ADV TOP
ADV LEFT

Nízká hladina protilátek - pneumokok

... mýty a fakta

Moderátoři: Gehenna, Llevelyn

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 19. únor 2015, 13:37
Díky! A nevíš, jaká je celková proockovanost v těchto vekovych kategoriích?
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Enur » čtvrtek 19. únor 2015, 13:41
Ratta píše:Čistě laické zamyšlení. Není stimulace nefunkcniho imunitního systému štvaní mrtvého koně? Asi jako praní čtyř dávek hexy do novorozence, když stačí chvilku počkat, ať se mu imunitní systém dovyvine, bude těch dávek potřeba míň? Z toho mě taky napadá, když se bavíme o očkování lidí s oslabenou imunitou, jak víme, kolik dávek má konkrétní člověk dostat, abychom získali potřebnou odezvu? Jinými slovy, jak zjistíme, jak moc je "mrtvý" ten jeho kůň ? Kdy víme, že už je dotyčný dostatečně chráněný? Dělají se těm lidem potom pravidelně testy na protilátky? Jsou průkazné?

Ratto, nejsem lékař, ale nazvala bych se informovaným laikem... :-)

To, co píšeš, zní logicky, ale úplně to tak není. Novorozenci dostávají více dávek proto, že u nich ještě tolik nefunguje imunitní paměť. Tzn. oni si ty protilátky vytvoří, ale nevydrží jim. A očkují se na bakteriální infekce, ne na klasické virové, kde chvíli působí imunita od matky.

Ad k tomu, že dítě vážně onemocnělo po očkování Prevenarem. Tuším zápal plic. Dítě dostalo Prevenar 7, průkopníka mezi pneumokokovými vakcínami. Chrání především proti invazivním sérotypům, což jsou takové, které způsobují např. meningitidu.
Prevenar 13 poskytuje mnohem vyšší ochranu a zahrnuje sérotypy, které jsou opravdu rizikové a u nás se již všechny z nich vyskytují, vč. typu 19A, který je velmi často smrtelný.

Ad Pneumo 23. Souhlasím s tím, že to bych zmiňovanému děťátku neočkovala. Potřebuje konjugovanou, ne polyvalentní vakcínu. Na ni má šanci lépe zareagovat.

Jinak nemyslím, že Vám zpětně řeknou, jaký sérotyp způsobil nemoc. Čistě ze zkušenosti (i moje dcera měla zápal plic s hospitalizací + znám pár případů pneumokokových meningitid). Když to nenaberou hned, už to nezjistí. Ale za tuto informaci ruku do ohně nedávám! :-)

Ad přídatné látky - myslím, že jedna vakcína obsahuje mnohem méně škodlivých přídatných látek než jedna krabička antibiotik... Navíc velká část z nich se z těla zase vyloučí a na imunitní systém abs. nemá vliv. Imunitní systém ovlivní pouze antigen, který vakcína obsahuje. Vyvolá reakci imunitního systému k vytvoření protilátek. Někdo tu reakci má hned a velkou, někdo později nebo malou nebo žádnou. Proto je tak důležitá celková proočkovanost obyvatel, ale to už je mimo. Jen že to je normální, že ne každý si vytvoří protilátky. A napoprvé tím spíš...
Enur
Krafařka
Krafařka

950 příspěvků
25. září 2008
Praha
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 19. únor 2015, 13:56
Měla jsem za to, že polovina vakcín z hexy je proti virům... Jako ne, že by to souviselo s tím, co jsem chtěla říct. Analogie s miminkami je stejná, bez ohledu na rozdílné mechanismy. Jsem chtěla říct, že se v jistém věku je to očkování méně efektivní, proto je potřeba víc dávek a je mi jedno, čím je to způsobeno.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 19. únor 2015, 13:58
Inkognito píše:
Llevelyn píše:
Inkognito píše:Nyní mi náš dětský lékař napsal toto:

Imunologické vyšetření není problém, žádanku napíšeme, ale je to úplně naopak než si to myslíte, očkují se právě děti, které jsou ohroženy infekcí, děti s poruchou imunity a podobně. U nich to očkování má právě význam než u dětí, které jsou imunitně zcela v pořádku ty jsou infekcí ohroženy daleko méně......

tzo je neskutečný blábol. :palma: Očkování je silný zásah do imunity a neovlivňuje jen imunitu ale celý organizmus. Takhle černobíle to bohužel nefunguje, i když lékaři mluví jinak. Chjo...

noooo :-?

bože bože já jsem s naším dětským byla neuvěřitelně spokojena, opravdu. Velmi kvalitní lékař, kardiolog. Poslední dobou mě nějak začíná vadit či co :palma:

Neodsuzuj ho hned, on jen prezentuje obvyklý náhled lékaře na nemoc a očkování: Nemocný nemá imunitu, tak mu dodáme umělou imunitu.
Je těžké si přiznat, že mnohdy zdaleka nevíme, jak imunita funguje. Že imunita se nedá rozložit na pár chemických vzorců, ale dnešní věda se o to vlastně pokouší. (Rozebereme jablko na prvky, napíšeme seznam. Pak vezmeme tytéž prvky a skládáme jablko. Proč to nejde?)
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 19. únor 2015, 14:06
Enur píše:Ad přídatné látky - myslím, že jedna vakcína obsahuje mnohem méně škodlivých přídatných látek než jedna krabička antibiotik... Navíc velká část z nich se z těla zase vyloučí a na imunitní systém abs. nemá vliv. Imunitní systém ovlivní pouze antigen, který vakcína obsahuje. Vyvolá reakci imunitního systému k vytvoření protilátek. Někdo tu reakci má hned a velkou, někdo později nebo malou nebo žádnou. Proto je tak důležitá celková proočkovanost obyvatel, ale to už je mimo. Jen že to je normální, že ne každý si vytvoří protilátky. A napoprvé tím spíš...

