ADV TOP
ADV LEFT

Nová hexa Hexacima

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Leela » čtvrtek 15. květen 2014, 10:19
Peddr mi dává na výběr, jestli Infanrix Hexa či nově Hexacima.
Našla jsem k ní něco jako rozsáhlý příbalový leták, článek (no těch bude jistě víc, neměla jsem na to zatím dost času), kde ji chválí a na vakciny.net jen zásadní inf, že zatímco Infanrix jde i ve schematu 2₊1, Hexacimu výrobce doporučuje jen 3+1.

http://zdravi.e15.cz/clanek/mlada-front ... rhu-471241

http://www.sanofi.cz/produkty/Hexacima_SPC.pdf

http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2014_04.htm

zatím pro hovoří lepší složka proti pertussi, ale zase to schéma :roll: no ještě mám čas, pedr na nás nijak netlačí.

Víte někdo něco bližšího? Tuším byla vakcína doteď používaná už např. v Německu, čili uplná novinka to není. Ale nevím, no...
Jáchym 09/2007, Eliáš 04/2011, Tereza 02/2014
Leela
Diskutérka
Diskutérka

2024 příspěvků
26. listopad 2007
Zvičina na dohled
Příspěvekod Leela » čtvrtek 15. květen 2014, 14:58
mě pediacel neláká, pokud bych musela doočkovávat tu hep B stejně.
mmr stačí 1, 2. možná dám tak v 10 letech

a že hexacima do 2 let. no i dřívější hexu by mělo dítě mít dle vyhlášky do 18 měsíců, ne? myslím, že tu horní hranici nerušili. a nevím, proč by neměla fungovat i u 2-3 letých dětí, pokud někdo neočkoval dříve. toje asi na pokec s pedrem no...

Jsem si říkala,jestli nemáte někdo známé či někdo odtud, kdo by žil třeba v tom německu, jestli má nějakou zkušenost.
Si člověk nevybere. S hexou neměli starší děti žádnej problém, bych to neřešila, ale ty různě dávno a nedávno stahovaný šarže... :-Z
Jáchym 09/2007, Eliáš 04/2011, Tereza 02/2014
Leela
Diskutérka
Diskutérka

2024 příspěvků
26. listopad 2007
Zvičina na dohled
Příspěvekod Blanci » čtvrtek 15. květen 2014, 20:10
Leelo, na Tvoji otázku bych odpověděla: Jestli musíš, tak Infanrix Hexa. Ta je již nějakou tu dobu na našem trhu, lze dohledat, co očekávat :?

Otevřela jsem si SPC Hexacimy na vakcínach.net ... nedokážu tam dohledat, na jak velkém vzorku dětiček byla tato vakcína testována. Nepomůžete mi, někdo?

Dohledala jsem - ve vysvetlivkách - jenom tolik, že byla testována na dětech z Jihoafrické republiky, Turecka, Argentíny, Mexika, Kolumbie, Peru, Kostariky a Kolumbie :?

:? ... velmi zajímavá směs národností ... při bližším hledání naleznete i Evropské etnikum :palma:
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Karoli » úterý 02. červen 2015, 09:57
Také aktuálně řeším. Vzhledem k Theině diagnóze doktorka rozhodně nedoporučila očkování odkládat a navrhla první dávku v červenci, to budou Tejdě 4 měsíce. Doporučila Hexacimu. Další dávku po měsíci. A já nevím a tápu. V Motole se tváří, jakože očkovat, že případná nemoc by byla závažná pooperační komplikace. Mám si zvolit sama, jestli infanrix nebo hexacimu a já fakt nevim :(
Poradíte? Máte děti očkované Hexacimou?
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2110 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Xsamotar » úterý 02. červen 2015, 10:56
Karoli - ahoj. Nemám dítě očkované Hexacimou, protože co jsem zjišťovala, tak reakce nebyly nic moc. Ale jako u všeho, četla/slyšela jsem jen o těch špatných... Dávala jsem Infanrix.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav