ADV TOP
ADV LEFT

Spalničky v ČR

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » úterý 04. březen 2014, 20:08
Potřebuju se podělit a nevim, kam to šoupnout.

U nás ve městě "řádí" spalničky. Za poslední tři týdny mají osm hlášených případů. Muž (pravděpodobně zdroj z Indie), jeho kolega, čtyři zaměstnanci nemocnice, a pak sociální pracovník a zaměstanec ÚP. A vcelku se kolem toho dělá haló.

Dumám nad tím, jestli je ta šířená panika oprávněná... a pak se děsím, co to udělá s místníma pediatrama....
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Blanci » úterý 04. březen 2014, 20:50
Inko, v jakém smyslu se dělá "haló"? Nejsem vůbec v obraze, neb nestíhám :oops:

Jakože teď kvůli "nějakému" Indovi všichni umřou, nebo že se mají jít dát všichni naočkovat, nebo že očkováni selhalo, nebo že je infekční odd přeplněné a nemocnice teď zkrachuje ... :D ... já nevím, již mne nic nenapadá, napiš ;-)
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Elsa » úterý 04. březen 2014, 20:59
Inko, tak prozraď aspoň to město, jsem se poprvé v životě odvážila aspoň odsunout MMR, tak ať vím, co nás čeká :palma:
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Katest » úterý 04. březen 2014, 21:00
Mně třeba pediatra straší výskytem spalniček ve Francii. Že když nedám naočkovat co nejdřív prcka, tak je určitě z tý Francie chytne. Doufám, že tahle inko není z Plzně jinak budu mít o další argument míň. (teď se směju, že do Francie nepojedem)
Katest
Treperenda
Treperenda

1050 příspěvků
12. září 2010
Příspěvekod Elsa » úterý 04. březen 2014, 21:33
Katest píše:Mně třeba pediatra straší výskytem spalniček ve Francii. Že když nedám naočkovat co nejdřív prcka, tak je určitě z tý Francie chytne. Doufám, že tahle inko není z Plzně jinak budu mít o další argument míň. (teď se směju, že do Francie nepojedem)

Nám taky něco říkala o epidemii "na Západě" :roll:
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Inkognito » úterý 04. březen 2014, 21:38
Jde o Ústí n.L.

Naše děti MMR nemají, tak proto se obávám tlaku pediatrů....

Haló se dělá v tom smyslu, že všichni zaměstnanci nemocnice (i ti kancelářští) musí dokládat, že prodělali, nebo jsou očkovaní. Zatím tedy není jasně stanoveno, co bude s těma, co nedoloží, ale proslýchá se hromadné očkování...

Ono to asi není moc téma k diskuzi, ale byla jsem z toho cela paf a nevěděla jsem, kam to strčit. :palma:
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Elsa » úterý 04. březen 2014, 21:57
Inkognito píše:Jde o Ústí n.L.

Naše děti MMR nemají, tak proto se obávám tlaku pediatrů....

Haló se dělá v tom smyslu, že všichni zaměstnanci nemocnice (i ti kancelářští) musí dokládat, že prodělali, nebo jsou očkovaní. Zatím tedy není jasně stanoveno, co bude s těma, co nedoloží, ale proslýchá se hromadné očkování...

Ono to asi není moc téma k diskuzi, ale byla jsem z toho cela paf a nevěděla jsem, kam to strčit. :palma:

Ale dobrý, aspoň jsme v obraze. Někdo ví, co spalničky obnáší, nebo mám googlit?
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Mischkad » úterý 04. březen 2014, 22:04
Počítám, že tím "ZÁPADEM" možná myslela v Německu . Loni tam měli desetinásobný výskyt spalniček .. lékaři zaznamenali 1 774 případů nemoci ...

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2 ... spalnicek/

nevím, taky myslím že není třeba plašit. Já jsme jako dítě prodělala všechny dětské nemoci.
Mischkad
Klevetnice
Klevetnice

3288 příspěvků
03. březen 2009
Květníček
Příspěvekod Efča » úterý 04. březen 2014, 22:07
by mě zajímalo, jak by zareagovaly spalničky s nefrotickým syndromem u kluka :-? :-?
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » úterý 04. březen 2014, 22:12
Spalničky jsou v podstatě OK, jen mohou mít dost drsný komplikace, ale na druhou stranu, neštovice, nebo i chřipka, taky.