Problém je v tom, že já znám příliš mnoho lidí, hlavně dětí, které byly do očkování v pořádku, od očkování s různými závažnými problémy. Je úplně jedno, jestli to způsobily přídatné látky, přílišná koncentrace antigenů, ne-individualizace očkování jako takového nebo něco jiného ve vakcíně. U některých je hodně velký problém škody napravit nebo aspoň zmírnit.
Takže takovéhle zjednodušování nemám ráda, vstávají mi z něj chlupy hrůzou.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Julianna_ls » čtvrtek 19. únor 2015, 15:43
Bibo, děkuji za odpovědi. Byly obohacující.

Když si čtu Tvé odpovědi, tak bych snad i uvěřila, že očkování funguje a není to jen byznys se zdravím.

Někdy je těžké všechny vlivy rozplést.

J.ls.
Julianna_ls
Krafařka
Krafařka

775 příspěvků
20. srpen 2012
Příspěvekod Štístko » čtvrtek 19. únor 2015, 16:07
Blanci píše:Bibo, chceš tím naznačit, že se blíží doba, kdy bude miminuům vpíchnuta Hexa do jedné a Pentavakcína do druhé nohy? Tedy pokud lze aplikovat Prevenar 13 do jedné a Pneumo 23 do druhé, tak to zajisté půjde u polyvalentních vakcín, nee?

Naše bývalá pedra standardně očkuje v 9. týdnech hexu, prevenar a rotarix najednou při jedné návštěvě.
Štístko
Diskutérka
Diskutérka

2177 příspěvků
22. leden 2007
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 19. únor 2015, 18:03
Enur píše:[
Ad přídatné látky - myslím, že jedna vakcína obsahuje mnohem méně škodlivých přídatných látek než jedna krabička antibiotik... Navíc velká část z nich se z těla zase vyloučí a na imunitní systém abs. nemá vliv. Imunitní systém ovlivní pouze antigen, který vakcína obsahuje. Vyvolá reakci imunitního systému k vytvoření protilátek. Někdo tu reakci má hned a velkou, někdo později nebo malou nebo žádnou. Proto je tak důležitá celková proočkovanost obyvatel, ale to už je mimo. Jen že to je normální, že ne každý si vytvoří protilátky. A napoprvé tím spíš...

imunitní systém ovlivní právě ty přidané látky, bez nich by to nefungovalo, fungovalo jinak. Proto to tam dávaj ( krom ATB, konzervantu atd). Navíc jsou tam zbytkové bílkoviny z pěstebního media, které také ovlivní imunitu a mohou vyvořit alergické reakce. Tělo an takovou bílkovinu reaguje shodně, jako an cizorodou látku, tvorbou protilátek.

Celková proočkovanost je také mýtus. Naopak, pro přirozené zdraví je lepší nechat část obyvatelstva cíleně neočkovanou. Navíc na očkování se lidstvo stává závislým, vzhledem k potlačení některých kmenů breber se protilátky přirozeně neboostují setkáním s infekcí a proto je nutno očkovat častěji, imunita není shodná s imunitou po přirozeně prodělané infekci navíc jak jsem psala je jiná, vzhledem k vstupní bráně.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 19. únor 2015, 18:19
Llevelyn píše:Celková proočkovanost je také mýtus. Naopak, pro přirozené zdraví je lepší nechat část obyvatelstva cíleně neočkovanou..

S tím plně souhlasím. Proto v minulosti stačila jedna dávka MMR a dneska ta vakcína "nějak nefunguje". Vždyť z mé generace většina aspoň jednu tu nemoc prodělala. A pak ještě byla očkovaná :roll:
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 20. únor 2015, 12:14
Prosím napíšete mi něco více k té čínské medicíně případně akupunktuře a akupresuře?
Inkognito Inkognito

Příspěvekod E-liska » pátek 20. únor 2015, 21:44
Inkognito píše:Prosím napíšete mi něco více k té čínské medicíně případně akupunktuře a akupresuře?

mrkni třeba sem: http://www.komoratcm.cz/tradicni-cinska-medicina

Je to fakt šíleně vymakanej systém. "Vtipný" je i to, že kolikrát to, co Číňani už dávno věděli, dneska s velkou slávou objeví jako děsnou bombu západní doktoři s pomocí nejvymakanějších analytickejch přístrojů :D
Obdivuju každýho, kdo to opravdu umí. A na to taky pozor, ptej se po vzdělání, konzultace by měla být opravdu zevrubná (detailní rozbor celkového fyzického stavu a obtíží, prohlídka jazyka, měření tepů na zápěstí), v tomhle případě určitě nějaká individuální směs bylin.
Jsi-li v dosahu Brna, pak mám velmi dobrý kontakt, napiš kdyžtak SZ.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld