ADV TOP
ADV LEFT

ADHD a očkování

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Surinka » čtvrtek 02. leden 2014, 15:48
Dobrý den,
potřebuji poradit. Synovi bude 1 rok - před měsícem mu neurolog stanovil diagnózu ADHD. Náš dětský lékař mi po odevzdání papírů od neurologa nic neřekl. Už po narození syna jsem mu říkala, že se mi nezdá (přestože že je to mé první dítě), jak moc je v noci neklidný, mlátí sebou a nespí. Doktor mi pořád tvrdil, že je to normální. (Syn se doteď budí co hodinu). Chtěla jsem už od malinka posunout povinné očkování - hexou. načetla jsem si nějaké informace a řekla doktorovi, že chci očkovat až od 10tého měsíce- nakonec se mi podařilo odsunout první očkování jen na měsíc 4tý :( . Doktor nás utloukl tolika argumenty, že jsme prostě kývli. Chtěl samozžejmě s hexou dát i Prevenar. To jsem odmítla, volala jsem své alergoložce i dětské alrgoložce (mám plno alrgií i astma) a sami mi řekly, že očkování pro syna by bylo lepší až po roce, vzhledem k mým diagnózamá, což dětský nebral v potaz. Na ten Prevenar jsem mu musela podepsat papír, že vědomě nechci dát očkování proti smrtelné chorobě. I kdyř jsem mu řekla, že prozatím jen chci odložit, a že mi nevadí, že to budu později platit. No byla jsem tak vyjukaná, že jsem podepsala. Po očkování syn - byl daleko plačtivější, nervóznější, o dost hůř spal, doktorovi jsem to řekla, ale řekl, že to nic není.A rozjel se mu ekzém. Když jsem se ptala na to spaní, že syn je co chvíli vzhůru (mám ho u sebe v posteli, jinak bych nespala ani chvilku), a že už fakt nemůžu (střídali jsme se s manželem), řekl, že mi dá kontakt na jednu maminku, co k němu chodí, že vstávala v noci i 40x za noc. Tak jsem přestala otravovat. Až nedávno syn začal při velké únavě v autosedačce jakoby vypadávat- prostě měl otevřené oči a absolutně nereagoval-jako by měl záchvat. Třásla jsem s ním, tleskala před očima a nic. Trvalo to chvilku,ale i tak to bylo šílené - po tomhle mi dr. napsal žádanku k tomu neurologovi, kde stanovil diagnózu ADHD. A teď k věci - myslím si, že se mu to rozjelo po tom očkování a za měsíc máme absolvovat 4tou hexu. Ráda bych ji odmítla, popř.nějak legálně odložila. jenže náš dětský dr. je silně proočkovací, nachlazení nebere jako nic vážného a klidně očkuje. Mám pocit že ani ten neurolog mi nenapíše papír, že nedoporučuje poslední očko, nechce si to s dětskými lékaři rozházet. Dají se nějak zjistit protilátky,aby se nemusel očkovat? syn je očkovaný ve 4.,5.a 8mém měsíci. Když jsem lékaři řekla, že chci jen 2+1 schéma očkování, řekl, že v ČR není možné, že mi malého nevezmou do školky,....atd. Omlouvám se za zmatenost, snad tomu porozumíte. Ohledně ADHD mi taky nikdo pořádně nic nevysvětlil- pouze neurolog, že máme pozotivně motivovat,ale co přesně dělat nebo čemu se vyhýbat ne. Tak hledám na netu,ale ohledně takhle malých dětí nikde moc nic není. Děkuji za rady.Hanka
Surinka
Žvatlalka
Žvatlalka

170 příspěvků
30. leden 2009
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 02. leden 2014, 16:58
Určitě bych se poradila s neurologem a určitě bych odešla od tohoto doktora. Upřímně je to podrazák. Prevenar je dobrovolné očkování.

EDIT teď čtu ještě jednou, jak že neurolog asi nenapíše. Zkus to a hlavně pryč od tohohle píp, protože těch očkování je ještě hafo.

Nemůžu si vzpomenout co že to holky radí s Motolem a očkováním, je tam nějaká speciální poradna.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Zuza77 » čtvrtek 02. leden 2014, 17:27
Nevidím důvod, proč by měl neurolog mít zájem na tom, aby byl s pediatry zadobře.
Buď máš dojem, že postupuje správně a důvěřuj mu, nebo ten dojem nemáš a obrať se na jiného. (já to tak udělala a dobře jsem udělala).
Diagnoza adhd - dá se v jednom roce věku vůbec stanovit? Důvodů neklidného chování může být přeci milion.
Zuza77
Howgh
Howgh

12753 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Le_chat_noir » čtvrtek 02. leden 2014, 17:39
priklanim se k zuze, byla jsem s 3,5 letakem a ted v 5,5 jdeme znovu, divila bych se, kdyby diagnostikovali tak brzy ...

a od dr bych velice rychle utekla ...
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Josefkam » čtvrtek 02. leden 2014, 18:16
Zuza77 píše:Diagnoza adhd - dá se v jednom roce věku vůbec stanovit? Důvodů neklidného chování může být přeci milion.

