ADV TOP
ADV LEFT

Spalničky v ČR

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ratta » středa 05. březen 2014, 09:24
Jj, nedávno jsem po naší paní doktorce chtěla, ať mi doporučí jedinou studii, která by objektivně dokázala neškodnost vakcín. Místo toho mi otevřela ten jejich jehovistický časopis s nestranným názvem Vakcinace a s článkem o "epidemii" spalniček. Jsem jí na to řekla, že ty jsem měla taky a díky bohu, i zarděnky, kvůli kterým můžu jako těhotná klidně spát a že pokud bude vědět o epidemii příušnic, ať dá vědět. Koulela očima, ale v podstatě na to neměla rozumný argument. :-?

Efčo, pokud se tak bojíš, tak ho naočkuj, možná ti to pomůže. Jak jeden, tak druhý extrém je škodlivý. Lidé očkují proto, aby se nemuseli bát nakažlivých nemocí. Každý ať udělá to, co je pro jeho svědomí nejlepší.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Gejby » středa 05. březen 2014, 09:56
Mám kliku na "rozumnou" doktorku. Daník má v papírech, že MMR nemusí mít. Když mi o tom vyprávěla, jestli očkovat, či ne, tak říkala, že riziko je hlavně v Polsku, kde prý není taková proočkovanost. Tam se nechystáme :) Problém vážného rázu oproti neočkování je snad jen u straších chlapů s hrozící neplodností. Takže já zatím nic neřeším. Prý MMR úplně postačí v pubertě, pokud vůbec bude nutná.
Gejby
Treperenda
Treperenda

1129 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Jankap » středa 05. březen 2014, 10:04
Ratta píše:Jj, nedávno jsem po naší paní doktorce chtěla, ať mi doporučí jedinou studii, která by objektivně dokázala neškodnost vakcín. Místo toho mi otevřela ten jejich jehovistický časopis s nestranným názvem Vakcinace a s článkem o "epidemii" spalniček. Jsem jí na to řekla, že ty jsem měla taky a díky bohu, i zarděnky, kvůli kterým můžu jako těhotná klidně spát a že pokud bude vědět o epidemii příušnic, ať dá vědět. Koulela očima, ale v podstatě na to neměla rozumný argument. :-?

No jo, oni vidí, kolik lidí spalničky chytlo. Jen výskyt.
Mělo by se ale posuzovat, kolik lidí je mělo bez komplikací a kolik ne.

Ratta píše:Efčo, pokud se tak bojíš, tak ho naočkuj, možná ti to pomůže. Jak jeden, tak druhý extrém je škodlivý. Lidé očkují proto, aby se nemuseli bát nakažlivých nemocí. Každý ať udělá to, co je pro jeho svědomí nejlepší.

Jestli dobře chápu, tak Efča má strach z obojího.
Možná by bylo dobré domluvit se s doktorkou, aby vás upozornila, kdyby se nějaký případ objevil u vás ve městě? Pak se můžeš rozhodnout, zda budete riskovat spalničky nebo očkování. Škoda, že není monovakcína, že?
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Andela » středa 05. březen 2014, 16:01
Potvrzuji, že v nemocnici v Ul opravdu přijali bezpečnostní opatření :P. Dnes jsme byli s nedonošencema na očkování a chtěli se jít mrknout na tety na neonatologii, a nikam návštěvy nesmí kvůli spalničkám :-O.

Taky jsem zvědavá co s tím udělají, neb třeba ,můj nedonošenec ještě očkován není vůbec. 8-)
Andela
Treperenda
Treperenda

1427 příspěvků
21. září 2006
Děčín
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 06. březen 2014, 13:16
Hádám, že je to prostě normální, vakcinační viry už nejsou totožné s divokými a postvakcinační imunita léty klesá, dospělí se nepřeočkovávají ( mělo by se co 10 let) očkování nenavozuje celoživotní imunitu

Státy evropského regionu WHO s nejvyšším počtem hlášených případů spalniček (2011):

Francie: 15 214 případů
Itálie: 5 178 případů
Rumunsko: 4 165 případů
Španělsko: 3 507 případů
Německo: 1 599 případů
Ukrajina: 1 313 případů
Velká Británie: 1 083 případů

a v r. 2014 k 31.1. je 2144 HIV pozitivních ( z toho by se měl dělat " humbuk")
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Inkognito » pátek 07. březen 2014, 22:38
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Efča » sobota 08. březen 2014, 09:59
včera jsem se snažila napsat z mobilu a vůbec mi to nešlo.

Takže - syn nesmí mít žádnou živou vakcínu, takže nesmí MMR, nesmí neštovice. Hexu chtějí doočkovat (měl kompletní očkování, ale tři ty látky si odčůral, když měl v moči masivní odpady bílkovin, tedy si odčůrával i ty imunoglobuliny), jenže on je co tři čtyři týdny nemocný, má nějaký svůj specifický infekt (horečky a "nic k tomu" po dobu tří dní", to se imunoložce nelíbí, prý ho nemůže naočkovat za takové situace.

Takže se bojím školky fakt hodně, ale zároveň je tam dát chci, jednak už chodím do práce, jednak ho nechci omezovat, chci, aby byl mezi dětma. Stejnak je teď furt nemocný a ty neštovice pochytí tak jako tak, ať do školky půjde nebo ne - nemůžu ho doma izolovat věčně...

Má nefrotický syndrom a má dlouhodobou imunosupresi cyklosporinem. Prednison už nemá (má úplně pidi dávku). Imunoložka mi říkala, že pro doočkování té hexy by vadil Prednison, cyklosporin prý není překážka.
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Topazio » sobota 08. březen 2014, 15:04
Ja se teda spalnicek bojim. :-Z
Topazio
Kecka
Kecka

1503 příspěvků
27. červen 2008
Příspěvekod Llevelyn » sobota 08. březen 2014, 15:10
Efča píše: Imunoložka mi říkala, že pro doočkování té hexy by vadil Prednison, cyklosporin prý není překážka.

Efčo, no to je tedy polízanice..
-jakékoliv očkování bude méně účinné, živou vakcínou nelze očkovat vůbec. Jak Prednison tak Cyklosporin brání vytvoření imunity ( tlumí imunitní reakce). Pokud by syn dostal neštovice, léčily by se antivirotiky ( a pravděpodobně by byl hospitalizován) dtto spalničky, bohužel je menší šance že se mu vytvoří přirozená celoživotní imunita i po prodělání nemoci ( a podle mého už vůbec po očkování, díky mechanismu vzniku imunity a působemní léků).

O očkování , dobře napsané.. http://www.vitalia.cz/serialy/kauza-ock ... x&icc=more

Přemejšlím, čím to je , že v Ústí mají už podruhé " epidemii" nějaké očkovatelné choroby, proč jen tam a tak.. Hygienici epidemii vyhlašují už při 2000 ( nebo 1 600 až 1 800 nemocných) na 100 tisíc obyvatel. Kolikpak jich v tom Ústí mají??
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Jankap » sobota 08. březen 2014, 16:09
"V tuto chvíli prověřujeme sedmdesát nemocných. Sedmadvacet procent z nich je již potvrzených, minimálně osmdesát procent ze zbývajících se nejspíš potvrdí také," uvedl v sobotu po poledni krajský epidemiolog Josef Trmal.

Nejvíce nakažených je totiž mezi zdravotníky, a to hlavně v Masarykově nemocnici.

V současné době vědí hygienici v Evropě například i o nákaze v Berlíně. Podle epidemiologa to ale nemusí být všechno - některé země spalničky nepovažují za vážné onemocnění, a tak o jeho epidemiích ani neinformují.

Zdroj: http://usti.idnes.cz/epidemie-spalnicek ... zpravy_kol
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Bunny » sobota 19. duben 2014, 12:25
Jankop, prosim, resi se nejak spalnicky homeopaticky? Jde mi o to, jestli se na to muze clovek nejak pripravit a eliminovat pripadne komplikace. Taky jsem zastance prirozene infekce a budovani imunitu prodelanim nemoci. Sama jsem jako dite spalnicky mela.
Bunny
Pískle

33 příspěvků
19. duben 2014
Příspěvekod Jankap » sobota 19. duben 2014, 13:56
Bunny píše:Jankop, prosim, resi se nejak spalnicky homeopaticky? Jde mi o to, jestli se na to muze clovek nejak pripravit a eliminovat pripadne komplikace. Taky jsem zastance prirozene infekce a budovani imunitu prodelanim nemoci. Sama jsem jako dite spalnicky mela.

Ano, řeší. Jako u každé nemoci jsou 2 možnosti, já se snažím využít u svých dětí obou.

(1) Celková léčba zlepšuje celkovou imunitu.
Lepší imunita = akutní nemoci mají příznaky výraznější a bouřlivější, ale celkově jsou příznaky méně závažné než dřív, pacient je citlivý na méně závažné nemoci.
Příklad: Dítě A dostane neštovice, po těle má tak 50 pupínků, ale ty šíleně svědí, dítě je bez teploty, zpruzené, rozškrabané, nemoc se táhne dlouho. Dítě B dostane neštovice, je osypané úplně všude, po vysypání pupínků mu vyskočí teplota, svědění je objeví jen v prvních dvou dnech, ale dítě jde zabavit, nálada po celou dobu výborná, průběh nemoci rychlý.
Závěr: Dítě B má lepší imunitu než dítě A (možností je samozřejmě víc, tohle jen pro srovnání).
Samozřejmě záleží na výchozím bodu léčby. Někdo se narodí s výbornou imunitou, takže pokud má třeba v pěti letech nějaký problém, tak se ten problém léčí homeopaticky snáze a rychleji než u jiných. Někdo zas podědí špatnou imunitu.

