ADV TOP
ADV LEFT

MMR 2. dávka

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Tilia » pondělí 03. březen 2014, 18:21
Ahoj, uvažuji, že vezmu malého k zápisu do školky. Jenže k tomu potřebuji doklad od doktorky, že je řádně očkovaný. No a on má zatím jen hexu, plánovalal jsem mu dát MMR ve 3 letech. Když bych dala měsíc před třetíma narozeninama, aby mohl do té školky nastoupit, musí být ta druhá dávka? Nebo to jde třeba nějak zkrátit jak u hexavakcíny z 3+1 na 2+1? Ať vím, čím argumentovat. Děkuji.
Uživatelský avatar
Tilia
Žvatlalka
Žvatlalka
 
241 příspěvků
12. srpen 2012
Příspěvekod Mischkad » pondělí 03. březen 2014, 18:30
Hlavní je co ti napíše dr. pokut ti napíše, že je dítě očkováno dle kalendáře je to ok.

M.
Uživatelský avatar
Mischkad
Klevetnice
Klevetnice
 
3288 příspěvků
03. březen 2009
Květníček
Příspěvekod Inkognito » pondělí 03. březen 2014, 18:49
zalezi na domluve s pediatrou a taky mozna jak se k tomu postavi reditelka.

dcera nema v prukazce zaskrtle ani ANO a ani NE - ze jako neni radne ockovana, jen slovne dopsano, ze na jare dostane MMR. Doktorka puvodne chtela dat rovnou ne, ale "slitovala" se (vytahla jsem na ni zakony a to se ji moc nelibilo).

nase dr tedy nedela problem ani se schematem 2+1 u hexy a u MMR je v pohode, ze druhou davku budou deti mit az ve skolnim veku (tak kolem 10 let). Jen jsem to podepisovala v karte, aby dr mela kryti.

jsem laik, ale dohledala jsem si to i v zákonech (jen to je asi stejně prd platné).
Ale v zákoně č. 258/2000 Sb. Zákon o ochraně veřejného zdrav
§50
Zařízení poskytující péči o dítě do 3 let věku v denním režimu nebo předškolní zařízení mohou přijmout pouze dítě, které se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci

stanovená pravidelná očkování jsou upravena Vyhláškou o očkování proti infekčním nemocem č. 537/2006 Sb.
§ 5
Pravidelné očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím
(1) Základní očkování se provede živou očkovací látkou, a to nejdříve první den patnáctého měsíce po narození dítěte.
(2) Přeočkování se provede za 6 až 10 měsíců po provedeném základním očkování, v odůvodněných případech i později s tím, že horní věková hranice pro podání očkovací látky není omezena.


z tohoto mi jako laikovi vyplynulo, že jelikož není dána horní hranice MMR, nemělo by být požadováno... ale požadováno je. Protože mi nikdo nebyl schopen říct, proč jako je nutné, aby MMR bylo, když z logiky věci není horní hranice, tak jsem minulý týden poslala oficiální dotaz na ministerstvo školní, že bych ráda věděla, co znamená formulace v přihlášce do MŠ "dítě je řádně očkováno" (tedy konkrétně v případě dítěte 3 letého, které očkování mít MUSÍ). Lhůta na odpověď je 30 dní... tak snad se dočkám.

inko - nemusí být hned jasné, kdo se v tom rýpe a taky kvůli pediatře, slíbila jsem, že její benevolentnější přístup nebudu nikde šířit.
Inkognito Inkognito
 
Příspěvekod Inkognito » pondělí 03. březen 2014, 19:01
Záleží jak se k tomu postaví pediatr. My měnili pediatra kvůli neustálému vydírání / přitom 1.dávka očkována/ Po výměně máme klid a s druhou dávkou nemá problém.
Inkognito Inkognito
 
Příspěvekod Tilia » pondělí 03. březen 2014, 19:31
Ona protestovala už u té hexy, ale tak usmlouvala jsem to a nakonec dojela po nějaké konferenci a protože nějaká hlavní řekla, že to může být, tak už je to v pohodě. Nedávat vůbec MMR si tak nějak netroufám, ale pokud je ta druhá vakcína zbytečná v tak blízkém pořadí, ráda bych se tomu vyhla (někde jsem četla, že v okolních státech se očkuje až po desátém roce). Myslím, že domluva s ní bude možná, ona je jinak velice hodná, ale potřebuji nějaké argumenty
Uživatelský avatar
Tilia
Žvatlalka
Žvatlalka
 
241 příspěvků
12. srpen 2012
Příspěvekod Inkognito » pondělí 03. březen 2014, 19:46
Například na Slovensku je druhá dávka kolem 10 let.

ale záleží na domluvě. často se dr brání z jiných důvodů, než že by stím nesouhlasila (má šéfy, nebo nechce aby se o ní rozneslo, že je alternativní a tak).
Inkognito Inkognito
 
Příspěvekod Krtonozka » pondělí 03. březen 2014, 20:06
Dcera má jen 1.dávku MMR, do školky byla přijata bez problémů. Druhou dávku má odloženou na cca dvanáctý rok věku. Jen jsem podepsala papír, že to tak chci.
Uživatelský avatar
Krtonozka
Kavárenská povalečka :-)
 
33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 03. březen 2014, 21:25
U hep. A je rozestup meziočkovacími dávkami max. 18 měs, ale i ta jedna stačí k nvození imunity ( používá se jako cestovní očkování).
Uživatelský avatar
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)
 
14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Tilia » úterý 04. březen 2014, 14:04
Tak jsem pochodila líp, než jsem čekala. Potvrzení mi napíše s tím, že očkovaný není, ale před nástupem do školky bude. A s tou druhou dávkou, vytáhla jsem na ni okolní státy, hlavně Slovensko a ona nijak neprotestovala. Takže s mým podpisem, který určitě bude chtít, je to odsunuté po desátém roce.
Uživatelský avatar
Tilia
Žvatlalka
Žvatlalka
 
241 příspěvků
12. srpen 2012

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

Poslední diskuze
    Poslední příspěvky
      Poslední komentáře
        © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

        Partnerské odkazy