Ony jsou při ADHD patrné změny na EEG (nevím, zda dělali). Takže nějaký důvod pro tuto diagnózu být může i v tomto věku.
Josefkam
Pískle

32 příspěvků
30. duben 2009
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 02. leden 2014, 21:42
Ahoj Hanko, čtu to tu už od odpoledne a přemýšlím, co ti odpovědět. Každopádně bych si vyžádala názor dalšího neurologa. Odkud jsi? Možná by Ti mohl někdo nějakého doporučit.
A určitě změnit pediatra...

Naše zkušenosti.

Syna jsem nechala očkovat později - první dávka v osmém měsíci a Infanrixem. Klasické rozočkování...po měsíci druhá dávka, po třech měsících třetí dávka.

Pak jsem nějakou intuicí už nechtěla očkovat tu přeočkovací další dávku, propasírovala jsem se s klukem do Motola do očkovacího centra, nabrali protilátky, byly solidní, kromě hemofila, nerespektovala jsem jejich doporučení kvůli hemofilovi nechat přeočkovat vše...Další přeočkování jsme dali v pěti letech. MMR jsme nenechali očkovat, obrnu taky ne. A přesto se mému synovi po přeočkování Infanrixem v pěti letech objevil podobný stav jako u tvého syna. Výpadky bez reakce. Po několikadenním(3dny) prošetření v dětské nemocnici stanovena diagnosa epilepsie-dětské absence... :(

Naštěstí je to "dobrý" typ absence a pravděpodobně z toho věkem vyroste, ale na očkování si dám ještě větší pozor. Doporučení na neočkování nám na neurologii sice nedali, ale vyjádření pro taky ne, tak to u pediatra máme rozehraný tak, až nám na neurologii dají souhlas....a ten nám bez našeho vyžádání nedají... Pediatra v pohodě, nic po nás podepsat nechce.

Třeba ti naše zkušenosti budou k užitku. Synka :mimikluk: si braň....a od pediatra utíkej...

Inko E kvůli synovi

A taky se mi vůbec nezdá ten závěr ADHD u ročního dítěte???
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Mamamila » čtvrtek 02. leden 2014, 21:45
V roce je na diag. docela brzy.
Můj syn byl od mala jásný ADHD a vyšel až ve 2třídě. Předtím mi říkali, že je na to čas.
Očkovaní u nás v pohodě
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod E-liska » pátek 03. leden 2014, 03:10
Pediatr je debil, jinak to napsat nemohu...
Ani ne tak proto, že je proočkovací a nechce odsouvat a neuznává 2+1, ale nutit tě podepsat takovýhle papír kvůli nepovinnému očkování? Tak to už je fakt moc...
Utíkala bych jinam, až by se za mnou prášilo.

Do dalšího očkování máš určitě v pohodě 6 měsíců od minulé dávky (viz. vakciny.net).
(já bych tedy neočkovala, když se vyskytly neuro příznaky, a když, tak určitě ne celou hexou).

Diagnoza ADHD v jednom roce mi přijde taky dost zvláštní, jde o celý soubor problémů, které se s určitostí projevují až v mnohem pozdějším věku... Ale nejsem neurolog ani psycholog, takže nevím.

Pokud chceš jen upravit schéma očkování a nejsi rozhodnutá neočkovat vůbec, tak bych našla alespoň pediatra, který uzná schéma 2+1 a nebude ti na poslední dávku nutit celou hexu (pokud nechceš). A klidně bych dojížděla i dost daleko, za to to myslím stojí.

Jsou děti, které se budí velmi často (vlastním takové dva kousky :palma: - i když ne až tak tragické, ale vydrželo jim to taky hodně dlouho ). Ale aby to pediatr řešil tím, že ti nabídne kontakt na maminku, která je na tom ještě hůř, to je opravdu vrchol profesionality :-Z Z lékařského hlediska už tě měl na neurologii poslat dávno, taky na gastro, na ultrazvuk... (ne, že bych si myslela, že to něco opravdu vyřeší, ale jsou to možnosti, které lékař má k hledání příčin neklidu u kojence). Ať už si o tom on osobně myslí cokoliv, třeba že jsi blbá hysterka, tak to měl řešit, profesionálně.

