ADV TOP
ADV LEFT

Nízká hladina protilátek - pneumokok

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » středa 18. únor 2015, 18:21
Potřebovala bych radu, zkušenost... vím, že na B-C jsou velmi vzdělaní lidé :)

Syn je po velmi komplikovaném zápalu plic způsobeným invazivním typem pneumokoka ( typ se pokouším zjistit), následně velkým zánětu pohrudnice a dvou operacích.

Cca ve 2 letech bych očkovaný Prevenarem 7.
Přesto, že byl očkovaný, toto onemocnění měl ( chápu, že očkování neochrání před všemi typy pneumok.)
ALE i když tuto nemoc prodělal, tak má velmi nízkou hladinu protilátek v krvi - 29

Lékařka v nemocnici by ho ráda na pneumokoky přeočkovala a to Prevenarem 13 a po dalších 14 dnech aplikovat Pneumo 23.

Nejsem zastánce očkování ale i neočkování. Děti mám všechny očkované, ale nejsem si
vůbec přesvědčená o tomto očkování po jeho nemoci.

ATB bere velmi dlouho - 4 měs. - nyní mu bude končit udržující léčba. Během této léčby měl několik viroz. Je oslabený a přijde mi po 14 dnech u ukončené léčby atb hned očkovat.

Jeho stav byl na ARU kritický, byl i v umělém spánku, takže se samozřejmě bojím, aby
tuto nemoc neprodělal znovu, na druhou stranu se člověk bojí i následků očkování, kterých si jsem vědoma.

Jsme rádi za to, že z toho vyvázl - nyní pojede do lázní a nechci mu uškodit očkováním.

Budu ráda za každou radu, názor... Uvítám i kontakt na někoho kdo by mi dal např. argument proč ho naočkovat. Zatím jsem ho bohužel neslyšela.

Děkuji moc za přečtení :)

Omlouvám se za inko, osobní věc. Děkuji za pochopení.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » středa 18. únor 2015, 19:05
Inko, chtěla bych na tvém místě druhý názor jiného doktora.
Naše děti nikdy nebyly v tak vážném stavu, ale pneumokokové zápaly plic dvakrát ročně. Nicméně pediatra prevenar nedoporučila, že na tento typ (co měly moje děti) je to stejně zbytečné, že to občas u někoho zabere na uši, ale ani tam ne v nijak zvlášť velké míře.

To, že si nevytvořil protilátky, znamená, že má narušenou imunitu. Osobně bych ho do toho neočkovala, protože jeho imunita očividně nefunguje tak, jak má - a tudíž je málo pravděpodobné, že si vytvoří protilátky po očkování, když si je nevytvořilo po prodělané nemoci.

Plus u pneumokoků - očkování působí, podle toho, co o nich vím, že je nemoc mírnější, ale tělo se jí nevyhne, zejména, pokud je oslabená imunita (plus je kmenů mraky, v očku je jich vlastně pár).

Zajímavou věc jsem se v loni dozvěděla na imunologii na očkování hexou - že tělo si v podstatě nikdy nevyrobí protilátky proti všem 6 typům, co dostane ve vakcíně, je to začasto na imunitní systém příliš velká zátěž, vybere si 2-3 nejsilnější útočníky a se zbytkem zatočí.

Na tvém místě bych to probrala na pneumologii a imunologii - to jsou dva obory, které k tomu mají co říct, ve vašem případě. A určitě tam i chodíte (minimálně na to plicní, když byl na ARO, ne?). A šla bych primárně po té imunitě.

Držím palce.

M..
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » středa 18. únor 2015, 19:15
Oni mu imunologii nabírali - tedy jen prý základní a výsledky má v pořádku.
I lékařka se diví tomu, že ty protilátky nemá.

Zítra jedeme na kontrolu k dětskému lékaři tak to proberu ještě tam.
Pravděpodobně zažádám o žádanku přímo na imunologii.

To očkování navrhla právě lékařka z odborné ambulance v nemocnici kam každý měsíc dojíždíme, konzultovala to s dr. v očkovacím centru.

Opravdu se mi nezdá fajn to do něho rvát, jednak po nemoci, jednak po atb léčbě a ještě takto po sobě.

Navíc jsem se dočetla, že rozestup v očkování mezi prevenarem a pneumo 23 je min. 8 týdnů, nejlépe 1 rok :-Z
Inkognito Inkognito

Příspěvekod E-liska » středa 18. únor 2015, 19:24
Taky bych ti poradila vyžádat si názor dalších 1-2 lékařů. Jedním z nich by podle mně mohl být MUDr. Petráš, ten podává poměrně vyvážené a smysluplné info a především má v oblasti očkování velké zkušenosti.