(2) Léčba probíhající nemoci
Dítě dostane nemoc, tentokrát spalničky. Homeopat se snaží najít lék přímo na spalničky konkrétního pacienta. V případě epidemie (skutečné epidemie, ne jako bylo v Ústí asi 70 případů) by pravděpodobně hodně pacientů potřebovalo stejný lék, v případě pár případů by to byly různé léky u různých pacientů. U spalniček by léky byly podle mého odhadu rozdílné.
Některé děti, u kterých předtím proběhla celková homeopatická léčba, by možná nepotřebovaly žádný lék na spalničky. Některé by potřebovaly zopakovat celkový (chronický) lék. U určité části pacientů spalničky vytvoří výrazné příznaky, které by vedly k léku speciálně na spalničky. Dále zmíněný doktor uvádí, že nejčastěji byla potřeba Bryonia a Pulsatilla. Ale komplikace (zánět středního ucha, pneumonie, krup) už léčil antibiotiky. U pacientů s komplikacemi předpokládám, že se buď netrefil správný homeo lék nebo vůbec nebyli léčeni homeopaticky.

Tady je zpráva jednoho pediatra používajícícho také homeopatii, jehož pacienti byly postiženi spalničkami v Coburgu v roce 2002 http://www.plaudern.de/impfen-eine-ents ... 45_all.htm Zdá se mi vzhledem k obsahu důvěryhodná.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Bunny » neděle 20. duben 2014, 14:21
Jankop - dekuji mockrat za obsahlou odpoved Dava to smysl. Skoda, ze si nemohu precist ten link v nemcine, bohuzel ji nevladnu. Myslim,ze se vyplati prvotne budovat diteti imunitu, pak se vse zvlada lip. Mohu se jeste zeptat na neco ohledne imunity, ale nechci plevelit tema, mohu do sz?
Bunny
Pískle

33 příspěvků
19. duben 2014
Příspěvekod Jankap » neděle 20. duben 2014, 18:22
Bunny,
až bude večer chvilka, tak z té němčiny vytáhnu to nejdůležitější.

Jj, ať neplevelíme. Můžeš do SZ nebo - pokud je to zveřejnitelné - do diskuse o homeopatii, co mám v podpisu.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » neděle 20. duben 2014, 23:47
http://www.plaudern.de/impfen-eine-ents ... 45_all.htm
(výtah toho, co je podle mého nejdůležitější, kurzíva označuje doslovný překlad)

Jedná se o zkušenosti ošetřujícího dětského lékaře
během epidemie spalniček v Coburgu v roce 2002

Kolegové a svaz dětských a dorostových lékařů proti němu rozpoutal kampaň, ve které pokračovala média a televize. Proto zveřejňuje podrovnosti.

Poslední epidemie 1996/97

Další případy v říjnu 2001, 2 turecké děti, nakazily se na cestách.
Do konce prosince 332 Fälle,
v lednu 2002 nových onemocnění 152,
únor 141,
březen 47,
duben 13.

Někteří měli lehký průběh, někteří těžký.
Některé děti kontroloval jen 1 nebo 2x během nemoci, jiné kadždý den, některé dokonce 2x denně. Rodiče podávaly telefonicky zprávy o stavu dětí minimálně každý druhý den, v případě zhoršení okamžitě.

Opatření:
Vysvětlil jsem rodičům, že je absolutně nezbytné, aby byla 24 hodin denně u dítěte matka nebo jiná kompetentní osoba. Horečka se měla snižovat jen v případě, že by dítě trpělo. Většina dětí během nemoci nedostala žádný lék proti teplotě, ani při teplotě 40,7 °. Vysvětlil jsem rodičům, že teplota je to nejdůležitější, co má člověk k dispozici, aby se bránil proti virům, které se cítí nejlépe kolem 37°, že horečka posiluje imunitní systém a zabraňuje komplikacím.
Každé dítě bylo léčeno homeopaticky, lege artis individuálně podle symptomů, které mělo. Často byla indikována Bryonia nebo Pulsatilla, podával jsem je v potenci D30.

U celkem 385 pacientů, které jsem ošetřoval, došlo u 21 pacientů k otitis media (zánětu středního ucha) a u 12 pacientů k zápalu plic; tyto komplikace byly zpravidla léčeny antibiotiky a byly vyléčeny po 3 až 7 dnech. Kromě krupu, kdy byl pacient hospitalizován, se žádné další komplikace neobjevily (krup http://www.vitalia.cz/katalog/nemoci/ak ... onchitida/ ).

Pouze 2 z dětí, které jsem ošetřoval, byly hospitalizovány na dětské klinice Coburg:
2letou dívku přivezla na kliniku její matka, protože při teplotě 40° propadla panice (dítě mělo být očkována, ale kvůli opakovaným infektům a nedbalosti matky očkované nebylo).
Druhé dítě bylo 8leté, onemocnělo přes očkování provedené ve 3 letech a muselo být hospitalizováno kvůli krupu.

Z celkem cca 1350 případů spalniček v Coburgu bylo cca 40 hospitalizováno z důvodů, které mi nejsou známy. Nevyskytl se jediný případ trvalých následků nebo encefalitidy, neřku-li úmrtí.

Dále popisuje nesmysly, kteří šířili v médiích i jinde jeho kolegové atd.

------------------
Vida, při prvním čtení jsem si ani nevšimla, že nejtěžší průběh mělo očkované dítě :palma:
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006