ADV TOP
ADV LEFT

Klíšťová encefalitida X Eleková

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Levandule » úterý 25. březen 2014, 19:40
Sharki,jaké céčko používáte?
Levandule
Žvatlalka
Žvatlalka

296 příspěvků
02. březen 2009
Příspěvekod Sharki » úterý 25. březen 2014, 19:50
Levandule píše:Sharki,jaké céčko používáte?

Práškové (momentálně z DM), míchám to trochu se sodou, abychom se zbytečně nepřekyselovali, ale moc velké dávky nezvládáme (a ani nebylo potřeba)
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Ratta » úterý 25. březen 2014, 21:56
Levněji vyjde z Fichemy, ale zatím taky kupuji jen v DM. Taky míchám se sodou, když se vyhmátne správný poměr, je to i chuťově lepší, velké množství toho kyselého hnusu se sníst nedá. Kvůli lepšímu využití je dobré to míchat do něčeho, co obsahuje barevné (ideálně červené) flavonoidy.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Dancul » úterý 25. březen 2014, 22:10
mam v okoli pripad kde dospelak skoncil s dozivotnym postihnutim :( napriek tomu ockovat nedam. repelentujem a levandulujem. omnoho castejsia mi pride borelioza, ktoru som sama prekonala a viem o viacerych v okoli ktori boli na nu lieceny
Dancul
Howgh
Howgh

8441 příspěvků
24. září 2006
Bratislava
Příspěvekod wexinka » úterý 25. březen 2014, 22:14
Uplně OT, ale ted jsem zrovna četla, že očkování proti borelioze je pro psy a kočky. To je na nějaký jiný typ, než postihuje lidi, nebo to takhle "testujou" na zvířatech, nebo co si o tom mám myslet, nemáte někdo info?
wexinka
Pískle

30 příspěvků
05. říjen 2013
Příspěvekod Jankap » úterý 25. březen 2014, 23:25
Proč mají děti bezproblémový průběh a je zbytečné je očkovat?
Proč někdo na klíšťovou encefalitidu skoro umře a někdo nechytí nic?

Holky, je to z toho důvodu, že každý z nás má rozdílnou úroveň zdraví. Naše imunitní systémy mají různou kvalitu.

Homeopat Gerge Vithoulkas vytvořil systém pro klasifikaci úrovně zdraví každého pacienta. Homeopat, který zná jeho teorii, pak může u svých pacientů sledovat, jestli úroveň zdraví jeho pacienta stoupá nebo klesá. A podle toho objektivně hodnotit úspěšnost své léčby.
Pacienti se rozdělují do skupin A, B, C, D.
A - naprosto výborné zdraví
B - dobré zdraví
C - imunita nemá dobrou schopnost reakce
D - vážně nemocní pacienti, u kterých žádnou metodou léčení nelze dosáhnout vyléčení

(Pozor, nevyhnu se určitému zjednodušení.)
Děti často patří do skupiny B, mnohé z nich do horní části B skupiny. Jsou schopné mít běžně vysoké horečky a jejich imunitní systém se nepříteli (nemoci) umí dobře bránit, je dostatečně silný. Proto klíšťovku nechytnou a případná borelióza u nich má bezproblémový průběh. Samozřejmě se mezi dětmi najdou výjimky, které patří do nižších úrovní zdraví.
Dospělí mají úroveň zdraví často nižší, nemívají při akutních nemocech tak vysoké teploty, je to způsobeno očkováním, léčením antibiotiky a dalšími vlivy. Jsou vnímavější pro klíšťovou encefalitidu a jsou více ohroženi komplikacemi boreliózy.
Hodně dospělých se postupně dostane do skupiny C, takže teplotu nemívají a jsou ještě více vnímaví pro chronické problémy. Je to případ lidí, kteří byli dlouho "zdraví" (= bez akutních nemocí, bez teplot) a najednou bum, encefalitida u nich má velmi vážný průběh, kdy málem umřou.

Homeopatické zásahy po kousnutí klíštětem:
Homeopat má předepisovat v případě, že existuje problém. Zakouslé klíště není problém. Takže není dobré dávat bez přemýšlení Ledum po každém kousnutí, to může problémy způsobit. Není problém = není potřeba lék.
Problém vzniká v případě, že kousnutý člověk začne mít nějaké potíže (nejlépe pouze reakci na kůži, kousnutí zčervená, případně se udělá flek). Často je indikované Ledum, ale mohou to být i jiné léky, na to pozor.
Pokud budu brát Ledum preventivně, tedy opakovaně a bez příznaků odpovídajících léku Ledum, tak to Ledum dříve nebo později způsobí buď proving nebo zhoršení celkového stavu.

Pokud chci snížit pravděpodobnost nákazy od klíštěte předem, tak musím využit celkovou homeopatickou léčbu. Ta zlepší stav imunitního systému a tím postupně také úroveň zdraví. Tato léčba snižuje citlivost pacienta na závažné nemoci.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Trixl » úterý 25. březen 2014, 23:41
Ratta píše:Něco jsem našla tady, tam Elekovou milují, tuším tam i aktivně ona sama diskutuje:
http://www.slobodavockovani.sk/news/kli ... efalitide/

K tomu očkování bych poznamenala jen to, že každá vakcína může prokazatelně způsobit nemoc, proti které je vyrobena, jsou známé případy (i v Čechcách), kdy děti onemocněly na černý kašel, obrnu, spalničky, atd. O chřipce je to známo i z mainstreamových médií. Tož já bych si víc vyčítala to, že bude mít, moje dítě encefalitidu z mé nadměrné aktivity, než ignorance. Že chytne od klíštěte nemoc, bude to náhoda, ale když ji chytne z mnou zaplaceného očkování, bude to moje víte co.

