ADV TOP
ADV LEFT

neockovani, odlozene hlaseni na hygienu

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Janika3 » úterý 15. duben 2014, 19:14
proč to na mě působí, jako by chtěli zase "vyplnit díru v zákoně"?
Janika3
Krafařka
Krafařka

637 příspěvků
07. prosinec 2010
Příspěvekod Malva » úterý 15. duben 2014, 19:27
Ahoj holky.

A co může hygiena oproti sociálce?

A týká se to i dětí registrovaných v Norsku na příklad? Máme i českou Dr., ale u ní v celku nic.
Malva
Klevetnice
Klevetnice

3717 příspěvků
17. prosinec 2007
Dálný sever :-)
Příspěvekod Gehenna » úterý 15. duben 2014, 19:49
Madlad píše:No a co mi hygiena může? Pokud prudí i u nás a dr. jí nějaký takový seznam dá, tak jsme na něm také. Sice jsem to tak úplně v plánu neměla, ale jsme v kolonce odkladačů až bude dítko fit.

I kdyby ti nemohla nic, tak nevidím důvod, proč by dr. měla jen tak rozdávat naše údaje kdekomu, kdo si o ně řekne.
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Bunny » sobota 19. duben 2014, 12:07
Zdravim vsechny, jsem tu nova a rada bych se pripojila.

Rovnou zacnu svoji zkusenosti. Nyni, v 18 mesicich, jsme odmitli ocko 4 Hexa a Prevenar. Dr nebyla nadsena, nicmene rekla, ze je to nase vec, sice kolosalni blbost, ale ze to bude respektovat. Podepsala jsem jeji rucne psany revers a jeste mne upozornila, ze nas bude muset nahlasit na hygienu. Vzhledem k tomu, ze jsem ji slibila, ze ji poslu mail s odkazy ohledne ockovacich schemat, prilozim i odkaz a pravni vyklad ohledne povinnosti hlasit na HS. Upozornovala na klesajici protilatky, s tim, ze ditko nebude chraneno. Poukazala jsem na britske ocko schema! kde ockuji 3+0, tedy bez podani boosteru a preockovani je pak mezi 3 lety a 4 mesici az 5 lety a tudiz podle nej by bylo ocko v norme, protilatky postacujici az do preockovani. Ona mi vyvracela, ze to neni mozne, ze je to nesmysl, nicmene to zminil dr. Petras a j to bezne dostupne na netu. Co me zarazilo, ze rekla, ze jim ale neda rodne cislo. Tak uvidime, co bude nebo nebude nasledovat. Jsem odhodlana bojovat, dite proste ocko nebude.
Bunny
Pískle

33 příspěvků
19. duben 2014
Příspěvekod Ennis » středa 23. duben 2014, 13:54
...já už jsem tak nas..., že jedinou možnost vidím v nějaké větší hromadné akci. MMR očkovat nebudu ani jednomu dítěti, osmiměsíční mimi nemá ještě nic, ale očkovat dle svého výběru budu...školku budu s pětileťákem řešit příští rok...a už mě nebaví za každou věc, kterou si rozhodnu pracně a podle nejlepšího vědomí a svědomí bojovat. Návštěvu hygieny máme za sebou (2roky zpět), další možná před sebou. Ten pocit nesvobody je ubíjející, tím spíš že ani navíc nejsem žádný extrémní exemplární případ:)
marie
Ennis
Pískle

13 příspěvků
09. leden 2010
velké karlovice (vsetín, rožnov p.r.)
Příspěvekod Verconika » úterý 10. červen 2014, 21:59
Ahoj. Chci se zeptat, zda jste nezjistily nějaké nové informace ohledně buzerace z hygieny a podávání seznamů neočkovačů a odkládačů pediatry? Byla jsem u naší pediatry a nahlásila ji, že teda ani ve 2,5 letech očkovat MMR nebudeme, a vytasila se s tímto papírem....
tato diskuze již nějaký pátek neběží, proto by mě zajímalo, zda jste nezjistily nějakou právní úpravu tohoto hlášení pro hygienu? Díky. V.
Verconika
Pískle

60 příspěvků
03. listopad 2006
Příspěvekod Bunny » pátek 13. červen 2014, 20:40
S jakym papirem se vytasila? Jako ze vas musi nahlasit? U MMR neni stanovena horni hranice od kdy ockovat, takze vas nema co nahlasovat a ani kdyby byla nejaka hranice stanovena, nahlasovat vas nesmi stejne. MMR lze podat od 15 mesicu a je to doporuceno ve vyhlasce jako povinne ocko.

Resila jsem to nedavno se svoji pediatrickou, slo o Hexu, kterou jsme nedokoncili a posilala jsem ji mail, s odkazy a paragrafy a tim ji jemne naznacila, ze jsem informovana a rozhodne si jen tak nenecham nic libit. Uz je to dva mesice a zatim se nikdo neozval.

Byt tebou nebyla bych tak kategoricka, spise nez ji rici, ze nebudes ocko je lepsi rict, ze to chcete odlozit a opet odlozit a opet.... To, ze nebudete ocko ji rikat nedoporucuji, to by mohla povazovat jako odmitnuti povinneho ocko, coz je sankciovatelne, kdezto odlozeni ne.
Bunny
Pískle

33 příspěvků
19. duben 2014