ADV TOP
ADV LEFT

Očkování proti neštovicím - dotaz

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » úterý 28. leden 2014, 17:41
Prosím, nemohu nikde vyhuhlit, od kdy existuje očkování proti planým neštovicím.
Jsem těhotná, dítě má neštovky a v mojí zdr. kartě je prý poznámka, že jsem proti neštovicím očkovaná - což bych řekla, že je blbost (nejsem ještě dinosaurus, ale dosti přes třicet mi je).
Můj OL tvrdí, že v kartě nemá záznam o tom, jestli jsem měla neštovice, ale že tam má poznámku, že jsem proti nim očkovaná. Přijde mi to nepravděpodobné.
Našla jsem jen, že očkování proti pravým neštovicím se provádělo do konce sedmdesátých let, což bych i stihla - ale snad si OL neplete očkování proti pravým a planým...

(ptám se proto, že se mi na břiše objevil pupínek nápadně podobný neštovici - ale jistá si nejsem). Jinak by to snad na těhu v třetím trimestru nemělo mít vliv.

InkoZ
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Swetlex » úterý 28. leden 2014, 18:28
Našla jsem toto "...A vaccine to protect children against chickenpox was first licensed in 1995..."
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Lucia » úterý 28. leden 2014, 19:03
zjišťovala jsem, jak je to s riziky pro novorozence a chci tě uklidnit

syn se osypal neštovicemi 2 dny před mým nástupem na císaře - riziko pro těhotnou, která neměla neštovice (kdybys náááhodou neměla a nebyla očkovaná) je pouze, když onemocní v prvním trimestru nebo 5 dnů před porodem - pak už se tvoří protilátky a mimčo je v pohodě
vracela jsem se z porodnice s novorozencem 5 dnů starým, starší syn ještě neměl všechny neštovice zaschlé a vyloupané - pediatrička v porodnici mě uklidnila, že mám být v pohodě a fakt se nic nedělo
Lucia
Diskutérka
Diskutérka

2213 příspěvků
13. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Pon » úterý 28. leden 2014, 19:16
A ty mas stejneho OL, ktereho jsi mela jako dite? Ze bys to ockovani stihla u nej? Ockovaci prukaz nekde nemas?
Pon
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Inkognito » úterý 28. leden 2014, 22:05
Očkovací průkaz jsem někde zašila :oops:
OL mám jiného - do devatenácti jsem byla u PLpDD, teď jsem u dospělého.
Jsem ale dost přesvědčená, že dětská tehdy předala celou dokumentaci nynějšímu OL (nevím, jestli si pak pořídil jen výpis, nebo schoval celou kartu). Ta informace od něj je taková divná, moc se tím nezabýval... bylo to jen po telefonu.

Info od nynější pediatry našich dětí je, že by bylo dobré teď nerodit :-) (pro čerstvá miminka to žádné terno není a může se z toho vyklubat slušná komplikace). Takže dva týdny, nejlépe měsíc, nerodit (to mi tak vychází).

Podezřelé pupeny mám dva. Do zítra uvidím.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » úterý 28. leden 2014, 22:06
Jo a rozhodně jsem proti neštovicím nebyla očkovaná v dospělosti. Ten rok 95 v podstatě moje očkování vylučuje.
InkoZ
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Jani » úterý 28. leden 2014, 23:38
Ahoj,

pokusim se pomoct, nehuhlim, ale lovim v pameti, toz tak +-1rok se muzu plest.

Prave nestovice se u nas prestaly ockovat v roce 1977/78, ty byly povinne, takze je meli temer vsichni.

Plane se zacaly u nas ockovat okolo roku 2000 (svetove by odpovidal ten rok 95, u nas o chvili pozdeji), jsou nepovinne, rozhodne mensi proockovanost nez u pravych.
Jani
Howgh
Howgh

6561 příspěvků
31. prosinec 2006
Příspěvekod Lokynka » středa 29. leden 2014, 07:33
Uvidíš, co pupeny, jestli to budou nebo nebudou neštovice, jinak je dobré zajít na gyndu, pro žádanku na krev a můžou zjistit z krve protilátky (byla jsem, takže osobní zkušenost)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lokynka
Kecka
Kecka

1854 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Elee » středa 29. leden 2014, 11:02
Řešila jsem neštovice v těhotenství v březnu - vliv mají jen pokud se vysypou těsně kolem porodu (mě by to tak vycházelo - zhruba týden před až týden po), kdy to může mít pro miminko až fatální následky. Protože jsem netušila, zda jsem je měla, tak mi dělali testy na protilátky. Pokud si nejsi jistá, nech si testy udělat, zjistí jestli máš protilátky a eventuelně i jestli ty tvoje pupínky náhodou nejsou zrovna neštovice. Ta trocha krve za tu jistotu stojí.
Elee
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
28. září 2012
Příspěvekod Pralinka7 » sobota 22. únor 2014, 09:43
Skoro určitě jsi očkovaná jen proti pravým neštovicím. Očkování proti těm planým se stalo populární až v posledních letech a je v podstatě o ničem, protože nic nezaručuje, jak dlouho očkování bude působit.
Pralinka7
Pískle

8 příspěvků
30. srpen 2012