ADV TOP
ADV LEFT

Zase INFARIX

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bridget » pondělí 21. červenec 2014, 12:53
Holky, poraďte..

zas řeším HEXU, náš nejmladší - 26m. - byl zatím očkování - 3x infarix - v měsících - 07/12, 08/12, 12/12..- to poslední očkování - reakce - horečka, v té době už se zvládal plazit a pak se dál "jen" plazil až do roku věku, neudělal žádný pokrok, po tomto posledním očkování měl noční děsy, často byl nemocný..beru to jako následek očkování..

tenkrát jsme očko.neřešili a dali jsme mu k tomu z lásky ještě prevenar..v tom prosinci se mi to ale už nezdálo a chtěla jsem prevenar odložit,dr.mě ale přemluvila..a tak jsme to dali zároveň..pak ta blbá reakce..

PROSÍM NESUĎTE MĚ ZA TEN PREVENAR..už bych ho NIKDY NEDALA, byla jsem blbá,ale to už zpátky nevezm

každopádně,nyní je to zdravý chytrý kluk,díky Bohu..

v 18ti měsících jsme ale na přeočkování infarixem nedošli, páč to bylo v zimě a byl u nás často někdo nachlazený..

máme jít teď v létě a já se taaaaak bojím..samozřejmě prevenar nechci už ani vidět..ale co ten infarix? MÁM DÁT, NEMÁM, JAKÉ JSOU MOŽNOSTI?

Díky za rady..

a ještě 5tiletá - bude mít za 2 měsíce 6,nepřeočkována zatím..stále platí,že je lepší dát Adacel?

DÍKY..
Bridget
Klábosilka
Klábosilka

523 příspěvků
05. květen 2011
Příspěvekod Betyna » pondělí 21. červenec 2014, 14:09
Ahoj, budu s napětím očekávat odpovědi ohledně 5-ti leté a Adacelu, neb jsem před stejným rozhodnutím.
Zatím vím pouze to, že mudra strašila STRAŠNÝMI reakcemi na Adacel. Na Infarix samozřejmě žádné reakce nejsou.. :palma:
Betyna
Krafařka
Krafařka

602 příspěvků
28. leden 2010
Příspěvekod E-liska » pondělí 21. červenec 2014, 14:39
Já jsme úplně nepochopila, jestli měl Infanrix (záškrt, tetanus černý kašel), nebo Infanrix HEXA (komplet šestivakcína)...
Pokud měl hexu, můžeš zkusit teď dát jenom infanrix (Mudr. ale stejně bude "řvát", protože hemofil, žloutenka B a obrna tímpádem propadnou), nebo taky neočkovat vůbec, ale to by propadlo všech těch šest nemocí (nevím jestli chceš aspoň něco).
Třídávkové schéma hexy ti nestačí, protože mezi posledními dvěma dávkami by musel být interval alepoň 6 měsíců a vy máte jen 4.

Co se týče 5-6tiletých dětí - nemá to sice statisticky žádnou váhu, ale u nás Adacel asi před měsícem a dítě bylo potom jen asi týden protivně ukňourané, jinak nic.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Jankap » pondělí 21. červenec 2014, 15:46
Jestli obecně očkovat nebo neočkovat, to musíš probrat s manželem, musíte zhodnotit rizika. Hlavně co budete dělat, pokud by se vyskytla situace, že by dítě mohlo nějakou očkovanou nemoc chytit (Když si dítě bodne do nohy třísku, budeš omdlévat strachem z tetanu? Když si bodne do nohy hřebík? Co když děti sousedů dostanou spalničky?).

Nejmladší:
Pokud byla taková reakce na poslední dávku, tak bych s další dostatečně počkala.

6letá:
Adacel nebo Boostrix (redukované vakcíny pouze pro přeočkování) jsou lepší než Infanrix.
Adacel vychází lépe než Boostrix.