A můj zcela soukromý (a laický) názor je ten, že pokud má tvůj syn tu "oblast plic" citlivou a bylo to jeho slabým místem, pak právě po tom pneumo očkování mohly být plíce a jejich imunita natolik oslabeny, že když chytil neočkovaný kmen, tak ho to takhle dostalo. Je to samozřejmě spekulace, protože už nikdo nezjistí, jak by se s tím vypořádal nebýt očkován, ale i ty nízké protilátky po onemocnění by tomu, že tohle je jeho Achillova pata nasvědčovaly...

Držím moc pěsti, ať se dobře zotaví a už nikdy nebudete muset takovou nemocí projít - ať už se rozhodnete očkovat či ne.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Inkognito » středa 18. únor 2015, 19:56
Děkuji, no právě, nikdo neví jestli by takto onemocněl i kdyby očkovaný prevenarem nebyl.
Nicméně jsem zapomněla uvést, že to očkování měl už před cca 6 lety.

dr. Petráš je prosím odkud?
Inkognito Inkognito

Příspěvekod E-liska » středa 18. únor 2015, 20:01
Aha, promiň, teď čtu, že jste už konzultovali. Ale ten Petráš by se i tak zkusit ještě dal (dá se mu napsat na petras@vakciny.net ).

Nicméně mě napadá jedna zásadní otázka - víš jak je na tom s protilátkami na ty kmeny, které už má naočkované? Protože jestli by měl málo protilátek po tom původním očkování, je poměrně pravděpodobné, že by si nevytvořil nic moc imunitu ani při dalším očku a bylo by tedy poměrně zbytečné ho tím jen dál oslabovat. Od toho bych se tak nějak primárně odpíchla a pak řešila dál.

Další věc by ještě ovlivnila moje rozhodování - Pokud správně počítám, je mu nějakých 8 roků. Jak na tom byl po dobu těch šesti let mezi očkováním a tímhle brutálním zápalem plic ohledně respiračních potíží? Zase, pokud býval často nemocný s respiračními potížemi, míval to komplikované apod., pokud bylo vidět oslabení těch plic, tak já bych byla dvakrát tolik obezřetná mu do téhle oblasti tím dalším očkem "střílet"... Jak na tom byl do těch dvou let?
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Inkognito » středa 18. únor 2015, 20:35
Děkuji za kontakt.

Je mu 7 let čerstvě.

První atb měla v roce na angínu. Jinak zánět průdušek měl pak často, rýmy, kašel také.
Ve 4 letech nosní mandle. Ve školce nemocný neustále, i ten třetí rok ve školce nic moc, i když už lepší.

Ty protilátky na kmeny z již proběhlého očkování nevím.

V imuno vyšetření mám uvedenou jen jednu hodnotu protilátek.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Blanci » středa 18. únor 2015, 21:38
Inko,

původně jsem Ti napsala dlouhý, předlouhý příspěvek, ... ale ten odkliknutím tlačítka "ODESLAT" zmizel a má nervová soustava momentálně nedovolí psát totéž znovu :-Z

Tak to zkrátím: NEOČKUJ!
Blanci
Diskutérka
Diskutérka

2090 příspěvků
29. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » středa 18. únor 2015, 21:46
Inkognito píše:První atb měla v roce na angínu. Jinak zánět průdušek měl pak často, rýmy, kašel také.
Ve 4 letech nosní mandle. Ve školce nemocný neustále, i ten třetí rok ve školce nic moc, i když už lepší.

Alergie? Nesnášenlivosti? Mizerná imunita??

Očkováním bych do toho nerýpala, snažila bych se pořešit imunitu dítěte, najít příčinu, proč je často nemocný. Po 3 měs ATB bude tělo total rozhašené, oslabené.. Ten zápal plic měl pneumokokový?
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 19. únor 2015, 00:58
RNDr. Petráš je vakcinolog. Tedy není lékař, ale rozumí vakcínám. Je pro-očkovací, ale na rozdíl od mnohých lékařů si uvědomuje, že očkování má i nežádoucí účinky a že výskyt těch nežádoucích účinků je možné ovlivnit schématem očkování (na rovinu řekne, že u Hexy je 2+1 stejně účinné jako 3+1) a rozestupy mezi jednotlivými dávkami. Zároveň je schopný posoudit, kdy by větší rozestup mezi dávkami mohl znamenat menší ochranu. Když to shrnu, tak já toho pána považuju za rozumného, není to očko-fanatik.
Pokud by ses klonila k očkování, tak on ti může pomoci rozhodnout se jakou vakcínou očkovat a v jakém schématu.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 19. únor 2015, 01:05
Ještě jednu věc:
Pneumokokové vakcíny mají chránit i proti pneumokokovému zánětu středního ucha. Ale i v příbalovém letáku Prevenaru je napsáno, že u některých dětí očkování způsobí větší citlivost na pneumokoky neobsažené ve vakcíně, proto pak trpí na záněty středního ucha častěji. Na mladším dítěti jsem bohužel ověřila, že je to pravda.

