ADV TOP
ADV LEFT

očkování - novela

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Elisa » pátek 02. leden 2015, 21:21
Vážená paní poslankyně!
Vážený pane poslanče!

Obracím se na vás ve věci schvalování novely zákona o ochraně veřejného zdraví, které proběhne dne 8. 1. 2014.
Zvažte prosím, zda novelu zákona podpoříte. Novela zákona tak, jak je předkládána je dle mého názoru namířena proti

svobodné volbě občanů České republiky, která je pevně zakotvena v Listině základních práv a svobod.

Součástí novely zákona jsou i velké sankce za neočkování dětí, přičemž se v důsledku očkování stále více vyskytují

vážné i chronické problémy a zdaleka se nejedná o zanedbatelný počet postižených dětí.

Dovolte mi, abych vás seznámila s naším příběhem. Naše starší dcera se narodila dne 11. 7. 2009 jako zdravé, donošené

miminko. Očkována byla řádně, jak Hexa vakcínou, tak vakcínou Priorix. Očkování probíhalo pouze s mírnými nežádoucími

účinky, jako je zarudnutí v místě vpichu a zvýšená spavost. Až na poslední dávku MMR (vakcína Priorix), kterou byla dcerka očkována v srpnu r. 2012.

Následovala reakce v podobě zánětu horních cest dýchacích a silného dráždivého kašle. Vše jsme hlásily

a konzultovali s tehdejší dětskou lékařkou. Dcerka se onemocnění nemohla zbavit ani po několika týdnech. Byly zjištěny

zduřelé mandle (toto trvalo cca půl roku nepřetržitě), následovala v podstatě nepřetržitá nemocnost s mírnými

přestávkami (max. týden), poté se vždy vše vracelo.

V té době jsem byla na mateřské dovolené s mladší dcerkou, nemoci jsem v žádném případě nenechávala přecházet a vždy

jsme je řádně zaléčili. Tento stav trval cca 2 roky. Vrcholem bylo, když při této výrazně oslabené imunitě dostala

virus neštovic. Její tělo se bohužel nedokázalo s virem vypořádat tak, jak to zvládne zdravý organismus. Komplikace

byla velmi závažná a to zánět mozkových blan. Dcerka byla odvezena na infekční oddělení ústecké nemocnice (únor 2014),

kde dostala více jak 40 kapaček, mnoho dalších injekcí a odběrů krve, absolvovala také lumbální punkci, nedokázala se

sama postavit, posadit...na několik dní ochrnula v obličeji (nedokázala zavřít oči ani ústa, tudíž se nedokázala najíst

ani napít, nedokázala posunout jídlo v ústech), poškozené okohybné nervy a dvojité vidění. Pouze ležela a křičela bolestí. Následovalo bezpočet vyšetření,

magnetická rezonance, EKG, EEG, vyšetření na neurologii a to vše ve svých čtyřech letech. V propouštěcí zprávě máme

poznámku ZÁKAZ veškerého očkování po dobu nejméně půl roku, což poukazuje na to, že očkování není až tak nezávadné, jak

je nám vnucováno. Půlrok již uběhl, dcera se zdá být v pořádku "jen" trpí nočními děsy (křičí ze spaní, kope kolem

sebe, poté nás nepoznává). VELMI se obávám dalšího očkování, které je dle současné vyhlášky povinné. Podle novely

zákona nám budou při neočkování hrozit i další sankce, jako nemožnost účastnit se ozdravných pobytů, táborů, zájmových

kroužků atd.
Nedoočkování by však mělo i další důsledky a to: nepřijetí starší dcerky do družiny, mladší k předškolnímu vzdělávání, tím pádem se nemohu vrátit zpět do zaměstnání a byla bych nucena ze zaměstnání odejít, zažádat o sociální dávky atd. Mám vystudovanou střední školu, od r. 1999 jsem byla řádně zaměstnána a nepobírala jsem žádné sociální dávky. Opravdu netuším, jaké budou po schválení novely možnosti mých dcer a následně i mé.

VELMI se obávám i podobné reakce u mladší dcery...bohužel NIKDO mi nezaručí, že se očkování obejde bez nežádoucích

účinků.

Velice bych ocenila kdyby jste se vy, ale i všichni odpovědní zákonodárci nad tímto problémem opravdu zamysleli a jednali

v nejlepším zájmu všech občanů České republiky a nedali pouze na lobby farmaceutických společností, které se chovají

tak, jak je v tržním prostředí běžné a to prodat svůj produkt. Je třeba si ale uvědomit, že zde není možné reklamovat

ani opravit žádný výrobek, zde se jedná o zdraví a životy všech dětí, proto by se k očkování mělo přistupovat velice

opatrně a idividuálně. Pro lepší pochopení věci si prosím přečtěte příbalový leták distribuovaných vakcín, kde je

drtivá část textu věnována nežádoucím účinkům a to nikterak triviálním.

Děkuji za Váš čas strávený přečtením mého dopisu a velmi si vážím vaší (ať už jakékoliv) odpovědi.

Přeji vše nejlepší do nového roku, hlavně zdraví.

S pozdravem....... .......
Elisa
Klábosilka
Klábosilka

443 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Elisa » pátek 02. leden 2015, 21:24
Za pár dní se bude projednávat novela o sankcích při odmítnutí očkování, jde opravdu do tuhého :xx: Prosím všechny, kterých se toto týká, nebo se o problematiku zajímají, aby také napsali vládě. Možná si na náš případ někdo vzpomenete, v únoru jsem tu chodila brečet do Zpovědnice... :(
Elisa
Klábosilka
Klábosilka

443 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Elisa » pátek 02. leden 2015, 21:25
Elisa
Klábosilka
Klábosilka

443 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zuzajda » pátek 02. leden 2015, 22:36
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Jankap » pátek 02. leden 2015, 23:04
Eliso,
váš příběh mi unikl. Brr, prožili jste hrůzu! Ale horší je, že pár takových příběhů znám z praxe. Vyjádřila jsi to přesně, zdraví se bohužel nedá reklamovat.

Rozalio navrhovalo kontaktovat členy Výboru pro zdravotnictví. Zatím je to jejich píseček.
http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=3201
Jen přemýšlím, jak to udělat prakticky, protože času je málo a někteří poslanci poštu nečtou.

Stále mi v hlavě zní myšlenka, kterou řekl na tom semináři o očkování v poslanecké sněmovně exministr zdravotnictví Heger, že rozhodnutí, zda má být nepovinné či povinné očkování, je POLITICKÉ rozhodnutí. Politické, ne medicínské.
Kruciš, lesní školky jsou na dobré cestě, tak by se mohlo povést i to nepovinné očkování!
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Sonča » sobota 03. leden 2015, 11:48
Ahoj,

taky něco sesmolím. Pošlu to na všechny poslance mého volebního kraje a na celý výbor pro zdravotnictví. Třeba si to někdo přečte.

Doufala jsem, že očkování už máme dořešené a máme od něj definitivní pokoj, ale pod hrozbou 3 milionové pokuty si nejsem jistá, jestli doktorka svůj závěr nepřehodnotí.

Včera jsem viděla v čekárně u doktorky reklamu na výhodné očkování proti HPV virům pro chlapce. Asi mi něco uniká.

Soňa.

Edit: Hotovo.
Sonča
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
11. listopad 2006
Šternberk
Příspěvekod Kudlanka2 » sobota 03. leden 2015, 20:22
Ahoj,
zakladatelko váš příběh je mi velmi líto. Také se o očkování zajímám již třetím rokem, poté, co dcera měla encefalopatickou reakci na první hexavakcínu (i dle lékaře z očkovacího centra). Naštěstí se její stav, který započal u zcela zdravé dcery 2 hodiny po očkování (snížený svalový tonus, bledost, apatie, zástava broukání a ukrutné nechutenství) sám upravil, ale to také může být jedna velká náhoda. Přesto nás nutí očkovat dál, jsme též vhozeni do jednoho pytle s těmi, dle vakcinačních odborníků "nezodpovědnými a hloupými hazardéry odmítající něco tak důležitého pro lidstvo, jako je očkování".
Novela zákona o ochraně veř. zdraví ale NENASTOLUJE TY POKUTY NOVĚ!!!!!! Již v současném zákoně 258/2000 Sb. je stanovena dvoumilionová pokuta, pokud se poruší povinnosti zákonem dané, tzn. právě i povinnost lékaře očkovat. Jedná se o paragraf 92, který je ale nyní napsaný poměrně obecně a v jednom odstavci. Nová novela "pouze" delikty a pokuty podrobně rozepisuje do konkrétních případů, příp. se v některých případech mění výše pokuty. Tzn. - i nadále musí platit, že pokud rodič trvá na neočkování, přestože lékař mu toto očkování doporučoval a předá lékaři neg. revers, jehož povinnou součástí je mmch. tvrzení, že dotyčný byl lékařem náležitě poučen o druhu a povaze, účelu, přínosu, ale i rizicích zákroku, TAKOVOU POKUTU LÉKAŘ NEMŮŽE DOSTAT A JE REVERSEM KRYT!! Mmch. doporučuji přečíst v té novele SPOLEČNÁ USTANOVENÍ KE SPRÁVNÍM DELIKTŮM, odst. 1 = "Právnická osoba za správní delikt neodpovídá, jestliže prokáže, že vynaložila veškeré úsilí, které bylo možno požadovat, aby porušení právní povinnosti zabránila". K tomu bych uvedla (nejsem tedy právník, ale logika mi toto říká):
a) k „úsilí, které bylo možné požadovat“ nepatří rozhodně násilné oočkování dítěte proti vůli rodičů (dle zákona o zdrav. službách je potřeba informovaný souhlas pacienta nebo jeho zákon. zástupce s tímto úkonem)
b) revers by i nadále měl lékaře chránit!!!!!! = jak už jsem napsala výše. Revers znamená, že prostě rodiče si stojí za svým, přestože lékař udělal vše pro to, aby jim očkování nabídl a poučil je o něm (víc on udělat prostě nemůže)

