ADV TOP
ADV LEFT

Neúplné očkování a školka

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Oskar1346 » středa 05. únor 2014, 12:14
Ženy znalé věci, prosím o radu! Snažím se zjistit, které právní předpisy upravují očkování MMR a proti žloutence B. (MMR nemá udánu horní hranici jen pro druhou dávku? Hep. B tuším by měla být do 12ti let?)
Syn tato očkování nemá a ráda bych něčím "ukecala" pediatru, že ještě máme čas a že potvrzení do školky by taky mohlo projít.
Děkuji za tipy!
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové
Příspěvekod Llevelyn » středa 05. únor 2014, 12:18
YHLÁŠKA (č. 299/2010) ze dne 25. října 2010 o očkování proti infekčním nemocem

§ 4 - Pravidelné očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, přenosné dětské obrně a virové hepatitidě B

(1) Základní očkování se provede v době od započatého devátého týdne po narození dítěte třemi dávkami hexavalentní očkovací látky proti záškrtu, tetanu, pertusi s acelulární složkou, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, virové hepatitidě B a inaktivovanou očkovací látkou proti přenosné dětské obrně (dále jen "hexavalentní očkovací látka") v průběhu prvního roku života dítěte, podanými v intervalech nejméně jednoho měsíce mezi dávkami, a čtvrtou dávkou podanou nejméně šest měsíců po podání třetí dávky. Čtvrtá dávka hexavalentní očkovací látky se podá nejpozději před dovršením osmnáctého měsíce věku dítěte. U dětí očkovaných proti tuberkulóze se základní očkování hexavalentní očkovací látkou provede od započatého třináctého týdne po narození dítěte, vždy však po zhojení postvakcinační reakce po očkování proti tuberkulóze.

(2) Přeočkování proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli se provede očkovací látkou proti těmto infekcím s acelulární pertusovou složkou v době od dovršení pátého do dovršení šestého roku věku dítěte.

(3) Přeočkování proti záškrtu, tetanu a dávivému kašli s acelulární pertusovou složkou spolu s aplikací páté dávky inaktivované očkovací látky proti přenosné dětské obrně se provede od dovršení desátého do dovršení jedenáctého roku věku dítěte. Za úplné očkování proti přenosné dětské obrně se považuje aplikace pěti dávek očkovací látky.".

(4) U osob očkovaných podle § 4 odst. 3 se přeočkování proti tetanu provede od dovršení dvacetipěti let do dovršení dvacetišesti let věku.

(5) Přeočkování proti tetanu se provede v době od dovršení čtrnáctého do dovršení patnáctého roku věku dítěte.

(6) Další přeočkování proti tetanu se provede u fyzických osob, které byly očkovány podle odstavců 1, 2 a 4 vždy po každých 10 až 15 letech.

(7) Základní očkování proti tetanu u zletilých fyzických osob se provede třemi dávkami podanými v těchto intervalech: druhá dávka za 6 týdnů po první dávce a třetí dávka za 6 měsíců po druhé dávce.

(9) Základní očkování novorozenců HBsAg pozitivních matek se provede jednou dávkou očkovací látky proti virové hepatitidě B, přičemž první dávka se aplikuje ještě před podáním očkovací látky proti tuberkulóze podle § 3 odst. 1, a to nejpozději do 24 hodin po narození dítěte. V očkování těchto dětí se dále pokračuje od šestého týdne po narození dítěte podle souhrnu údajů o přípravku1) hexavalentní očkovací látky.

(10) V případě kontraindikace podání některé ze složek hexavalentní očkovací látky se provede očkování alternativní očkovací látkou.

Jediná šance je, že dr. bude spolupracovat a napíše, že dítě je očkováno podle individuálního očkovacího plánu.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Gehenna » středa 05. únor 2014, 13:01
Ještě v téhle věci kolem mě proběhlo tohle
http://svobodnenoviny.eu/neockovat-jde-to/
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Nemrut » středa 05. únor 2014, 15:20
Na ten odkaz jsem též narazila na FB, podle mě spíš výjimka a hodně osvícená ředitelka MŠ.
Třeba u nás by to přes MŠ neprošlo, jediná šance je dohodnout se na potvrzení s pediatrem.

