ADV TOP
ADV LEFT

Zase INFARIX

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Xsamotar » středa 23. červenec 2014, 06:55
Jankap píše:Je dobře, že aspoň někteří neočkující nebo částečně očkující rodiče nedrží hu.bu a krok a tím posouvají vývoj dopředu. Přináší to větší svobodu, možnosti rozhodování (jenže také odpovědnost, že...) i těm, co hu.bu a krok drží.

Nějak nechápu jak se tím posouvá vývoj vpřed? :?

Krom toho, že vlastně dr. podepíše něco co není pravda (protože to dítě prostě není řádně očkované) se nic neděje. Nikde se nevytváří žádný nátlak na nikoho.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Jankap » středa 23. červenec 2014, 16:39
Xsamotar píše:
Jankap píše:Je dobře, že aspoň někteří neočkující nebo částečně očkující rodiče nedrží hu.bu a krok a tím posouvají vývoj dopředu. Přináší to větší svobodu, možnosti rozhodování (jenže také odpovědnost, že...) i těm, co hu.bu a krok drží.

Krom toho, že vlastně dr. podepíše něco co není pravda (protože to dítě prostě není řádně očkované) se nic neděje. Nikde se nevytváří žádný nátlak na nikoho.

Měla jsem na mysli ty, co neočkují, ale přesto chtějí pro dítě školku (tedy chtějí "přechcat následky vlastního rozhodnutí"). Prostě ti, co podávají odvolání, stížnosti a žaloby na tento stav.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Xsamotar » středa 23. červenec 2014, 16:50
Jankap píše:
Xsamotar píše:

Měla jsem na mysli ty, co neočkují, ale přesto chtějí pro dítě školku (tedy chtějí "přechcat následky vlastního rozhodnutí"). Prostě ti, co podávají odvolání, stížnosti a žaloby na tento stav.

Tak já se zatím setkala spíš s tím, že se lidi nakonec snažili "přechcat" akorát tak dr. a dostat se k nějakému, který papír podepíše.
Což mi v důsledku nepřijde nijak prospěšné.

To mi přijde prospěšnější, když si jako rodič ne(do)očkovaného dítěte zaplatím soukr. školku a tím nechám vydělat někoho, kdo s tím nemá problém.
Protože to, že ta školka nebude dostupná jsem věděla v okamžiku kdy jsem se rozhodovala o očkování dítěte.

Jiná věc je (jak už jsem psala) že pokud projde zákon o dětských skupinách tak jak je, tak nebude pro ne(do)očkované děti žádná alternativa. A pak teda asi budu prudit, protože nebudu mít jinou možnost.

Prostě školky jsou nějak nastavené a většina populace to tak asi chce.

Ale asi jsem měkká, mě prostě stačí, že na mě stát netlačí ohledně očkování, takže si radši najdu jinou školku.
A můžu si stokrát myslet, že je to celé na hlavu postavené, ale prostě to tak v ČR je.
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Gehenna » středa 23. červenec 2014, 16:53
Jankap píše:
Gehenna píše:K diskusi nic, ale díky bohu za rozumný názor, jak občas vidím ty dotazy, jak přechcat následky vlastního rozhodnutí, lezu po zdi :D

Inkognito píše:... Jen naprosto odmítám rozhodovat o zdraví svého dítěte v návaznosti na možnost vzdělávání a sociálního zapojení - to je prostě holý nesmysl.
Jakože rozhodni se, jestli dítě raději chceš dát dávat do školky, nebo se raději chovat šetrněji k jěho zdraví a očkovat podle individuálních potřeb (aniž bys tím omezoval jiné)? ...
Inko kvůli pediatrovi

Gehenno,
já mám stejný názor jako "Inko kvůli pediatrovi". Chceš školku nebo zohlednění individuálních zdravotních potřeb svého dítěte? Kdyby to byly jiné potřeby, tak nic neřeknu.

Je dobře, že aspoň někteří neočkující nebo částečně očkující rodiče nedrží hu.bu a krok a tím posouvají vývoj dopředu. Přináší to větší svobodu, možnosti rozhodování (jenže také odpovědnost, že...) i těm, co hu.bu a krok drží.