borelku jsme s klukem měli, poštípala nás u domu jedna mrcha lítací
kamoš má lehkou obrnu po očkování na lžičku
v tv byla reportáž o 13leté dívce co po očkování na klíšťovku má epi
...
mně z toho vychází jen jedno, že se chci svobodně rozhodnout co pro svoje děti považuju za nej řešení, poškození po očkování taky je reálná hrozba
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Llevelyn » středa 26. březen 2014, 10:40
wexinka píše:Uplně OT, ale ted jsem zrovna četla, že očkování proti borelioze je pro psy a kočky. To je na nějaký jiný typ, než postihuje lidi, nebo to takhle "testujou" na zvířatech, nebo co si o tom mám myslet, nemáte někdo info?

očkování pro zvířata je jiné než pro lidi, i když prý kanadští dřevorubci se tím očkujou ( ale JPP) vakcíny pro lidi existují, testují se

http://www.vakciny.net/budoucnost/lymd.html
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod wexinka » středa 26. březen 2014, 14:40
Llevelyn píše:
wexinka píše:Uplně OT, ale ted jsem zrovna četla, že očkování proti borelioze je pro psy a kočky. To je na nějaký jiný typ, než postihuje lidi, nebo to takhle "testujou" na zvířatech, nebo co si o tom mám myslet, nemáte někdo info?

očkování pro zvířata je jiné než pro lidi, i když prý kanadští dřevorubci se tím očkujou ( ale JPP) vakcíny pro lidi existují, testují se

http://www.vakciny.net/budoucnost/lymd.html

Díky za info, Llevelin
wexinka
Pískle

30 příspěvků
05. říjen 2013
Příspěvekod misas07 » čtvrtek 27. březen 2014, 11:15
jedinou spolehlivou ochranou proti klíšťovce je očkování, má takové minimum nežádoucích účinků, že snad ani nemá cenu uvažovat o tom, že dítě nebo sebe nenaočkuji. Je pravda, že onemocnění nemívá obvykle u dětí tak dramatický průběh jako u dospělých, ale proč to pokoušet?
misas07
Pískle

3 příspěvků
06. březen 2014
Příspěvekod Lauraabunka » čtvrtek 27. březen 2014, 11:26
Mňo tak to v tom případě stojí za to připomenout i tento fundovaný článeček

http://www.vitalia.cz/clanky/dnes-je-v- ... ne-priste/
Lauraabunka
Klábosilka
Klábosilka

406 příspěvků
19. březen 2009
Příspěvekod Barci » čtvrtek 27. březen 2014, 11:36
Jankap díky za info.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3590 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 27. březen 2014, 11:52
misas07 píše:jedinou spolehlivou ochranou proti klíšťovce je očkování, má takové minimum nežádoucích účinků, že snad ani nemá cenu uvažovat o tom, že dítě nebo sebe nenaočkuji. Je pravda, že onemocnění nemívá obvykle u dětí tak dramatický průběh jako u dospělých, ale proč to pokoušet?

http://www.tribune.cz/clanek/27041-jak- ... -ve-velkem

http://www.vitalia.cz/clanky/stoji-za-o ... ni-lekari/

atd atd. Každému, co jeho jest.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Blanci » čtvrtek 27. březen 2014, 23:47
misas07 píše:jedinou spolehlivou ochranou proti klíšťovce je očkování, má takové minimum nežádoucích účinků, že snad ani nemá cenu uvažovat o tom, že dítě nebo sebe nenaočkuji. Je pravda, že onemocnění nemívá obvykle u dětí tak dramatický průběh jako u dospělých, ale proč to pokoušet?

... jsem málem upadla ze židle :? ... si asi dám tu práci a to minimum nežádoucích účinků sem vypíšu ručně !!!! - neb z vakciny.net nelze z neznámého důvodu kopírovat :roll: (ale se mi ted fakt nechce, nastudujte si :D )

A tak něco sem tedy přepíšu, když jinak nedáte ;-)

Povšimněte si ...NEVYPISUJI VŠECHNY! : meningismus, závratě, neuritida různého stupně závažnosti, křeče, encefalitida, dále poruchy vidění, světloplachost, poruchy srdečního rytmu, žávažné poruchy zažívacího traktu, bolesti hlavy, dále bosesti svalů a kloubů, bolesti šíje a další a další

ZCELA CHYBÍ POSTMARKETINGOVÁ HLÁŠENÍ!!! (to jsou ta hlášení, která se objeví po uvedení vakcíny do oběhu, neb vše výše vyjmenované je na pokusném vzorku 3512 osob)

Zdroj - nejoficiálnější z oficiálních, vakciny.net - zde: http://www.vakciny.net/doporucene_ockov ... 0adult.pdf

(cituji autorku - viz výše): ... má takové minimum nežádoucích účinků, že snad ani nemá cenu uvažovat o tom, že dítě nebo sebe nenaočkuji.

:-Z Také neuvažuji
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 13. březen 2015, 14:04
:erik: Patřím mezi příznivce očkování, a proto bych ráda, i ze své vlastní zkušenosti, doporučila očkování proti encefalitidě. Moje maminka se nakazila encefalitidou v pokročilém věku a stálo nás to všechny spoustu sil a modlení, aby se přes ni dostala. Naštěstí se stal zázrak a ona opravdu přežila. Po této události jsem se nechala očkovat a dýchá se mi mnohem lépe. Jaké jsou vaše zkušenosti? Díky 
Inkognito Inkognito