Je otázka, zda takto vakcína nemůže působit i v jiných oblastech, než je střední ucho. Zkusila bych zapátrat, jaký pneumokokový kmen ho dostal na to ARO, který za to mohl, a zda je obsažený ve vakcíně.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 19. únor 2015, 07:07
Alergie na nic dokázané nemá - avšak již několikrát měl nasazený aerius kvůli např. vyrážce a častým rýmám.
Nosní mandli po vyndání měl úplně nasáklou hnisavou.

Vyndání mandle neměl z důvodu toho, že by měl často záněty ucha - do té doby ani jednou - ale protože díky té velké mandli špatně slyšel.
Paradoxně po vyndání mandle měl zánět středouší několikrát ! Píchat ucho nutné nikdy nebylo, ale bolesti měl solidní.

Nesnášenlivost tuším žádná.

Zánět měl pneumokokový - prý vysoce invazivní typ pneumokoka - velmi rychlý nástup.
Nastíním: 14 dní pokašlával bez jakýkoliv jiných příznaků, bolesti nebo horečky. V pátek na kontrolní poslech - dle poslechu lehce nasedalo na průdušky - dostal erdomed - v pondělí ráno na JIP pod kyslík, zasašena celá jedna plíce + obrovské množství výpotku - CRP vysoce přes 400, po týdnu převoz do jiné nemocnice, 2 operace - byl chlup od odebrání rozkládající se plíce - 10 dnů na ARO, pak opět JIP......

Zjišťuji o jaký kmen se jednalo a zkusíme nejdřív tu imunologii.

Navíc samozřejmě řešíme jeho zameškané hodiny - 1. třída.
Učení jsme dohnali, jde spíše dle učitelky o sociál. zařazení apod.

Bylo nám nabídnuto opakování 1. třídy ( i díky tomu, že čekáme na lázně, takže by opět
zameškal), nebo dle lékařské zprávy by mohl být individuální plán učení a dojíždění na přezkoušení do školy.
Tady také nevíme, stále nejsme rozhodnuti a musíme co nejdříve :roll:
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Julianna_ls » čtvrtek 19. únor 2015, 08:14
Měla bych strach takto oslabené dítě naočkovat. Něco jiného je tetanus, kde se po dobu tvoření imunity můžeš vyhnout nákaze:-), ale pneumokoky jsou všude. Výsledky imunity Ti to asi rozřeší.
Ve škole by se mi nechtělo opakovat ročník, pokud zvládl učivo. Když se někdo přestěhuje v první třídě, taky začíná znova v druhé.
Přeji brzké uzdravení, bude teplé jaro (naštěstí nemáte alergie), možná v létě k moři?
J.ls.
Julianna_ls
Krafařka
Krafařka

775 příspěvků
20. srpen 2012
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 19. únor 2015, 08:17
Pokud by měl imunologii komplet v pořádku, nechali byste očkovat?

K moři to letos zřejmě nevyjde, čekáme na lázně, které musím jako doporovod hradit, protože mu bylo už 6 let :-Z
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Julianna_ls » čtvrtek 19. únor 2015, 08:36
Inkognito píše:Pokud by měl imunologii komplet v pořádku, nechali byste očkovat?

K moři to letos zřejmě nevyjde, čekáme na lázně, které musím jako doporovod hradit, protože mu bylo už 6 let :-Z

Já tohle beru pocitově, ale nikdy jsem neměla takto akutně nemocné dítě (spíše se dlouhodobě zdravotně zhoršovalo). Asi bych i přes zdravou imunitu znovu neočkovala. Nebo aspoň do té doby, než by byl fit. Spíše bych zkusila cestu upravit stravu, psychiku. Podle tvé nátury a dítěte - čaje, byliny, homeopatii konstituční, cokoliv ti přijde dobré, aby mu bylo lépe.
Kam máte jet do lázní?
Podle okolí soudím, že čím jsou starší, tím se imunita vylepšuje.

J.ls.
Julianna_ls
Krafařka
Krafařka

775 příspěvků
20. srpen 2012