Já ráda čekám, do přeočkování se mi vůbec nechce. Jsem prostě problémová matka.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Bridget » pondělí 21. červenec 2014, 18:49
Díky za reakce..

je to HEXA.., ani nevím, že je mezi tím rozdíl, jsem hrozná..ale zatím oddalujem Priorix, páč jsme byli dost otřeseni tou epizodou po třetí Hexe..

příští rok bych měla nastoupit, asi po prázdninách, do práce..nevím, jaká bude situace, očkovat se mi ten Priorix moc nechce, ale nevím, co bude..ráda bych zůstala doma co nejdýl, aspoň do 4 let nejmladšího, klidně i dýl..ale už i takhle máme dost ohoblovaný výdaje..takže nevím..proč to píšu, páč - očkovat v období září-červen se mi vůbec nechce,páč staršáci nosej domů různý virozy..takže jediný volný místo je na hexu toto léto a příští léto na priorix..
já vůbec nevím, co bude, tož, těžké je to..

jaj a co ten Adacel? To koupím já nebo to objedná MUDR. nebo to má v ordinaci? a co ty než.účinky? oni tím asi straší,že?

jako na úplné neočko.nervy nemám,ale..
Bridget
Klábosilka
Klábosilka

523 příspěvků
05. květen 2011
Příspěvekod Inkognito » pondělí 21. červenec 2014, 20:32
Před 14 dny 5,5 půl leťák dostal Adacel-reakcí byl pouze otok v místě vpichu.
10 měs. dostal první dávku Pediacelu (měla by to být šetrnější varianta Infarixu hexa). Druhý den se objevily neurokomplikace-ač už dosud chodil, najednu naprostá ztráta rovnováhy, nebyl schopen stát. Pediatrička nám dala doporučení do dětské, zůstali jsme tam na pozorování na neurologii 4 dny. Dítě se neskutečně zlepšilo po podávání konst. homeop. léku (ale tím jsme se tam nechlubili). Nicméně výsledkem hospitalizace je dg. postvakcinační cerebelitida, a půjdeme si kvůli tomu na infekční pro individuální očkovací plan, jsem na to zvědavá, co vymyslí, páč jsem byla odhodlaná mu už nic nenechat píchnout.
Nevím, zda už to u vás není promlčené, ale snad to někomu pomůže dobudoucna. Je třeba ty neg. reakce hlásit a nechat prohlédnout dítko u odborníka, ať je někde zaznamenaná ta souvislost s očkem. Pak už si nikdo nelajzne to do vás bušit dle očko plánu z vyhlášky.
Jinak kupodivu jsme v nemocnici nebyli sami s komplikacemi po vakcinaci.
Inko Sun
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Mys_mys » pondělí 21. červenec 2014, 20:41
Bridget, ockovani mam vyresene. Jen, prosim, upust myslenku, ze virozy jsou zari - cerven. Ty jsou celorocne. A pokud neni viroza, tak je obrovske horko/ zima. Vlastne se vzdy najde nejaky duvod, proc tedy neockovat.
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Jankap » pondělí 21. červenec 2014, 20:44
Bridget,
existuje:
"Infanrix Hexa" - hexa znamená 6, je tam tedy šest nemocí, je to na základní očkování pro děti. Očkuje se jím většina miminek.
"Infanrix" - tam jsou jen 3 nemoci, je určený k základnímu očkování (pokud chci z nějakého důvodu jen 3 nemoci) a k přeočkování v 5 letech.

V 5 letech pojišťovna platí Infanrix. Rodiče se mohou rozhodnout pro Adacel nebo Boostrix (pozor, neplést si s Adacel Polio a Boostrix Polio), ale musí si je zaplatit, tedy doktor vystaví recept, ale většinou objedná vakcínu přímo do ordinace.
Infanrix je vakcína pro základní očkování, tedy silná.
Adacel a Boostrix jsou vakcíny redukované, tedy slabší, určené jen pro PŘEočkování. Tím pádem by měly být lépe snášené. Ale i po nich mohou být nežádoucí účinky.

