ADV TOP
ADV LEFT

Tetanus - přeočkování u dospělého

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trotinette » pátek 09. leden 2015, 09:03
Magienne, ok. Ani nemusím předstírat nemoci, protože mám skoro pořád minimálně kašel nebo rýmu.

Jsem ochotná si vyšetření zaplatit, jestli teda i laborky nemají od MZ nařízený nějaký zákaz :roll:
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre
Příspěvekod Kocacko » pátek 09. leden 2015, 09:13
zajímavá diskus. zrovna jsem s přeočkváním poslala svého mudr k šípku, že na tetanovku nevěřím. (což určo není rada zakladatelce, to jen uvažuji nahlas) Ale začínám uvažovat nad neočkovaným dvouleťákem :-?
Mno, a když se zamyslím hodně hodně moc, evidentně je kolem nás mnoho lidí, kteří přeočkovaní nejsou (nechodící k lékaři, houmíci...) a o tetanu (chorobě) jsem nikdy neslyšela..... :-? Včíl, babo raď :-|
Kocacko
Vždycky je kam dál

7605 příspěvků
20. květen 2007
Kladno
Příspěvekod Trotinette » pátek 09. leden 2015, 09:30
Kocacko ;-)

Ach jo, fakt nevím. Doktoři nás berou prostě jako objekty.. Zatím se to budu snažit oddálit. Zrovna jsem chtěla naočkovat konečně poslední pediacel dceři a nestihla jsem to (naštěstí) a za dva dny měla rýmu jak trám. Řekne se "rýma", ale když to dítě pak celé noci nespí, řve, že nemůže dýchat, tak je to prostě taková malá tragédie..
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre
Příspěvekod Pájík » pátek 09. leden 2015, 09:45
Mě do tch 20 let od přeočkování chybí cca 2 roky, ale jak to tu tak čtu tak jsem možná úplně v p... neb před těmi 20 lety mi údajně tetanovku píchli na pohotovosti při úraze, doktor tvrdil, že to je OK a ono možná není....inu inu, no skočím se zeptat v práci jestli mi udělají protilátky, pokud je to tak tak jsem dostala poslední cca ve 15 :D :D (to je let..) a těhotnou a kojící mě doktor stejně nebodne :D :D
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3764 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Ratta » pátek 09. leden 2015, 14:34
Já jsem se preockovala před cca 10 lety a rozjel se mi jezem, trvá dodnes, zrovna tuto noc jsem nemohla kvůli němu spát. Někdy mívám myšlenky typu raději zemřít na tetanus, než se takto léta trápit...
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Zizalka » pátek 09. leden 2015, 15:15
Toto očkování se provádí standartně i u dospělých jako "povinné". Doktoři se tím rádi ohánějí. :roll:

Jenže, i když ho odmítnete, tak tím nikoho neohrožujete, jen a pouze sebe, v případě kdyby...
Nikdo vás teda nemůže donutit se nechat přeočkovat. Stačí jim podepsat, že odmítáte, aby oni byli chráněni.
Zizalka
Klábosilka
Klábosilka

507 příspěvků
10. říjen 2006