ADV TOP
ADV LEFT

Třetí dávka hexy v 2+1 a přeočkování v 5ti letech

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lazenka » pátek 03. říjen 2014, 18:14
Omlouvám se za další dotaz s očkováním, ale nějak jsem nenašla odpověď v ostatních diskuzích.

Nynější ročák (a něco) byl očkován ve schématu 2+1 hexavakcínou, poprvé v 6ti měsících. Reakce zvýšená teplota, ale dobrý. Druhá dávka v 8mi měsících - horečky 39 dva dny..uplakaný...teda nic moc. Musím dávat tu třetí dávku, když je to vlastně booster? Můžu odmítnout? Už nás Mudra uhání, ale měsíc už malej kašle, prý to nevadí...(o tom jiná, mě to vadí, tak tam nelezu). MMR posunuta na neurčito.

Nynější 5,5 letý čeká na přeočkování hexou - domluvená jsem před šestým rokem. Nicméně poznamenán očkováním (tehdy jsem to nestudovala bohužel), reakce příšerné, horečky, příšerný pláč, do čtyř let noční děsy.... hrůza. Vůbec, ale vůbec se mi do toho nechce. Odmítl někdo z vás přeočkování? Nebo ho musím dát? Uvažuji že zkusím sehnat jiné vakcíny, třeba i mono..jde to u nás? Četla jsem, že snad je povinné v tomto věku přeočkovat jen záškrt, tetanus a dávivý kašel ?
Má dostat i druhou dávku MMR, Mudra tlačí že ji musí dostat do určité doby, ale na hygieně mi potvrdili, že nemusí, doba není omezena.

Děkuji moc.
Lazenka
Kecka
Kecka

1977 příspěvků
04. prosinec 2007
Zlínsko
Příspěvekod Jankap » pátek 03. říjen 2014, 21:26
Můžeš odmítnout, jasně, že můžeš odmítnout. Nikdo ti nemůže naočkovat dítě násilím.
Jen musíš počítat, že bude problém se školkou. To je nepřímý trest.
Plus se může stát, že své rozhodnutí budeš muset vysvětlovat na hygienické stanici.

V 5 letech pojišťovna platí přeočkování vakcínou Infanrix (neplést s Infanrix Hexa a dalšími, které mají v názvu slovo Infanrix). Tato vakcína pokrývá záškrt, tetanus a dávivý kašel. Je to dětská vakcína, tedy silná.
Místo Infanrixu můžeš v 5 letech přeočkovat redukovanými vakcínami, určenými pouze pro přeočkování, ale musíš si je zaplatit. Máš na výběr mezi Adacelem a Boostrixem (neplést s Adacelem Polio a Boostrix Polio, kterými se přeočkovává v 10 letech). V redukovaných vakcínách je toho mnohem méně, měly by být tedy lépe snášené. Ale i po nich bývají problémy, po jakékoliv vakcíně mohou být problémy. Lépe asi vychází Adacel, tím myslím složení.

U MMR musíš počítat hlavně s tím, že děti ty nemoci mohou chytnout, tím myslím hlavně příušnice a spalničky. Na druhou stranu příušnice běžně chytají i očkovaní se dvěma dávkami (dítě známé mělo v 6 lechtech). Doporučuju najít si informace k těm nemocem, zjistit si příznaky, brát je jako reálné. A dej echo na BC, kdybyste je chytli :)
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 03. říjen 2014, 22:53
Janka.. hele my budeme přeočkovávat Hexu právě Adacelem Polio. Malému je 5 a půl . Naše mudra neříkala, že by ho 5-ti letech nemohl dostat.

M.i.s.c.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Jankap » pátek 03. říjen 2014, 23:02
Inkognito píše:Janka.. hele my budeme přeočkovávat Hexu právě Adacelem Polio. Malému je 5 a půl . Naše mudra neříkala, že by ho 5-ti letech nemohl dostat.

M.i.s.c.

