ADV TOP
ADV LEFT

MMR po 2.roce a než. účinky

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Verconika » neděle 11. květen 2014, 14:11
Ahoj. Budu zřejmě muset naočkovat 2,5 leté dceři MMR. Má zatím jen naočkovanýIinf.Hib, ale ten tlak kvůli přhlášky do MŠ je velký...
Všude čtu, že po druhém roce života je nežádoucích účinků méně. Chtěla bych se zeptat těch, kdo očkovali po druhém roce věku, zda měli děti nějaké reakcena očkování a jaké. Děkuji moc. Verča
Verconika
Pískle

60 příspěvků
03. listopad 2006
Příspěvekod Magrata » neděle 11. květen 2014, 14:22
ahoj,

očkovala jsem svoji dceru v 25 měsících (taky kvůli MŠ), naštěstí vše bez reakce
Magrata
Kecka
Kecka

1924 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Novire » neděle 11. květen 2014, 15:01
Oba starší po druhém roce bez reakce, ani teplotu neměli. Nejmladšího to ještě čeká....
Tobiáš *06/2007
Anika *08/2009
Simon *02/2012
Novire
Treperenda
Treperenda

1211 příspěvků
13. listopad 2007
Zastávka
Příspěvekod Džawa » neděle 11. květen 2014, 15:08
Ahoj,
mladší dostal první dávku ve 30. měsících a byl úplně bez reakce. I když nevím, jestli pak neměl měsíc, dva po tom očkování trochu rozhozenou imunitu. Byl na podzim pořád na hromadě. Ale těžko říct, jestli to nebylo prostě obdobím.
Před týdnem dostal druhou dávku, tak doufám, že když neměl reakci poprvé, nebude ani teď (má čerstvě tři).
J.
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

592 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Efča » neděle 11. květen 2014, 17:08
Syn 1. dávka v 36m, naprosto bez reakce.

3 týdny na to dostal neštovice. Ustál je s cca 50ti pupínky.

Musím si načíst, kdy dát tu druhou dávku. Chtěla bych jí dát tak, aby ho očkování co nejvíc chránilo (měl dost protilátek) a zároveň trochu překrylo pubertu. Nevím, zda to vůbec lze takto zařídit :-)
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » neděle 11. květen 2014, 17:15
po 2. roce očkovaná normálně zdravá měla do 3 měsíců od očkování autoimunitní chorobu popsanou mmch. mezi možnými nežádoucími účinky, ale protože to nebylo do 14 dnů, nikdo to s očkováním nechtěl spojovat
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Mirabilis » neděle 11. květen 2014, 17:52
očkování před třetím rokem, první den nemohl na nohu, následující dva kulhal
Mirabilis
Kecka
Kecka

1800 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod Flyingfrog » neděle 11. květen 2014, 17:56
Dcera dostala v březnu ve 3,5 letech první dávku. Reakce žádná. Měla jsem z reakcí hrůzu a jsem ráda, že nebylo nic.
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Evita » neděle 11. květen 2014, 17:58
Ve 27 měsících, reakce vůbec žádná.
Evita
Kecka
Kecka

1730 příspěvků
25. červenec 2007
Příspěvekod Inkognito » neděle 11. květen 2014, 18:29
Dcera ve 26 měsících - reakce horečka, vyrážka, rozhozená imunita, zhoršený ekzém. To syn ve 27 měsících dopadl podstatně hůř - horečka, vyrážka a co je zásadní - úplně přestala mluvit, doslova se nám "ztratil" - měl silné autistické rysy. Nemluvil cca 3 týdny, pak začal vydávat jenom neartikulované zvuky, když jsme se nestrefili s tím, co nám chtěl říct, hrozně se vztekal. Tohle období trvalo šílené 4,5 měsíce. Pak začal znovu zkoušet mluvit - mama, tata, ham ... Trochu začal ukazovat na věci ve svém okolí až okolo třetího roku. Postupně začal navazovat oční kontakt. Teď se mu blíží čtvrté narozeniny a je řečově na úrovni dvouletého dítěte, už naštěstí schopen si částečně něco ukázat pomocí znakové řeči, něco málo se domluví pomocí speciálního programu v tablet. Diagnóza je vývojová dysfázie, takže má i zhoršenou jemnou, hrubou motoriku, velice snadno se unaví. Je před námi dlouhá cesta intenzivní logopedické péče, ale jednou bude normálně mluvit. Mentálně je naštěstí v pořádku, spíš to vypadá, že i malinko napřed, takže o to větší je to pro něj frustrace, když místo letadlo je schopen říct jenom něco jako epo. Normálně mi to trhá srdce, když vidím, jak mu v hlavě běží takových myšlenek a on by mi je tak chtěl říct a nemůže :(
Doktorka souvislost s očkováním odmítá, nicméně do očkování to bylo naprosto zdravé dítě, rozhodně mluvil lépe než teď. Tři logopedky, které ho od té doby viděly, mi tu souvislost potvrdily taky, prý mívají v péči děti, které mají narušený vývoj řeči po očkování častěji. Je to zřejmě tím, že syn má velice citlivou nervovou soustavu, jedna z logopedek se zmiňovala o tom, že většina takto postižených dětí jsou kluci, ti že mají zřejmě tu nervovou soustavu nějakou citlivější.
Naštěstí to má vývoj k lepšímu, ale každé nové srozumitelné slovo nás stojí hodně úsilí, už jsme to řešili homeopaticky, kineziologií, biofeedbackem. Kromě toho denně po chvilkách cca hodinu trénujeme logopedii.
Nejmladší syn teda žádné očkování nedostane, i když na mě doktorka tlačí, že přece dysfázie není žádná šílená diagnoza...
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Verconika » neděle 11. květen 2014, 20:49
Díky moc za reakce. Někde jsem četla, ze by se nemělo očkovat dva týdny před a tři dny po úplňku. Myslíte, že na tom něco je?
Verconika
Pískle

60 příspěvků
03. listopad 2006
Příspěvekod Kukina84 » neděle 11. květen 2014, 21:00
Taky jsem mela hrozny strach z nez.ucinku,ale krome mirneho zhorseni a.ekzemu zadne dalsi.
Kukina84
Klábosilka
Klábosilka

427 příspěvků
09. březen 2010
Příspěvekod Efča » neděle 11. květen 2014, 22:51
Tak úplněk jsem teda vůbec neřešila. Jen to, aby 3 týdny předtím neměl ani rýmu.
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Babátko » pondělí 12. květen 2014, 12:29
Teoreticky nás to také čeka-synovi chce doktorka píchnout první MMR na tříleté prohlídce :( Reakce měl už na hexu,tak se šíleně děsím-asi to zkusim znova ukecat neob snad zruším školku,já nevím :(
Babátko
Diskutérka
Diskutérka

2206 příspěvků
12. listopad 2007
Plzeň