ADV TOP
ADV LEFT

Klíšťová encefalitida X Eleková

... mýty a fakta

Moderátoři: Llevelyn, Gehenna

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Levandule » úterý 25. březen 2014, 11:12
Ahoj,zajímalo by mě,jestli jste pro očkování klíšťové encefalitidy.Já jsem celkem neočkovací,nic navíc kromě základního očkování nemáme,nejmladšího začínáme očkovat Pediacelem ve schématu 2+1.
Nemáte někdo odkaz ,jak se ke klí´štovce vyjadřuje Eleková? Děti každý rok nějaké to klíště donesou.případně průběh klíšťovky díky za zkušenosti. A ještě jaký používáte zaručení repelent do lesa(já mám od Hádka,ale ten asi nebude dostačující)? Popř.jaká homeopatika,když už dítě klíště má? Já dávám 3x 10 kapek dračí krve ten den nebo 5 kuliček Ledum palustre 5Ch,co dáváte po klíštěti dětem vy?Psům už jsme klíšťata letos tahali,jsme často v lese,tak to řeším.
Uživatelský avatar
Levandule
Žvatlalka
Žvatlalka
 
296 příspěvků
02. březen 2009
Příspěvekod Lauraabunka » úterý 25. březen 2014, 11:35
Jak Eleková nevím, ale Strunecká píše, a já jí věřím, že encefalitida u malých dětí má obvykle nekomplikovaný průběh. Ne tak u dospělých, tam to často končí vážnými trvalými následky (ochrnutí, poškození mozku různé závažnosti...), bohužel znám ze svého okolí a bojím se toho velmi. Takže já osobně se k tomu stavím tak, že sama očkovaná jsem a budu se přeočkovávat i nadále, děti nechám pravděpodobně naočkovat v pubertě a v dospělosti ať si to rozhodnou samy.
Uživatelský avatar
Lauraabunka
Klábosilka
Klábosilka
 
406 příspěvků
19. březen 2009
Příspěvekod Lia » úterý 25. březen 2014, 11:46
Lauraabunka píše:Jak Eleková nevím, ale Strunecká píše, a já jí věřím, že encefalitida u malých dětí má obvykle nekomplikovaný průběh. Ne tak u dospělých, tam to často končí vážnými trvalými následky .


Přesně to mi řekla i naše pedaitrička a také dva kamarádi pediatři (kteří své děti naočkované nemají) - že rodiče nechávají očkovat děti, u kterých má encefalitida obvykle relativně mírný průběh, zato sebe nikoli, a přitom důsledkem eincefalitidy u dospělého může být třeba "jenom" hezky dlouhá pracovní neschopnost...
Uživatelský avatar
Lia
Žvatlalka
Žvatlalka
 
260 příspěvků
02. únor 2007
Příspěvekod Pizulinda » úterý 25. březen 2014, 11:51
My jsme se nechali naočkovat celá rodina po tom, co jsme na jedné dovolené pod stanem "nasbírali" 18 klíšťat... Já se tý encefalitidy prostě bojím, měla jsem hysterický záchvaty, když mi dítě nadšeně a bezstarostně pobíhalo ve vysoké trávě a já na něj jak fůrie ječela, že to nesmí, že nachytá klíšťata... :palma:
Mám teď klid a dítě si svobodně pobíhá.... Jasně, je tu ještě hrozba borelky, ta má ale nástup pozvolnější a když za sezonu nachytáme hodně klíšťat či když je v místě přisátí podivný flek, nechám pak na podzim udělat kontrolní odběry.
Ještě doporučuju shlédnout mapu ČR, kde je uvedený výskyt encefalitidy a tomu přizpůsobit své rozhodnutí... http://www.szu.cz/uploads/documents/CeM ... 1%20KE.jpg
Uživatelský avatar
Pizulinda
Drbna
Drbna
 
4521 příspěvků
28. leden 2010
Příspěvekod Trixl » úterý 25. březen 2014, 11:53
mám děti alergické na vaječnou bílkovinu, takže klíšťovku jim ani nemůžu dát
Uživatelský avatar
Trixl
Howgh
Howgh
 
15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Levandule » úterý 25. březen 2014, 12:02
A co ty repelenty a ošetření po klíštatech
Uživatelský avatar
Levandule
Žvatlalka
Žvatlalka
 
296 příspěvků
02. březen 2009
Příspěvekod Llevelyn » úterý 25. březen 2014, 12:11
Neočkovala bych, ani sebe ani děti. Klíště je třeba po objevení HNED urejpnout, odtranit, pokudmožno bez nějaké manipulace ( my fakt urejpnem hned u kůže, tupo stranou nože, nehtem, čímkoliv vhodným) a ranku je dobré ošetřit jodem nebo dávám teatree nebo rescue od Eone. jako repelent používám buď ten rescue nebo si dělám svůj postřik, klíšťat se nebojím, klíšťovky vůbec, jediný co řeším je borelie, to je megasvinstvo.