A na co bych naopak upozornila a lékařům v případě problémů dítěte po očkování a jejich nehlášení z jejich strany zdůrazňovala - ZŮSTÁVÁ DVOUMILIONOVÁ POKUTA PRO LÉKAŘE ZA NENAHLÁŠENÍ NEOBVYKLÉ REAKCE NA OČKOVÁNÍ, viz par. 92k, odst. 2, písm. f

DŮLEŽITÉ ALE JE, NA CO SE PŘIPRAVIT - JE JASNÉ, ŽE POKUD SE TAKTO TY POKUTY KONKRÉTNĚ VYPÍŠOU, BUDE NA NĚ MNOHEM VÍC UPOZORŇOVÁNO, LÉKAŘI BUDOU OPĚT MNOHEM VÍCE STRAŠENI A BUDE JIM VYHROŽOVÁNO, ŽE POKUD NENAOČKUJÍ, TAK BLA BLA BLA..TO SAMÉ ŘEDITELŮM ŠKOLEK A ORGANIZÁTORŮM AKCÍ, NA NĚŽ JE TŘEBA ZDRAVOTNÍ POTVRZENÍ. JE ALE TŘEBA VĚDĚT, JAK DOOPRAVDY TO PODLE ZÁKONA JE A NEDAT JEN NA NĚJAKÉ BUBUBU. NEZÁVIDÍM PEDIATRŮM JEJICH SITUACI, ČASTO NEZNAJÍ PODROBNOSTI ZÁKONA A VELMI SE BOJÍ, JSOU JAKO V KLEŠTÍCH. JE NA NÁS, KTEŘÍ SE O PROBLEMATIKU ZAJÍMÁME, ABYCHOM JE, POKUD TO SAMI NEVĚDÍ, PŘEDALI INFORMACE A UKLIDNILI JE..

Napsala jsem již i dotaz na toto přímo na Rozalio, poněvadž opravdu v tom novém zákoně nevidím nic takového jako NOVÉ ZAVEDENÍ SANKCÍ anebo MOŽNOST DÁT POKUTU LÉKAŘI I PŘES DONESENÝ NEG. REVERS RODIČŮ.
Kudlanka2
Pískle

2 příspěvků
03. leden 2015
Příspěvekod Kudlanka2 » sobota 03. leden 2015, 20:27
A přesně jak píše Jankap - to, že je očkování povinné, je POLITICKÉ ROZHODNUTÍ. Na tom semináři v posl. sněmovně jsem loni na podzim osobně byla, slyšela to na vlastní uši a cítila jsem se asi takhle :-Z
Kudlanka2
Pískle

2 příspěvků
03. leden 2015
Příspěvekod Gehenna » sobota 03. leden 2015, 22:44
Jankap píše:Eliso,
váš příběh mi unikl. Brr, prožili jste hrůzu! Ale horší je, že pár takových příběhů znám z praxe. Vyjádřila jsi to přesně, zdraví se bohužel nedá reklamovat.

Rozalio navrhovalo kontaktovat členy Výboru pro zdravotnictví. Zatím je to jejich píseček.
Jen přemýšlím, jak to udělat prakticky, protože času je málo a někteří poslanci poštu nečtou.

Stále mi v hlavě zní myšlenka, kterou řekl na tom semináři o očkování v poslanecké sněmovně exministr zdravotnictví Heger, že rozhodnutí, zda má být nepovinné či povinné očkování, je POLITICKÉ rozhodnutí. Politické, ne medicínské.
Kruciš, lesní školky jsou na dobré cestě, tak by se mohlo povést i to nepovinné očkování!

Trochu se bojím, že to školky "zachrání", ale vzhledem k tomu, že jejich osazenstvo se dost kryje s neočkovacími nebo odkládacími rodinami, zdevastují je touhle cestou.

Jinak tohle odsuzování všech kolem kromě rodičů, kteří jediní rozhodují, což je právo, které jim zjevně při existenci Ústavy apod. nejde vzít, jde použít na spoustu věcí, a jak vidno z rozsudku Evropského soudu pro lidská práva o těch porodech doma, je to cesta, jak něco fakticky znemožnit, ale přitom u tohohle soudu nenarazit, protože z hlediska legislativy přece rodiče nikdo nepostihuje. :palma:
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Xsamotar » sobota 03. leden 2015, 23:24
Gehenna píše:
Jankap píše:Eliso,

Trochu se bojím, že to školky "zachrání", ale vzhledem k tomu, že jejich osazenstvo se dost kryje s neočkovacími nebo odkládacími rodinami, zdevastují je touhle cestou.

Takže to očkovací nařízení by platilo i když nebude školka hlášená jako dětská skupina?
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Jankap » neděle 04. leden 2015, 00:39
Gehenna píše:Trochu se bojím, že to školky "zachrání", ale vzhledem k tomu, že jejich osazenstvo se dost kryje s neočkovacími nebo odkládacími rodinami, zdevastují je touhle cestou.

Podle mého se to lesních školek netýká. Lesní školka nebude dětská skupina, nebude to mateřská škola. Problém by měla jen u dětí do 3 let, jestli to dobře chápu.
S výjimkou zařízení, do nichž je docházka povinná. Takže pokud schválí povinný rok předškolní docházky, tak tam už neočkované děti podle mého budou moci být přijaty.

§ 92k, odst. 4 (nové znění):
(4) Poskytovatel služby péče o dítě v dětské skupině, mateřská škola, právnická osoba nebo podnikající fyzická osoba jako osoba uvedená v § 50 se dopustí správního deliktu tím, že přijme dítě, které se nepodrobilo stanovenému pravidelnému očkováním nebo nemá stanovený doklad.

§ 50 (nové znění paragrafu):
Poskytovatel služby péče o dítě v dětské skupině75) a dále právnická osoba nebo podnikající fyzická osoba, která provozuje živnost nebo v případě právnické osoby též jinou činnost, v jejíž náplni je péče o děti do 3 let věku, nebo mateřská škola, s výjimkou zařízení uvedených v § 46 odst. 4 větě druhé a zařízení, do nichž je docházka povinná, mohou přijmout pouze dítě, které se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Blanci » úterý 06. leden 2015, 22:51
Kudlanka2 píše:A přesně jak píše Jankap - to, že je očkování povinné, je POLITICKÉ ROZHODNUTÍ. Na tom semináři v posl. sněmovně jsem loni na podzim osobně byla, slyšela to na vlastní uši a cítila jsem se asi takhle :-Z

... ano, je to politické rozhodnutí. Co to znamená? No, že to rozhodnou "nerozhodní" - rozuměj neschopní, líní, neangažovaní, v tomto směru neinformovaní politici. Opravuji, v tomto směru - ve směru "očkování = záštita a jediná možnost přežití lidstva" - tak v tomto směru jsou informovaní až moc dobře, o to včas postarala NIKO.

Kdyby bylo vůbec schůdné - což není, v mých silách, možnostech a schopnostech, seděla bych 8.1. před Poslaneckou sněmovnou od brzkého rána v bílém plášti a v zájmu zdraví bych očkovala každého vstupujícího polsance. A to úměrně váze daného jednotlivce: Vážíte 80 kilo? tak dáme 40 prvních dávek Hexavakcíny ... bude libo i Priorix??? - je zdarma a ochrání Vás i před pneumokokem!!!
... a taky řádí tuberkulóza a HPV - těch si dáte kolik?
A o té strašlivé epidemii příušnic hned tady za hranicema jste ještě neslyšel???? Dyť budete neplodný, člověče! - heleďte, dám Vám slevu, MMR se píchá dětem v cca 10-ti kilech, takže pro Vás osm dávek - no není to skvělá nabídka? Tolika zdraví a zadarmo!!!

Kde se to dnes vidí ... to si na Západě nemůžou vůbec dovolit :-Z :-Z :-Z

Nemůžu si pomoct, ač nerada, musím použít i toto: :xx: :xx: :xx:
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Dráček » středa 07. leden 2015, 22:57
Eliso, soucítím, prošli jste si peklem..a holky mluvíte mi ze srdce...pořád doufám a modlím se ve vítězství zdravého rozumu..kam to spějeme? ke skryté a mnohem strašnější a záludnější totalitě?
Dráček
Krafařka
Krafařka

653 příspěvků
06. srpen 2008