ADV TOP
ADV LEFT

Očkování 5-6 let

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Madlad » středa 12. únor 2014, 12:33
Ahoj,
omlouvám se, že zakládám již mnohokrát probírané téma. Pořád se nemohu rozhodnout a šesté narozeniny se kvapem blíží (za 14 dní).
Osobně mi toto očkování nepřijde důležité, ale asi nejsem taková bojovnice abych ho odmítla (a partner to za mě neudělá, že). Když už je to teda povinné, chtěla bych alespoň dát něco jiného než Infarix. No a čtu si příbalové letáky a všude je tato (nebo podobná) věta:
Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Boostrix inj. stříkačka je zapotřebí:

máte-li Vy/má-li Vaše dítě problémy se srážením krve nebo se Vám/mu snadno tvoří krevní podlitiny.

Co myslí tou zvláštní opatrností? Já mam protrombinovou mutaci (něco jako Leidenská mutace ve "slabší" verzi, když to napíšu velmi laicky), problémy nemám. Jestli to dcera zdědila se zatím nezjišťovalo.

No, a další otázka: Boostrix nebo Adacel? Nebo do sebe kopnout panáka na dodání odvahy a na očko se vykašlat (odložit do 10 let)?
Madla
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Fasciopi » středa 12. únor 2014, 12:39
Já jsem se s doktorkou dohodla že už od pětiletého očkovat nebudu nic. uvidíme jak to celé dopadne ... doktorka to zkousla a nechá mi podepsat jí sepsaný reverz a dál děj se vůle boží...
Fasciopi
Klevetnice
Klevetnice

3555 příspěvků
24. září 2008
Moravskoslezský kraj
Příspěvekod Llevelyn » středa 12. únor 2014, 14:14
Pokud očkovat chceš, zvolila bych Adacel ( Adacel Polio), má přecijen o trochu lepší složení.
Pokud váháš a nechce se ti do toho, mohla bys nechat stanovit protilátky a pokud yb je lékař uznal za dostatečné, očkovat nemusíš ( ale nevím cenu, asi to laciné nebude).
Pokud nechceš, neočkuj, ym také neočkovali, ale dr. ti nemusí potvrdit pro dítě tábot, ŠVP.. tak aby vám to nevadilo.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Betyna » středa 12. únor 2014, 14:22
Naše mudra prý má s Adacelem strašlivé zkušenosti (prý spousty strašných reakcí). Myslím si o tom své.
A Boostrix prý nikdy nikomu pod 10 let nedala. A zrovna na nás prý experimentovat nechce.
Jasně dcera má prokázanou poruchu imunity, takže jí raděj napícháme vše, aby něco nechytla, no ne!?
Vážně zvažuji zjištění protilátek. Jenže pokud něco nebude "stačit", tak stejně... Jsou vůbec dostupné monovakcíny?
Betyna
Krafařka
Krafařka

602 příspěvků
28. leden 2010
Příspěvekod Llevelyn » středa 12. únor 2014, 15:33
Boostrix je určen od 4 let ( možno dát i dříve) je " slabší" než Hexa a primárně určen na přeočkování.. :palma:

Monovakcína je jen na tetanus, jinak kombinované.

Pomocné látky ve vakcínách http://www.vakciny.net/principy_ockovani/pr_13.htm
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Betyna » středa 12. únor 2014, 17:25
Llevelyn píše:Boostrix je určen od 4 let ( možno dát i dříve) je " slabší" než Hexa a primárně určen na přeočkování.. :palma:

..to já právě vím.. Jenže se nechci handrkovat, že to jako vím líp, než mudra. Pohledám nějaký "odborný" názor a tím zkusím argumentovat.
Betyna
Krafařka
Krafařka

602 příspěvků
28. leden 2010
Příspěvekod Koniklec » středa 12. únor 2014, 20:51
ahoj,

jen reakce na Lev a cenu stanovení protilátek. Máme dobrou dr., sama stanovení protilátek nabídla jako variantu, když jsem jí řekla, že se mi do očkování nechce. Ještě jsme se k tomu nedostali, ale bude posílat krev na stanovení protilátek všeho, co je v hexe. Na cenu řekla, že neví přesně, ale nebude to moc, max. 200kč.
Koniklec
Klábosilka
Klábosilka

442 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Mataseb » čtvrtek 13. únor 2014, 14:05
koniklec tak to tedy klobouk dolů před vaší dr. :hura: mě dr vyhrožuje a sestra odchází z ordinace, když se náhodou objevíme, dr. odejít nemůže, někdo zůstat a prohlídnout dítě musí že? :roll: My dělali protilátky sami na příušnice, spalničky, záškrt a tetan , dohromady mě to stálo kolem 3 800 kč :palma:
Mataseb
Žvatlalka
Žvatlalka