Osobně si myslím, že očkování je svinstvo, kromě jiného proto, že když ej někdo očkovaný, zanedbává prevenci proti klíšťatů a bodavému hmyzu a snáze dostane boreliozu, která je mnohokrát horší než klíšťovka.
Uživatelský avatar
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)
 
14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Levandule » úterý 25. březen 2014, 12:19
Jo to si taky myslím,že pak člověk zadedbává tu prevenci. Lev dík a vy opravdu nikdo nedáváte nic preventivně po klíštěti? U té dračí krve Drags imun ,je to přírodní antibiotikum,doporučují na potření i vnitřně.
Uživatelský avatar
Levandule
Žvatlalka
Žvatlalka
 
296 příspěvků
02. březen 2009
Příspěvekod Mirkat » úterý 25. březen 2014, 12:23
Kdyby tak šla borelioza očkovat...tak uvažuji... jinak ne, nechci se rouhat, ale slyšela jsem též o hladkém průběhu u dětí... Navíc ze svého okolí znám plno borelek, encefalitidu žádnou - naštěstí... Takže to co psala Llevelyn - hlídáme se, ihned případně odstraníme, zastříknu jodem... Jako repelent používáme levanduli éterický olejíček a funguje parádně...
Uživatelský avatar
Mirkat
Howgh
Howgh
 
5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Lava » úterý 25. březen 2014, 12:41
Llev, bohužel, v rodině máme celkem čerstvý případ encefalitidy (u dospělého), kdy bylo klíště vytaženo skoro hned, vše vydezinfikováno jak se má a on skoro umřel. (Nakonec snad vše OK, ale vypadalo to opravdu špatně.)
Uživatelský avatar
Lava
Klábosilka
Klábosilka
 
349 příspěvků
30. srpen 2008
Příspěvekod Inkognito » úterý 25. březen 2014, 13:01
Manžel prodělal neuroboreliozu, klíště ani flek neměl.
Přenášet to mohou i předstadia klíštěte- nymfy, které nejsou vidět.
Inko kvůli manželovi
Inkognito Inkognito
 
Příspěvekod Pizulinda » úterý 25. březen 2014, 13:15
Taky znám dramatický průběh klíšťové encefalitidy, dokonce u dítěte, proto vyšiluju...
A z borelky mám samozřejmě respekt, není to tak, že když jsme očkovaní, že klíšťata vesele ignoruju. Encefalitida mi přijde zákeřnější v tom, že propukne z ničeho nic v plné síle. Kdežto borelka má 3 stádia, když se zachytí v prvním stádiu, je lehce léčitelná (manželovi ji právě takhle našli po jednom létě bohatém na klíšťata, ještě ani neměl žádné příznaky, jen trochu podezřelý flek na místě kousnutí). Prostě jsme ve střehu a na tu borelku myslíme.
Kdybysme měli 2-3 klíšťata za sezonu, tak se očkovat nedám. Ale míváme jich někdy hodně a zas sedět kvůli obavám zavřená doma nechci. Navíc máme příbuzné v oblasti, kde je výskyt encefalitidy vysoký a jezdíme tam...
Uživatelský avatar
Pizulinda
Drbna
Drbna
 
4521 příspěvků
28. leden 2010
Příspěvekod Ratta » úterý 25. březen 2014, 13:23
Nevím jaký je výslyt boreliózy, ale nalepím tady roční výskyt encefalitidy v Čechácch, první údaj je rok 2005, poslední 2014:

4 2 1 4 4 2 5 2 1 0

(zdroj SZÚ)
Uživatelský avatar
Ratta
Drbna
Drbna
 
4950 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Mamina » úterý 25. březen 2014, 13:40
Eleková i Strunecká nedoporučují žádná očkování. sama neočkuji sebe ani děti a je mi blaze...
Uživatelský avatar
Mamina
Kecka
Kecka
 
1517 příspěvků
31. leden 2007
Příspěvekod Ratta » úterý 25. březen 2014, 13:47
Zakladatelka se ptá spíš na to, co říká Eleková ohledně kl. encefalitidy jako takové, jaká je pravděpodobnost nákazy a komplikací a jak se chránit (ne očkováním, to je jasné). Mně by to také zajímalo, protože mi je jasné, že víme jen to, co chtějí, abychom věděli, ti, kdo na tom vydělají. Je přece spousta větších možností průserů, než je encefaltitida, ale o těch se mlčí, protože z našeho strachu nikdo nebude mít peníze, nebo naopak, ho o peníze ještě připraví...
Uživatelský avatar
Ratta
Drbna
Drbna
 
4950 příspěvků
01. duben 2012

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy