :-(
No kazdopadne tim, ze jsme ockovali az po pul roce a ted uz vlastne je rozdil 3 mesicu od te prvni davky, jsme ve schematu 2+1 (doktorka si volala na vakcinologickou spolecnost, tam ji rekli, ze to takhle muzem naockovat....trochu me vydesilo, ze mi to nabizela jen proto, ze ji to nabidli takhle....vlastne...ehm...ji o tom informovali :-(). No a posledni davka v tom schematu 2+1 je po pul roce od druhe vakciny. JInak jak uz tady nekdo psal - ockovat se da od prvni davky klidne az po pul roce (dle Petrase si imunitni system ditete pamatuje tu prvni davku), nebo po roce, ale tam se musi udelat testy na protilatky.
Jtinacz
Pískle

12 příspěvků
14. duben 2012
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 28. listopad 2013, 10:31
Jtinacz píše:Prvni hexu jsme ockovali v 7. mesici, i to byl problem jako noha, dite co umre na cerny kasel apod. Ted odkladame protoze je porad nemocna...jako ne dramaticky, ma proste rymu a ani to nechci riskovat. Takze ted uz nezabira cerny kasel, ale ted se dozvidam perly typu: bylo by skoda, kdyby takova krasna holcicka umrel na epoglititidu :-(
No kazdopadne tim, ze jsme ockovali az po pul roce a ted uz vlastne je rozdil 3 mesicu od te prvni davky, jsme ve schematu 2+1 (doktorka si volala na vakcinologickou spolecnost, tam ji rekli, ze to takhle muzem naockovat....trochu me vydesilo, ze mi to nabizela jen proto, ze ji to nabidli takhle....vlastne...ehm...ji o tom informovali :-(). No a posledni davka v tom schematu 2+1 je po pul roce od druhe vakciny. JInak jak uz tady nekdo psal - ockovat se da od prvni davky klidne az po pul roce (dle Petrase si imunitni system ditete pamatuje tu prvni davku), nebo po roce, ale tam se musi udelat testy na protilatky.

Doktorku bych důrazně upozornila, že taková slova jsou citovým vydíráním a naprosto neprofesionální formou komunikace. Taky bych opáčila, že by byla škoda, kdyby taková krásná holčička dostala anafylaktický šok, celá olezla ekzémem, nebo dostala epilepsii - po očkování :grr:
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Pájík » čtvrtek 28. listopad 2013, 10:52
Děkuji za diskuzi, budu mít hezky pohromadě argumenty až se s Dr. budu hádat příští týden, že na druhou dávku nepřijdem neb malá má rýmu a když jí nemá malá má jí starší, to bude bezva debata na téma "hexička"......já chci zpátky tu starou normální, farmafirmama neovlivněnou paní Dr....
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Jtinacz » čtvrtek 28. listopad 2013, 10:57
E-liska píše:
Jtinacz píše:Prvni hexu jsme ockovali v 7. mesici, i to byl problem jako noha, dite co umre na cerny kasel apod. Ted odkladame protoze je porad nemocna...jako ne dramaticky, ma proste rymu a ani to nechci riskovat. Takze ted uz nezabira cerny kasel, ale ted se dozvidam perly typu: bylo by skoda, kdyby takova krasna holcicka umrel na epoglititidu :-(

Doktorku bych důrazně upozornila, že taková slova jsou citovým vydíráním a naprosto neprofesionální formou komunikace. Taky bych opáčila, že by byla škoda, kdyby taková krásná holčička dostala anafylaktický šok, celá olezla ekzémem, nebo dostala epilepsii - po očkování :grr:

Dřív jsem tam chodila ve stresu, teď už se tam jen usmívám :-) Jasne, ze je to citovy vydirani jak vysity. Jenze nase pani doktorka proste rekne, ze pravdepodobnost, ze se neco takoveho stane (reakce po ockovani) je tak ale tak, ale tak strasne malinka a miziva, ze vlastne ani neexistuje. A hlavne - nikdy, nikdy nemuzes vedet, ze to bylo diky ockovani :-) Alibismus jako prase :-)
Jtinacz
Pískle

12 příspěvků
14. duben 2012
Příspěvekod Ypsilonka » čtvrtek 28. listopad 2013, 11:46
tak mám vše sepsáno, vytištěno a budu se na Dr. a hlavně sestřičku těšit příští týden (možná :mrgreen: )
všem děkuji moc z celého srdce :erik:
Ypsilonka
Žvatlalka
Žvatlalka

250 příspěvků
07. leden 2011
Jaroměř
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 28. listopad 2013, 19:07
Ypsilonka píše:tak mám vše sepsáno, vytištěno a budu se na Dr. a hlavně sestřičku těšit příští týden (možná :mrgreen: )
všem děkuji moc z celého srdce :erik:

Hele, kašli na ně, nehádej se, to nemá cenu, stejně tě "přehádají", je to jejich parketa a jsou na to cvičení. Oni tě nakonec znejistí, když budou chtít a umět to. Nejsi zdravotník a nemáš speciální výcvik, jako oni, takže budou v převaze. To je to samé, jako debata s Jehovisty o jejich Bohu.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012