Takže u 6leté můžeš zvolit redukovanou vakcínu.
U 6leté můžeš očkování odkládat i po 6 roce, ale pokud je ve školce a školka se dozví, že nemá přeočkování, tak by jí měla vyloučit. Na druhou stranu doktor nemá právo to školce práskat. Pokud jde od září do školy, tak je to v pohodě. Nemůže na tábory a školu/školku v přírodě.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » pondělí 21. červenec 2014, 20:48
Inko Sun,
držím palce, ať jste v pořádku. Pediacel je šetrnější, ale stále je to očkování :-?
Máš tu souvislost s očkem na papíře? Přiznali to oficiálně?
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Xsamotar » pondělí 21. červenec 2014, 21:02
Bridget - taky bych se nedržela toho, že během školního roku jsou děti víc nemocné. V létě je zas horko (a někteří dr. v horku vůbec neočkují) a třeba u mě je problém načasovat to tak, abych pak mohla zařídit alespoň trochu šetrnější režim, neb přes prázdniny je spousta akcí.

Jen se teda divím, že vám uznají poslední dávku s takovým odstupem. Dcera měla odstup rok a už mi dr říkala, že jdeme na poslední chvíli.

Ale jinak těžko radit. Pokud nedoočkuješ, tak je to vlastně neplatné očkování. Takže problémy se školkou. Pokud dáš jinou vakcínu, je třeba pak doočkovat zbytek (a pak je zas otázka jaké schéma by u vaší dr. prošlo).

Ad priorix - zjisti si u dr jak by to bylo s potvrzením do školky, jestli jí bude stačit když dáš první dávku o prázdninách (takže vlastně až poté co ona ti potvrdí přihlášku). Jinak je potřeba mít dvě s odstupem 10(?) měsíců, aby to bylo brané jako že je naočkovaná.

Všechno se to odvíjí od toho, jestli potřebuješ dítě do té školky příští rok dostat, nebo ne. To by jsi si asi měla ujasnit a podle toho se dál zařídit.
Ráda bych řekla že i nečkované dítě má nějaké jiné možnosti co se školky týče, ale momentálně si tím nejsem tak úplně jistá.
Předpokládám, že žádný papír, která by uznal souvislost očkování a reakce nemáte, aby se dalo neočkování postavit na vážně nežádoucí reakci na vakcínu?

Šestiletá - jak bylo psáno, Adacel a Boostriy jsou šetrnější, ale platí se.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Inkognito » pondělí 21. červenec 2014, 21:30
Xsamotar píše:...
Všechno se to odvíjí od toho, jestli potřebuješ dítě do té školky příští rok dostat, nebo ne. To by jsi si asi měla ujasnit a podle toho se dál zařídit.
Ráda bych řekla že i nečkované dítě má nějaké jiné možnosti co se školky týče, ale momentálně si tím nejsem tak úplně jistá...

Ne, neodvíjí... Odvíjí se to od ochoty pediatra. U nás tříleťák má jen Infanrix (takže tetanus, č. kašel a záškrt), spalničky a spol. ještě nemá a v nejbližší době to ani nemám v plánu dávat. Pediatr v pohodě zaškrtnul v papíru "dítě je řádně očkováno", razítko, podpis a hotovo.
Inko kvůli pediatrovi.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Jankap » pondělí 21. červenec 2014, 21:50
Xsamotar píše:Jen se teda divím, že vám uznají poslední dávku s takovým odstupem. Dcera měla odstup rok a už mi dr říkala, že jdeme na poslední chvíli.