Já to nemyslela tak, že si máš vybírat mezi zdravím a vzděláním, ale tak, že jsou magoři, co se rozhodnou v době, kdy mají novorozeně a VĚDÍ, do čeho tím jdou, načež pak, když zjistí, že tu školku přece jen potřebují, manipulují doktorem nebo ředitelkou školky, aby schválili něco, co prostě není legální (jako vrchol tohohle humusu mi přijde to, že někdo přiznává, že dr. jim do očkováku potvrdí vakcínu, kterou ale děcku reálně nepíchne).
Samozřejmě tlak na celkové řešení je něco úplně jiného.
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Jankap » středa 23. červenec 2014, 17:27
Gehenna píše:Já to nemyslela tak, že si máš vybírat mezi zdravím a vzděláním, ale tak, že jsou magoři, co se rozhodnou v době, kdy mají novorozeně a VĚDÍ, do čeho tím jdou, načež pak, když zjistí, že tu školku přece jen potřebují, manipulují doktorem nebo ředitelkou školky, aby schválili něco, co prostě není legální (jako vrchol tohohle humusu mi přijde to, že někdo přiznává, že dr. jim do očkováku potvrdí vakcínu, kterou ale děcku reálně nepíchne).

Tihle rodiče sice společnosti jako celku prospěch nepřinášejí, ale upřímně řečeno, chápu je. Kdyby se mi teď narodilo dítě, s mými současnými znalostmi, tak očkované nebude. Až příliš dobře vím, že se v důsledku očkování může stát, jak dlouho jsem z problémů tahala jedno dítě, kolik toho je ještě potřeba u druhého... A školku chci, protože moje děti měly dobrou školku, chodily do ní rády. Pokud bych znala doktora, který by byl ochotný píchat jen razítkem, jéje, mohla bych místo boje se systémem lépe bojovat za navrácení dalšího kousku zdraví mých očkovaných dětí.
(Kamarádka to má horší. Starší dítě postižené, je tam souvislost už s prvním očkováním, po každém dalším zhoršení stavu, ale tu souvislost doktoři neuznali. Péče o to postižené dítě jí velmi vyčerpává, duševně i fyzicky. Dítě teď chodí do speciální školky, tak má za poslední rok aspoň 4 hodiny volnější a více času na mladší. Jenže stojí před dilematem, zda přeočkovat a mít to postižené ve školce nebo neočkovat a ... Možná kdyby si proti vůli doktorky vydupala další vyšetření a další... Jenže kde na to najít sílu a čas...)

Takže ano, rodiče, kteří se rozhodnou neočkovat, ví, že jim hrozí, že dítě nebude chodit do školky. Ale tady je právě to neférové rozhodování mezi zdravím a vzděláním (a možností výdělku). Někdo je skutečně magor a rozhoduje se neuváženě, podle nedostatečných nebo tendenčních informací a pak se diví. V každé skupině se najdou magoři. Nicméně těch NEmagorů je podle mého víc.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Gehenna » středa 23. červenec 2014, 17:42
Jankap píše:
Gehenna píše:Já to nemyslela tak, že si máš vybírat mezi zdravím a vzděláním, ale tak, že jsou magoři, co se rozhodnou v době, kdy mají novorozeně a VĚDÍ, do čeho tím jdou, načež pak, když zjistí, že tu školku přece jen potřebují, manipulují doktorem nebo ředitelkou školky, aby schválili něco, co prostě není legální (jako vrchol tohohle humusu mi přijde to, že někdo přiznává, že dr. jim do očkováku potvrdí vakcínu, kterou ale děcku reálně nepíchne).

Tihle rodiče sice společnosti jako celku prospěch nepřinášejí, ale upřímně řečeno, chápu je. Kdyby se mi teď narodilo dítě, s mými současnými znalostmi, tak očkované nebude. Až příliš dobře vím, že se v důsledku očkování může stát, jak dlouho jsem z problémů tahala jedno dítě, kolik toho je ještě potřeba u druhého... A školku chci, protože moje děti měly dobrou školku, chodily do ní rády. Pokud bych znala doktora, který by byl ochotný píchat jen razítkem, jéje, mohla bych místo boje se systémem lépe bojovat za navrácení dalšího kousku zdraví mých očkovaných dětí.
(Kamarádka to má horší. Starší dítě postižené, je tam souvislost už s prvním očkováním, po každém dalším zhoršení stavu, ale tu souvislost doktoři neuznali. Péče o to postižené dítě jí velmi vyčerpává, duševně i fyzicky. Dítě teď chodí do speciální školky, tak má za poslední rok aspoň 4 hodiny volnější a více času na mladší. Jenže stojí před dilematem, zda přeočkovat a mít to postižené ve školce nebo neočkovat a ... Možná kdyby si proti vůli doktorky vydupala další vyšetření a další... Jenže kde na to najít sílu a čas...)

