ADV TOP
ADV LEFT

Očkování a 5.nemoc - potřebuji rychlou radu

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Vydra » čtvrtek 29. květen 2014, 09:48
Omlouvám se za novou diskusi, ale nemám čas na hledání a bojím se, že ve starších diskusích by se nemusel nikdo všimnout.

Malá (skoro 11m) má dnes (12h) dostat poslední očkovaní (Infarix). První bylo 3.3., druhé 3.4.
Jenže na začátku měsíce měl nejstarší 5. nemoc a před týdnem se osypal i náš prostřední, takže je asi dost velká šance, že to malá může už mít taky, jen není osypaná. Když jsem před víc jak týdnem malou objednávala, sestřička počítala, jestli je to ještě s očkováním OK, tak se bojím, že na očkování budou tlačit, že už asi bude končit období, po kterém by to 3. očkování už mělo být.
Mně přijde, že to na očkování není, i kdyby se mělo očkovat úplně od začátku, ale nejsem si moc jistá v kramflecích. Jaký na to máte názor vy?

Došlo mi to až dnes, proto to řeším takhle na poslední chvíli :oops:

Díky
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Porrima » čtvrtek 29. květen 2014, 09:58
Odložila bych očkování. Náš malý měl 3-ti dávku Infarixu HIB 4,5 měsíce po druhé. Očkuji ho v Motole. Další dávku bude mít cca 9-10 měsíců po 3-ti.
Porrima
Krafařka
Krafařka

714 příspěvků
19. srpen 2010
Příspěvekod Vydra » čtvrtek 29. květen 2014, 09:59
Pardon, je to očkování na Diphtheria - tetanus - pertussis - haemophulus influenzae b
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Vydra » čtvrtek 29. květen 2014, 10:00
Porrima píše:Odložila bych očkování. Náš malý měl 3-ti dávku Infarixu HIB 4,5 měsíce po druhé. Očkuji ho v Motole. Další dávku bude mít cca 9-10 měsíců po 3-ti.

To by bylo úplně nejlepší. Já se bála podle toho jejího počítání do telefonu, že je to už v krajním čase. Díky
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Sharki » čtvrtek 29. květen 2014, 10:14
a nestačilo by to náhodou očkovat taky ve schématu jenom 2+1?
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 29. květen 2014, 10:23
Ano, proč nemáte 2+1?
Napsala bych ohledně lhůt Dr. Petrášovi z vakciny.net. Lhůtám opravdu rozumí a odpovídá rychle a velmi ochotně.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Vydra » čtvrtek 29. květen 2014, 10:23
Moc vám všem děkuji. :erik:

K dr. jsem už volala, dobře to dopadlo, přeobjednali nás na 13.6. :hura:
Normálně bych u naší dr. neplašila, vždycky jsem se s ní dobře domluvila a vlastně nás nikdy do ničeho nenutila, ale jak mi sestřička posledně počítala, jestli je ten dnešek ještě OK, začala jsem plašit, že by mohl tentokrát nastat problém a tak jsem chtěla být dopředu informovaná.
Moc díky.

Nevím, jestli je ta diskuse dál nutná. Za mě se může smazat.
Díky.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Vydra » čtvrtek 29. květen 2014, 10:25
Jankap píše:Ano, proč nemáte 2+1?
Napsala bych ohledně lhůt Dr. Petrášovi z vakciny.net. Lhůtám opravdu rozumí a odpovídá rychle a velmi ochotně.

Mohla by jsi mi ta schémata vysvětlit? Už to čtu po několikáté a pořád tomu nerozumím.
2 očkování má už za sebou, takže samozřejmě zbývá už jen jedno.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Sharki » čtvrtek 29. květen 2014, 10:50
Vydra píše:
Jankap píše:Ano, proč nemáte 2+1?

Mohla by jsi mi ta schémata vysvětlit? Už to čtu po několikáté a pořád tomu nerozumím.
2 očkování má už za sebou, takže samozřejmě zbývá už jen jedno.

standardně se očkují 3 dávky v rozestupu 1-2 měsíců + přeočkování za půl roku = schéma 3+1
Ale od 6měsíců stáří dítěte je možno očkovat jen 2 základními dávkami + přeočkování za půl roku = schéma 2+1 - což je ideální pro vás (aneb méně vakcinačního jedu, ale stejná účinnost)
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Gvendolina » čtvrtek 29. květen 2014, 10:52
Vydro, já jsem to vzhledem k těm lhůtám pochopila tak, že máte asi schema 3+1, tzn. že ted tři dávky a po půl roce jedna posilovací dávka? Schema 2+1 znamená, že se očkuje 1. dávka, po jednom až dvou měsících 2. dávka a 3., posilovací, dávka po šesti měsících až roce. (Pokud si ta rozmezí dobře pamatuji.) Každopádně na tu třetí dávku by se pak nemuselo tolik spěchat.

Edit: tak jsem byla pomalejší, Sharki už to vysvětlila :)
Naposledy upravil Gvendolina dne 29. květen 2014, 11:57, celkově upraveno 1
Gvendolina
Klábosilka
Klábosilka

438 příspěvků
30. srpen 2011
Příspěvekod Vydra » čtvrtek 29. květen 2014, 11:52
Aha!
Děkuji za osvětu, zas jsem o něco chytřejší. Zkusím se s dr. domluvit na 2+1
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Triss » čtvrtek 29. květen 2014, 15:25
Ahoj, je to podle mě Infanrix Hib. Dcera měla také, z Motola v roce 2012 doporučeno schéma 2+1 takto: 1. dávka po 6. měsíci života dítěte, 2. dávka v odstupu cca měsíc po první dávce, třetí dávka po šesti měsících od druhé. Zvlášť nebo vloženě do toho šesti měsíčního schématu doočkovat obrnu (polio, stejné schéma jako Hib) a žloutenku typu B, chceš-li vyhovět předpisům a očkovat všechny nemoci, které obsahuje Hexa.
Triss
Klábosilka
Klábosilka

303 příspěvků
23. listopad 2008