ADV TOP
ADV LEFT

Hexa nebo Pediacel

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Tilia » pondělí 08. prosinec 2014, 20:52
Ahoj, najde se někdo, kdo se rozhodoval? Můžete mi napsat, pro co ste se rozhodli a důvody, které Vás k tomu vedly?

Musím se do příštího týdne rozhodnout, jdeme na 4 měsíční prohlídku, aby lékařka kdyžtak Pediacel stihla sehnat. Prý jsou výpadky.

Je domluvená první dávka v 6 měsících, ve schématu 2+1, jak u hexy, tak u pediacelu.

A já nevím a nevím.

V Pediacelu je toho hliníku asi třetinově, ale zase prý tím, že je v jiné formě je to skoro na stejno. Ale nejsou tam třeba plísně.

A co ta žloutenka B, musí se doočkovávat? Nedávno jsem pochytila, že jsou očkováni jen ti, co teď mají max. 21 let. Jak to pak vychází v celkovém součtu? Není proto lepší dát tu hexu?
Tilia
Žvatlalka
Žvatlalka

241 příspěvků
12. srpen 2012
Příspěvekod E-liska » pondělí 08. prosinec 2014, 22:58
rozhodování... no ono záleží, jaký máš kritéria, co je pro tebe důležitý.
Já jdu rozhodně do Pediacelu jednoduše z toho důvodu, že očkovat miminku hepatitidu B je naprostej nesmysl.
Doočkovávat hepB myslíš jako miminku, nebo potom někdy v pubertě? Pro miminko to nemá smysl (přenos krví a pohl. stykem, či z matky na plod), pro puberťáka je asi lepší poučit o bezpečném sexuálním chování (a říct mu, ať si nepíchá drogy použitou jehlou :D ).
Není to jenom o aditivech, ale i o tom, s kolika nemocema najednou se musí imunita poprat.

EDIT: jo a jestli budeš objednávat s takovým předstihem, tak bych se ještě doktorky zeptala, jakou to má trvanlivost, protože se taky může stát, že zrovna přesně v 6ti měsících nebudete fit a budeš chtít odložit, tak abys měla aspoň trochu prostor a ne, že do týdne by ti vakcína prošla...
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Xsamotar » pondělí 08. prosinec 2014, 23:04
Tilio - musí se žloutenka doočkovat? Záleží proč by se musela.
Mě třeba dr. řekla, že bez doočkování mi nedá potvrzení do školky. Takže je to jen otázka toho, co pak od dr. chceš.
Jinou páku asi nikdo nemá. I v příbalovém letáku je, že se očkuje kolem puberty, pokud není očkována v Hexe.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Elisa » pondělí 08. prosinec 2014, 23:24
Vybrala jsem Pediacel z více důvodů, jedním i bylo, že u Hexy bylo nějak moc průšvihů, stahování šarží, nevyjasněné úmrtí atd :-(
Elisa
Klábosilka
Klábosilka

443 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Tilia » úterý 09. prosinec 2014, 08:52
Děkuji za odpovědi.

Myslím, že školku by mi vypsala i bez žloutenky, ona je docela vstřícná. Syn má hexu 2+1 a MMR jen jednu dávku, druhou domluvenou až někdy po 10. roce a školku mu vypíše, samozřejmě musím podepsat, že jsem obeznámena s riziky. A spíš je problém s obrnou, že nesplňuje vyhlášku, takže je domluva, že se v 5 naberou protilátky a uvidí se (kdoví jak to za 2 roky bude).

Pochopila jsem, že ta žloutenka se musí doočkovat mezi 11. a 12. rokem a to ve 3 dávkách. A s těma průšvihama hexy - on ten pediacel se tak masově neočkuje, kdoví jak by to vypadalo, kdyby to bylo naopak - nedělám si iluze o ničem, jen se snažím zvolit menší zlo.

O hexacimě ani neuvažuji, za prvé schéma 3+1 a za druhé jsou prý reakce po ní nic moc.
Tilia
Žvatlalka
Žvatlalka

241 příspěvků
12. srpen 2012
Příspěvekod Mermaid » úterý 09. prosinec 2014, 09:27
Tilia píše:A spíš je problém s obrnou, že nesplňuje vyhlášku...

... žloutenka se musí doočkovat mezi 11. a 12. rokem a to ve 3 dávkách.

Tilio, žloutenka B je stejně tak povinná dle vyhlášky jako obrna.. pokud ti dr. potvrdí přihlášku do školky i bez žloutenky, tak už bys ji ani doočkovávat nemusela (pokud nechceš). Mně osobně se jako prospěšnější jeví očkovat žloutenku A.

Jinak moc nerozumím ohledně protilátek na obrnu u staršího..proč?

Já budu očkovat buď pediacel nebo infanrix hib, ale debatu s dr. budu mít až v lednu. Ráda bych to rozložila co nejvíc, ale u ní už předem vím, že mi přihlášku do školky nepodepíše, pokud nebudeme mít doočkováno (a když ještě započítám odklad MMR co nejdéle, tak mám obavu, abych to vůbec všechno stihla :roll: ).