Takže ano, rodiče, kteří se rozhodnou neočkovat, ví, že jim hrozí, že dítě nebude chodit do školky. Ale tady je právě to neférové rozhodování mezi zdravím a vzděláním (a možností výdělku). Někdo je skutečně magor a rozhoduje se neuváženě, podle nedostatečných nebo tendenčních informací a pak se diví. V každé skupině se najdou magoři. Nicméně těch NEmagorů je podle mého víc.

Mně prostě z té "duchovní" stránky věci připadá sprosté nepostavit se k věci čelem. Pokud očkovat nechci, tak to klidně otevřeně přiznám, zkusím najít školku, ve které to problém nebude... ale nutit do s odpuštěním sviňáren další lidi, tahat je do svých vlastních problémů, to ti připadá čestné?
Paradoxní pak už jen je, že lidi, co očkují, kolikrát bojují za svobodu očkování víc než lidi, co se rozhodnou neočkovat a pak si provozují ty svoje pokoutní dohody s bůhvíkým, jen a čistě pro svůj prospěch.
Vidím velký rozdíl mezi "Co uděláme, aby si každý mohl očkovat podle svého přesvědčení?" a "Jak to narafičit, aby se moje dítě dostalo do školky, kam ho prostě legálně vzít nesmějí."
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Jankap » středa 23. červenec 2014, 18:21
Gehenna píše:Mně prostě z té "duchovní" stránky věci připadá sprosté nepostavit se k věci čelem. Pokud očkovat nechci, tak to klidně otevřeně přiznám, zkusím najít školku, ve které to problém nebude... ale nutit do s odpuštěním sviňáren další lidi, tahat je do svých vlastních problémů, to ti připadá čestné?
Paradoxní pak už jen je, že lidi, co očkují, kolikrát bojují za svobodu očkování víc než lidi, co se rozhodnou neočkovat a pak si provozují ty svoje pokoutní dohody s bůhvíkým, jen a čistě pro svůj prospěch.
Vidím velký rozdíl mezi "Co uděláme, aby si každý mohl očkovat podle svého přesvědčení?" a "Jak to narafičit, aby se moje dítě dostalo do školky, kam ho prostě legálně vzít nesmějí."

Jako nečestný vidím především diktát státu a chování doktorů ignorujících nežádoucí účinky.
Že se očkování jen napíše, ale neprovede, to v současné vypjaté situaci jako nečestné nevidím. Není to systémové, nepostaví se tomu čelem, to je pravda. Nic víc.
Kdysi jsem chtěla, aby se všichni stavili k nepříjemným věcem čelem, dneska už k tomu lidi nenutím, smířila jsem se s tím, že každý být dokonalý nedokáže. Vím, jak to myslíš, kdysi mě to štvalo hodně, dneska už ne. Udělám to, co já dokážu. Kdyby se tomu všichni postavili, tak se situace změní rychleji. Ale lidi nejsou dokonalí, ani já nejsem dokonalá, nemá smysl někoho k dokonalosti nutit. Zažívám to s tou kamarádkou. Možná kdyby se snažila víc... Ale ona i tak už je šíleně vyčerpaná.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Gehenna » středa 23. červenec 2014, 18:27
Jankap píše:
Gehenna píše:Mně prostě z té "duchovní" stránky věci připadá sprosté nepostavit se k věci čelem. Pokud očkovat nechci, tak to klidně otevřeně přiznám, zkusím najít školku, ve které to problém nebude... ale nutit do s odpuštěním sviňáren další lidi, tahat je do svých vlastních problémů, to ti připadá čestné?

Jako nečestný vidím především diktát státu a chování doktorů ignorujících nežádoucí účinky.
Že se očkování jen napíše, ale neprovede, to v současné vypjaté situaci jako nečestné nevidím. Není to systémové, nepostaví se tomu čelem, to je pravda. Nic víc.
Kdysi jsem chtěla, aby se všichni stavili k nepříjemným věcem čelem, dneska už k tomu lidi nenutím, smířila jsem se s tím, že každý být dokonalý nedokáže. Vím, jak to myslíš, kdysi mě to štvalo hodně, dneska už ne. Udělám to, co já dokážu. Kdyby se tomu všichni postavili, tak se situace změní rychleji. Ale lidi nejsou dokonalí, ani já nejsem dokonalá, nemá smysl někoho k dokonalosti nutit. Zažívám to s tou kamarádkou. Možná kdyby se snažila víc... Ale ona i tak už je šíleně vyčerpaná.