Proč? V 5 letech stačí samotný Adacel. Což to je jedno, nemusíš odpovídat.
Moje zkušenost je, že si tyto dvě vakcíny (Adacel a Adacel Polio) lékaři pletou. V 10 letech jím totiž očkují automaticky. Zato o existenci Adacelu (bez polia) někdy nevědí.
Jako dostat ho může, to ano.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Ame » sobota 04. říjen 2014, 06:21
booster se dává až 12 měsíců po druhé dávce, u vás tedy 8m+1rok=20 měsíců. Počkala bych, až bude dítko bez virózy nejmíň týden. Tím se uzavře základní vakcinace (2+1). Přeočkování se u nás (Rak.) dává až na základce ve druhé nebo ve třetí třídě. Takže 5leťák má čas, až uznáš za vhodné (zdravotní stav, počasí).
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Mataseb » sobota 04. říjen 2014, 08:44
Ano já ockování v 5 letech odmítla , nechala jsem klukovi udělat protilátky a doktorovi donesla vysledky , dal pokoj , protilátky u tetanu a zaskrtu ma na dalších 5 let , černý kašel jsem neřešíila . Dávku mmr ma jen jednu , bude mu 8 let.
Mataseb
Žvatlalka
Žvatlalka

131 příspěvků
19. červenec 2008
Příspěvekod Sharki » sobota 04. říjen 2014, 20:05
Mataseb píše:Ano já ockování v 5 letech odmítla , nechala jsem klukovi udělat protilátky a doktorovi donesla vysledky , dal pokoj , protilátky u tetanu a zaskrtu ma na dalších 5 let , černý kašel jsem neřešíila . Dávku mmr ma jen jednu , bude mu 8 let.

Kde jsi prosím nechala ty protilátky udělat?
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Lazenka » neděle 05. říjen 2014, 10:38
Díky moc, o protilátkách jsem taky uvažovala, nicméně z imunologie dělali jen protilátku na tetanus a tu má údajně sníženou. Takže ten tetanus asi budem muset dát.. zkusim zjistit něco o Adacelu a domluvím se s Mudrou.
Naše Dr. říkala, že krev na ty protilátky může vzít i ona a poslat do laborky, je to hrazené, teď přesně teda nevím kolik už říkala...bylo mi to jedno. Nicméně náš mladej těžce nese braní krve, tak jsme se dohodli, že až bude potřeba kvůli něčemu jinýmu tak to veme rovnou. Jenže zatím dobrý a šestý rok se blíží...
Lazenka
Kecka
Kecka

1977 příspěvků
04. prosinec 2007
Zlínsko
Příspěvekod Inkognito » neděle 05. říjen 2014, 15:59
Holky,
Nevíte některá jak se řeší očko, kdyby se začalo dítě očkovat ve dvou letech? Vypadá to, že dr přistoupí na začátek až na jaře, to bude mít dcera v dubnu dva. Nemáte někdo zkušenost?
Dr říkala, že se musí podívat, jestli se to 2+1 ještě nějak nemění po 2. roce.

Diky, H.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Mataseb » neděle 05. říjen 2014, 18:08
Nechala jsem je delat primo v laboratori mikrochem, tetanus, zaskrt - kolem 1000kc, spalnicky a priusnice prisly na vic - cca 1500 kc za jednu nemoc .
Mataseb
Žvatlalka
Žvatlalka

131 příspěvků
19. červenec 2008
Příspěvekod Jankap » pondělí 06. říjen 2014, 09:13
Tangerine píše:Jaký je, prosím, rozdíl mezi Adacel a Adacel Polio? Na vakciny.net píší, že to Polio lze dávat už od 3 let, ale samotný Adacel je určený až od 4 let. Selským rozumem by mi z toho vycházelo, že Adacel Polio je šetrnější a tudíž lepší. Ale vím, že na očkování je občas i selský rozum krátký. Takže v čem je rozdíl? Děkuji. (Já se v tom moc nevyznám.)

Nejde o šetrnost, rozdíl je v počtu nemocí.
Adacel obsahuje tetanus, záškrt, černý kašel. Tato kombinace se přeočkovává v 5 letech (ale pojišťovna platí Infanrix), případně v dospělosti (platí si pacient).
Adacel polio obsahuje výše uvedené nemoci + obrnu (polio). Tato kombinace se přeočkovává v 10 letech a je placený pojišťovnou (v těch 10 letech).

Jsou to vakcíny určené pouze k přeočkování, ne k základnímu očkování!
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006