Btw ve FAQ na ferovanemocnice.cz se píše toto:
Dítě, které nemá splněna všechna očkování a nemá zároveň kontraindikaci nebo není proti nákaze imunní, nemůže být přijato k předškolnímu vzdělávání. Nemůže se účastnit ani zotavovacích akcí na základní škole například lyžařského výcviku, školy v přírodě apod. Zotavovací akcí se podle zákona rozumí více než pětidenní pobyt třiceti a více dětí ve věku do patnácti let.
Pokud by škola takové dítě přijala, vystavuje se riziku vysoké pokuty. Někteří rodiče chápou tuto sankci jako diskriminační a domnívají se, že jejich dítě, kterému zpravidla chybí pouze některá očkování, neohrožuje veřejné zdraví. Obracejí se proto na soudy. Zatím však v této věci není známé žádné rozhodnutí.

Zajímalo by mě, jestli to někdo skutečně kontroluje a MŠ případně pokutuje :?
Protože pak na sebe při potvrzení indiv. očkování bere zodpovědnost pediatr a upřímně bych se ani nedivila, že s tím dělají takové cavyky a moc se jim do toho nechce :roll:
Nemrut
Klevetnice
Klevetnice

3272 příspěvků
04. únor 2011
Příspěvekod Babátko » středa 05. únor 2014, 15:38
U nás v jedné školce to taky jde-jenda maminka tam napsala a odepsali,že výjimka ok, že jen chtějí prohlášení.
Chci to zkusit i v jiné,tahle je od nás dál.Syn má jen hexu,MMR ne.
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň
Příspěvekod Inkognito » středa 05. únor 2014, 17:26
Segra učitelka v MŠ akceptuje potvrzení, že dítě je očkováno dle individuálního očkovacího plánu (což může znamenat cokoliv)
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Gehenna » středa 05. únor 2014, 20:33
Tak jo, ale pokud mám naočkovanou hexu a MMR nemá horní hranici, tak podle mě děcko s naočkovanou hexou je řádně očkované.
A vyvraťte mi to... :D
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Papu » středa 05. únor 2014, 21:08
Prosím taky radu, už jsem to tuším řešila, ale jistá si nejsem...

MMR, první dávku má dcea ve třech letech, u druhé není hranice stanovena, dávat jí nechci. Potom je přeočkování ve 12 letech?

Hexa - měla dostat v 5 letech (před 2 měsíci). Je pořád dost nemocná, domluvili jsme se s dr. že na jaře, v létě, až bude fit, že jí dáme.

Od doktorky o MMR ani slovo, ale NASRALA mě nová sestra, která viděla mojí dceru před týdnem poprvý v životě a první co řekla, že chybí MMR a že to je moje záležitost, abych to sledovala, že klesá hladina očkovací látky, že to propadá, že to prostě MUSÍM HLÍDAT a že když bude týden zdravá, tak OKAMŽITĚ MÁME PŘIJÍT (omlouvám se za ty výkřiky, ale kua ta mi hnula žlučí, jak dlouho nic).

Řekla jsem, že ano byla týden zdravá a už jsme tam zase s bronchitidou, mlela si svojí a hned to řekla doktorce, když přišla. Ta jí teda trochu sjela, že by radši viděla mojí dceru už konečně chvíli zdravou a že očkování počká (díkybohu).

Takže MMR můžu odložit do 12 let?

Hexu do 6 let?

Díky za prostor :mrgreen: a díky.

P.
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Xsamotar » středa 05. únor 2014, 21:20
Papu - MMR nevím, ale to přeočkování hexou (ale je možné o Boostrixem nebo Adacelem) je v pěti letech. Takže stačí den před šestými narozeninami (řeším taky, dceři bylo pět v srpnu a dr. mi dneska volala, jestli vím o tom, že jí musí naočkovat).
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Papu » středa 05. únor 2014, 21:25
Xsamotar píše:Papu - MMR nevím, ale to přeočkování hexou (ale je možné o Boostrixem nebo Adacelem) je v pěti letech. Takže stačí den před šestými narozeninami (řeším taky, dceři bylo pět v srpnu a dr. mi dneska volala, jestli vím o tom, že jí musí naočkovat).