Ale přece nemůžeš nutit jiné lidi, aby ti podléhali v tvých rozhodnutích, přímo proti svým profesním pravidlům. Když to praskne, uhradí takoví rodiče tomu doktorovi ušlý zisk nebo něco takového? Co ty učitelky ve školce, které mají podepsané, že je dítě naočkované, ale ono reálně není?
Jaký obraz k vyjednávání o systémově změně to vytváří o rodičích, co chtějí svobodu, když zjevně neunesou následky vlastních činů a dělají podrazy a nutí k tomu ostatní? Ty bys s takovým člověkem jednala a ustupovala mu??
Mě to třeba zaráží i z toho úhlu, že se ohánějí svobodama, lepším světem, ale dělají toto...
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Xsamotar » středa 23. červenec 2014, 19:26
Jankap - a kde v tom všem co píšeš je ten posun společnosti kupředu?
Jako že jednotlivec nenechá naočkovat dítě, to se dělo a děje pořád.
Že školka má problém přijmout neočkované dítě se taky dělo a děje pořád.
Jediný rozdíl je v tom, že pokud to praskne, tak bude mít dr. co vysvětlovat.
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Jankap » středa 23. červenec 2014, 20:57
Gehenna píše:Ale přece nemůžeš nutit jiné lidi, aby ti podléhali v tvých rozhodnutích, přímo proti svým profesním pravidlům.

Hele, já nevím, jak to ty rodiče dělají. Nebyla jsem v takové situaci ani na jedné straně.
Nicméně nedokážu si představit, jak by toho doktora nutili. Můžou se zeptat, nic víc.
A profesní pravidla... Hlavním pravidlem lékařské profese je přece neškodit. Očkování často škodí. Do té doby zdravé dítě má najednou problémy.

Gehenna píše:Když to praskne, uhradí takoví rodiče tomu doktorovi ušlý zisk nebo něco takového?

Geh, nevím, pro mě je to čistá teorie. Nemůžu ti ani říct, jak bych reagovala já, protože já v té situaci prostě nejsem a nebudu, školku už fakt řešit nebudu.

Gehenna píše:Co ty učitelky ve školce, které mají podepsané, že je dítě naočkované, ale ono reálně není?

V poslední době odborníci opatrně vyjadřují v tom smyslu, že očkování nezajišťuje, aby člověk nemoc nechytil, ale aby měl dobrý průběh. Např. černý kašel chytají i očkovaní, příušnice taky. Nevím, jak k tomu přijdou ty učitelky.

Gehenna píše:Jaký obraz k vyjednávání o systémově změně to vytváří o rodičích, co chtějí svobodu, když zjevně neunesou následky vlastních činů a dělají podrazy a nutí k tomu ostatní? Ty bys s takovým člověkem jednala a ustupovala mu??
Mě to třeba zaráží i z toho úhlu, že se ohánějí svobodama, lepším světem, ale dělají toto...

Jaký obraz? Stát nutí lidi rozhodovat se mezi zdravím dítěte a školkou. Každý to řeší, jak umí.
Jestli bych s nim jednala? Geh, nikdy v takové situaci nebudu. Homeopatka jako já by lékařskou fakultou nikdy neprošla. Mimo jiné kvůli mému náhledu na očkování :D
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » středa 23. červenec 2014, 21:06
Xsamotar píše:Jankap - a kde v tom všem co píšeš je ten posun společnosti kupředu?
Jako že jednotlivec nenechá naočkovat dítě, to se dělo a děje pořád.
Že školka má problém přijmout neočkované dítě se taky dělo a děje pořád.
Jediný rozdíl je v tom, že pokud to praskne, tak bude mít dr. co vysvětlovat.

Už jsem to vysvětlovala. Posun dopředu zajišťují ti, co jsou ochodní jít hlavou proti zdi.

Já znám bohužel / bohudík jen ty, co jdou hlavou proti zdi. Neznám žádný konkrétní případ nepravdivého potvrzení. Nevím, co si doktor může dovolit a co už ne, co by musel vysvětlovat a co ne.
Pokud dítě ve školce chytí např. příušnice, tak tam není co k vysvětlování, to chytí i očkovaní. Spalničky může chytit i pani učitelka, pokud je jako malá neprodělala a byla jako dítě jen očkovaná.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006