Uznají.
Mně kdysi doktorka tvrdila, že musíme dát přeočkování do 18m, i když je dítě nemocné, jinak bychom museli očkovat znovu. Neměla jsem bohužel kde si její tvrzení ověřit, už je to pár let. Pak jsem ale zjistila, že normálně lhala, že základní očkování nepropadá, rozhodně se neopakuje, jen se má zato, že dítě nemusí být po tom 18. měsíci tak dobře chráněné.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod E-liska » pondělí 21. červenec 2014, 22:10
Jankap píše:
Xsamotar píše:Jen se teda divím, že vám uznají poslední dávku s takovým odstupem. Dcera měla odstup rok a už mi dr říkala, že jdeme na poslední chvíli.

Uznají.
Mně kdysi doktorka tvrdila, že musíme dát přeočkování do 18m, i když je dítě nemocné, jinak bychom museli očkovat znovu. Neměla jsem bohužel kde si její tvrzení ověřit, už je to pár let. Pak jsem ale zjistila, že normálně lhala, že základní očkování nepropadá, rozhodně se neopakuje, jen se má zato, že dítě nemusí být po tom 18. měsíci tak dobře chráněné.

Tady nejde o věk (nutnost dokončit očkování do konkrétního věku je samozřejmě úplná kravina), ale o odstup od poslední dávky. Jestli poslední dávka byla prosinec 2012, tak to je rok a půl. Maximální interval na booster dávku je 12 měsíců od předchozí, takže to už je dost proměškaný termín...
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Jankap » pondělí 21. červenec 2014, 22:42
E-liska píše:
Jankap píše:

Uznají.

Tady nejde o věk (nutnost dokončit očkování do konkrétního věku je samozřejmě úplná kravina), ale o odstup od poslední dávky. Jestli poslední dávka byla prosinec 2012, tak to je rok a půl. Maximální interval na booster dávku je 12 měsíců od předchozí, takže to už je dost proměškaný termín...

Ano, tak se to říkalo. Mám ale pocit, že jde spíš o doporučený interval kvůli ochraně. Psala jsem kvůli tomu RNDr. Petrášovi, psala jsem mu konkrétní měsíce našeho očkování a odpověděl mi, že ani v takovém případě není důvod očkování opakovat, jen se musí počítat se sníženou ochranou. (Furt mě to žralo, tak jsem mu na jaře napsala, abych měla 100% jistotu, že mně tenkrát doktorka lhala. U nás uplynulo víc než 12 měsíců od základu a dítěti bylo bez pár dní 18 měsíců.) V podstatě kdybychom byli přeočkovali ve 2 letech (1,5 roku od základu), tak by to bylo taky v pohodě.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » úterý 22. červenec 2014, 05:39
Jankap píše:
E-liska píše:
Jankap píše:

Uznají.

Ano, tak se to říkalo. Mám ale pocit, že jde spíš o doporučený interval kvůli ochraně. Psala jsem kvůli tomu RNDr. Petrášovi, psala jsem mu konkrétní měsíce našeho očkování a odpověděl mi, že ani v takovém případě není důvod očkování opakovat, jen se musí počítat se sníženou ochranou. (Furt mě to žralo, tak jsem mu na jaře napsala, abych měla 100% jistotu, že mně tenkrát doktorka lhala. U nás uplynulo víc než 12 měsíců od základu a dítěti bylo bez pár dní 18 měsíců.) V podstatě kdybychom byli přeočkovali ve 2 letech (1,5 roku od základu), tak by to bylo taky v pohodě.

Souhlas, to přece není tak, že uběhne 12m a buch je konec. Pokud objektivně měla komplikace, je nutno individi přístup, možná by si ho měla Bridge zkusit vydupat, I pokud to pedra aktuálně nemá v kartě, mě by za to zdraví dítětě stálo. Pokud např. těmi nočními běsy myslí encefalopatický pláč, tak bych to nepodceňovala.Navíc tam bylo I to zpomalení vývoje.

Bridge, četlas něco od Elekové? Doporučuju.
Jankop, ano, tím, že to nazvali "postvakcinační" je to v podstatě ofiko uznané.
Inkognito Inkognito