OT - nevíte někdo, jestli je první dávka MMR už dostačující na navození imunity? U prostřední bych chtěla dát první dávku až těsně před vstupem do školky a druhou až před pubertou. A už vidím dr., jak mě tlačí do obou před vstupem do školky :-?
Mermaid
Diskutérka
Diskutérka

2299 příspěvků
07. únor 2007
MB
Příspěvekod Tilia » úterý 09. prosinec 2014, 10:20
Mně zase přijde zbytečné očkovat žloutenku A, protože je to takové spíš omezující onemocnění, pak vzniká imunita...

S tou žloutenkou - když jsme diskutovaly o vakcínách, neměla žádné výhrady. Se jí na to zeptám, v tom případě by byla jasná volba pro hexu, pokud doočkovat ve 12 letech, tak prostě nevím.

Odběr protilátek na obrnu - chce ho prostě přeočkovat v těch pěti letech, že nesplňuje vyhlášku, na to jsem jí řekla, že první nabereme protilátky. Ale tak když se narodil syn, byl problém tehdy ukecat 2+1, dnes je to za 2,5 roku zcela běžné.

MMR by měla stačit jedna dávka, tam možná není až tak moc funkční právě proti příušnicím. Ale nedávno byl rozhovor s naším hlavním vakcinologem, a protože zjistili, že ochrana proti spalničkám není tak dlouhodobá, jak si mysleli :D , budou po novém roce jednat o tom, že by se přeočkovávalo standardně až před nástupem do školy.
Tilia
Žvatlalka
Žvatlalka

241 příspěvků
12. srpen 2012
Příspěvekod E-liska » úterý 09. prosinec 2014, 18:05
S tou obrnou přeočkovat v 5ti letech to nějak nechápu. V 5ti se přeočkovává tetanus, záškrt, černý kašel. Obrna už ne.

MMR podle vakciny.net stačí jedna dávka a pak až před pubertou (nechce se mi hledat konkrétní citaci, ale vím, že to tam někde bylo, asi v té části o promeškaném termínu MMR myslím) Akorát, jak píše Tilia, protilátky proti příušnicím klesají nějak rychleji.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Tilia » úterý 09. prosinec 2014, 18:48
S tou obrnou mi to tvrdila doktorka, že není splněná vyhláška. Zatím jsem to nijak neřešila, není to aktuální, tudíž ani nevím, jestli to jde.
Tilia
Žvatlalka
Žvatlalka

241 příspěvků
12. srpen 2012
Příspěvekod Sandra_90 » úterý 31. březen 2015, 13:03
Obojí jde ve schématu 3+1 i 2+1, obojí je stejně "škodlivé/neškodlivé", Hexa je tu dýl, Pediacel neobsahuje laktózu (dobré při alergii) a nemá v sobě Hepatitidu B. Pokud se ti dítě řízne o něco infikovaného nebo píchne o pohozenou jehlu na pískovišti, bude to prostě smůla, pokud jí podstupovat nechceš, dej Hexu. V zásadě je to opravdu jedno, pokud neřešíš Hepatitidu nebo nějakou alergii na určitou složku ;) :sunny:
Sandra_90
Pískle

2 příspěvků
27. leden 2015
Příspěvekod Ratta » úterý 31. březen 2015, 13:11
Ten přenos hepatitidy si dostuduj, jedná se o zdraví tvého dítěte, pokud ti tedy nevadí, že ze sebe děláš veřejně blbku.
EDIT : tak jsem si ty internety prošla a vidím, že i seriózně se tvářící média tvrdí, že se dá nakazit někde pohozenou jehlou, Chjo, to jsme to dopracovali. Pravda, nekecali, pokud tam leží jen chvilku. Tak se omlouvám, ale stejně, zato, že jsou blbí ostatní, ty nemusíš.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Holly » úterý 31. březen 2015, 20:05
A co očkování v 10-11 letech? Prý jsou taky dvě vakcíny, poradí mi někdo, která je lepší? Díky!
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007
Příspěvekod Llevelyn » středa 01. duben 2015, 09:16
alternativní vakcína k Boostrix/Boostrix Polio je Adacel/ Adacel polio

http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2010_23.htm

nakažení žloutenkou použitou jehlou se nikdy neprokázalo a to ani u pracovníků v terénu, kteří parcují s narkomany nebo zdravotníky, přenos je velmi málo pravděpodobný až nemožný.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod E-liska » středa 01. duben 2015, 09:17
Holly píše:A co očkování v 10-11 letech? Prý jsou taky dvě vakcíny, poradí mi někdo, která je lepší? Díky!

Standartně se dává Boostrix polio, existuje ještě Adacel polio. Rozdíly jsou minimální, můžeš nastudovat zde z příbalových informací: http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/OPV.htm#3

Pokud mělo dítě ještě obrnu na lžičku, je možné, že zatím není potřeba přeočkovat a stačil by boostrix, nebo adacel.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Holly » středa 01. duben 2015, 09:44
Llev a Eliško, děkuju, já se teda z práce neutrhnu, ale vytelefonovala jsem to s dr. a manžel už letí s receptem na Adacel do lékárny. Doufám, že mu to do odpo. než bude preventivka seženou, jinak bude Boostrix ;-)

Oboje + polio
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007