Se děsim toho, že dcera vtipně narozena na konci prosince, chytne chvíli před šestým rokem kašel, pak bude volno a pak co? Zavřou mě a ona onemocní?

Jako já to nezlehčuju a nejsem takovej radikál, že bych to očkování nechtěla a odmítala úplně. Jen chci vědět, že je zdravá, což může být třeba na podzim. Do tý doby jestli bude sestra prudit :-Z
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Nemrut » středa 05. únor 2014, 21:52
Gehenna píše:Tak jo, ale pokud mám naočkovanou hexu a MMR nemá horní hranici, tak podle mě děcko s naočkovanou hexou je řádně očkované.
A vyvraťte mi to... :D

Já bych to nevyvracela, mě to přijde logické, ovšem naše pedra toto třeba neuznává. Odklad MMR = není vše řádně očkováno :grr:
Takže jsem si musela sehnat potvrzení od jiného dr a s tím snad projdeme.

Možná jsme jen špatný statistický exemplář a jinde to projde :palma:
Nemrut
Klevetnice
Klevetnice

3272 příspěvků
04. únor 2011
Příspěvekod Xsamotar » středa 05. únor 2014, 22:04
Papu píše:
Xsamotar píše:Papu - MMR nevím, ale to přeočkování hexou (ale je možné o Boostrixem nebo Adacelem) je v pěti letech. Takže stačí den před šestými narozeninami (řeším taky, dceři bylo pět v srpnu a dr. mi dneska volala, jestli vím o tom, že jí musí naočkovat).

Se děsim toho, že dcera vtipně narozena na konci prosince, chytne chvíli před šestým rokem kašel, pak bude volno a pak co? Zavřou mě a ona onemocní?

Jako já to nezlehčuju a nejsem takovej radikál, že bych to očkování nechtěla a odmítala úplně. Jen chci vědět, že je zdravá, což může být třeba na podzim. Do tý doby jestli bude sestra prudit :-Z

Sestra si může trhnout nohou. Dr. zní rozumně a dokud neprudí ona, tak bych zůstávala klidná. Jako já čekám tak na duben asi. Teď přes zimu jsem očkovat nechtěla jen tak pro jistotu. V květnu už zase bude mimino. O prázdninách je zas spousta aktivit, to není reálné, že by měla alespoň pár dní klidných po očkování.. Dr. jsem to tak řekla rovnou a neměla s tím problém. Jen na to asi zapomněla.
Jako ideální je rovnou říct, že to všechno víš, že si to hlídáš a že dorazíš až se vám to bude hodit.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Inkognito » středa 05. únor 2014, 23:17
Mám dítě ve státní školce a nemá MMR. Dr. mi to do potvrzení sice napsala, ale ředitelka se evidentně neobtěžovala to zkontrolovat :D
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Oskar1346 » čtvrtek 06. únor 2014, 21:45
Díky všem za postřehy, tipy, články, dohledání vyhlášky! Rady z Férové nemocnice jsem si četla, rodič může sepsat a podepsat důvod výjimky z očkování (ze svého přesvědčení a práva na víru apod.), ale školka stejně může mít strach takové dítě přijmout. Takže doporučují domluvu s pediatrem či ředitelkou, což leckde může být problém... Prostě nic jistého :grr:
Taky o tom pěkně píše Jan Vavrečka
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové
Příspěvekod Oskar1346 » čtvrtek 06. únor 2014, 21:51
Ještě mě napadá, co chytrého by mohl pediatr napsat do kolonky DÍTĚ JE ŘÁDNĚ OČKOVÁNO..., aby se koza nažrala a vlk zůstal celý?
Individuální očkovací plán u naší doktorky neprojde, protože k tomu potřebuje zdravotní indikaci.
Co rozočkováno? Nebo?
Oskar1346
Žvatlalka
Žvatlalka

138 příspěvků
22. duben 2008
Hradec Králové