Mne spíš rozhodilo, že se kůli tomu dělaj takový manévry ve velké krajské nemocnici. Prostě osm lidí se spalničkami mi pořád přijde málo. :oops: :palma:
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Jankap » úterý 04. březen 2014, 22:31
Jo, se spalničkama se nadělá hodně. Myslím si, že z toho důvodu, že dokud je maximální proočkovanost, tak nejsou, ale jakmile proočkovanost poklesne, tak se znovu objeví. Mám pocit, že lékaři by byli nejraději, kdyby všechny akutní nemoci prostě zmizely ze světa. Jenže ty akutní nemoci nám cvičí imunitu a tím nás chrání proti horším nemocem.

Inko,
pokud děti očkované nejsou a setkají se s nemocným, tak spalničky s velkou pravděpodobností chytnou. To je pravda a je potřeba s tím počítat. V druhé vlně je můžou chytnout ty děti, které mají jen jednu dávku.
Na druhou stranu pokud je chytnou, tak budeme držet palce, aby proběhly bez jakýchkoliv komplikací a odměnou bude dlouhodobá imunita, lepší než z očkování. Já bych byla ráda, kdyby je prodělaly, protože bych se nemusela bát, že je chytnou někdy v dospělosti, až vakcína ztratí svůj vliv.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » úterý 04. březen 2014, 22:38
Efča píše:by mě zajímalo, jak by zareagovaly spalničky s nefrotickým syndromem u kluka :-? :-?

A neštovice měl? Pokud ano, jak probíhaly?

Problém je v tom, že v mnoha zprávách se uvádí, kolik lidí onemocnělo, kolik bylo očkováno, kolik nebylo, ale nikdy tam není zmínka o tom, v jakém stavu ti pacienti byli před spalničkami. Tedy kolik z nich mívalo běžně při nemocech horečku (= z homeopatického hlediska dobrá imunitu), kolik z nich mělo chronické problémy, jak vážné ty chronické problémy byly, kolik z nich bralo dlohodobě léky apod.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » úterý 04. březen 2014, 22:44
Jankap - že to chytnou děti se moc nebojím. Sice teda vyloučit to nelze, ale právě si myslím, že ta doživotní imunita by za to stála. Spíš se bojím toho tlaku lékařů na očkování.

Nevím, jak byli či nebyli očkovaní Ti, co to chytli. Ale ze zdroje plyne, že jeden očkovaný nebyl (alergická anamneza) a jeden měl jen jednu dávku. O ostatních šesti se nemluví. Všichni dospělí. No myslím, že těch šest očkovaných tedy bylo, když to nezmiňují....
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Efča » úterý 04. březen 2014, 22:46
Jankap píše:
Efča píše:by mě zajímalo, jak by zareagovaly spalničky s nefrotickým syndromem u kluka :-? :-?

Problém je v tom, že v mnoha zprávách se uvádí, kolik lidí onemocnělo, kolik bylo očkováno, kolik nebylo, ale nikdy tam není zmínka o tom, v jakém stavu ti pacienti byli před spalničkami. Tedy kolik z nich mívalo běžně při nemocech horečku (= z homeopatického hlediska dobrá imunitu), kolik z nich mělo chronické problémy, jak vážné ty chronické problémy byly, kolik z nich bralo dlohodobě léky apod.

neměl. Děsím se jich jak čert kříže a zároveň bych si přála, aby byly už za ním.

Nemá MMR, nemá očkování proti černému kašli a profi hemofilovi. Chci ho dát do školky a mám z toho fakt strach. Ale mezi děti chodí i tak, takže podle mě je jedno, jestli ty věci chytne ve školce nebo jinde :-?
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » úterý 04. březen 2014, 23:35
Efča píše:
Jankap píše:

neměl. Děsím se jich jak čert kříže a zároveň bych si přála, aby byly už za ním.

Nemá MMR, nemá očkování proti černému kašli a profi hemofilovi. Chci ho dát do školky a mám z toho fakt strach. Ale mezi děti chodí i tak, takže podle mě je jedno, jestli ty věci chytne ve školce nebo jinde :-?

Mívá někdy při nemoci teplotu?
Jak u něj nemoci vůbec probíhají? (akutní myslím)
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006