131 příspěvků
19. červenec 2008
Příspěvekod Madlad » pátek 14. únor 2014, 10:00
Tak jsem se odhodlala zavolat a objednat. Myslela jsem si na příští týden, to tam není sestra takže neočkují. Další týden jsem s díky odmítla, protože to máme narozeniny (já i dcera) a tak teda v březnu. Tak uvidíme. V pěti letech to teda nestihneme a evidentně to ničemu nevadilo, tak jsem v klidu.
Co mě teda dostalo, sestra mě chtěla objednat hned na ráno mezi nemocné děti, protože jim prý marodi chodí i v době, kdy mají vypsanou prevenci. To jsem teda s díky odmítla a když jí říkám, že po očkování jsme vždy půl hodiny seděli v čekárně tak mi řekla, že v čekárně vůbec sedět nemusíme, že klidně můžem na chodbu nebo jinam, když nechci sedět mezi marodama :-Z Nakonec nás tedy objednala v době prevence, ale už byla lehce podrážděná, asi jsem si dost dovolila.
Na závěr jsem jí ještě oznámila že nechci infarix (všude se prý očkoje jen toto; no, víme své, že). To už se na nic neptala, jen mi oznámila, že si Adacel musím zajistit sama a přijít si pro recept. A to ještě neví, že až si půjdu pro recept tak ještě asi budu chtít změnit ten den na jiný (snad jí to moc nerozhodí, když budu chtít o dva dny déle), nějak jsem to už po telefonu neměla sílu řešit.
Kde je ta milá sestřička co tam bývala? Tahle měla v telefonu starší hlas než jsem čekala a také byla o dost nepříjemnější :roll: :(
No nic, jen jsem se potřebovala vypsat, děkuji za prostor
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Xsamotar » pátek 14. únor 2014, 10:18
Madlad - jen k tomu sezení v čekárně - ono to vlastně vůbec není nutné. Pokud by byl problém, tak rychlou si můžeš zavolat odkudkoliv. Já jsem třeba autem od dr. do 5 minut doma, takže mi přijde lepší být pak v klidu doma, než čekat v ordinaci mezi nemocnými.
Nehledě na to, že kdyby fakt nastal nějaký ten šok, tak dr. asi stejně nic moc nezmůže v ordinaci a byl by potřeba převoz do nemocnice.
Ale jen to jen můj dojem z toho co jsem kde četla proč a na co se tam vlastně čeká.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Madlad » pátek 14. únor 2014, 10:31
Aha, 5 min autem to máme taky (i s případným čekáním na semaforu). Tak proč s tím vždy tak otravují? No stejně se mi nelíbí lézt mezi nemocné když tam jdu se zdravým dítětem na očkování. Stejně bysme tam čekaly než by nás vzala do ordinace, na dveřích má ceduli "neklepat, vyčkejte příchodu sestry" nebo tak něco.
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Xsamotar » pátek 14. únor 2014, 10:49
Madlad - bych se jí zeptala co by teda reálně dělala, pokud by nastal po očkování problém - krom zavolání rychlé. Pokud by mě odpověď uspokojila, tak bych tam zůstala, pokud ne, tak bych jela domů. Držet tě tam stejně nemůže.
A třeba naše dětská to ani nevyžaduje - ale vím, že u minulého dr. měl taky papír, že po očkování se má čekat v čekárně nějakou dobu - no stejně jsem to nedělala.
Jinak pokud budeš mít s sebou vakcínu, tak bych klidně zaklepala s tím, že máš s sebou očkovací látku a potřebuješ ji dát do chladu. Mě na to upozorňovali v lékárně, že to musí hned do chladu, a to je dětská na druhé straně baráku kde je lékárna.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Misapoho » pátek 04. březen 2016, 09:39
Holky, jsou nějaké novinky v očkování pětiletých?
Dcerce jsem posunula toto očkování na konec pátého roku, těsně před šestými narozeninami. Potřebuju se rozhodnout.
Nevíte, není teď něco lepšího? Nebo nemáte nějaké špatné nebo dobré zkušenosti z poslední doby?
díky
Misapoho
Treperenda
Treperenda

1030 příspěvků
05. červenec 2007
Benešovsko
Příspěvekod Ame » pátek 04. březen 2016, 10:21
v Rak. se to přeočkování dělá plošně poprvé ve třetí třídě (tj. 8-9 let)
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Maaaja » pátek 04. březen 2016, 19:22
Odpověď žádnou nemám, spíš otázku.
Syn (nar. 9/2010) byl zatím očkovaný dle platného očkovacího kalendáře (TBC v porodnici, Infarix Hexa + Synflorix 3+1 od 3 m, Priorix od 15 m). Já jsem si mezitím o očkování něco málo zjistila, mladší děti (máme celkem 4) už toho nemají tolik (resp. nejmladší nic). Syn teď měl podstoupit přeočkování v 5 letech (zatím jsme s dr. dohodnuty na jaro, teď nám přišla pozvánka). Přemýšlím, jestli to přeočkování dávat (pokud ne, bude to boj, už minule se jí do odkladu nechtělo) a hlavně mě zajímá toto: Pokud jsem to zatím dobře pochopila, tak se v 5 letech přeočkovává hlavně kvůli černému kašli a trojvakcína se dává zejm. proto, že neexistuje mono na ČK. Pokud bych už syna vůbec nenechala očkovat proti černému kašli, když nejrizikovější období (do 5 let) už má za sebou, dá se nějak předpokládat, jaký by měla případná nemoc průběh? Je takové nepřeočkované dítě, když mu protilátky z prvotního očkování klesnou na nulu, spíš "jako neočkované" (a dal by se očekávat obvyklý průběh nemoci), nebo je tam ještě nějaký mechanismus, že by třeba mělo nějakou "jinou" imunitu, a případná infekce by pak u něj mohla mít jiný než obvyklý průběh (třeba i horší než u neočkovance)? Dá se třeba říct: "Jednou očkovaného raději očkovat," nebo ne?
Díky za jakýkoli postřeh k problému...
Maaaja
Pískle

1 příspěvků
02. prosinec 2010