U podobných případů mívá dobré výsledky homeopatie (na ten neklid, ekzém i následky očkování). Jestli zrovna tohle budeš chtít zkusit, napiš (sem, nebo SZ) odkud jsi, pokusím se ti v okolí někoho doporučit, pokud budu vědět.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Surinka » pátek 03. leden 2014, 09:12
vloženo 2x
Naposledy upravil Surinka dne 03. leden 2014, 09:18, celkově upraveno 1
Surinka
Žvatlalka
Žvatlalka

170 příspěvků
30. leden 2009
Příspěvekod Surinka » pátek 03. leden 2014, 09:17
Holky moc děkuju za všechno, co jste mi sem napsaly.
- odchod od dětského dr. jsem zvažovala už milionkrát - chodí k němu snad všichni, všichni si ho chválili, dala jsem na doporučení mé sestry - ale ta je taky očkovací, dá i to, co nemusí a nikdy neodporovala, tzn.nedělá problémy, je s ním zadobře. Jenže nevím, ke komu se přehlásit. Jako já vím, že dr. otravuju, podle něj blbostma, ale kdykoliv jsem měla připravené otázky, tak to bylo honem honem, zeptejte se mě, když vysvlékáte malého, mám narvanou čekárnu. Když jsem se zeptala na nějaké očkování, chtěla jsem vědět víc, řekl, že své syny taky vším naočkoval a je to bezpečné. Asi je dobrý,ale nabral si tolik pacientů, že každý je v ordinaci 2 minuty i s vyšetřením, a není čas na nějaké dotazy.
- ten neurolog - měla by to být kapacita na jižní Moravě, jezdí za ním z širokého okolí. EEG malýmu dělal, to vypadalo dobře, ale hned jak malého viděl, vyslechl problémy, poptal se na rodinnou anamnézu, řekl, že je typický případ, a že se nejspíš dětský bude divit, že stanovil diagnozu tak brzo, že většina dětí k němu příjde až v předškolním věku, a už je těžší s nimi pracovat. a že je malý dost napřed-což je prý taky jeden z příznaků.Tak nevím.
- dá se tedy u nás očkovat 2+1, když mi to dr.nenapíše jako že máme všechno kvůli školce? A když byl malý očkovaný 4.,5.,8mý měsíc? tam to musí být asi jinak ten rozestup, ne? V únoru bychom měli jít na tu 4tou hexu. Ale malej je teď pořád nachlazenej.
E-liško, napíšu Ti z dovolením SZ. Homeopatku jsme zkoušeli - bez efektu. A to mě samé dost pomohla. Takže léčbě věřím.
malej je od mala dost žicel, neposedí, pořád piští,ječí, nedokáže si chvilku vyhrát sám, a s tím spaním - mě nevadí to buzení, i když je to fakt děs, ale on sebou mlátí i ze spaní, pořád pláče, nejde utišit, a to je na hlavu- Na zač.noci při prvním vzbuzení se úplně klepe a nejde zastavit. A to jsem pořád u něj. Neusne jinak než v náručí na balóně :-(- po třeba půl hodině. To mi teda neurolog zakázal, řekl, že malýmu nemám v noci dávat jídlo, a nemám ho uspávat, že se to musí naučit sám, ale to se mi fakt nepodařilo a že to zkoušíme. Jediné,co jsme odbourali, bylo noční světlo.
Ještě jednou díky.
Hanka
Surinka
Žvatlalka
Žvatlalka

170 příspěvků
30. leden 2009
Příspěvekod Oldmill » pátek 03. leden 2014, 12:01
Určitě změň pediatra. Takový nátlak kvůli nepovinnému očko... Já jsem dr. na začátku řekla, že chceme jen povinné očko a pak už o žádném dalším nemluvila. Já bych určitě konzultovala i u jiného neurologa, ten by s papírem nemusel dělat problém. A kdyby ti napsal trvalou kontraindikaci k očkování, tak pak ti syna musí vzít do školky i neočkovaného.
Naposledy upravil Oldmill dne 11. únor 2017, 13:21, celkově upraveno 1
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod E-liska » pátek 03. leden 2014, 17:46
Omlouvám se, blbě jsem si přečetla to vaše očkování, že máte za sebou už tři dávky.
Já četla 4,5 (čtyři a půl :D ) a 8 měsíců. A ono je to čtyři, pět, osm :D V tom případě už musí být 3+1. Ale odstup tam je možný mezi třetí a čtvrtou dávkou až jeden rok.
Jo a nemusíš tu čtvrtou dávku dávat hexu, ale třeba Pediacel (5 kombinace bez žloutenky B), Infanrix HiB (4 kombinace bez žloutenky a obrny), nebo Infanrix (3 kombinace bez žloutenky, obrny a hemofila).
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld